Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın kızlar,herkez iyidir umarım,mağlum yaz geldi çocuklar evde durmak istemiyor,dışarı çıkrtıyorum gezdiriyorum onları,buraya uğryamıyorum fazla okuyorum ama yazamadım,diyet iyi gidiyor allaha şükür,yürüyüşlere devam,çok kötü kaçamak yaptım diyen arkadaş dikkat et bak yaz geldi bir an önce verelim kilolarımızı güçlendirmeye geçelim,dışarı çıkmaya başladığımdan beri övgü üzerine övgü alıyorum oda beni çok mutlu ediyor,o yüzden lütfen iradenize sahip çıkın,artık pasta börek yiyenlere şunlara bak yağ kaplamış heryerlerini halada yiyeceğiz diye uğraşıyorlar diyorum içimden çaba yok hiçç yazmı gelmiş gelmemiş hiiiççç:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:gayet mutlular .... ama sonra pişmanlık..neyse uzun lafın kısası herkez için güzel kaçamaksız sağlıklı bir haftasonu olsun:KK16::KK16:En Büyük KK

Merhaba hosgeldin,kitabin tamamini simdilik bitirmen gerekmiyor.basini ,atak evresini okusan sonra atak donemindede seyiri okur anlarsin.bitirmeye calisma yani..dukan sitesinden testini yaptir mutlaka orasi sana kac gun atak yapacagini hedefine ne kadar zamanda ulasacagini soyleyecektir.

bunun disinda evet aldiklarina ek olarak yumurta ve tavuk,balik,et gibi temel protein kaynaklarini temin edersin.tatlandirici,ligt icecekler istersen ,hardal,balsamik gibi lezzet verecek urunler,istersen aromalar,yagsiz kakao ve yagsiz suttozu ve mutlaka multivitamin...yesil cay alabilirsin gunde 3 tanede tuketirsin.cikolata zzafinin olmasi kotu zira oyle bildigim bir arkadasim :KK51:bayagi zorlandi cikolata krizlerinde ama korkma atagi oncelikle atlatmaya bak sonra seyire basladiktan sonra haftada bir istedigin bir tatliyi yapar Yersin.gerci atak icin bile uygun bircok tarif var ama iste cok girmemek daha iyi..sonucta yaza incecik girecegini verecegin kilolari dusun :KK34:

yağsız kakao ve süt tozu ne için lazım oluyor (yağsız kakaoyu her yerde bulabiliyor muyuz) birde pasta fln yapmaya seyir evresinde başlanıyor diye tatlandırıcı almamıştım önerebileceğiniz bir marka var mı tatlandırıcı için evde 1 koli yumurta var ama onlar hep çift sarılı tek sarılı alayım asıl lazım olanı beyazıymış yağsız kakao yağsız süt ve tatlandırıcıyla yalancı sıcak çikolata yapsam sorun olmaz o zaman dimi :KK76:

birde arkadaşlar benim anlamadığım bir yer var kitapta tuz meselesi 58. sayfada yemeğe eklenen tuz yalnızca alışkanlıktan yemeklerin tadını arttırmak için eklenir ve iştahı açar yazmış 59. sayfada tuz iştahı artırır ve azaltılması iştahı keser diye başlık atmış ama devamına tuzlu gıdalar vücudun tuz oranını ve mide asidini artırır bu da iştahı kapatır az tuzlu gıdalar sindirim salgılarını nispeten daha az çalışmasını sağlar ve bu nedenle iştahı pek bastırmazlar yazmış şimdi tuz iştahı kapatıyor mu kapatmıyor mu

Burda dukan'ın çok populer olduğunu görmüştüm, fakat başlayasım gelmemişti. Ama her gören 'ooo hocam o ne göbek mi bebek mi' diyince anladım ki diyet vakti gelmiş:KK4:
Gittim kitabı aldım okudum, ve büyük bir azimle 3 gün önce başladım.
Bugun 4. gün, başladığımda 62,5 idim sabah kalkınca, bu sabah 59,2 yi gördüm:KK52:
3 günde 3,3 kg gitmiş ki normalde zor kilo alıp zor veren biri olduğum halde.
Hedefim 55 kg, boy 1,72.
Hiç aç kalmadım, günlük aktivitelerim hariç spor hiç yapamadım maalesef. Buna ragmen ne halsiz kaldım ne kendimi diyette gibi hissettim. diyete devam edicem, ve inşallah hedefe az kaldı diyorum:KK9:
Dr. Dukana ne kadar teşekkür etsem az:KK52:

yağsız kakao ve süt tozu ne için lazım oluyor (yağsız kakaoyu her yerde bulabiliyor muyuz) birde pasta fln yapmaya seyir evresinde başlanıyor diye tatlandırıcı almamıştım önerebileceğiniz bir marka var mı tatlandırıcı için evde 1 koli yumurta var ama onlar hep çift sarılı tek sarılı alayım asıl lazım olanı beyazıymış yağsız kakao yağsız süt ve tatlandırıcıyla yalancı sıcak çikolata yapsam sorun olmaz o zaman dimi :KK76:

Yagsiz kakao ve sut tozu tatli tarifleriniz icin olacak lakin atakta zaten tatli islerine cok girmeyin zaten atakta olabildigince saf protein yapip sinirli izinlide kullanmayacaginiz bir evre olacak.seyirde ise hafta bir sekilde giderebilirisniz tatli ihtiyacinizi onemli olan sizde duraklama yapip yapmadigini gormek.internette arama yaparsaniz bir cok dukan sitesine rastlayacaksiniz gerek tarifler icin gerekse baska bircok bilgi icin ..kolay gelsin..:KK16:

birde arkadaşlar benim anlamadığım bir yer var kitapta tuz meselesi 58. sayfada yemeğe eklenen tuz yalnızca alışkanlıktan yemeklerin tadını arttırmak için eklenir ve iştahı açar yazmış 59. sayfada tuz iştahı artırır ve azaltılması iştahı keser diye başlık atmış ama devamına tuzlu gıdalar vücudun tuz oranını ve mide asidini artırır bu da iştahı kapatır az tuzlu gıdalar sindirim salgılarını nispeten daha az çalışmasını sağlar ve bu nedenle iştahı pek bastırmazlar yazmış şimdi tuz iştahı kapatıyor mu kapatmıyor mu

Kitapta zaten cevrim hatalari oldukca fazla ve ssikca tutarsizliklar goruyoruz.tuz dukan diyetinde pek onerilmiyor olabildigince azaltilmasi daha iyi olacaktir hem vucudun su tutmamasi adina hemde tuzun fazlasinin zarari gozonunde bulundurulunca olabildigince azaltmak gerekir..
Burda dukan'ın çok populer olduğunu görmüştüm, fakat başlayasım gelmemişti. Ama her gören 'ooo hocam o ne göbek mi bebek mi' diyince anladım ki diyet vakti gelmiş:KK4:
Gittim kitabı aldım okudum, ve büyük bir azimle 3 gün önce başladım.
Bugun 4. gün, başladığımda 62,5 idim sabah kalkınca, bu sabah 59,2 yi gördüm:KK52:
3 günde 3,3 kg gitmiş ki normalde zor kilo alıp zor veren biri olduğum halde.
Hedefim 55 kg, boy 1,72.
Hiç aç kalmadım, günlük aktivitelerim hariç spor hiç yapamadım maalesef. Buna ragmen ne halsiz kaldım ne kendimi diyette gibi hissettim. diyete devam edicem, ve inşallah hedefe az kaldı diyorum:KK9:
Dr. Dukana ne kadar teşekkür etsem az:KK52:

Hosgeldiniz :KK52::KK52::KK52:Ne guzel yeni bir dukancan..kolay gelsin ve bol iradeli diyetler dilerim:KK16::KK16:

Yagsiz kakao ve sut tozu tatli tarifleriniz icin olacak lakin atakta zaten tatli islerine cok girmeyin zaten atakta olabildigince saf protein yapip sinirli izinlide kullanmayacaginiz bir evre olacak.seyirde ise hafta bir sekilde giderebilirisniz tatli ihtiyacinizi onemli olan sizde duraklama yapip yapmadigini gormek.internette arama yaparsaniz bir cok dukan sitesine rastlayacaksiniz gerek tarifler icin gerekse baska bircok bilgi icin ..kolay gelsin..:KK16:

Kitapta zaten cevrim hatalari oldukca fazla ve ssikca tutarsizliklar goruyoruz.tuz dukan diyetinde pek onerilmiyor olabildigince azaltilmasi daha iyi olacaktir hem vucudun su tutmamasi adina hemde tuzun fazlasinin zarari gozonunde bulundurulunca olabildigince azaltmak gerekir..

Hosgeldiniz :KK52::KK52::KK52:Ne guzel yeni bir dukancan..kolay gelsin ve bol iradeli diyetler dilerim:KK16::KK16:

tmm cnm tşk ederim yardımların için :KK71::KK71:

ben bu vitamin olayını atlamışım ya da henüz o sayfalara gelmedim vitamin de mi kullanılıyor (lisabella mutlaka multivitamin yazmıştın gerçi ama) vitamin kilo aldırmaz mı

ben bu vitamin olayını atlamışım ya da henüz o sayfalara gelmedim vitamin de mi kullanılıyor (lisabella mutlaka multivitamin yazmıştın gerçi ama) vitamin kilo aldırmaz mı

Evet multivitamin kullanılması daha doğru olur.
Bu bir şart değil ama önemli bir tavsiye :)
Dukan diyeti diüretik etkiye sahip olduğu için, yani vitamin ve mineral kaybı söz konusu olabildiği için, kullanmakta fayda var.
Kilo aldırmaz.

Son düzenleme:
EVET KIZLAR ISTE GELDIM BURDAYIIMM

dun gittigim bir gezide ilk defa ve biraz kacamak yaptim ve icim cooookkkk rahatsizdi.lakin sabah tartilinca o kadar mutlu oldumki anlatamam.400 gr daha gitmis 2 gunde :KK1::21:
multivitamin konusu gercekten coook onemli ve etkili.kullanmadan oncesi ve sonrasi diye hayat kalitenizi 2ye ayirabilirsiniz yani o derece :KK1:

Bu resime denk geldim, güldüm de güldüm :)

$dukan.jpg

selam kızlar 1 ssat yürüdüm geldim istanbul baya sıcak yaaa şu mayıs bitene kadar ne kadar yürürsek kar sonra sıcaklarda yürüyemem valla:)ya kızlar kaç kiloda bir beden düşüyor bilen varsa yazsın lütfe...

Bugün hava çok güzeldi arkadaşlarla pikniğe gittik yedik içtik geldik... Ama no kaçamak :KK20::KK20::KK20:... Bugün protein günümdü salata bile yemedim ama biraz sucuk yedim onun da yağı akmıştı hep zaten işte böyle bir gün daha bitti...

Benim kilo verme olayım acayip yavaşladı sona geldim ha bitti ha bitecek derken kilolar az az gidiyor ilk 3 hafta çok hızlı kilo vermiştim halbuki... kaçamak yok hatta korkumdan dukan tatlıları bile yemiyorum artık ne olacak benim bu halim?????

X