Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

düzenli kilo veren arkadaşlardan bir ricam var.... süt-yoğurt türü besinlerde maksimum sınırınız ne oldu...

ben bunları çok sevdiğim için 1 litreye yakın süt tükettiğim oluyor + 1-2 kase yoğurt... bu fazla mıdır?

kepek denemelerim başarısız:KK53: sanırım benim beceriksizliğim:KK53:

bende kendimi süte, yoğurda veriyorum:KK53::KK53::KK53:

yoğurt normal. ben de 2 kase tüketiyorum en az. peynir de bol bol yiyorum. ama süt fazla. en fazla 1 bardak ya da tatlı falan yapmışsam 2 bardağa çıkıyor. o da - görmemi engelliyor.

gunaydın kızlar,

ben yeni dukkancan olarak deneyimli ablalarıma bişey danışmak istiyorum.

ben atak ve protein/sebze gününde güzelce zayıflamaya başladım. 5/5 yaptığım için cumartesi günü tekrar sıra saf proteine geldi. ancak o günden beri gram oynamıyor. hatta dünden beri birde üstüne +400 gr almışım. ben birşeyi yanlışmı yapıyorum acaba ya?
yasak olan hiçbirşeyi ağzıma sürmüyorum ve günde 2lt su içiyorum. sadece 2-3 gündür yoğunluktan spor yapamıyorum. ama buda kilo aldırmazki dimi???

ayrıca reglim yaklaşıyor. sebebi o olabilir mi acaba ?
gerçi daha önce yaptığım diyetde regl döneminde kilo kaybım duruyordu ancak üzerine kilo almıyordum. acaba bu durum dukkanda normal mi yoksa yanlışlık bendemi?

lütfen cevaplayın kızlar.
:2:

regl döneminde kilo kaybı durur. bütün diyetlerde bu böyle. kilo kaybı durur ama yağ yakımı devam ediyor olbilir. vücut su tuttuğu için tartıya yansımaz. diyeti bozmadan devam et.

kızlar bişwy sorucam bu toz tatlandırıcıyı nerden buluyorsunuz eczanelerdenmi??.. birde süt tozu dediğiniz bildiğiniz nescafeye koyulan süt tozumu anlayamadım ???

büyük marketlerd eczanelerde pişirilebilir talandırıcılar var. splenda, takita v.b. süt tozu dediğimizse gerçek süt tozu. kahve kreması ya da kahve beyazlatıcı kesinlikle değil. light olanları da değil. süt tozu ayrı bişey.

Günaydın herkeşlere :KK1: :21: :21:

Musmutlu günler olur inşallah.. Bol bol eksiler gelirrr... :KK8:

Sabah güneşini gördüm keyfim yerinde..

İzmir de Sevgiler..

Kızlarrrr bi sorum var :KK1:

Şimdi ben Ankara'da marketin birinde Değirmenci marka yulaf kepeği buldum denedim gayet ince kıyılmış malumunuz kokusuda çok ağır değil beğendimmm...
Sora satan firmanın dibimizde olduğunu buldum koli satışı var 500gr x 6 adet miş... 21 TL miş... Alsam çok mu olur kurtlanır mıııı :26: serin ve kuru yer diyo malum onu sağlarımda ne dersinizzzz alınmalı mı???

Günaydın kızlarr :)

Bugün regl olmuşum meğer..dünkü paniğim ve umutsuzluğum da anlaşıldı şimdi..artık 1 hafta tartı yok..zaten yarın yolcuyum oralarda da tartılamam..
regl nin sancısız geçmesinin püf noktası:sporu ve yürüyüşü arttırmak..geçen nasıl geçtiğini anlamadım..bu da öyle olur umarım..genelde iyi hissetmez kızlar kendini yatar ve az hareket eder bu dönemlerde..ama hareketi arttırmak kasları güçlendirmek vücudu daha dinç yapıyo ağrısız sızısız atlatıyosun..bi de yeşil çay çok iyi geliyo..

Herkese günaydın!

Hayırlısı olsun canım, az vaktiniz mi kalmıştı ortalamıştınız sanki süreyi? İçini ferah tut, hayırlısıyla birşey olmadan gelir kavuşursunuz sonra mutlu son. :) Başlamak bitirmenin yarısı derler, bitecek gidecek. :nazar::nazar:

sağol canımm ya az kalmasına kaldı da geldiler bana dün..:) arada oluyorum böyle..bi de regl öncesi olunca ben farketmeden,panik oldum :)

seviyom kız seni:112:
$seviyom kýz seni.jpg

selamınn hello millettt..umarım hepiniz iyisinizdir :111:

:) sıkıntı yok bi sakızı bir ay kullanıyorum dermişim bu şakayı ne zaman yapsam eşim kızıyo :KK16:

ıykkk hakkaten ama tiksinçmiş yaaa :KK1:

Selam kızlar,nasılsınız..

Erkek arkadaşımla konuştum sesi de kötüydu..noldu allah bilir..
Bitsin artık..:KK50:
ne işi var onun hakkari daglarinda:KK50:

Çok zor ..

noldu bana...
hiç böyle olmazdım...:KK50:

oyyy ama yapma bölee..hersey güsel olacak buna inan..bu arada ben seni ewli sanıodum..aklımda sanki eşim Adanalı demişsin gibi kalmış :44:

ben geldim, geçmişi okumayı bırak ahaliyi tanıyamadım neredeyse.. çook değişmiş buralar, halbuki yemyeşildi bir zamanlar .:)

hoho,,alemsin ya :111:

selam kızlar,

bu sabah kek ve çay,

arada neskayfe

öğlen izmir köftenin köfteleri, yoğurt ve salata

ara zero

akşam süt içerisine yumurta kırdım yedim. evdekilere mercimekli erişte yapmıştım. kendime de hızlısından ancak bunu yapabildim.

şimdi de bi mistik içeyim. canım habire tatlı bişiler istiyor. :KK53:

ayyy o tatlı sey isteği bendede war 4 gundur,,kafayı yicem :KK53:

süpermiş :))) en kısa zamanda peki yan çok hızlı olöası için kilo vermenin atak evresi uzun mu tutulmalı :)))

soruların cvbı ıcın,, bknız : Dukan Diyeti Kitabı.

benim bu diyette 3.haftam sadece 3kilo verdim ama arada kaçamaklarım oldu ...pazar sabahı tartıldığımda 76.200düm bu sabah yine77,100çıktım nerdeyse 1kilo fazla aslında dünde gayet iyi geçmişti kaçamak falan olmamıştı ama reglim geçikmişti bugün öğlen oldum regliyi inşallah yarın eksileri görürüm bugün moralim çok bozuldu diyeti bırakmayı bile düşündüm 3haftadır 1eksik 1fazla çıkıp duruyorum ..yemek hazırlamak bi dert kendine ayrı evdekilere ayrı birde eşim et türlerini pek sevmiyor ona sebze kendime et çocuklar ayrı bi dert çok yemek seçiyorlar onlara ayrı of çok yordu beni ..heleki dün dışarı çımıştık aç bi şekilde geldik makarna pişirdim zeytinyağlı barbunya vardı ama benim yiyeceğim bir şey yok o makarnayı yememek için ne kadar zor tuttum kendimi o aç halimle:)neyseki sebze günüydü yeşil sogan kavurdum üstüne 2 yumurta kırdım yanına yoğurt yedim ....kendin birşey yapmazsan hazır pek bir şeyde yiyemiyoruz bu diyette sucuk bile olmuyormuş yağlı olduğu için kendisi sucuk yapan varmı nasıl yapıyorsunuz ...ben arada hazır sucuğu tost makinesinde pişirip kağıt havlu ile yağını alıp yiyiyorum :)

sucuk we dukan mı ??? :KK53: bunun duraklama yapacagını bılıosunuz dimi :KK20:

düzenli kilo veren arkadaşlardan bir ricam var.... süt-yoğurt türü besinlerde maksimum sınırınız ne oldu...

ben bunları çok sevdiğim için 1 litreye yakın süt tükettiğim oluyor + 1-2 kase yoğurt... bu fazla mıdır?

kepek denemelerim başarısız:KK53: sanırım benim beceriksizliğim:KK53:

bende kendimi süte, yoğurda veriyorum:KK53::KK53::KK53:

cnm süt ürünlerinde 1 litre sınırı var deniyor ama Allah biliyor 1 litreyi geçtiğim çook zamanlar oldu,mesela bir oturuşta 1 litre light ayran içtiğim ayrıca gün içinde süt,peynir tükettiğim de olmuştur:KK56: bende duraklama falan yapmadı ama başkalarında yaparsa da kötü örnek olmuş olmayayım:KK50:
sen yine de çok abartmamaya çalış:KK34:

Günaydın herkeşlere :KK1: :21: :21:

Musmutlu günler olur inşallah.. Bol bol eksiler gelirrr... :KK8:

Sabah güneşini gördüm keyfim yerinde..

İzmir de Sevgiler..

anaaammm günaydın hemşom:KK3:

Şimdi ben Ankara'da marketin birinde Değirmenci marka yulaf kepeği buldum denedim gayet ince kıyılmış malumunuz kokusuda çok ağır değil beğendimmm...
Sora satan firmanın dibimizde olduğunu buldum koli satışı var 500gr x 6 adet miş... 21 TL miş... Alsam çok mu olur kurtlanır mıııı :26: serin ve kuru yer diyo malum onu sağlarımda ne dersinizzzz alınmalı mı???

cnm ben de gurmenetten aldığımda öyle 10 kutu falan alıyorum hazır kargo ödemişken:KK53:
buzdolabının sebzeliklerine koyuyorum,hiç bişeycikler olmuyor :21:

günaydın kızlar iyi sabahlarrrr kahvaltımı hazırlarken geçmişi bir okuyayım dedim yeni dukancanlar gelmiş hoşgelmiş :))))) ama o sorular ne yahu öyle kitabımı okumadılar hiçmi netten araşırma yapmadılar şaşırıyorum yahuuuuuu :))))))

Dukan kitabını indirmek için link bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen? Kitap evde ve işyerinde de okumak zor oluyor. Ekranda olunca kimseye çaktırmadan takıldıkça bakmak veya tekrar tekrar okumak iyi olabilir:):KK52:

Dün sanırım arada kaynadı benim sorum:KK43: bilgisi olan varsa cevap rica edebilir miyim?
Dukan koçlukta %50 indirim yapmış bu arada. iyi fiyat heralde alsak mı acaba ne dersiniz? alacak olan var mı?

Bugün arka arkaya bombalama yaptım mesajlarla.. Bir sorum daha olacak. gourmenetten tofu siparişi verdim. bir de yengeç:) yengeç eh işte salatalarda kullanılabilcek seviyede bir ürün ama boşa para vermeye pek değmez.. tofu diye bişey aldım. paketi açmadım ama yumuşacık bişey. sanki resimde küp küp peynir gibi duruyor. ziyan olmasın tofuyu nerde kullanabilirim bilen varsa paylaşırsa sevinirim..

Tofuuu.. bilen duyan kullanan var mı acaba?

Dün sanırım arada kaynadı benim sorum:KK43: bilgisi olan varsa cevap rica edebilir miyim?
Dukan koçlukta %50 indirim yapmış bu arada. iyi fiyat heralde alsak mı acaba ne dersiniz? alacak olan var mı?
geçmişi bir okursan yakın zamanda biri anlatmıştı kim hatırlayamadım benim bilgim yok bu konuda :)))))
Tofuuu.. bilen duyan kullanan var mı acaba?

netten araştırırsn tarifler falan bulabilirsin mesela dukandiyettariflerim diye yaz google amcama o yapmıştı sanırım :) ben kullanmadım henüz

canım al gitsin,bişeycik olmaz ..

geçmişi bir okursan yakın zamanda biri anlatmıştı kim hatırlayamadım benim bilgim yok bu konuda :)))))

netten araştırırsn tarifler falan bulabilirsin mesela dukandiyettariflerim diye yaz google amcama o yapmıştı sanırım :) ben kullanmadım henüz

cevaplar için teşekkürler:)

bişey olmaz bence. benim öyle toplu aldığım çok oldu indirimde falan bulduğumda. hatta şu ara realde indirimde bende 8-10 tane alacağım. zaten günde 2 kşık derken 1 paket 15 günde falan bitiyor.

cnm süt ürünlerinde 1 litre sınırı var deniyor ama Allah biliyor 1 litreyi geçtiğim çook zamanlar oldu,mesela bir oturuşta 1 litre light ayran içtiğim ayrıca gün içinde süt,peynir tükettiğim de olmuştur:KK56: bende duraklama falan yapmadı ama başkalarında yaparsa da kötü örnek olmuş olmayayım:KK50:
sen yine de çok abartmamaya çalış:KK34:

anaaammm günaydın hemşom:KK3:

cnm ben de gurmenetten aldığımda öyle 10 kutu falan alıyorum hazır kargo ödemişken:KK53:
buzdolabının sebzeliklerine koyuyorum,hiç bişeycikler olmuyor :21:

Ooooo pek iyi Medesam kuzumm alıyım ben o zaman :KK1: saklarım güzel güzel

yoğurt normal. ben de 2 kase tüketiyorum en az. peynir de bol bol yiyorum. ama süt fazla. en fazla 1 bardak ya da tatlı falan yapmışsam 2 bardağa çıkıyor. o da - görmemi engelliyor.

Aliyem içtiğim süt light... amayazından anladığım kadarıyla böyle bile olsa 2 bardakta fazla içmemek lazım:26:

süt içemeyince, yoğurda yüklenicem desene:KK53:

yoğurdu biraz sade birazda splenda ile tüketiyorum(tatlı krizleri için) peki yoğurtta sınır belirlemeliyim mi kendime:KK53:

tarifleri beceremiyorum:KK53: sebze günlerinde sorun yok ancak saf protein günlerinde sıkıntı çekiyorum... hep tavuk, yoğurt ve süt:KK14:

bişey olmaz bence. benim öyle toplu aldığım çok oldu indirimde falan bulduğumda. hatta şu ara realde indirimde bende 8-10 tane alacağım. zaten günde 2 kşık derken 1 paket 15 günde falan bitiyor.

tamamdır gönül rahatlığıyla alınabilirrrr :KK16:

X