Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Aliyem içtiğim süt light... amayazından anladığım kadarıyla böyle bile olsa 2 bardakta fazla içmemek lazım:26:

süt içemeyince, yoğurda yüklenicem desene:KK53:

yoğurdu biraz sade birazda splenda ile tüketiyorum(tatlı krizleri için) peki yoğurtta sınır belirlemeliyim mi kendime:KK53:

tarifleri beceremiyorum:KK53: sebze günlerinde sorun yok ancak saf protein günlerinde sıkıntı çekiyorum... hep tavuk, yoğurt ve süt:KK14:

Saf protein günlerinde bazen haşladığım tavuk göğsünü iyice didikliyorum. Üzerine çok az salçadan yani 1 çay kaşığı falan sulandırıp baharatlandırıp(nane-pul biber) sos yapıp döküyorum. Mikrodalgada kuruyacak gibi bir kaç dk ısıtıyorum. Yoğurt konunca mantı gibi oluyor :KK52:

cevaplar için teşekkürler:)
bişey değil daha çok yardımcı olmak isterdim ama bilgim yok malesef :)
Aliyem içtiğim süt light... amayazından anladığım kadarıyla böyle bile olsa 2 bardakta fazla içmemek lazım:26:

yoğurdu biraz sade birazda splenda ile tüketiyorum(tatlı krizleri için) peki yoğurtta sınır belirlemeliyim mi kendime:KK53:

tarifleri beceremiyorum:KK53: sebze günlerinde sorun yok ancak saf protein günlerinde sıkıntı çekiyorum... hep tavuk, yoğurt ve süt:KK14:

tavukta değişiklik olsun diye bazen köri baharatı kulan bazende soya sosu özellikle soya sosunu tek geçiyorum :))))))

Saf protein günlerinde bazen haşladığım tavuk göğsünü iyice didikliyorum. Üzerine çok az salçadan yani 1 çay kaşığı falan sulandırıp baharatlandırıp(nane-pul biber) sos yapıp döküyorum. Mikrodalgada kuruyacak gibi bir kaç dk ısıtıyorum. Yoğurt konunca mantı gibi oluyor :KK52:

tarifin için çok teşekkür ederim:KK34:

deneyeceğim mutlaka...

aslında benim süte yoğurda asılmamın nedeni işyerinde de kolaylık sağlamaları... toplu bir alandayız, tek odamız yok:KK53: evden getirip yemek garip oluyor işte... içecek türü olunca günü kolay geçiriyorum...

bakıcaz artık bişiiler:KK53:

bişey değil daha çok yardımcı olmak isterdim ama bilgim yok malesef :)

tavukta değişiklik olsun diye bazen köri baharatı kulan bazende soya sosu özellikle soya sosunu tek geçiyorum :))))))

soya sosu kullanıyorum zaten ama işin aslı tavukta gözüm yok:KK53::KK53::KK53:

kırmızı et olsa neyse ama oda çok pahalı:KK53::KK53::KK53:

neyse öyle böyle devam edeceğiz artık, madem bu yola baş koyduk:44::44::44:

yardım eden arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum... dukancan dayanışması budur:KK34:

yardım eden arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum... dukancan dayanışması budur:KK34:

bende kırmızı et sevmiyorum ama yinede tavuk çekilmiyor napalım idare edicez :)))))) :KK52:

sütte izin 1 bardak. yağsız olması bir yana, sütteki düt şekerinden dolayı sınırlı izinli. bir de sütün hazımsızlık yapıcı özelliği var. bunlar kitapta yazıyor. abowwwwwwwww sen kitabı okumadın mı kız? bak kimi yakaladım kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaar. :-))))

sütte izin 1 bardak. yağsız olması bir yana, sütteki düt şekerinden dolayı sınırlı izinli. bir de sütün hazımsızlık yapıcı özelliği var. bunlar kitapta yazıyor. abowwwwwwwww sen kitabı okumadın mı kız? bak kimi yakaladım kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaar. :-))))

okudum bitti... şimdi bir daha okuyorum ama işime gelmeyen yerleri beynim kabul etmemiş galiba:KK53::KK53:

tarifin için çok teşekkür ederim:KK34:

deneyeceğim mutlaka...

aslında benim süte yoğurda asılmamın nedeni işyerinde de kolaylık sağlamaları... toplu bir alandayız, tek odamız yok:KK53: evden getirip yemek garip oluyor işte... içecek türü olunca günü kolay geçiriyorum...

bakıcaz artık bişiiler:KK53:

şimdi bak, benim arada çalışmaya gittiğim bir yer var. yemekhane falan var ama biraz garip biyer, herkes ne yiyosun, bana da versene diye başına toplanıyor. düşünsene, kendimi hayvanatbahçesindeki maymunlar gibi hissediyorum. buna rağmen yemeğimi yanımda götürüyorum. o ne diyenlere ilk başlarda açıklama yapıyordum. şimdilerde sadece yemeeeeek diyorum. bi bakayım mı tadına diyenlere de ben diyet yapıyorum. bu miktarın tamamını yemek zorundayım, o yüzden veremem diyorum. açıklama bekleyenlere de çok acelem var pozu yapıp yemeğimi yiyorum. dün dukan poğaçamdan tatmak isteyen birine "şimdi sen tadına bakıp ay bu ne iğreeeenç, bunu nasıl yiyorsun falan diyeceksin, benim de içim almayacak senin yüzünden yiyemeyeceğim dedim." üstelik bu insanlar benim iş arkadaşım falan da değil. arada bir gördüüm ve selamlaşma dışında bir muhabbetim olmayan insanlar. üstelik tabağımdaki yemekten başka birinin tatmasından falan da hiç hoşlanmam. bütün bunlar yetmezmiş gibi bi de salak salak laflarını çekiyorum. "ooo kendine iyi bakıyosun. bak bak yoğurt da getirmiş. kola içsene kola bişi yapmaz...." böyle sürüüüüüüüp gidiyor.
insanlar düşüncesiz ben ne yapayım, anca bundan anlıyorlar. orda 4 çeşit yemek 4 çeşit de salata çıkıyor. git ymeğini ye, sana ne benim ne yediğimden... ben orda çıkan yemeklerin hiçbirinden yiyemiyorum. tavuk balık falan çıktığımda bile yiyemiyorum. çünkü hepsi pane şeklinde kızartılıyor. benimki çok uç bir örnek tabi. normalde iş yerinde kimse öyle ne yiyosun, o ne diye başına toplanmaz. soranlara da diyetteyim dersin olur biter. ilk zamanlar ben de dışarı çıkınca ne yapacağımı bilemiyordum ama şimdi avm'lerde dolaşırken bir elimde dukan poğaça diğer elimde su şişesi... millet hamburger kemirirken, dürümleri, çiğköfteleri tıkınırken, bütün ofisi lahmacun kokuturken tuhaf değil de, sen sağlıklı bişeyler yiyince mi tuhaf olacak. orda yemek yenmez de diyemezsin. illaki birşeyler yiyorsunuz öğlende. ya orda çıkan yemekten ya da dışardan söylüyorsunuz. eğer yemek saati dışarı çıkma şansın varsa zaten civarda oturabileceğin bir yer bul. orda ye yemeğini.

şimdi bak, benim arada çalışmaya gittiğim bir yer var. yemekhane falan var ama biraz garip biyer, herkes ne yiyosun, bana da versene diye başına toplanıyor. düşünsene, kendimi hayvanatbahçesindeki maymunlar gibi hissediyorum. buna rağmen yemeğimi yanımda götürüyorum. o ne diyenlere ilk başlarda açıklama yapıyordum. şimdilerde sadece yemeeeeek diyorum. bi bakayım mı tadına diyenlere de ben diyet yapıyorum. bu miktarın tamamını yemek zorundayım, o yüzden veremem diyorum. açıklama bekleyenlere de çok acelem var pozu yapıp yemeğimi yiyorum. dün dukan poğaçamdan tatmak isteyen birine "şimdi sen tadına bakıp ay bu ne iğreeeenç, bunu nasıl yiyorsun falan diyeceksin, benim de içim almayacak senin yüzünden yiyemeyeceğim dedim." üstelik bu insanlar benim iş arkadaşım falan da değil. arada bir gördüüm ve selamlaşma dışında bir muhabbetim olmayan insanlar. üstelik tabağımdaki yemekten başka birinin tatmasından falan da hiç hoşlanmam. bütün bunlar yetmezmiş gibi bi de salak salak laflarını çekiyorum. "ooo kendine iyi bakıyosun. bak bak yoğurt da getirmiş. kola içsene kola bişi yapmaz...." böyle sürüüüüüüüp gidiyor.
insanlar düşüncesiz ben ne yapayım, anca bundan anlıyorlar. orda 4 çeşit yemek 4 çeşit de salata çıkıyor. git ymeğini ye, sana ne benim ne yediğimden... ben orda çıkan yemeklerin hiçbirinden yiyemiyorum. tavuk balık falan çıktığımda bile yiyemiyorum. çünkü hepsi pane şeklinde kızartılıyor. benimki çok uç bir örnek tabi. normalde iş yerinde kimse öyle ne yiyosun, o ne diye başına toplanmaz. soranlara da diyetteyim dersin olur biter. ilk zamanlar ben de dışarı çıkınca ne yapacağımı bilemiyordum ama şimdi avm'lerde dolaşırken bir elimde dukan poğaça diğer elimde su şişesi... millet hamburger kemirirken, dürümleri, çiğköfteleri tıkınırken, bütün ofisi lahmacun kokuturken tuhaf değil de, sen sağlıklı bişeyler yiyince mi tuhaf olacak. orda yemek yenmez de diyemezsin. illaki birşeyler yiyorsunuz öğlende. ya orda çıkan yemekten ya da dışardan söylüyorsunuz. eğer yemek saati dışarı çıkma şansın varsa zaten civarda oturabileceğin bir yer bul. orda ye yemeğini.

sağol Aliyem...

bizim işyeride sizinkinden pek farklı değil aslında...

defalarca başarısız diyetlerime tanık oldukları için, kimeye diyet yapıyorum demiyorum.... sağlıklı olduğu için süt, yoğurt yiyorum diyorum....

artık kimsenin "sen böylesin, kabul et, yıpratma kendini" lafını dinlemek istemiyorum.... acıklı bakış istemiyorum

evet, en iyisi bahçede bir yerde yiyip gelivermek... hem birazda değişiklik olur...

herkese günaydııın :KK8:
dün callanımı yaptım şükür, belim de ağrımıyo:KK8: ama bacak hareketleri zorluyomuş benim belimi öğrenmiş oldum dün :KK6:
10 ekimdeki ölçülerime baktım da benim bi tek belim incelmiş yahu, o da 3 cmcik :KK14: acaba dün uyku sersemi yanlış mı ölçtüm ki:KK14:
bi de callan yaparken yürüyüş yapmasak olur mu acaba callan yapan arkadaşlara sorsam :KK55:yoksa yürüyüşe ek olarak mı yapmak lazım :KK36:

Dün spor salonuna başlamamın 1. haftası kutlamaları vardı.
Rica ettim tekrar ölçtülerrr :)

Yağdan 700 gr. vermişim
200 gr kasım artmış. Kasım derken aklıma geldi. Kasımda aşk başkadır..

:KK9::KK9::KK9:

Kızlar Günaydın...

Dün akşam sadece süt içtim (lihgt)

sabah ta peynir , yumurta birazcık light kaşar yedim şekersiz çayla

sevdim bu diyeti 1 günde 500 gram gitti bile 64.3 olmuşum

bakalım 1 haftada kaç kilo vericem

merhaba. süt-peynir-yumurta-light olsa da kaşar-şekersiz çay. hemde bir günde. çok az.
diyeti böyle yapmaya devam ederseniz bi günde 500 gr gidebilecek bi vücudunuz olmayabilir, dikkat edin :KK34:
Kızlarrrr bi sorum var :KK1:

Şimdi ben Ankara'da marketin birinde Değirmenci marka yulaf kepeği buldum denedim gayet ince kıyılmış malumunuz kokusuda çok ağır değil beğendimmm...
Sora satan firmanın dibimizde olduğunu buldum koli satışı var 500gr x 6 adet miş... 21 TL miş... Alsam çok mu olur kurtlanır mıııı :26: serin ve kuru yer diyo malum onu sağlarımda ne dersinizzzz alınmalı mı???
bende bulsam da alsam keşke, serin bi yerde saklarsınız hiiiç bişicik olmaz :KK48:

simlanın blogunda kadınbudu köfte tarifi vardı, onu tavuk kıymasından yapmayı düşünüyodum ben. sade tavuk yemekten bıktıysanız, fikir olur size de belki :KK55:

selam arkadaşlar bende başlamayı düşünüyorum diyete kitabı hatmettin iyi olacak gibi ama bakalım ... sizin güzel haberlerinizi okudukça yapmaya daha daha isteğim oldu inşallah sonuç iyi olur ....iyi akşamlar.

hgniiz:) okuduysanız bi de herşeye -mümkün olduğunca sıfır kaçamakla- uyarsanız tamamdır bu iş, oldu bilin :KK8:

ay çok iyi geldi bu :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

vuhuuuuu :KK9::KK9::KK9::KK9:

ben evimde bile benzer durumlarla karşılaşıyorum iş yerinde olması çok normal aldırmadan yemege devam sonuç güzel olsun istiyorsak aliyecim yine çok güzel anlatmış benim için ve diğer arkadaşlariçinde yararlı bir paylaşım olmuş:)

Hırpalayın beni, kızın bana :KK20:...

Dün çok güzel bir protein günü geçiriyordum...Her şey yolunda gidiyordu...
Ta ki o ana kadar...İşin tuhafı o anı hatırlamıyorum bile...
Kızıma ders çalıştırıyordum...Çalışırken diğer aile fertleri ne yiyorsa yemişim ben de...
Yememem gereken birçok şeyi yedim...Yediğimin farkında bile değildim...
Oruçlu olduğunu unutmak gibiydi...

Olan olduktan sonra ağlamanın bir faydası yok ne yazık ki...
Hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorum...
Ama perşembe günü göreceklerimden de çok korkuyorum...

Daha 3 hafta bile dolmadan bu noktaya gelmek çok kötü...
Umarım çok az bir hasarla atlatırım...
Yerinde saymak dedikleri bu olsa gerek:KK50:

Kızlar ne zamandır aklımda olan bu tatlandırıcıyı sonunda aldım ve bu konu hakkındaki fikirlerimi sizinle paylaşmak istiyorum,
Almamdaki tek sebep bitkisel oluşuydu ve sağlıklı olsun niyetindeydim..öncelikle onu belirtiyim..

tadı splenda gibi değil..daha bağımız bi tat..yani bi parça çikolata tatlı yediğinizde bi bütünlük hissedersiniz ya bi tat senkronizesi :) işte bunda o yok malesef..
tatlı şekerli bişey evet tatlı isteğini bastırır ama ....
aması var..

mesela dukanella yaptım kakao,süt,süttozu bi tarfta..bu tatlandırıcı bi tarafta..tadını ayrı algılıyorum...bağımsız yanii...

kola zerodaki tat gibi aynı...aspartam aspartam...metalsi metalsi...bu paketi kullanırım çok da sıkıntı olmaz ama bi daha almam...

merak edip demek isteyenlerin bilgilerine...

Hırpalayın beni, kızın bana :KK20:...

Dün çok güzel bir protein günü geçiriyordum...Her şey yolunda gidiyordu...
Ta ki o ana kadar...İşin tuhafı o anı hatırlamıyorum bile...
Kızıma ders çalıştırıyordum...Çalışırken diğer aile fertleri ne yiyorsa yemişim ben de...
Yememem gereken birçok şeyi yedim...Yediğimin farkında bile değildim...
Oruçlu olduğunu unutmak gibiydi...

Olan olduktan sonra ağlamanın bir faydası yok ne yazık ki...
Hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorum...
Ama perşembe günü göreceklerimden de çok korkuyorum...

Daha 3 hafta bile dolmadan bu noktaya gelmek çok kötü...
Umarım çok az bir hasarla atlatırım...
Yerinde saymak dedikleri bu olsa gerek:KK50:

iradesizlik gösteriyorsun. gidişin iyi değil. biraz daha dikkatli ol. bak daha geçn gün kilo yüzünden ne sıkıntılar yaşadığından bahsediyordun. demek o kadar da ciddi değilmiş sıkıntıların. daha 3 haftada unutabildiğine göre:-(

Kızlar ne zamandır aklımda olan bu tatlandırıcıyı sonunda aldım ve bu konu hakkındaki fikirlerimi sizinle paylaşmak istiyorum,
Almamdaki tek sebep bitkisel oluşuydu ve sağlıklı olsun niyetindeydim..öncelikle onu belirtiyim..

tadı splenda gibi değil..daha bağımız bi tat..yani bi parça çikolata tatlı yediğinizde bi bütünlük hissedersiniz ya bi tat senkronizesi :) işte bunda o yok malesef..
tatlı şekerli bişey evet tatlı isteğini bastırır ama ....
aması var..

mesela dukanella yaptım kakao,süt,süttozu bi tarfta..bu tatlandırıcı bi tarafta..tadını ayrı algılıyorum...bağımsız yanii...

kola zerodaki tat gibi aynı...aspartam aspartam...metalsi metalsi...bu paketi kullanırım çok da sıkıntı olmaz ama bi daha almam...

merak edip demek isteyenlerin bilgilerine...

birkaç ay önce bir otobüs yolculuğunda yanımda oturan kadınla sohbet ediyorduk. seneler evvel bi ithalat işi yapıyorlarmış falan. "o zamanlar çok güzel ürünler getirdik. özellikle gıdada. mesela splenda diye bir tatlandırıcı getirmiştik. ama türkiye için biraz pahalı geldi. sonra bıraktık biz o işi" diye anlattı. ben de splenda kullandığımı, çok beğendiğimi falan söyledim. fazla detaylı konuşmadık ama, splendanın hem piyasadaki tatlandırıcılar arasında en zararsızı olduğunu hem de tadının şekere en yakın tat olduğunu falan anlattı. açıkcası ben de tat konusunda aynısını dşünüyorum. sağlık kısmını bilmem...

herkese günaydııın :KK8:
dün callanımı yaptım şükür, belim de ağrımıyo:KK8: ama bacak hareketleri zorluyomuş benim belimi öğrenmiş oldum dün :KK6:
10 ekimdeki ölçülerime baktım da benim bi tek belim incelmiş yahu, o da 3 cmcik :KK14: acaba dün uyku sersemi yanlış mı ölçtüm ki:KK14:
bi de callan yaparken yürüyüş yapmasak olur mu acaba callan yapan arkadaşlara sorsam :KK55:yoksa yürüyüşe ek olarak mı yapmak lazım :KK36:

canımcım yürüyüş ve callen birlikte ciddi süper bi ikili oluyo..yürüyüş yapmadığın günler hareketlerde daha çok zorlanırısn..çabuk yorulursun..
yürüyüşü kesinlikle ihmal etme..fark görme süren yarıya iner..yürüyüş diyetin olmazsa olmazlarından..callen ise extra çabamız..
nerde ne şekilde yaşadığını bilmiyorum ortamın yürüyüş için hava şartlarından dolayı müsait olmayabilir..evde kendi çapında 20-30 dk yürüyebilrsin..sonra da callenini yaparsın miss gibi..

kızlarrr alın bakalım size tarif:KK56:

ıspanaklı muffin
2 yumurtayı mikserde beyazlaşıp köpürene kadar çırpın,içine 1 çay bardağı süt,4 çay bardağı yani yaklaşık 8 kaşık kepek,kabartna tozu ve tuz ekleyip 1-2 dk.daha karıştırın.200 gr doğranmış ıspanak ekleyip muffin kalıplarına paylaştırın.180 derecede pişirin,afiyet olsunnnn:KK56:

X