Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kitabi edindin umarim canim...yag gunde 1 tatli kasigi tuz ise olabildigince az kullanilmasi oneriliyor belli bir limiti yok ama tuzun su tutama ozelliginden dolayi makul olculerde azaltilmasi gerekiyor...yemekleri cok tuzsuz yiyemiyorsanda degisik baharatlar katarak tat verebilir tuzsuzlugunu cok hissetmeyebilirsin ...
kitabı aldım cnm diyete başlamadan bir kez okudum. şimdi yeni baştan okuyorum ama tuz ve yağ konusunda tereddütte kaldım açıkçası. O yüzden sordum. teşekkür ederim cevabın için :)

Kızlar yarış için buradan takip etmek zor oluyor katılmış olan arkadaşlar lütfen orayada yazarlarsa kilolarını çok iyi olur :KK52:

haa bir de ben bugun ruyamda diyetimi bozdum hemde bir adet galetayla :KK9::KK9:
sozde toptanci kilikli bir marketteymisim,kizin teki tanitim icin servis edilen galeta paketinin bi tanesini acip icinden bir galeta alip bir manken edasiyla onumden yuruyup gecti gitti.artik nasil bir ozlemse ben de o kizin hemen ardindan paketten bir tane galetayi kaptigim gibi catur cutur goturdum ve sonra dedimki;amaaan nasil olsa 2 haftadir diyetteyim ve bu ilk kacamagim,olmaz bisey deyip kendimi kandirdigimin farkindaligiyla beraber yuzumu dusurerek yuruyup gittim :KK9::KK9::KK9:
uyandigimda bu kacamagin sadece ruya oldugunu farkettim ve baya bi rahatladim.hemen gidip tartildigimda,2 gunden beri 500 gr verdigimi gordum.bu ne guzel ruyadir :KK1::KK1:

merhaba,
atakta 3. Günüm tablonu görünce daha fazla motive oldum :) başlangıç kilomuz boyumuz ve hedef kilomuz aynı :) umarım ben de sonuna kadar götürüp başarıya ulaşırım. Tebrik ederim.

Sevgiler :nazar:

merhaba inan başlarda bende bu kadar kısa sürede verebileceğime inanmıyordum daha uzun sürer dedim ama vakit nasıl geçti hiç anlamadım :) ama dukana baştan inandım ve hiç pesetmedim .. şükürler olsunki bir hafta bile + görmedim azaldı bazen ama sürekli - gördüm bu çok büyük motivasyon oldu benim için. Birde bunlar benim evlilik ve doğum sonrası aldığım kilolar olduğu için sanırım biraz daha kolay gittiler :) kalan 6 kilo oturmuş bi kilo i biraz zorlayacak sanırım:2: Sende pes etme devam et sakın vazgeçme :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Merhaba kızlaaarrr!! :KK3::KK3:

Beni unuttunuz mu bakalım? Ben sizi unutmadım ama 2 haftadır çok yoğunum. Geçen hafta da bugün de Perşembe olduğunu bile unutuumm :KK25: Yazdıklarınızı da okuyamadım hiiçç.. Umarım bana kızmadınıızz :26: Bu hafta da böyle geçsin. Haftaya müthiş eksili bildirimlerinizi aliyim olur muuu? Sevgiler hepinizeee... Mutlu günler mutlu diyetleeerrr...

:KK54::KK54:

Beni unuttunuz mu bakalım? Ben sizi unutmadım ama 2 haftadır çok yoğunum. Geçen hafta da bugün de Perşembe olduğunu bile unutuumm :KK25: Yazdıklarınızı da okuyamadım hiiçç.. Umarım bana kızmadınıızz :26: Bu hafta da böyle geçsin. Haftaya müthiş eksili bildirimlerinizi aliyim olur muuu? Sevgiler hepinizeee... Mutlu günler mutlu diyetleeerrr...

:KK48::KK48::KK48:dely kizmadik sadeceeee cok cok merak ettik gercekten..kac kez yazdik gecmise bide ipegede mesaj attim belki haberi vardir diye.neyse onemli olan iyi olman liste yapilir nasilsa :KK19::KK19:

Arkadaşlar kilo vermeyi hızlandırmak için neler yapabiliriz, önerileriniz var mı?
Ben Dukan kitabını hatim ettim artık okuya okuya, acaba gözden kaçan bir şeyler var mıdır diye :KK1:
Hazır bu kadar motive olmuşken daha çok kilo vereyim istiyorum :KK33:
En büyük hobisi yemek yemek, atıştırmak olan ben için artık acıkmıyor olmak bir mucize!
Bundan sonuna kadar faydalanmam lazım :KK55:

Merhaba.
Önemli olan iyi olman, liste işi nasıl olsa halledilir.
Allah kolaylık versin ve işlerini bir an önce hallet inşallah.
Sevgiler :KK16:

merhaba inan başlarda bende bu kadar kısa sürede verebileceğime inanmıyordum daha uzun sürer dedim ama vakit nasıl geçti hiç anlamadım :) ama dukana baştan inandım ve hiç pesetmedim .. şükürler olsunki bir hafta bile + görmedim azaldı bazen ama sürekli - gördüm bu çok büyük motivasyon oldu benim için. Birde bunlar benim evlilik ve doğum sonrası aldığım kilolar olduğu için sanırım biraz daha kolay gittiler :) kalan 6 kilo oturmuş bi kilo i biraz zorlayacak sanırım:2: Sende pes etme devam et sakın vazgeçme :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

okurken kendi kendime güldüm bu kadar benzerlik :) ben de evlenene kadar en fazla 62 kg görmüştüm. ama doğumdan sonra 78 kg ile başladım bir ara zayıfladım 64 gördüm ama kalıcı olmadı ve 78 lere yeniden döndüm. Sen benim rol modelim oldun bundan sonra :) Senin için zor olmayacaksa hiç duraklama olmadan nasıl verdin anlatır mısın? Tatlı yaptın mı hiç yada sınırlı izinli başka bişey

benim diyet bugün yalan oldu.
23 nisan dolayısıyla yaptığımız okul şenliğindeki kermes bitirdi beni.

regl olduğum için sabah bildirim yapmamıştım ama yine de yapayım.

güncel kilom: 64.3
asında 3-4 gün önce 64ü gördüm ama şişkinlik var vücudumda.

umarım herkes hedefine biraz daha yaklaşmştır.
sevgimle dukancanlar...

Arkadaşlar kilo vermeyi hızlandırmak için neler yapabiliriz, önerileriniz var mı?
Ben Dukan kitabını hatim ettim artık okuya okuya, acaba gözden kaçan bir şeyler var mıdır diye :KK1:
En büyük hobisi yemek yemek, atıştırmak olan ben için artık acıkmıyor olmak bir mucize!

Canim benim aslinda iste dukan kitaptada bahsediyor ya buzlu su olayi olabilir,sonra yesil cay isi hizlandiriyor zaten,spor yapmak iyi geliyor ,sonra ben aci tuketiyorum bencede ise yariyor hem kabizlik sorununa hem metebolizmayi hizlandirmaya..benim aklima gelenler bunlar :26:birde ozellikle gobek bolgesi sorunu icin yogurt kuru var ben yazmistim diger baslikta o yapilabilinir gobek icin..nar serbeti denenebilir...ama hepsini ayni anda yapmmmak gerekiyor karistirmamak yani....sonra karbonatli su olayi vardi isede yaramisti ama tansiyonumu dusurmustu yoksa cok iyi gelmisti aslinda...:KK34:

Canim benim aslinda iste dukan kitaptada bahsediyor ya buzlu su olayi olabilir,sonra yesil cay isi hizlandiriyor zaten,spor yapmak iyi geliyor ,sonra ben aci tuketiyorum bencede ise yariyor hem kabizlik sorununa hem metebolizmayi hizlandirmaya..benim aklima gelenler bunlar :26:birde ozellikle gobek bolgesi sorunu icin yogurt kuru var ben yazmistim diger baslikta o yapilabilinir gobek icin..nar serbeti denenebilir...ama hepsini ayni anda yapmmmak gerekiyor karistirmamak yani....sonra karbonatli su olayi vardi isede yaramisti ama tansiyonumu dusurmustu yoksa cok iyi gelmisti aslinda...:KK34:

Çok teşekkür ederim Lisa :KK16:
Benim göbek bölgesinden şikayetim yok.
Üst tarafım hep inceydi, şimdi kilo verince de hep üstten gitti :)
Asıl sorunum kalça ve bacaklar.
Bir türlü o kısımdan gitmiyor nedense :KK1:
Belki de bacak ve kalça bölgesinden kilo alan biri olduğum için en son ordan gidecek :)

haa bir de ben bugun ruyamda diyetimi bozdum hemde bir adet galetayla :KK9::KK9:
sozde toptanci kilikli bir marketteymisim,kizin teki tanitim icin servis edilen galeta paketinin bi tanesini acip icinden bir galeta alip bir manken edasiyla onumden yuruyup gecti gitti.artik nasil bir ozlemse ben de o kizin hemen ardindan paketten bir tane galetayi kaptigim gibi catur cutur goturdum ve sonra dedimki;amaaan nasil olsa 2 haftadir diyetteyim ve bu ilk kacamagim,olmaz bisey deyip kendimi kandirdigimin farkindaligiyla beraber yuzumu dusurerek yuruyup gittim :KK9::KK9::KK9:
uyandigimda bu kacamagin sadece ruya oldugunu farkettim ve baya bi rahatladim.hemen gidip tartildigimda,2 gunden beri 500 gr verdigimi gordum.bu ne guzel ruyadir :KK1::KK1:

rüyadna yemişken bari pasta börek falan yeseydin:)ya ne şanslısınız ben hiç yemek yediğimi görmüyorum ruyada ruyamda söyle bı güzel doysam:))

selam kızlar akşam yemeğim hazır soğanı rendeledim kuşbaşı tavukları ekledim üstünede, mantarıda kavur kavur bekledim başında çok az su koydum pul biberle tuz ohh miss gibi:)) yeşilçay fazla içemiyorum yaaa sevemedim bi türlü..

kremasız kahve ve yeşil çayı öneririm

Arkadaslar hangi peynirleri önerirsiniz ben genelde corek otlu cokelek peyniri yemeye gayret ediyorum yag orani yuzde 2 diye biliyorum ama peynirlerde nasil dikkat etmeliyiz acaba en dusuk yuzde 40 yag oranli olanini gordum yanlis bisey yapmak istemiyorum...

Arkadaslar hangi peynirleri önerirsiniz ben genelde corek otlu cokelek peyniri yemeye gayret ediyorum yag orani yuzde 2 diye biliyorum ama peynirlerde nasil dikkat etmeliyiz acaba en dusuk yuzde 40 yag oranli olanini gordum yanlis bisey yapmak istemiyorum...

Yardımcı olmak isterdim ama ben peynir yemiyorum :)
Arkadaşlar BİM'de satılan Aknaz Light peynirden bahsediyorlardı, yağ oranı %2 imiş.
Daha önce denedin mi?

X