Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

simlanın tariflerinden alıntı umarım hoşuna gider yazyağmuru :KK34:

CHEESE CAKE(her evrede yenilebilir)

Malzemeler:KK43:4 adet muffin kalıbı için)

-yarım kutu light labne peynir
-3 dolu kaşık yağsız yoğurt
-1 yumurta
-3 kaşık tatlandırıcı
-8-10 damla vanilya aroması
-diyabetik reçel(ben vişnelerini süzerek kullandım)

Yumurta tatlandırıcıyla çırpılır.Yoğurt,peynir,vanilya eklenip homojen bir krema haline gelinceye dek çırpılır.
Kalıplara eşit paylaştırılıp 200 derecede20 dak.pişirilir.
Buzdolabında en az 1 saat soğutulduktan sonra kalıptan çıkarılıp üzerine diyabetik reçel konulur.

Afiyet olsun.

Not:Şimdiye kadar yaptığım tatlılar içinde en az light tadında olan bu.Diyette olmayanlara da rahatlıkla yapılır.
Kalıpların altına yulaflı bisküvi de konulabilir.diyor simla

simladan...

LİMONLU YOĞURT DONDURMASI(her evrede yenilebilir)

MALZEMELER:
-2 bardak yağsız yoğurt
-yarım limon suyu
-limon kabuğu rendesi
-4 kaşık splenda
-8-10 damla dr.oetker limon aroması
-8-10 damla dr.oetker vanilya aroması

Yoğurt 4-5 saat süzgeçte bekletilerek süzme yoğurt haline getirilir.
Splendayla krema halini alana dek iyice çırpılır.
Daha sonra limon kabuğu rendesi,limon suyu ve aromalar eklenerek tekrar homojen hale gelene dek karıştırılır.
İstediğiniz kalıplara bölüştürülerek dondurulur

kızlar beşinci gün sonunda kilo kaybım 3,3 oldu. ama şu lezzetli tarifleri gördükçe devam edebileceğimden şüpheliyim:KK52:

Merhaba.. Ben de 4 gün oldu bu diyete başlayalı.. Kitabı da aldım.. Yalnız bir sorum var.. Light süt içebiliyor muyuz? Sütü çok severim.. Günde iki bardak light süt içiyorum.. Ancak kitabı daha iyi okuduktan sonra gördüm ki, sadece süt ürünlerine izin var: yoğurt ve peynir gibi.. Yanılıyor muyum? Süt şekerinden bahsetmiş ve süt ürünleri için tüketin diyor.. Süt için bir şey belirtmemiş.. Süt ve süt ürünleri de dememiş.. Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.. Teşekkürler..

Yazıklarım görünmüyor mu? Yoksa burda tanıdıklara mı cevap yazılıyor?

canım sana tavsiyem çok fazla süt kullanmaman çünkü süreci durduruyo asıl olan et yemek atak devresinde. bak beş gündür yapıyorum. ikinci gün süt içmiştim yoğurt yemiştim. üç tane de ızgara tavuk ciğeri. ve ertesi gün tartı kıpırdamamıştı. bir sonraki gün düşüş devam etti. yine 4 günün akşamında sebzeli bir tavuk yapmıştım. onu çok severim bakayım yersem nolur dedim yedim. ertesi sabah yine bir önceki günün kilosundaydım. kilo aldırmıyor belki ama diyeti sabote ediyor. durduruyor. yada şöyle diyeyim...netice almayı geciktiriyor. atak devresinde istersen çok fazla kullanma. ben yumurta tavuk haşlama tavuk ızgarayla beş günde 3,3 kg kaybı yaşadım. eminim o iki gün de bunları yeseydim 5 kiloya yakın vermiş olacaktım. kolay gelsin...arkadaşlar yazarlar. kitabı alanlar bu konuda daha bilgili. ben henüz almadım ama özünü biliyorum.

hahahaha...

keske okusaymis. surasi cok komik.

CNN TURK: Dr. Pierre Dukan diyetin son evresinde istenen her şeyin yenebileceğini sadece perşembe günleri saf protein diyeti yapıldığında bir daha asla kilo alınmayacağını iddia ediyor. Bunun gerçeklik payı nedir?

TAYLAN KUMELI: �Düşünün ki, haftanın altı günü, günde üç ana-üç ara öğün yiyorsunuz... Bu öğünlerde, �istediğinizi� yani, belki koca bir tabak patates kızartmasını, belki bir buçuk porsiyon iskenderi, belki de yüksek kalori ve kolesterollü fast-food menüsünü yiyorsunuz. Bu arada da nasılsa perşembe günü bitkisel ve hayvansal proteinlerimi alacağım diyerek, bolca işlenmiş karbonhidrat tüketiyorsunuz. Peki, ne zaman vücudunuz için gereken süt ürünlerini, yüksek lifli besinleri, taze meyveleri, iyi yağ asitleri içeren kuru yemişleri yiyeceksiniz? Perşembe günleri mi? İşte bu vücudumuza sağlığı haftanın yalnızca bir günü vermeyi kabul etmektir. Sağlıklı beslenme bir bütünlük teşkil eder ve haftanın bir günü değil, sürekli olarak belli bir bilinçle beslenme davranışını sergilemenizi sağlar. İşte gerçeklik payı olan da budur.�

tabi tabii taylan kümeliye uzuuuuuun vadede gidin ceplerinizi ona boşaltın o zaman çok daha sağlıklı kilo vereceksiniz. bir kere de bükemediğiniz bileği öpün be kardeşim...

canım sen canını sıkma aynı biçimde devam et.bikaç gün sonra göreceksin ki o 600 grla beraber bikaç yüz gr daha gitmiş olacak

umarım gider yahuu dukanın

Merhaba.. Ben de 4 gün oldu bu diyete başlayalı.. Kitabı da aldım.. Yalnız bir sorum var.. Light süt içebiliyor muyuz? Sütü çok severim.. Günde iki bardak light süt içiyorum.. Ancak kitabı daha iyi okuduktan sonra gördüm ki, sadece süt ürünlerine izin var: yoğurt ve peynir gibi.. Yanılıyor muyum? Süt şekerinden bahsetmiş ve süt ürünleri için tüketin diyor.. Süt için bir şey belirtmemiş.. Süt ve süt ürünleri de dememiş.. Sorumu yanıtlarsanız sevinirim.. Teşekkürler..

Yazıklarım görünmüyor mu? Yoksa burda tanıdıklara mı cevap yazılıyor?

tavrınız hiç de şık değil kusura bakmayın burda kimsenin birbirini tanıdığı falan yok önceki sayfalara göz gezdirmeden her gelen aynı şeyleri tekrar tekrar soruyo şahsen sinir oluyorum
süt içilmesiyle alakalı şeyler yazıp duruyoruz iki gündür özellikle
kitabı dikkatli okumadınız sanırım süt serbest şeyler arasında yağ oranının düşük olması dışında sütle alakalı kısıtlanan bi şey yok light süt tüketebilirsiniz süt ürünleri de aynı şekilde peynir, yoğurt yağ oranı düşük olduktan sonra kısıtlama yok
ben yarım yağlı süt içiyorum light sütün tadı hoşuma gitmiyo ve fiyatı da yok yere iki katı

herkese merhaba ne güzel hepinizi okudum verdiniz kiloları okuyunca sanki ben vermişim gibi mutlu oluyorum.Ama sonra birde kendime bakıyorum pöfffffffffff bugün atakta 6.günüm verdiğim kilo 1.100 gr cık yine 70.400 napim ben şimdi arkdaşlar ya deli oluyorum azıma tatlının t si değmedi inanın evdekilere okadar tatlı yaptım yaparken bir kaşığı bile sıyırmadım suyumu içtim daha ne yapayım bilmiyorumki

herkese merhaba ne güzel hepinizi okudum verdiniz kiloları okuyunca sanki ben vermişim gibi mutlu oluyorum.Ama sonra birde kendime bakıyorum pöfffffffffff bugün atakta 6.günüm verdiğim kilo 1.100 gr cık yine 70.400 napim ben şimdi arkdaşlar ya deli oluyorum azıma tatlının t si değmedi inanın evdekilere okadar tatlı yaptım yaparken bir kaşığı bile sıyırmadım suyumu içtim daha ne yapayım bilmiyorumki

kırmızı et mi yedin?
ya da az mı yedin ataktaki yenilebilen şeyleri?
gerçi bende 7 günlük atakta 1.4 kilo verdim :KK31:

umarım gider yahuu dukanın

tavrınız hiç de şık değil kusura bakmayın burda kimsenin birbirini tanıdığı falan yok önceki sayfalara göz gezdirmeden her gelen aynı şeyleri tekrar tekrar soruyo şahsen sinir oluyorum
süt içilmesiyle alakalı şeyler yazıp duruyoruz iki gündür özellikle
kitabı dikkatli okumadınız sanırım süt serbest şeyler arasında yağ oranının düşük olması dışında sütle alakalı kısıtlanan bi şey yok light süt tüketebilirsiniz süt ürünleri de aynı şekilde peynir, yoğurt yağ oranı düşük olduktan sonra kısıtlama yok
ben yarım yağlı süt içiyorum light sütün tadı hoşuma gitmiyo ve fiyatı da yok yere iki katı
aboooo barrocum neka güzel neka güzel bende yarım yağlı içerdim sürekli yağı sıfır olsun diye ligtta geçtim aman çokta kilo verdim sanki anca iki katı para verdim ligt süte bende bundan sora yarım yağlı sütle devam edicem

aboooo barrocum neka güzel neka güzel bende yarım yağlı içerdim sürekli yağı sıfır olsun diye ligtta geçtim aman çokta kilo verdim sanki anca iki katı para verdim ligt süte bende bundan sora yarım yağlı sütle devam edicem

benim lafımla alma da ben içmiyorum light falan suya beyaz sulu boya katmışlar gibi boz bulanık tadı bi cins zaten hoşlanmadım hemde iki katı para verdim yok yere 1.5 yağ oranı yarım yağlıların bi sakınca görmüyorum şahsen :KK68:

kırmızı et mi yedin?
ya da az mı yedin ataktaki yenilebilen şeyleri?
gerçi bende 7 günlük atakta 1.4 kilo verdim :KK31:
hah işte barracum sende bendensin yarın 7 gün olcak biliyorum yarında kilo oynamıycak yani 1.100 atak evresini kapatacaz sorasından heleki hiççççç ümidim yok kırmızı et evet ben genellikle yağsız köfte yedim öncesindede ben sürekli proteğin tükettiğim için tavuktan çok tiksindim o yüzden bu altı günde hep kıyma yani köfte yedim ızgara yada yağsız tavada bunu yaktı beni dersin:KK43:

Slm kızlar çok şaşıracaksınız bugün yine 52 çıktım nedir buya anlamadım 9 gün oldu bırakacam ben bu gidişle diyeti :KK43:((

hah işte barracum sende bendensin yarın 7 gün olcak biliyorum yarında kilo oynamıycak yani 1.100 atak evresini kapatacaz sorasından heleki hiççççç ümidim yok kırmızı et evet ben genellikle yağsız köfte yedim öncesindede ben sürekli proteğin tükettiğim için tavuktan çok tiksindim o yüzden bu altı günde hep kıyma yani köfte yedim ızgara yada yağsız tavada bunu yaktı beni dersin:KK43:

kırmızı ette kilo verimi yavaşlıyo baya bi balık ve tavuk yenildiği günlerde daha hızlı kilo düşüyo o yüzden olabilir :KK68:
tavukla köfte yapsan olmaz mı onunla da mı tiksinirsin ki?
seyirden neden ümitsizsin canım öyle şey mi olur kendini şartlarsan zaten veremezsin ki a a a
daha önce yaptığın diyetler de çok etkili kilo vermede ben o yüzden de yavaş veriyorum daha önce çok diyet yapıp da bünyemi saldırganlaştırdığım için zor gidiyo
seyirde veriliyo asıl kilolar atakta sadece bi sevindirik olalım diye işte düşüş ani o kadar

Slm kızlar çok şaşıracaksınız bugün yine 52 çıktım nedir buya anlamadım 9 gün oldu bırakacam ben bu gidişle diyeti :KK43:((

olur mu canım a a a o kadar vermişsin azıcık kalmış vereceğin bozulur mu?
spor yapıyo musun
atak yap bi kaç gün istersen düşer ?

Yazdıklarınızı şimdi okudum az önce sınavdan çıktım okulun bahçesinde oturdum hemen burya baktım telden bağımlısı oldum resmen buranın :-) oyy Viyana'da hava da çok güzel gezip tozasim var :KK75: daha yemek yiyemedim doğru düzgün. Yiyecek bisi bulamadığımdan yemek yemiorm ya :KK50:

Son düzenleme:
kırmızı ette kilo verimi yavaşlıyo baya bi balık ve tavuk yenildiği günlerde daha hızlı kilo düşüyo o yüzden olabilir :KK68:
tavukla köfte yapsan olmaz mı onunla da mı tiksinirsin ki?
seyirden neden ümitsizsin canım öyle şey mi olur kendini şartlarsan zaten veremezsin ki a a a
daha önce yaptığın diyetler de çok etkili kilo vermede ben o yüzden de yavaş veriyorum daha önce çok diyet yapıp da bünyemi saldırganlaştırdığım için zor gidiyo
seyirde veriliyo asıl kilolar atakta sadece bi sevindirik olalım diye işte düşüş ani o kadar
valla barrocum karbonhidrat diyetinden kalma ben sürekli kahvaltıda ve akşam yemeğinde proteğin yedim tabiki bu kadar değildi yanında hep bol salatam vardı karbonhidratımda salata olsun derdim veee en çokta tavuk köftesi yerdim burda yeni açılan bir kasabım ilk defa bu yıl onlardan hazır tavuk köftesi aldım enfes bişey tavuk köftesi olduğuna inanamassın yani okadar güzel lakin diyorum ya ben bu diyette tiksindim bende anlamadım gitti yani

ben bu diyete başladığımdan beri toplamda 10 kilo verdim ve tam 2 ay 3 gündür bu diyeti uyguluyorum.eşim de sağolsun ayrıca yemek yapmamı ben ne yiyorsam benimle yiyebileceğini söylemişti.zaten düğünümüzden sonra ben de o da 10 kilo kadar aldık(obur bir aileyiz yani:KK1: allah çocuğumuzu benzetmesin)eşim de 89 kiloya kadar çıktı ve artık hiçbirpantolonu gömleği olmuyordu kendisine.öğle aralarında işyerindeki yemekleri yemeyi bıraktı ve dışarda ızgara vb şeyler yemeye başladı bu durumda pilavı ve yağı da hayatından çıkarmış oldu ve böylece 89'dan 81'e inmiş bulunuyor:KK53:yani ben 10 kilo verdim o da 8 kilo verdi inanamadım tartıya çıkarıp bir de ben baktım allahım sahiden 81:KK9::KK9:

ben bu diyete başladığımdan beri toplamda 10 kilo verdim ve tam 2 ay 3 gündür bu diyeti uyguluyorum.eşim de sağolsun ayrıca yemek yapmamı ben ne yiyorsam benimle yiyebileceğini söylemişti.zaten düğünümüzden sonra ben de o da 10 kilo kadar aldık(obur bir aileyiz yani:KK1: allah çocuğumuzu benzetmesin)eşim de 89 kiloya kadar çıktı ve artık hiçbirpantolonu gömleği olmuyordu kendisine.öğle aralarında işyerindeki yemekleri yemeyi bıraktı ve dışarda ızgara vb şeyler yemeye başladı bu durumda pilavı ve yağı da hayatından çıkarmış oldu ve böylece 89'dan 81'e inmiş bulunuyor:KK53:yani ben 10 kilo verdim o da 8 kilo verdi inanamadım tartıya çıkarıp bir de ben baktım allahım sahiden 81:KK9::KK9:
ne güzellllll karı koca dayanışması helal olsun size inş dahada çok verirsiniz

X