Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

saol canım . bugün çooook baş ağrım var dietten mi anlayamadım sizde aynı durumu yaşadınız mı bayanlar..
bu arada kendimi tanıtam. 31 yaşındayım 5 yıllık evliyim. kasımdan beri 70-79 topiğinde yazıyorum ilk ay 3 kilo verdim. sonra bir al bir ver olmadı bir türlü son umut bu diete başladım. kitabı okudum bayağı bir araştırdım bu dieti. bana mantıklı geldi. tek korkum meyvesizliiik. ekmek çok aramam zaten ama meyvesiz nasıl dayanacam bilemediim.
birde atak kaçgün yapmam gerek tam anlamadım. 10 kilonun üstüne hedeflediğim için 4 gün yapayım diyorum cumrtesi sebze ye başlarım çok mu az olur arkadaşlar

dukan diet uk sitesine girip oradaki soruları cevaplarsan sana kaç gün atak yapacağını söyleyecktir.bu arada 4 günden fazla olması gerekir diye düşünüyorum.bu arada ben de 30 yaşında 5 yıllık evli 70-79 arasındayım.bir benzerlik var gibi:))

slm:) hoşgeldin aramıza;
menün gayet iyi;migrosta light süt 0 yağlı,yoğurt vs... bulabilirsin;peynirde de pınar yarım yağlı üçgen peynir( light üçgen peynirden daha az yağlı yarım yağlısı) benim favorim;dene istersen
saol canım ligh süt buldum ama yoğurt yok ne yazık ki ? ya burada marketlerde hiç bişi bulunmuyo sinir oluyooom.:KK50: bu arada erzurum dayım da
üçgen peynire bakcam canım çok saol. birde isliet diye bir ürün vardı migrosta. et dumanla pişmiş gibi bir tadı var yağ yok. o olur mu sizce. birde kazen beyde yapıyo bu dieti o yazmıştı bir ara bizim sayfada pınarın hindi salamını yiyorum diye. olur mu sizce.ya kızlar aylardır deli gibi ligt yağsız ürün arıyom ne varsa bulduğunuz yazın lütfen bbirde kullandığınız tatlandırıcı markası varmı
ay ne çok sordum dimi. ama öğrencem daha stajyer sayılırım:KK34:

saol canım . bugün çooook baş ağrım var dietten mi anlayamadım sizde aynı durumu yaşadınız mı bayanlar..
bu arada kendimi tanıtam. 31 yaşındayım 5 yıllık evliyim. kasımdan beri 70-79 topiğinde yazıyorum ilk ay 3 kilo verdim. sonra bir al bir ver olmadı bir türlü son umut bu diete başladım. kitabı okudum bayağı bir araştırdım bu dieti. bana mantıklı geldi. tek korkum meyvesizliiik. ekmek çok aramam zaten ama meyvesiz nasıl dayanacam bilemediim.
birde atak kaçgün yapmam gerek tam anlamadım. 10 kilonun üstüne hedeflediğim için 4 gün yapayım diyorum cumrtesi sebze ye başlarım çok mu az olur arkadaşlar

baş ağrısı bende de olmuştu ama geçti.meyve için birşey diyemeyeceğim ben sevmediğm için nasıl bir duygu anlayamam ama ekmeksizlik çok zor gelmişti bana yulaflı galeta ve kreplerle açığı kapattım..

dukan diet uk sitesine girip oradaki soruları cevaplarsan sana kaç gün atak yapacağını söyleyecktir.bu arada 4 günden fazla olması gerekir diye düşünüyorum.bu arada ben de 30 yaşında 5 yıllık evli 70-79 arasındayım.bir benzerlik var gibi:))
ay canım ingilizcem yok denedimde beceremedim :) 70-79 zayıflama topiği orasıda bir diet grubu katıldınmı ora hiç ismini tanıyamadım.
ama gerisi benzer evet. şuan 73.6 kiloyum geçen hafta aldım yine vermek yerine ama tickerı değiştirmedim sinirimden:KK47::KK47::KK47:

saol canım ligh süt buldum ama yoğurt yok ne yazık ki ? ya burada marketlerde hiç bişi bulunmuyo sinir oluyooom.:KK50: bu arada erzurum dayım da
üçgen peynire bakcam canım çok saol. birde isliet diye bir ürün vardı migrosta. et dumanla pişmiş gibi bir tadı var yağ yok. o olur mu sizce. birde kazen beyde yapıyo bu dieti o yazmıştı bir ara bizim sayfada pınarın hindi salamını yiyorum diye. olur mu sizce.ya kızlar aylardır deli gibi ligt yağsız ürün arıyom ne varsa bulduğunuz yazın lütfen bbirde kullandığınız tatlandırıcı markası varmı

geçmiş sayfalara bir bakarsan faydalı olur.bir de dukan diyet yemeklerim adında bir blog var oradan da faydalanabilirsin...sütaşın pınarın migrosun bimdeki aknazın bile lıght olanları var .erzurum da migros var biliyorum talep edersen getiriyorlar.ben yulaf kepeğini mail yoluyla getirttim mesela migrosa.
tatlandırıcı olarak splenda (ben bulamadım bu arada:)),ya da takita form tat 60 ı kullanabilirsin.pınarın süttozu dukanella da muhteşem(bir çeşit nutella dukancılar adını koymuş) hindi salam yiyebilirsin.balık sınırsız tüket en yağlısı bile zararsız..şimdilik akllıma bunlar geliyor.sorarsan cevaplarım yine:==))

ay canım ingilizcem yok denedimde beceremedim :) 70-79 zayıflama topiği orasıda bir diet grubu katıldınmı ora hiç ismini tanıyamadım.
ama gerisi benzer evet. şuan 73.6 kiloyum geçen hafta aldım yine vermek yerine ama tickerı değiştirmedim sinirimden:KK47::KK47::KK47:

tarayıcını google chrome a çevirirsen dili Türkçeye çeviriyor.anne kaz blogunda da Türkçe açıklaması var....

geçmiş sayfalara bir bakarsan faydalı olur.bir de dukan diyet yemeklerim adında bir blog var oradan da faydalanabilirsin...sütaşın pınarın migrosun bimdeki aknazın bile lıght olanları var .erzurum da migros var biliyorum talep edersen getiriyorlar.ben yulaf kepeğini mail yoluyla getirttim mesela migrosa.
tatlandırıcı olarak splenda (ben bulamadım bu arada:)),ya da takita form tat 60 ı kullanabilirsin.pınarın süttozu dukanella da muhteşem(bir çeşit nutella dukancılar adını koymuş) hindi salam yiyebilirsin.balık sınırsız tüket en yağlısı bile zararsız..şimdilik akllıma bunlar geliyor.sorarsan cevaplarım yine:==))
çok sağol canım yulafı netten aldım rusen marka. tatlandırıcı bulamadım senelerdir dulcaril kullanırım ama sanırım o olmuyor. olmadı onu da netten alacaz artık.
süttozu yasak değil mi bu normal süttozu mu ?bunada bakam mgrostan. burada sadece migros ve carefour var ne yazık ki

çok sağol canım yulafı netten aldım rusen marka. tatlandırıcı bulamadım senelerdir dulcaril kullanırım ama sanırım o olmuyor. olmadı onu da netten alacaz artık.
süttozu yasak değil mi bu normal süttozu mu ?bunada bakam mgrostan. burada sadece migros ve carefour var ne yazık ki

süttozunun yağ oranı düşük.bu kahve beyazlatıcı değil ama. ben de bu diyetle tanıştım kendisiyle:)))pastalarda filan süt yerine kullanılıyormuş meğer:)))netten alıyor birçok kişi tatlandırıcıyı ama ben takita aldım migrostan onunla yapıyorum.rhu sheim ve doğalsan en popüler yulaf kepeği.başka da vardır mutlaka ama ben bilmiyorum.

ben o dumanla pişmiş şeylerin hepsini denedim ama boşuna para verdim hiçbirini sevmedim çünkü:KK43:(ama denemek için al istersen,hindi salamı da sevmedim ben:KK43:( ben eczaneden toz splenda aldım,büyük bir eczaneye sor istersen belki getirirler bu arada ben yulaf kepeği bulamamıştım bulduklarımda çöplü çıktı,ben de gourmenet diye bir siteden sipariş verdim;yulaf kepeği,pınarın light süt tozu,gojiberry,çikolata aroması,toz jelatin aldım 3.gününde elime geçti,istersen o siteye bir bak,kredi kartıyla aldım 3D secure kullanıyorlar,güvenli yani:) umarım yardımcı olmuşumdur

tarayıcını google chrome a çevirirsen dili Türkçeye çeviriyor.anne kaz blogunda da Türkçe açıklaması var....
canım yaaa anne kaz buloğundaki çeviriyi bulamadım. crome ye çevirttim ama oda pek güzel çevirdi birşey anlaşılmıyooo
[h=3]
weight.gif
yaaa[/h]Kaç kilosun istiyorsunuz? kg değişim ünitesi

Zaten herhangi bir diyetleri takip
mı kilo vermek için ? Doldurunuz Hiçbiri 1 2 3 Daha fazla

Hiç tartılır en iyi nedir?
dışında gebelik sırasında kadınlar için kg değişim ünitesi

18 yaşından sonra, hastalığın herhangi bir süre hariç,
en azından ne olduğunu hiç tartılır mı?
dışında kadınlar için gebelik sırasında kg değişim ünitesi

Istikrarlı kilo?
Bu ağırlık bakımı,
herhangi özel bir çaba ve kendiliğinden yerken
kg değişim ünitesi

Yüksekliği nedir?
ben o dumanla pişmiş şeylerin hepsini denedim ama boşuna para verdim hiçbirini sevmedim çünkü:KK43:(ama denemek için al istersen,hindi salamı da sevmedim ben:KK43:( ben eczaneden toz splenda aldım,büyük bir eczaneye sor istersen belki getirirler bu arada ben yulaf kepeği bulamamıştım bulduklarımda çöplü çıktı,ben de gourmenet diye bir siteden sipariş verdim;yulaf kepeği,pınarın light süt tozu,gojiberry,çikolata aroması,toz jelatin aldım 3.gününde elime geçti,istersen o siteye bir bak,kredi kartıyla aldım 3D secure kullanıyorlar,güvenli yani:) umarım yardımcı olmuşumdur
çok saol yaa hemen bakıyım. ben kepeği hammaddeler . com diye bir site var oradan aldım orasıda güvenli tatlandırıcıya bakmadım belki oda vardır bir bakam senin siteyide biliyom araştırmıştım kepek için şimdi hatırladım :)

kızlar anladğım kadarı ile doldurdum dukanın sitesinde ki formu sanırım doğru. bana asıl kilomun 58 olması gerektiğini ama 60 olmak için 3 gün atak yapmamı 98 gün 2 evreyi önerdi. 5 5 2012 de de istediğim kiloya kavuşacağımı söyledi :)
çok sağolun cevaplar için yine gelirim iyi akşamlaaaaaaar

Selam Kızlar! öncelikle hepinizi tebrik ediyoruuum :nazar: imrenmek ne kelime; kıskandım sizi :KK9:
Ben 24 yaşında, 1 ay 3 gün önce ikiz oğlanlarına kavuşan, hamilelik öncesi 67 kilo olup hamilelik sonlandığında 93 kilo olan ve şu sıralar 78-79 kilo civarında kısmen emziren bir kadınım :KK17: yazdıklarınızı okudum ve gayrete geldim. Sizin paylaşımlarınızı okumazdan evvel dukan diyeti adlı kitabı almıştım. ama hala okumaya fırsat bulamadım. en kısa zamanda okuyup anlayıp işe koyulmam şart! çünkü sinirlerim epey bozuk. biran önce ben de sizler gibi kilo vererek mutlu olmak istiyoruuuuuuuuuuuuuuummmmm:KK52: hesaplama işini malesef ben de beceremedim :KK50: acaba kitapta var mıdır, sadece nette mi mevcut?
başladığımda sizlere bildiricem. umarım başarılı olurum. buna çok ihtiyacım var. tombiliklikten sıkıldım :KK50: artık yeni ciciler almak ve güzel görünmek istiyorum! bana da destek olur musunuz? :KK34:

Tarif için teşekkürler...

selam kızlaar :)
ben de bu aralar kilolrıma takmış durumdayım. bu diyet için illa kitabı okumama gerek yok heralde değilmi. testte 3gün çıktı atak günüm. 61,5 kiloyum boyum1,62.
hedefim 52kg. şimdi ilk 3 gün protein ile besleniyorum sonrasında protesin+sebze. dogrumu anladım ? meyve yok. şeker yerıne tatlandırıcı. ekmek yerine yulaf ekmeğ, yulaf kepeği neyse..
protein+sebze ne kadr sürecek onu anlamadım ama:26::26: hayatım boyunca böyle devam etmicek heralde :KK1:

Öncelikle belirteyim, kitabı okusan senin için daha faydalı olacaktır. Seyir evresinde bir gün saf protein, bir gün protein ağırlıklı sebze ile besleniyoruz, seyir bitince güçlendirmede artık sebze protein oluyor hergün. Güçlendirme bitip de koruma evresine geçtiğimizde ise normal yaşantımıza dönüyoruz yalnız haftada bir gün (o da perşembe günü olarak belirtilmiş kitapta) saf protein yapıyoruz. Yulaf kepeğine ömür boyu devam :nazar:

83 kiloyum boyum 1.64
1.günü bitirdim ama çok fazla başım ağrıyor. sizde de bu kadar baş ağrısı oldu mu?

Olmaz mı??Hem de nasıl oldu, geçecek bir kaç güne kadar :KK34:

bu sabah -500le uyandim, tam ümidimi kaybederken bunu görmem acaip moral verdi bana. yarin gelirse 3 hafta olcak diyete baslayali cok yavas gidiyor kilo vermem. 3 haftada 3 kilo verdim. ama son 1,5 hafa hep 73-74 arasi gitti geldi kilolar. gerci suanda 73 ten 100gram eksik ama olsun 72,9 görmek bile mutlu etti beni. 2 gündür aksamlari yatmadan mekik cekiyorum. fazla degil 50-60 defa dün yan karin kaslari icin ve kollar icinde yaptim insallah faydasi olcaktir :)

:KK8:

Canım tebrik ediyorum seni :KK9: Yavaş da olsa kurtulacaksın elbet kilolarından, mekik çekmen de süper olmuş :KK9:

yeni katilan arkadaslara selam

yazmiyorum bir süredir ama hep göz gezdiriyorum..herkes iyi gidiyor,,ne güzel
benimde gayet iyi gidiyor3. haftaya girdim..tombis ve blackcad ayni kilolarda seyrediyoruz..ben 71 oldum..hedef te 57-60..bakalim kim daha önce varicak hedefe:KK66:)..ben su siralar güclendirmeye yakin yapiyorum dukanimi bebegimden ötürü..böyle oldugu halde kilo kaybim -3,500.. eminim sonra daha hizlanicak spor+ seyir..sizlerin haberi olmadan sizleri kendime rakip sectim :))

sizofren ev kedisi öncelikle tebrikler...bukadar cabuk kilolarinizdan kurtulma arzunuzda takdire sayan ama emziriyorsaniz..benim gibi guclendirme evresinden baslayin emzirmeye devam edin ..cok erken sizin icin..ben 5 ayimi doldurduktan sonra..bebegimi beslemekte sorunlar yasamaya baslayinca diyete basladim..ama bebeginizi siz beslemiyorsaniz, mama kullaniyorsaniz bencede hic vakit kaybetmeyin:KK66: kolay gelsin

canım çok sevindim bravo yaa, umarım bizde veririz senin gibi..açıkcası duraklama ilerde görürüm diyordum hemen olması bana moral bozucu geldi.kaçamak konusunda haklısın, ama kilo veremeyince insan demotive oluyo , yiyesi geliyor..bakalım 1 hafta daha sabredeyim, umarım gider kilocuklar..

ya gidecek ya gidecek o kilolar aynen devam, moral bozukluğu yok kızlar :KK55:

Kizlar bisey sorcam size simdi benim canim cok corba istiyo,tavuk hasladim oglen,suyunu soguttum ustte donan yaglarini kasikla alip attim.simdi ben bu suya light yogurt,yumurta sarisi ve kepekle terbiye yapsam icine de tavuk didip azicik dereotu sarimsak rendelesem olur mu,uygun mudur?bu arada seyirdeyim,acil cevap lutfen=(

Ben tavuk suyunun yağını hiç almadan yapıyorum çorbayı...Bu çorba çok iyi gidiyor gerçekten sıcacık :KK34: mis gibi soğuk kış günlerinde, ben bir de limon sıkıyorum yerken :KK37:

Hoşgeldin diyim öncelikle :KK3:
Yağsız sütten yoğurdunu kendin yapabilirsin mesela, ben öyle yapıyorum makinem var. Light peynirlerden en düşük yağ oranı olan peynir Teksüt marka. Bulabilirsen ondan al. Salam light olsa bile yağ oranı yüksek, o nedenle hindi jambon tüketmen daha doğru, ben öyle yapıyorum ayrıca kitapta da yazıyordu salamın yenilmeyeceği yanlış hatırlamıyorsam tabi (kitabım bi arkadaşımda şu an bakamıyorum)
Tatlandırıcı olarak Canderel tablet kullanıyorum çay, kahve vs.için, tatlı yapımı için ise Takita toz tatlandırıcı kullanıyorum. :KK23:

yeni katilan arkadaslara selam

yazmiyorum bir süredir ama hep göz gezdiriyorum..herkes iyi gidiyor,,ne güzel
benimde gayet iyi gidiyor3. haftaya girdim..tombis ve blackcad ayni kilolarda seyrediyoruz..ben 71 oldum..hedef te 57-60..bakalim kim daha önce varicak hedefe:KK66:)..ben su siralar güclendirmeye yakin yapiyorum dukanimi bebegimden ötürü..böyle oldugu halde kilo kaybim -3,500.. eminim sonra daha hizlanicak spor+ seyir..sizlerin haberi olmadan sizleri kendime rakip sectim :))

slm pia;bayadır görünmüyodum merak etim doğrusu;senin adına çok sevindim nerdeyse aynı gidiyor kilolarımız bende-3.700:))

X