Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bende cok sinirli olurum hic cekilmezim bu dönem..Yeme aliskanligin düzene girdiyse korumaya gecebilirsin ama ben tam dukan yapmadigim icin yolumda uzun oldugu icin devam edecegim bu sekil.

Yedigimiz her protein yiyeceklerin de mutlaka karbonhidrat var aslinda ama yinede insan düsünmeden edemiyor..Mesela ben her iki güne bir kefir iciyorum protein ve karbonhidrat orani ayni..

aynen bende öyle oluyorum etrafımdakileri uyarıyorum okadar yani... yeme alışkanlıgım düzene girdi aslında. dukan malzemeleri almakdan da sıkıldım. her ögün tek bir cavdar ekmeği ile yapsam azar azar yesem 5 kilo öyle gidermi acaba ? hurmamı cevizimi az az yesem sağlıklı olur diye düşünüyorum ama bilemiyorum çok öyle bırakasım da yok. alışkanlık mıdr nedir bu damarıma işledi dukan galiba:) yine lıgh alıcam sütümü yogurdumu peynırımı, diğer seylerden de kafama göre ayarlarım en kötüsü öyle düşünüyorum ama burdaki arkadaslarında yorumları önemli ne düşünüyorlar onlara bir bakıp karar vereceğim. kefir iyi yapıyorsun ben içemiyourm hoşuma gitmiyor. umutsuzlaştım ya mutsuzum suan.........:KK17:

arkadaşlar size bir sorum var. haydi uzmanlığınızı gösterin de yanıtlayın sorumu. çok kafama takıldı çünkü. 6 gün önce dukan a başladım. vermek istediğim kilo 2 ya da 3. 2 gün atak yaptım. atakta hiç kilo veremedim. seyire geçtim. hala hiç kilo veremedim. nedeni nedir acaba? aslında ineldiğimi farkediyorum ama tartıda bunu göremiyorum. azmim kırılıyor artık. 51 ile başladım diyete. bi ara 49 gördm, 50 gördüm, şu an yine 51 e yaklaşık kilom. ve hiç kaçamak yapmadım. şimdiden teşekkürler.

tercihinden yola çıkarak konusur isem, kilo sorunun çok olmadıgı için, direnebiliyor olabilir metobolizman.gayet fitsindir 2 yada 3 kilo kilo bir sey değil çünkü. onun harıcı kitabı okuyup uydu isen diyete, bir anda da düşebilirsin...vücüdunun direncine bağlı...
kendi fikrime gelince herşeyden yiyip az az yesen ekmeği kesip şekeri tuzu azaltsan başarabilirsin, bol su ile beraber.... 2 veya 3 kilo için kendini kasmamış ve dukan yemekleri için kafanı yormuş olmazsın...

teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için. ben kendimi kısarak kilo vermeye çalışmaktan çok bıkmıştım da o yüzden birden verip kurtulayım istedim. ama bu da olmadı. bikaç gün daha devam edeyim, vermezsem bırakcam zaten.

aynen bende öyle oluyorum etrafımdakileri uyarıyorum okadar yani... yeme alışkanlıgım düzene girdi aslında. dukan malzemeleri almakdan da sıkıldım. her ögün tek bir cavdar ekmeği ile yapsam azar azar yesem 5 kilo öyle gidermi acaba ? hurmamı cevizimi az az yesem sağlıklı olur diye düşünüyorum ama bilemiyorum çok öyle bırakasım da yok. alışkanlık mıdr nedir bu damarıma işledi dukan galiba:) yine lıgh alıcam sütümü yogurdumu peynırımı, diğer seylerden de kafama göre ayarlarım en kötüsü öyle düşünüyorum ama burdaki arkadaslarında yorumları önemli ne düşünüyorlar onlara bir bakıp karar vereceğim. kefir iyi yapıyorsun ben içemiyourm hoşuma gitmiyor. umutsuzlaştım ya mutsuzum suan.........:KK17:

Bende esimi uyarmama ragmen bu sabah tartistik ama simdi gecti..:)))Dukan malzemeleri gercekten pahali örnegin ben 500gr protein ekmegine 2,99 euro veriyorum.Aslinda kendi listeni ne güzel yapmissin ben basladigim dan beri mutlaka ikinci gün kahvaltimda ekmek yedim iki yumurtanin beyazini bir tanesinin sarisini yedim.Yumurtami saganda yaptigimda icine süt,maydanoz beyaz peynir ekledim tuz atmadim peynirin tuzu ile yetindim.Activia yogurdumu yedim suan diyet cikolatalari bile tatli geliyor bana.Ben yatakdan kalkip gözüm kapali kasykla nutella yiyen biriydim yani.:)))) Benim icin de burdaki tecrübeli arkadaslarin yorumlari cok önemli...bekleyelim bakalim..

Bende esimi uyarmama ragmen bu sabah tartistik ama simdi gecti..:)))Dukan malzemeleri gercekten pahali örnegin ben 500gr protein ekmegine 2,99 euro veriyorum.Aslinda kendi listeni ne güzel yapmissin ben basladigim dan beri mutlaka ikinci gün kahvaltimda ekmek yedim iki yumurtanin beyazini bir tanesinin sarisini yedim.Yumurtami saganda yaptigimda icine süt,maydanoz beyaz peynir ekledim tuz atmadim peynirin tuzu ile yetindim.Activia yogurdumu yedim suan diyet cikolatalari bile tatli geliyor bana.Ben yatakdan kalkip gözüm kapali kasykla nutella yiyen biriydim yani.:)))) Benim icin de burdaki tecrübeli arkadaslarin yorumlari cok önemli...bekleyelim bakalim..

bakalım arkadaşım ne gösterecek zaman....aynen bende peynirli krep mi yicem krebe hiç tuz atmadım dengeledim onları dukan öğretti bize nasıl yasayacağımızı diyet disiplini geldi sadece bu protein yuklemesinde sorun var onu da dengelersem vücuduma tamam olur gibime geliyor, sonra korkuyorum acaba kilo alırmıyım diye.... gidiyor böyle ben de bişey bitmez. üret üret dur...acaba şöyle olurmu acaba böyle olur mu? bir seye inanarak yapmam önemli inancım kırıldıgında sapıyorum acabalara... bu haberler yalansa da nokta nokta nokta nokta....umutlarımız ile oynamış olurlar:) benim bikini giyme hayalim, herşeyi üzerime yakıstırma hayalim... suya düşer yani... cık cık cıkkkk

günaydin dukan güzelleri, hayirli sabahlar.. iyisinizdir insallah? benim felaket uykum var aksam gec yatmistim. kizim saat 8dedi gözlerini actik, uyutmuyor. anne anne anneeeee vidi widi ne cok konusuyor..

yarimcim baban icin gecmis olsun canim, ne kadar sansli biri ki onu sevip sayan, sarip sarmalayan bi ailesi var. rabbim saglikli sihhatli hayirli uzuuuuun ömürler versin hepinize.

nilescim tebrik ederim canim, bak hizla kilo aldim diyordun, hizlada veriyorsun tatlim, kilo degil ödemdi onlar. bi kac güne kalmaz eski kilona hatta dahada vermis olarak cikarsin insallah.

sanada günaydin mutlucum.

1 haftası var indi indi inmedi benden günah gittii :))) ama ben dikkat ediyorum yediklerime...
aslında birazda deniyorum :)) dukanın sıkılığına girmeden verebilcekmiyim diye:))
hala girme cesaretimi toplayamadım :)
kuzular nereye gidiyorsunuz.ben de güçlendirmeye karatay usulü devam edicem sanırsam galiba:)))birileri ona da b.k atana kadar devam ederim.sonra artık bakarız bi amca teyze diyeti daha çıkar elbet:)))

arkadaşlar bi ara benim hesaptan bi arkadaş girmiş bu diyet hakkında farklı şeyler yazmış ve tartışmalı geçmiş sanırım onun adına özür dilerim kendisi bu diyeti onaylayan biri değilde ondan öyle konuşmuş kusura bakmayın..
bende bu diyeti başka bi arkadaşımdan duydum yaptım atatk evresini ama okuldan eve zor düştüm tansiyonum düştü tekrar devam etmek istiyorum ama korkuyorum desteğe ihtiyacım varrr

kuzular nereye gidiyorsunuz.ben de güçlendirmeye karatay usulü devam edicem sanırsam galiba:)))birileri ona da b.k atana kadar devam ederim.sonra artık bakarız bi amca teyze diyeti daha çıkar elbet:)))

Ömmür bu sabahki dukan ile ilgili yaziyi okuduysan yazinin icin de karatay da geciyor ve bunu söyleyen yine bir uzman diyetisyen.Ne cok sey biliyorlar dukan hakkinda bu diyetisyenler benim de bu dikkatimi cekti.Birde ben gecen sene akupuntur yaptirdim ev doktorum du diyetisyen degildi ama banada balik ve beyaz et usulü beslenmemi önermisti.Karatay diyetin de her sabah mutlaka yumurta var cerezleri katarsak dukan la ayni program degilmi.Birde diyorki fazla su kaybi oldugu icin zaten sürekli su icme ihtiyaci duyuyorsunuz yaziyordu ben ictigim bitki caylarindan dolayi sürekli su iciyorum cünkü agzim fena kuruyor ama cogu kisi su icmekte zorlaniyor.Birde ben hic yabanci bir sitede dukanla ilgili kötü bir yazi okumadim dava acilmis vs.

Yeni bir amca teyze diyeti bulursan haber ver :)))))

Arkadaslar birde birsey paylasmak istiyorum kendim yasadim bu diyete baslamadan önce ne yersem yiyeyim yemekten sonra uyuz olmus gibi kasinirdim.Bundan iki ay öncede cilt doktoruna gitmistim bunun icin.Srtim ve kollarim akne gibi izlerle dolu bana yedigim yagli yiyeceklerden kaynaklandigini söyledi.Ceviz,cekirdek,findikli yiyeceklerden kati yaglardan uzak durmami söylemisti.Cok sükür diyete basladigimdan beri kasinmam yok resmen aglardim uzanamayip kasiyamadigim zaman.Esim de kasimak istemiyordu kasidikca kaniyordur cünkü.Suan sizdede aynimi bilmiyorum vucudumda ellerimi gezdirdigimde yumusacik nasil tarif edeyim dedim ya akne gibi izler olmasina ragmen pürüzsüz gibi geliyor..;-)

karatay topiğine baktım, cok karısık geldi. bir tane daha diyeti anlmaya , kitap alıp okumaya arastırmaya halim yok... pufff....kaçamak da yaptım iki aydan sonra sapıtmaya başladım mercimek çorbası içtim tam bi tabak:KK43: kahkalar evde.... alışmışlar 2 ay dan beri diyetime,cozutunca komik oldum, yerkende özlemişlikden olsa gerek hızlı içtim sanırım :) kahkahalar havada ucustu..reglimiyim değilmiyim haberim yok 2 nisanda olmusum üstüne bugun oldum, dıs gebelik mi o mu bumu düşünüp duruyorum.. kafam bi dünya... bira da içtim şimdi yudum yudum .. ohhhh... dukan haberleri beni yamulttu hepden.. karataya transfer olmayacağım... ordakilere alış kitaba adapte ol, anlamaya bakk ........ oooooooo...... bu iş olmaz böyle... hem ben sizlerede alıştım. ayrılamam burdan :) yapamam bunu :) burdakileri okuyup motive olarak verdim 11 kiloyu ben .... tüm topik deki arkadaslara selam çakıyorum... dukan+ben+siz= 64 kilo.... bırakacak olanların heberlerini bekliyoruz. devam edecek arkadaslarında ...

Arkadaslar birde birsey paylasmak istiyorum kendim yasadim bu diyete baslamadan önce ne yersem yiyeyim yemekten sonra uyuz olmus gibi kasinirdim.Bundan iki ay öncede cilt doktoruna gitmistim bunun icin.Srtim ve kollarim akne gibi izlerle dolu bana yedigim yagli yiyeceklerden kaynaklandigini söyledi.Ceviz,cekirdek,findikli yiyeceklerden kati yaglardan uzak durmami söylemisti.Cok sükür diyete basladigimdan beri kasinmam yok resmen aglardim uzanamayip kasiyamadigim zaman.Esim de kasimak istemiyordu kasidikca kaniyordur cünkü.Suan sizdede aynimi bilmiyorum vucudumda ellerimi gezdirdigimde yumusacik nasil tarif edeyim dedim ya akne gibi izler olmasina ragmen pürüzsüz gibi geliyor..;-)

:13: sevindim canım.. dukanın etkisidir kesin. seninki yemeğe bağlı bir kaşıntıymıs ne güzel keşke benm de öyle olsa... alerjik astım ve tozlara karsı olunca alerjim kabarıyor bazen. özellikle yüzüm... :2:

:13: sevindim canım.. dukanın etkisidir kesin. seninki yemeğe bağlı bir kaşıntıymıs ne güzel keşke benm de öyle olsa... alerjik astım ve tozlara karsı olunca alerjim kabarıyor bazen. özellikle yüzüm... :2:

Tesekkür ederim sagol canim evet yemek düzenim degisti kasinti bitti..;-) Sanada gecmis olsun..

karatay topiğine baktım, cok karısık geldi. bir tane daha diyeti anlmaya , kitap alıp okumaya arastırmaya halim yok... pufff....kaçamak da yaptım iki aydan sonra sapıtmaya başladım mercimek çorbası içtim tam bi tabak:KK43: kahkalar evde.... alışmışlar 2 ay dan beri diyetime,cozutunca komik oldum, yerkende özlemişlikden olsa gerek hızlı içtim sanırım :) kahkahalar havada ucustu..reglimiyim değilmiyim haberim yok 2 nisanda olmusum üstüne bugun oldum, dıs gebelik mi o mu bumu düşünüp duruyorum.. kafam bi dünya... bira da içtim şimdi yudum yudum .. ohhhh... dukan haberleri beni yamulttu hepden.. karataya transfer olmayacağım... ordakilere alış kitaba adapte ol, anlamaya bakk ........ oooooooo...... bu iş olmaz böyle... hem ben sizlerede alıştım. ayrılamam burdan :) yapamam bunu :) burdakileri okuyup motive olarak verdim 11 kiloyu ben .... tüm topik deki arkadaslara selam çakıyorum... dukan+ben+siz= 64 kilo.... bırakacak olanların heberlerini bekliyoruz. devam edecek arkadaslarında ...

Kızlar ben uzun süre karatay diyetini yaptım ve iyi de kilo verdim.
onun hakkında da çok karamalar çıktı ama Canan hoca hepsini tek tek açıkladı ben de baya araştırdım kitaplarını okudum.
Sağlık açısından bakarsanız çook çook daha sağlıklı.
Amaaaa ..
Şöyle bir dezavantajı vardı benim için.
Tatlı ihtiyacı için sadece meyve ve kuru meyveler serbest.
Ve ben tatlıyı çok seviyorum dukanda istediğim gibi tatlılarımı yiyorum.
Eğer tatlıya aşırı bir düşkünlüğünüz yoksa çok rahat yapılabilir.

onun hakkında da çok karamalar çıktı ama Canan hoca hepsini tek tek açıkladı ben de baya araştırdım kitaplarını okudum.
Amaaaa ..

Sanirim hepimizin sorunu tatli :))) ben daha öncede arastirdigimda ceviz findik fistik var diye yapmamistim malum kasinti..:)))

Amaaaa ..

coook tesekkurler canım. tatlı ihtiyacımı kuru meyva ve normal meyvalarla gecirebiliyorum ben sorun olmuyor... ama dediğim gibi alışmak adapte zor gibi değil mi ya? kitaba bir bakmak lazım :S peki verdiklerinizi aldınız mı hemen arkasından dukana mı basladınız? ne kadar ve ne kadar surede verdiniz?:26:

bulaşıksuyu buranın demirbaşı sayılırsın.. sen ne düşünüyorsun haberler hakkında. devam edicekmisin.???
:18:ecefatma vardı eczacı olan bayan, yarim, yorumlarınızı bekliyorum kızlar.. neyapalım ...:18:

Son zamanlarda çıkan haberler benim de aklımı karıştırdı bu bir gerçek. Ben tahlillerimi yaptırıyorum bu yüzden biraz içim rahat, hem dahiliyeye gittim hem de zaten PCOS olduğu için sürekli kan tahlili yaptırıyorum, kolesterolüm normal, üre ve ürik asit seviyesi çok az fazla çıkmıştı ama o da korkulacak düzeyde değil.

Son olarak nefroloji ve endokrine de gitcem. Şu an için diyeti bırakmayı düşünmüyorum

Sanirim hepimizin sorunu tatli :))) ben daha öncede arastirdigimda ceviz findik fistik var diye yapmamistim malum kasinti..:)))

Evet kuruyemişler var ama o benim için çok güzel olmuştu.

coook tesekkurler canım. tatlı ihtiyacımı kuru meyva ve normal meyvalarla gecirebiliyorum ben sorun olmuyor... ama dediğim gibi alışmak adapte zor gibi değil mi ya? kitaba bir bakmak lazım :S peki verdiklerinizi aldınız mı hemen arkasından dukana mı basladınız? ne kadar ve ne kadar surede verdiniz?:26:

Aslında normal beslenmede çok fazla fark olmadığından bence adapte olmak en kolay olan diyet.
Açıkçası ne kadar süre yaptığımı çok hatırlamıyorum ama kaçamaklarla yapmama rağmen haftada 1-1.5 kg veriyordum.
Kaçamaklarım da hiç basit kaçamaklar değildi cipsler hamburgerler ve en güzel tarafıda buydu öyle 2-3 kaçamakla bırak kilo almayı vermeye devam ediyorsun.
Bir dönem sevdiceğimle yemenin dibine vurmuştum her gün 2 burger menü üstüne pizza gece 3-4 gibi kokoreç bütün gece abur cuburlarla aldım.
Ve gerçekten o yediklerime göre az kilo aldım ben.
Çok kalıcı kilo veriliyor.
Dukana başlamadım arkasından hemen ben dukana yeni başıyorum 1 hafta falan oldu yalnız normal dengeli beslenmeye çalıştığım dönemde dukanın bazı tariflerini kullanıyordum veya arada protein günü yapıyordum ama dukan dememiştim hiç dukanda çok yeniyim.

Evet kuruyemişler var ama o benim için çok güzel olmuştu.

Aslında normal beslenmede çok fazla fark olmadığından bence adapte olmak en kolay olan diyet.
Açıkçası ne kadar süre yaptığımı çok hatırlamıyorum ama kaçamaklarla yapmama rağmen haftada 1-1.5 kg veriyordum.
Kaçamaklarım da hiç basit kaçamaklar değildi cipsler hamburgerler ve en güzel tarafıda buydu öyle 2-3 kaçamakla bırak kilo almayı vermeye devam ediyorsun.
Bir dönem sevdiceğimle yemenin dibine vurmuştum her gün 2 burger menü üstüne pizza gece 3-4 gibi kokoreç bütün gece abur cuburlarla aldım.
Ve gerçekten o yediklerime göre az kilo aldım ben.
Çok kalıcı kilo veriliyor.
Dukana başlamadım arkasından hemen ben dukana yeni başıyorum 1 hafta falan oldu yalnız normal dengeli beslenmeye çalıştığım dönemde dukanın bazı tariflerini kullanıyordum veya arada protein günü yapıyordum ama dukan dememiştim hiç dukanda çok yeniyim.

harikasınn. istediğim cevaptı haftada dukanla aynımı verebilcem diye düşünmüştüm...ekmek yok ceviz kuruyemiş falan var, normal yemeye benziyor ya kitap almak lazım mı illa.. hiç okuyasım yok:KK43:

harikasınn. istediğim cevaptı haftada dukanla aynımı verebilcem diye düşünmüştüm...ekmek yok ceviz kuruyemiş falan var, normal yemeye benziyor ya kitap almak lazım mı illa.. hiç okuyasım yok:KK43:

Yani kitapta güzel bilgiler var motive edici ama şart değil eğer düşünüyorsan aklına takılan sorulara her zaman yanıt veririm ..
Bu arada bir bilgi daha ekleyeyim karatay sayfasında bir arkadaş var 120 kg ile başladı ve en son 68 olmuştu daha da düşmüştür ..

X