Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhabalar. yazmakta zorlanıyorum. sağ elimin serçe-yüzük-orta parmağında soğuk sıcak yanması oldu. o da nasıl oluyor diyenlere özet geçeyim. ben saftirik. dukan dondurması yapmıştım çelik tencerede. ertesi gün amanda bakiiimde dondurmam nasıl olmuşşş:KK49: derken sen tencere,dolabın kapağını açar açmaz üstüme gel. o sırada eller ıslak tabi bende refleks olarak elimle alttan tutayım dedim. yapıştımı benim parmaklar. çeşmeye götüdüm su tutuyorum yok açılmıyo. cıyak cıyak anneme bağırdım. annemde bir iki denedi baktık olacak gibi değil. annem kettle dan su ısıtp döktü. parmaklarım tencereden ayrıldığında yapışan yeri dümdüz ve bembeyazdı. böylece önce soğuk yanma sonrada sıcajk yanmaya maruz kaldım. ilk gün sızladı aman bişi olmaz geçer dedi teyzemler. uyku felan uyutmadı. bugün hastaneye gittim aldım 2 gün raporu. Allah kimseyi tek ele düşürmesin. tek elli olanlarada ecir sabır kolaylık verir inş.

bende durumlar böyle. sizler nasılsınız? aramıza yeni katılanlar olmuş. gözüme çarptı bi kaç dene. yorumları okumuyorum. çünkü okudukça alıntılayıp yorumlayasım geliyor. şuan bu benim için çok zor. bi köşede sessiz sessiz izleyeyim ben sizi:KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

Günaydın kızlarr :) hasta oldum ben sanırım vitaminsizlikten şimdi c vitamini alıyorum :2::2::2:

geçmiş olsun arkadaşlar..

kızlar moralim bozuk bugün tartılma imkanım oldu. 95.3 diyor tartı. Çok moralim bozuldu. Gram gram verdiklerimi kilo kilo alıyorum. Haftaya eski kiloma dönmek için elimden geleni yapıcam. Bu ay bitmeden 90 kilodan kurtulmak istiyordum :KK43:

sıkma canını emeklerinin karşılığını alacaksın merak etme

arkadaşlar bugünlerde kendimi inanılmaz şiş hissediyorum. antibiyotik kullanıyorum kabızlık iyice arttı. dün 2 tane form çayı içtim banamısın demedi. reglimde hiç olmadığı kadar kötüydü. hiç regli olmamış gibiyim yani.vitamin de alıyorum bu arada.

şu nar şerbetinde anlayamadığım birşey var. bütün malz. kaynatıyor musunuz. yoksa sıcak suda demlendriyor musunuz.
eğer demlendiriyorsanız kuru kuşburnunu nasıl yapıyorsunuz. daha öncede sormuştum ama kimse cvp vermedi :KK43:(
belki nar rahatlatır beni.... yardım pls.

tarifi yazacaktım ama arkadaşlar vermiş çoktan.

çok teşekkür ederim arkadaşım.bu tarifleri denemem lazım.çünkü artık kahvaltılarda yumurta yemekten fenalık geldi.ben daha tatlandırıcı almadım.eczaneye sordum ama ellerinde tablet olanlardan vardı.toz halinde olanını bulamadım:KK43:bir de bu süt tozunu anlamadım.krema,beyazlatıcı değil demişsin nerde bulabilirim ben bu süt tozunu?
daha önce de sormuştum bunları ama bana cevap veren olmadı malesef:KK43:((yardımın için teşekkürler canım.

ben aktardan alıyorum.özellikle belirtiyorum kahve için olmadığını.ya da gurmenetten alabilrsin.fiyatlar aynı

benim de regl bitti tam gaz devam ediyorum .herkes zayıfladığımı söylüyor.8 kilo ile böyleyse 15 verdiğimde alacağım iltifatları hayal bile edemiyorum..

Evet öyle :KK49: Sen neler yiyiorsun 1 gün içinde mesela anlatırmısın :)

Sabahlari yulaf kepegi galetasi+peynir+jambon, sebze gunlerimde bunun yanina domates salatalik dogruyorum
Oglen ve aksam hangisi denk gelirse tavuk, kofte, melemen,balik, cilbir, yogurt vs
aralarda yogurt ve yesil cay
ara sira kendime dukan keki, helvasi, kurabiyesi filan da yapiyorum. En son rokoko denedim ama hic guzel olmadi beceremedim galiba :)

ben aktardan alıyorum.özellikle belirtiyorum kahve için olmadığını.ya da gurmenetten alabilrsin.fiyatlar aynı

benim de regl bitti tam gaz devam ediyorum .herkes zayıfladığımı söylüyor.8 kilo ile böyleyse 15 verdiğimde alacağım iltifatları hayal bile edemiyorum.

teşekkür ederim canım.ben de az önce dediğin siteden sipariş verdim süttozunu.bugün migrostan sadece toz tatlandırıcıyı bulabildim.inşallah malzemelerimle yediklerimi çeşitlendirip daha azimli olurum.

benim de regl bitti tam gaz devam ediyorum .herkes zayıfladığımı söylüyor.8 kilo ile böyleyse 15 verdiğimde alacağım iltifatları hayal bile edemiyorum..

--
Tebrik ederim seni çok :) Bu tarifler için ayrı topik varmı?

Sabahlari yulaf kepegi galetasi+peynir+jambon, sebze gunlerimde bunun yanina domates salatalik dogruyorum
Oglen ve aksam hangisi denk gelirse tavuk, kofte, melemen,balik, cilbir, yogurt vs
aralarda yogurt ve yesil cay
ara sira kendime dukan keki, helvasi, kurabiyesi filan da yapiyorum. En son rokoko denedim ama hic guzel olmadi beceremedim galiba :)

--
Şimdi kitap olmadığı için günlerimi bilmiyorum henüz ben yarın alacağım kitabı ve yarın da başlarım diye düşünüyorum sanırım kitapta günlerimizi söylüyordur.

aaaa ne guzel pes etme sakin duraklamayi herkez yasiyor az veya cok bir ay boyunca duraklama yasayan olmus bu forumlardan okudugum, onun icinde cozumleri var dukan amcamin daralirsan burda hepimiz sana yardima haziriz
:KK19:38:38

sağol canım.bugün burası sayesinde biraz daha azimlendim.inşallah böyle devam eder.

bugün evde gözümün önünde kısır,biskuvili pasta,su böreği yiyen aileme çoook teşekkür ederim sizleri seviyorum ne kadar iradeli olduğumu göreceksiniz:)))

ya kızlar ben bu ara hep araştıtıyom hangi aktivite kaç kalori yakar diye aslında 1 saat içinde baya kalori yaktıran sporlar varmıs yaw:)30 dakika temizlik yapmak 105 kaloriymiş ben uzuun bi bahar temizliğine başlayacağım:)

Kizlar seyirdd enginar var yazio kitapta ama byrdx yok denio

Enginar aslinda izinli sebzeler listesinde geciyor fakat yine kitapta soylede bir ekleme var "enginar ve tekesakali ise yesil sebzelerle nisastalilar arasinda bir yerdedir ve bu nedenle diyete dahil edilmezler..."(sayfa 97) evet yani aslinda anlasilacagi uzre tuketilmemesi oneriliyor .....
Canım ben yoğurt kürünü bulamadım ya :/

1 kase yogurt

-1 cay kasigi zencefil

-1 cay kasigi zerdecal

-1 cay kasigi tarcin

bunlari karistirip her ogunden yarim saat once yiyorsun..10-15 yapip 10 gun ara veriyorsun sonra tekrar uygulayabilirsin.baktin tadi guzel degil yiyemiyorsun en azindan yogurdu yanliz basina tuketmeye calis

Enginar aslinda izinli sebzeler listesinde geciyor fakat yine kitapta soylede bir ekleme var "enginar ve tekesakali ise yesil sebzelerle nisastalilar arasinda bir yerdedir ve bu nedenle diyete dahil edilmezler..."(sayfa 97) evet yani aslinda anlasilacagi uzre tuketilmemesi oneriliyor .....

1 kase yogurt

-1 cay kasigi zencefil

-1 cay kasigi zerdecal

-1 cay kasigi tarcin

bunlari karistirip her ogunden yarim saat once yiyorsun..10-15 yapip 10 gun ara veriyorsun sonra tekrar uygulayabilirsin.baktin tadi guzel degil yiyemiyorsun en azindan yogurdu yanliz basina tuketmeye calis
--
Teşekkür ederim çok :) Diyeti bozmaz dimi?Birde bu sınırsız yemeleri anlam veremiyorum tabiki kimse sınırsız yiyemiyordur ama :KK49: Senin öğünlerin kaç?

--
Tebrik ederim seni çok :) Bu tarifler için ayrı topik varmı?

arama motorunda dukan diyeti tariflerim yazarsan hemen karşına çıkacak blog arkadaşım.tebrik için teşekkürler..

Kizlar seyirdd enginar var yazio kitapta ama byrdx yok denio

Canım ben yoğurt kürünü bulamadım ya :/

lisabella benden önce cevaplamış.tarçın zencefil var .bi zerdeçalım eksik ya..hemen alayım da başlayayım ben de küre

ya kızlar ben bu ara hep araştıtıyom hangi aktivite kaç kalori yakar diye aslında 1 saat içinde baya kalori yaktıran sporlar varmıs yaw:)30 dakika temizlik yapmak 105 kaloriymiş ben uzuun bi bahar temizliğine başlayacağım:)

ahaha kolay gelsin gerçekten o kadar gidermi acaba :KK49:
Başka hangi sporları yapıyorsun cnaım sen?

Belki burasıda işe yarar bakın

http://www.dukandiyeti.co/

Son düzenleme:
--
Teşekkür ederim çok :) Diyeti bozmaz dimi?Birde bu sınırsız yemeleri anlam veremiyorum tabiki kimse sınırsız yiyemiyordur ama :KK49: Senin öğünlerin kaç?

diyeti bozacak birsey yokki icinde yogurt zaten tukkettigimiz bir besin digerleri ise baharat yani herhangi birsey yapmaz diyete...ben kriter olmam senin icin cunku ben seyiri bitirip guclendirmeye gectim..sinirsiz yemek tika basa patlayana kadar yemek degilki doydugun kadar yemek ac kalmamak..dukandada yediklerin diyetine uydugu surece doyana kadar yiyorsun..

arama motorunda dukan diyeti tariflerim yazarsan hemen karşına çıkacak blog arkadaşım.tebrik için teşekkürler..

lisabella benden önce cevaplamış.tarçın zencefil var .bi zerdeçalım eksik ya..hemen alayım da başlayayım ben de küre

*-*-
Evet bede o siteyi buldum harika bi blog teşekkür ederim. :)

iyi geceler kızlar,
Bu sabah tartıldım +600 le güne başladım. Sonra sebebi belli oldu, reglim başladı. Evde iyiydim de okulda kötü oldum. Bir de iki gün öncesinden çok acıkmaya başlıyorum, canım herşeyi yemek istiyor.
Normalde eve abur cubur almalarını umursamazken, iki gündür söylenip durdum. Bizimkilere vicdan yaptım.
Yoğurt kürüne başlıycam sabah, umarım biraz olsun işe yarar.
Sabah uyandığınızda - görmeniz dileğiyle....

Merhabalar herkese Bende kitabi aldim buyuk bir heveslede okumaya basladim yrna bitiririm hemen baslicam diyete onceden alip evde bulundurmam gereken biseyler varmi yulaf kepegi hindi janbon light yogurt sut peynir kabizlik sorunu icinde form cayi aldim kurt uzumu ve keten tohumuda alacam yarin. sporada basladim 2gundur gidiyorum yaza incecik bir giris yapicam yanliz ben tam bir cikolata koligim bu durum beni biraz endiselendiriyor :) diyete baslamadan once baska almam ya da hazirlamam gereken birseyler var mi tavsiyelerinizi ve yardimlarinizi bekliyorum

Merhabalar herkese Bende kitabi aldim buyuk bir heveslede okumaya basladim yrna bitiririm hemen baslicam diyete onceden alip evde bulundurmam gereken biseyler varmi yulaf kepegi hindi janbon light yogurt sut peynir kabizlik sorunu icinde form cayi aldim kurt uzumu ve keten tohumuda alacam yarin. sporada basladim 2gundur gidiyorum yaza incecik bir giris yapicam yanliz ben tam bir cikolata koligim bu durum beni biraz endiselendiriyor :) diyete baslamadan once baska almam ya da hazirlamam gereken birseyler var mi tavsiyelerinizi ve yardimlarinizi bekliyorum

Merhaba hosgeldin,kitabin tamamini simdilik bitirmen gerekmiyor.basini ,atak evresini okusan sonra atak donemindede seyiri okur anlarsin.bitirmeye calisma yani..dukan sitesinden testini yaptir mutlaka orasi sana kac gun atak yapacagini hedefine ne kadar zamanda ulasacagini soyleyecektir.

bunun disinda evet aldiklarina ek olarak yumurta ve tavuk,balik,et gibi temel protein kaynaklarini temin edersin.tatlandirici,ligt icecekler istersen ,hardal,balsamik gibi lezzet verecek urunler,istersen aromalar,yagsiz kakao ve yagsiz suttozu ve mutlaka multivitamin...yesil cay alabilirsin gunde 3 tanede tuketirsin.cikolata zzafinin olmasi kotu zira oyle bildigim bir arkadasim :KK51:bayagi zorlandi cikolata krizlerinde ama korkma atagi oncelikle atlatmaya bak sonra seyire basladiktan sonra haftada bir istedigin bir tatliyi yapar Yersin.gerci atak icin bile uygun bircok tarif var ama iste cok girmemek daha iyi..sonucta yaza incecik girecegini verecegin kilolari dusun :KK34:

X