Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar birşey soracagım... okuyorum da köfte, kuru incir falan görüyorum. bunları 3. aşamda mı yapıyorsunuz anlamadım. ben sadece protein ve salata falan yiyorum, sebze de ancak haşlanmış olarak...

canım sen bakma okuduklarına biz günah keçileriyiz :KK47:
senin yaptığın doğru,onlar kaçamaklar...ne kadar oldu başladığın bilmiyorum ama şöyle bir 15 günden sonra insan alla başlıyor ufak tefek kaçamaklara...sen ne biliyorsan onu yap...ama sebzeler de etler de tavuk da illa haşlanmış olacak diye birşey yokki..sebzeleri çiğ de yiyebilirsin,etle yemek yaparak da,soteleyerek de yiyebilirsin...ben karnıyarık,ekşili köfte,kıymalı kabak yemeği,kıymalı şakşuka,vs. sebzeli bir sürü yemek yapıyorum,yoğurtla yiyorum...
Hazır köftelerden yiyorum maalesef,mecbur kalıyorum iş yerinde,yağlarını peçeteyle alıp yiyorum..ben kırmızı eti daha çok sevdiğimden haşlanmış tavuk vs. pek yiyemiyorum..tavuk sote,yada tavuk köfte yapıp yiyorum...haftada 3-4 gün kırmızı et,2-3 gün tavuk,1 gün de balık yiyorum denebilir.

canım sen bakma okuduklarına biz günah keçileriyiz :KK47:
senin yaptığın doğru,onlar kaçamaklar...ne kadar oldu başladığın bilmiyorum ama şöyle bir 15 günden sonra insan alla başlıyor ufak tefek kaçamaklara...sen ne biliyorsan onu yap...ama sebzeler de etler de tavuk da illa haşlanmış olacak diye birşey yokki..sebzeleri çiğ de yiyebilirsin,etle yemek yaparak da,soteleyerek de yiyebilirsin...ben karnıyarık,ekşili köfte,kıymalı kabak yemeği,kıymalı şakşuka,vs. sebzeli bir sürü yemek yapıyorum,yoğurtla yiyorum...
Hazır köftelerden yiyorum maalesef,mecbur kalıyorum iş yerinde,yağlarını peçeteyle alıp yiyorum..ben kırmızı eti daha çok sevdiğimden haşlanmış tavuk vs. pek yiyemiyorum..tavuk sote,yada tavuk köfte yapıp yiyorum...haftada 3-4 gün kırmızı et,2-3 gün tavuk,1 gün de balık yiyorum denebilir.

Teşekkür ederim ne bileyim bende çok sıkıldım ama hiç bozmadıgım halde şu an için 4,5 kilo verebildim. Regl daha yeni bitti ve pazartesi 1 ay olacak... zor tutuyorum kendimi... ben bir tatlıya dayanamayan olarak:KK43: ne çikolatalar tatlılar geçti önümde hiç yemedim:KK43:(

gurmenetteki üründe yulaf kepeği yazıyor buğday ruşeymi zaten tamamen farklı birşey bu firmanın ürünleri carrrefour da satılıyor diye biliyorum dün gitmiştim ama yoktu tekrar gittiğimde yine bakarım yulaf kepeği olarak varmı bende dukanın rossmanın mYsky nin yolladıkları bulgaristandan gelip satılan ayrıca yine fransadan gelen 2 değişik marka kepek var karşılaştırırım alıp burayada yazarım ama kendi adıma umutsuzum biraz umarım buda doğalsanın sattığı gibi falan değildir eğer gerçeksede bu haberi ayakta alkışlarım :)

ben sitesini inceledim,sattıkları buğday ruşeymi yani buğdayın en değerli yeri bu ürünü zaten kullanıyorum ben,çocuklarımın çorbalarına katıyorum,ayrıca ruşeymli ekmeği var istanbul halk ekmeğin,merak ettiğim buğday ruşeymi ve yulaf kepeği aynı şeyler mi acaba elinde rossmanın sattığından olan arkadaşlar bir kıyaslama yaparsa sevinirim:))

bugün ikinci günüm daha şimdiden zor olmaya başladı :) 3 yetecek sanırım. Bundan sonraki aşamada 1+1 ve 5+5 dediğiniz tam olarak ne oluyor ? Kitabı sipariş ettim, daha gelmedi de :) Atak aşamasından sonrası daha mı kolay ? ne de çok soru sordum, acemiliğime verin :) öğrenicem vallaa

ilk birkaç gün zorlanman normal ama ondan sonra vücut alışıyor..atak bittikten sonra seyire geçiyorsun sebzeler ekleniyor.. istersen 1+1 yani bir gün ataktaki gibi beslenip bir gün de proteini sebzeyle birliktte tüketiyorsun..ya da 5+5 yani 5 gün saf protein 5 gün de protein+sebze yiyorsun..genelde 1+1 yapanlar çoğunlukta..sıkılmamış oluyorsun diyetten...geçmiş sayfaları biraz kurcalar okursan daha da detaylı anlatan arkadaşlar olmuştu sanırım...

gurmenetteki üründe yulaf kepeği yazıyor buğday ruşeymi zaten tamamen farklı birşey bu firmanın ürünleri carrrefour da satılıyor diye biliyorum dün gitmiştim ama yoktu tekrar gittiğimde yine bakarım yulaf kepeği olarak varmı bende dukanın rossmanın mYsky nin yolladıkları bulgaristandan gelip satılan ayrıca yine fransadan gelen 2 değişik marka kepek var karşılaştırırım alıp burayada yazarım ama kendi adıma umutsuzum biraz umarım buda doğalsanın sattığı gibi falan değildir eğer gerçeksede bu haberi ayakta alkışlarım :)

doğalsanın kepeği doğru kepek değil mi?? aaa şaşırdım:KK53::KK53: tadı fena değildi halbuki..

ilk birkaç gün zorlanman normal ama ondan sonra vücut alışıyor..atak bittikten sonra seyire geçiyorsun sebzeler ekleniyor.. istersen 1+1 yani bir gün ataktaki gibi beslenip bir gün de proteini sebzeyle birliktte tüketiyorsun..ya da 5+5 yani 5 gün saf protein 5 gün de protein+sebze yiyorsun..genelde 1+1 yapanlar çoğunlukta..sıkılmamış oluyorsun diyetten...geçmiş sayfaları biraz kurcalar okursan daha da detaylı anlatan arkadaşlar olmuştu sanırım...

Bence de 1+1 çok daha iyi görünüyor. ( 1 gün protein + 1 gün sebzeli protein :) bence iyi gözüküo )
Meyve kısmına geçince daha da keyifli olur kesinlikle...

Tabi bu arada dukan jargonunu öğrenmem lazım, tatlandırıcılar, yulaf kepeği markaları gibi :KK52:

Son düzenleme:
Herkese selamlar...bugün tavuk salatasını denedim( tost makinasında ince dilimlediğim tavukları yağsız kızartım.küçük parçalara ayırıp,sarımsaklı yoğurt, kornişon turşu ve dere otu ile karıştırdım).. Gelcekten çok hoşuma gitti.. Denemenisi tavsiye ederim..
Bu arada 3 haftada 3 kilo verdim arada kaçamak yaparak:KK1:

aaa ssoleil sen şu hani yakında büyük marketlerde satılacak denilen doğalsan kepeğinden alabildin mi?
ben kaçırmışım yorumlarını,nasıldı kötümüydü?
walla süpersin cnm.sayende rossmann kepeklerine kavuştum zaten...ssoleil onaylı:KK1:

Kizlar valla ben de zencefil aktardan uzerinde yulaf kepegi yazan urunu almistim ama sevgili ssoleil in bu konuda cok tecrubesi var ve bizi dogru urunlere yonlendirdi.

Ben yeni urunden de ssoleilden ve burdaki diger tecrubeli arkadaslardan onay gelmedikce almam :KK1:

evet ben de oradan aldım, onu kullanıyorum, yani tadı bana da kötü gelmedi de...umarım doğalsanın gibi değildir diyince ssoleil kafam karıştı??:KK53:

Bu topik inanılmaz hızlı gelişiyor..Kimin kaç kilo verdiğini takip etmek neredeyse imkansız hale geldi...
Arkadaşlardan biri sadece kaç kg verdiğimizi yazmamız için Dukan ile kaç KG diye bir topik açsa..Oraya sadece verilen kg ler yazılsa...Sayfaları tarif paylaşım ve kişisel sohbetler yüzünden o kadar zor takip ediyorum ki..Vakit olmayınca da kimin ne kadar zayıfladığını izleyemiyorum.Aynı dertten sıkıntısı olan var mı benim gibi bilmiyorum ama en azından kısa sürede hemen kimler ne kadar kg vermiş takip etmeyi çok isterim..
Merak ettiğim bişi daha var...Toplamda kaç kg verildi acaba bu konu açıldıktan sonra dukan ile...??

Bu topik inanılmaz hızlı gelişiyor..Kimin kaç kilo verdiğini takip etmek neredeyse imkansız hale geldi...
Arkadaşlardan biri sadece kaç kg verdiğimizi yazmamız için Dukan ile kaç KG diye bir topik açsa..Oraya sadece verilen kg ler yazılsa...Sayfaları tarif paylaşım ve kişisel sohbetler yüzünden o kadar zor takip ediyorum ki..Vakit olmayınca da kimin ne kadar zayıfladığını izleyemiyorum.Aynı dertten sıkıntısı olan var mı benim gibi bilmiyorum ama en azından kısa sürede hemen kimler ne kadar kg vermiş takip etmeyi çok isterim..
Merak ettiğim bişi daha var...Toplamda kaç kg verildi acaba bu konu açıldıktan sonra dukan ile...??

çok iyi olur canım :KK61::KK61::KK61:

benden daha hızlı vermişsin ben 1 ayda 6 verebildim bende de 1 hafta duraklama olmuştu ama sonra yine hareketlendi,şimdi tekrar duraklama olmadan spor yapayım diyorum.son 5 yıldır 70 li kiloların üzerindeyim bu açıdan vücudum alışkın olduğu bu kiloda kalmak isteyeceğinden sık sık duraklama olabileceğini düşünüyorum.hedeflerimiz aynı bence 2,5 ay bilemedin 3 ay sonra bu işi bitiririz:nazar:

Evet haklısın spor , özellikle ( benim vaktim az) yürüyüş çokk yararlı ve hatta yediğimiz et miktarından dolayı artabilecek kolesterol için de yürüyüş birebir.
Ben 2 sene önce 15 kg verdim,diyetisyenle 68 lere düştüm ama sonra yine aldım kgları... Tamamen kendi içinde bulunduğum durumdan dolayı. Canım umarım keyifle veririrz kiloları çıtır olur dolaşırız etrafta.-)) Haaa Dukan amca bana 23 eylül de 20 kg nn gitmiş olacağını söylüyor.. Bakalım inşallah:-)

evet değilmi şaşırdık valla ama verdiğimiz kiloları yazsak ta değişmez durum sanki :KK37: çünkü çok oynuyo herkesin kilosu bir gün 700gr veriosun sonra bi bakıosun 300gr almışsın bi haftalarca duruyo sonra birden gidio falan :KK52:

kimin ne kadar sürede kaç kg verdiğini topluca görsek motivasyonumuz daha da artacak arkadaşlar, biz karbonhidrat diyeti ve deneyimlerimiz topiğinde her cuma sabah kg bildirimi yapıyorduk, tabii sadece o andaki kg değil, başlangıç kg, geçen hafta kaç kg olunduğu, bu hafta kaç çıktığı, hedef ve boy yazılıyor, gönüllü bir arkadaş bir çizelge hazırlıyordu, iş gücü az olup bunu üstlenecek biri çıkar mı acaba aramızdan?

kimin ne kadar sürede kaç kg verdiğini topluca görsek motivasyonumuz daha da artacak arkadaşlar, biz karbonhidrat diyeti ve deneyimlerimiz topiğinde her cuma sabah kg bildirimi yapıyorduk, tabii sadece o andaki kg değil, başlangıç kg, geçen hafta kaç kg olunduğu, bu hafta kaç çıktığı, hedef ve boy yazılıyor, gönüllü bir arkadaş bir çizelge hazırlıyordu, iş gücü az olup bunu üstlenecek biri çıkar mı acaba aramızdan?

Ayy ben yaparım ama bana siteye nasıl ekleniyor falan o konuda destek vermeniz gerekecek :26:

Ayy ben yaparım ama bana siteye nasıl ekleniyor falan o konuda teknik destek vermeniz gerekecek :26:

X