Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bende geçen yıl yaptım 3 ayda 11 kilo gibi bi kilo verdim hatta ben biraz kendime uyarlamıştım
ama sonra bıraktım ve kiloları fazlasıyla ger aldım
tekrar yapıyım dedim kitap aklıma geldi dukan diyetini hayatınızda 1 en fazla 2 kere yapın diyodu hadi yinede yapım dedim yulaf kepeği aldım ve bu sefer yiyemedim
o nasıl bi motşvasyonsa ilki bi şekilde yemişim motivasyon çok önemli ve hayat boyunca dikkat etmek dyukanın tavsiyelerini uytgulamak gerek
yoksa fazlasıyla geri alınıyo kilolar

ben de ikinciye yapıyorum ama verdiğim kiloların çok azını aldım. 9 verdim 2 aldım ama 6 ay boyunca bir semerim kaldı yemediğim abarttım resmen :) ve seyirden direk bıraktım. ben de senin gibi ilkinde kepeği çok rahat tüketiyordum hergün kmeğimi yapardım kekler falan ama şimi ekmek yaptım ilk lokmada öğürdüm resmen. daha önce yoğurda katıp yememiştim şimdi öyle tüketiyorum. bir de şu hindi fümeyi ne de severek yerdim, yine aldım aman allahım lokma yutamadım :KK43: niye böyle olduk ki acaba? umarım geçiçi bir durumdur... ben hayatta en fazla iki kere yapın lafının da diyetin devamlılığını ve motivasyonun bozulmaması için olduğunu düşünüyorum. yoksa diyetin tekrarlanmaması için bir sebep göremiyorum çünkü gayet sağlıklı ve mantıken baktığında aslında ömür boyu yapmış oluyosun koruma evresiyle...

merhaba
bütün evreler sonuna kadar yaptın mı peki.. :26: nasıl aldın tekrar

balayına gdidince bıraktım
ve yani evli, oldugum için surekli misafirli,ğe gitmelwer misafir agırlamalar ayda en az 6 gune gidiyodum hoppp diye geri aldım :)
3 ayda verdim 9 ayda aldım

Kızlar oruçla birlikte ağır geliyorsa lütfen öncelikli olarak sağlığınızı düşünün. Ahkam kesmek gibi olmasın ama biz kilolarımızı da öncelikli olarak sağlık için vermeliyiz değil mi ama mübarek ramazan ayında dukanla birlikte oruç tutmak sağlık ritmimizi bozuyorsa ara vermekte yarar var diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem fikrimi yazmak istedim çünkü pek çok forumda bu tartışılır oldu. Kendinize çok çok dikkat edinki sağlıklıca verdiğimiz kiloların keyfini sürelimmmmm

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkür ederim arkadaslar.Dün kilomu yazmistim .71.800.2günde 700 gr verdim.Cok az oldugunu biliyorum.Tek avuntum dedimki"demekki vücudumda cok ödem yokmus"oldu;ama ,sonra dedimki eyvah ne varsa hepsi yag.Hic kacamak yapmadim.Migren hastasiyim oruc tutamiyorum.Denedigimde mutlaka hastanelik oluyorum.Diyetimi simdilik hic bozmadim,bozmayida asla düsünmüyorum.Burada sizlerle güc birligi yapmak motivasyonumu yükseltecek biliyorum.hoscakalin arkadaslar.

Dun takita plus almistim ama icime sinmedi bende gittim bugun formtat aldim eve geldim ne yapsam ne yapsam dedim kek en basitiydi yaptim ama kizlar kucucuk oluyor bununla birde ben yulaf kepeginin tadini aldim yinede sevmiyorum degil ama kek gibi de olmuyor tam gecen bir arkadasimiz dondurma yapmisti hangi sayfada kaydeden var mi ??
Reglim 2. Gunu ve dun de meyveli yogurt yedim 21.30da umarim duraklamaya girmem
sabah
1 dilim light peynir (yag orani %4 )
domates salatalik

keki yaparken hamurdan tirtikladim :KK1:
aksam
5 kofte
domates ve kozlenmis biber

2 adet mini minnacik gulenecek boyutta olan dukan kek
Belki 1 cay bardagi sut icerim

Selamlaaaar :))
buraya yazmayali biraz zaman oldu.. Dukani birakmisdim birkac hafta önce migde hastaligim yüzünden..agrilara dayanamadim.
Ramazanda dikkat ederek basladim an itibariyle 49.4 kiloyum (51.5) la baslamisdim dukana,geriye kaldi son 3 kilo seyir evresi fln yapmiyorum ama sahurda yulaf kepegi karisimli yogurt veya süt yiyorum iftarda normal yiyorum yani 1nisasta ögünü oluyor en azindan ama ekmek vs yemiyorum ve 12bardak su sahura kadar.. Yani güclendirmeyle devam ediyorum aslinda ama kilo veriyorun :)) insallah devamida gelir

Dun takita plus almistim ama icime sinmedi bende gittim bugun formtat aldim eve geldim ne yapsam ne yapsam dedim kek en basitiydi yaptim ama kizlar kucucuk oluyor bununla birde ben yulaf kepeginin tadini aldim yinede sevmiyorum degil ama kek gibi de olmuyor tam gecen bir arkadasimiz dondurma yapmisti hangi sayfada kaydeden var mi ??
sabah
domates salatalik

aksam
5 kofte

canım bence sen kekini biraz daha dene. çünkü yulafla süper ürünler çıkıyor :)) bakınız

http://www.kadinlarkulubu.com/girisimci-kadinlar-kulubu/630905-dukan-diyeti-siparisleri.html

balayına gdidince bıraktım
ve yani evli, oldugum için surekli misafirli,ğe gitmelwer misafir agırlamalar ayda en az 6 gune gidiyodum hoppp diye geri aldım :)
3 ayda verdim 9 ayda aldım

bütün evreleri tamamladım ama kilo aldım diyeceksin diye çok korktum doğrusu. evreleri tamamlamadığından almışsın yani. olsun güzelim daha önce verdiysen şimdide verebilirsin:KK4: hemde şimdi verdiklerinin değerini bilirsin :)))) :KK34:

Allah esirgemiş arkadaşım seni.çok geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın
Âmin canım...

sabah
domates salatalik

aksam
5 kofte

Keke biraz daha çalış canım olur :KK66: çok güzel şeyler çıkıyo yulaf kepeği ile.tatlı bile yapabiliyosun.dukan irmik helva yada dukan irmik tatlısı diye arat onlarda çok lezzetli oluyo tavsiye ederim.
Kececi adlı arkadaşımız paylaşmıştı dondurma tarifini yanlış hatırlamıyorsam.o da tarifi mutfak sırları sitesinden aldığını söylemişti :KK66:
Nette dukan dondurma mutfak sırları yazinca bulursun :KK66:

İftar menüm;
(protein sebze günü)
1 tabak dukana uygun çorba
1 tabak tavuklu salata
1 bardak light ayran

İftardan 2 saat sonra;
Ecemus marka dukan kek (1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)

Son düzenleme:
ben ptesi başladım ve 5 gün atak yaptım yani yarın seyire geçicem inş. ama şöyle bir problem yaşıyorum ki tam 5 gündür hiç tuvalete çıkmadım. kabız dğilim ben hiç sıkışmadım,öyle bir ihtiyaç hisstemedim. form çay içtim gene olmadı. bu akşam kayısılı olandan aldım içtim bakalım inşallah bir işe yarar yoksa dr a falan gitmem geekicek galiba. bu hiç normal değil ya posayı da mı öğüttü vücut noldu anlamadım :KK43:

mesajı bu şekilde kopyalamıştım canım..kolay gelsin şimdiden :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Dukan usulu kahvelı kakaolu dondurma( mutfak sırlarından aldım bende tarıfı:)

1 adet yumurtanının sarısı (kalan beyazıyla krep yapıorum:)

1 yk nescafe

2 su bardagı sut

1 yk yagı azaltılmıs kakao

1 yk sut tozu

3 yada 4 kasık damak tadınıza gore tatlandırıcı

ben ekstradan 3 4 damla vanılya aroması ekledım guzel oldu ekleyebılırsınız varsa

hepsını pudıng gıbı cırpa cırpa pısırıyoruz sonra ılınınca buzluga atıoruz tarfte dondurma makınesınde yapılmıs ama ben buzluga atıp 1 saatte bır cıkarıp karstrdım enfessss oldu

2 buyuk kup cıktı az az koyarsan kaselere en az 4 tane cıkar:) 2 gune bolunup yenebılır:)

mesajı bu şekilde kopyalamıştım canım..kolay gelsin şimdiden :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Dukan usulu kahvelı kakaolu dondurma( mutfak sırlarından aldım bende tarıfı:)

1 adet yumurtanının sarısı (kalan beyazıyla krep yapıorum:)

1 yk nescafe

2 su bardagı sut

1 yk yagı azaltılmıs kakao

1 yk sut tozu

3 yada 4 kasık damak tadınıza gore tatlandırıcı

ben ekstradan 3 4 damla vanılya aroması ekledım guzel oldu ekleyebılırsınız varsa

hepsını pudıng gıbı cırpa cırpa pısırıyoruz sonra ılınınca buzluga atıoruz tarfte dondurma makınesınde yapılmıs ama ben buzluga atıp 1 saatte bır cıkarıp karstrdım enfessss oldu

2 buyuk kup cıktı az az koyarsan kaselere en az 4 tane cıkar:) 2 gune bolunup yenebılır:)

Wisperiiiimmm benim icin yazmissin cok cok tesekkur ederim tatlimm :21: :21: :21:

Son düzenleme:
Âmin canım...

Keke biraz daha çalış canım olur :KK66: çok güzel şeyler çıkıyo yulaf kepeği ile.tatlı bile yapabiliyosun.dukan irmik helva yada dukan irmik tatlısı diye arat onlarda çok lezzetli oluyo tavsiye ederim.
Kececi adlı arkadaşımız paylaşmıştı dondurma tarifini yanlış hatırlamıyorsam.o da tarifi mutfak sırları sitesinden aldığını söylemişti :KK66:
Nette dukan dondurma mutfak sırları yazinca bulursun :KK66:

İftar menüm;
(protein sebze günü)
1 tabak dukana uygun çorba
1 tabak tavuklu salata
1 bardak light ayran

İftardan 2 saat sonra;
Ecemus marka dukan kek (1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)
Evet canim bu yulaf kepegi ile hersey oluyormus acaba dukan bilerek mi secti ki :21: tamam canim helvayi falanda deneyim zaten hiiic sevmem :p :KK1:

Son düzenleme:
kızlar, bugün çizelgemi değiştirdim; ama şakacıktan :))) asıl hedefim hala 58, hatta başarabilirsem onun bile altı :) ama öncelikli bir hedef koydum çizelgeye, hem 63 olunca bmi değerlerim de normal kiloluya dönecek, hem de yol şakacıktan kısa görünecek :KK70:

listede ve yarışlarda asıl hedefim geçerli.

herkese mutlu hafta sonları, mösyö dukan'a uzunnn ömür inşallah :KK66: yoksa nasıl zayıflayacaktık biz :p

dun takita plus almistim ama icime sinmedi bende gittim bugun formtat aldim eve geldim ne yapsam ne yapsam dedim kek en basitiydi yaptim ama kizlar kucucuk oluyor bununla birde ben yulaf kepeginin tadini aldim yinede sevmiyorum degil ama kek gibi de olmuyor tam gecen bir arkadasimiz dondurma yapmisti hangi sayfada kaydeden var mi ??
sabah
domates salatalik

Aksam
5 kofte

belki 1 cay bardagi sut icerim

ben yapmıstım hatta dunde yaptım:) ustune ustluk kocamla oturup yedık oda bayılıyor:)

kek tarıfıde vereyım bı fıncancık cıkıyor ama guzel oluyor ama bazen tutmuyor ama hep aynı yaptıgım halde:)

ben yapmıstım hatta dunde yaptım:) ustune ustluk kocamla oturup yedık oda bayılıyor:)

kek tarıfıde vereyım bı fıncancık cıkıyor ama guzel oluyor ama bazen tutmuyor ama hep aynı yaptıgım halde:)

1 adet yumurta sarısı
1 yk nescafe gold
2 sy bardagı sut
1 yk kakao
1 yk suttozu

hepsını pudıng gıbı cırpıp pısırıyoruz ve donduruyorus arada bı cıkartıp karıstrın dolaptan daha gusel oluyor 3 mınık kap cıkardım ben

bırde dukan mıkrodalga kek var fıncanda

bu sımlanın blogundan alıntıdır

1 yumurta akı
1 kasık tatlandırıcı
4 yk sut
1,5 kasık yulaf kepegı
1 caykasıgı kabartma tozu
1 ck kakao
5 -6 damla vanılya aroması

ılk once yumurta ve tatlandırıcı cırpılır ardından sut ve dıger malzemeler,

fıncanın yarısına denk gelıyor ,fazla koymayın tasar:) mıkrodalgada 3 dk 600 watt

ben ptesi başladım ve 5 gün atak yaptım yani yarın seyire geçicem inş. ama şöyle bir problem yaşıyorum ki tam 5 gündür hiç tuvalete çıkmadım. kabız dğilim ben hiç sıkışmadım,öyle bir ihtiyaç hisstemedim. form çay içtim gene olmadı. bu akşam kayısılı olandan aldım içtim bakalım inşallah bir işe yarar yoksa dr a falan gitmem geekicek galiba. bu hiç normal değil ya posayı da mı öğüttü vücut noldu anlamadım :KK43:

canımm. bende de oldu aynısı ilk hafta hiçbşi olmadı o kadae ti sütü ye iç bi de 3 litre su içtim ben yok bana mısın demedi. günde 2 kere falan sıkışıyodum:) ikinci hafta tekrar atak yaptım aman allahım o neydi öyle:) tuvalete çıkmaktan pc başında işimi yapamadım:) bi de lütfen içinde sinemaki olan çayları içmeyin. form kayısılıda vardı galiba. onun yerine gojjy berry ye o da çalıştırıyo bağırsakları. ben ikinci yapışımda sabah kahvaltıdan önce yemiştim iyi olmuştu.

Evet canim bu yulaf kepegi ile hersey oluyormus acaba dukan bilerek mi secti ki :21: tamam canim helvayi falanda deneyim zaten hiiic sevmem :p :KK1:
Canım kek tarifini ben bu topikte bi arkadaş yazmıştı hep onu kullanıyorum.bir de poğaca tarifi yazmıştı.çok isabetli tarifler.tavsiye ederim.
Birazdan onları bulup yayınlarım :KK66:

Bugünkü sahur menüm (saf protein günü)

1 bardak light süt
3 dilim lorlu hindi füme sarma
1 dilim çemensiz yağsız pastırma
1 dilim ecemus dukan ekmeği ( 1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar) :KK54:

benim favori üç tarifim var. bir tanesinden az çıkıyor diye onu pek yapmıyorum ama tadi enfes, mikrodalga keki o da :)))

peynirli poğaça:

2 yumurta (sarısının biri üstüne sürülecek)
1 yk yağsız yoğurt
iyice çırpılacak. sonra
2 yk yulaf kepeği
1 tutam karbonat (kabarması için)
birkaç damla sirke (kabarması için)
ve
en az bir su bardağı dolusu lor peyniri ya da yağsız peynir katılarak karıştırılacak.

isteyenler maydanoz, dereotu, domates sosu, kıyma vs. de katabilir. (tereyağı aroması da kullanabilirsin.)

yumurta sarısı üstüne sürülecek. çörekotu da koyabilirsin. ben bu şekilde basit haliyle yapıyorum.
1 yemek kaşığı halinde muffin kaplarına koyuyorum ve 170 derecede üstü kızarana kadar pişiriyorum. dün yaptım, 20 tane çıktı yuuuppiii:))))

bir de kekim var:)) dukan keki...
3 yk tatlandırıcı
3 yumurta iyice çırpılacak. köpük gibi olduktan sonra
2 yk süt tozu
5-6 damla aromalar
ve en son bir kapta karıştırdığın 1 paket kabartma tozu ile 4 yk yulaf kepeği (bu kek 2 günlük) iyice karıştırdıktan sonra buna dökeceksin.
sonra spatulayla kek kalıbına dök ve afiyetle ye. ben bunu da muffin kaplarına koyuyorum toplamda 12 tane çıkıyor. günlük 6 hakkım oluyor:)) ama tatlandırıcıya ara vermek için dün peyirli poğaçalara geçiş ayaptım.

umarım tarifler işe yarar... internette alalarını da bulabilirsin. ben çabuk tarifleri seçtim vaktim olmadığı için:))
Arkadaşlar yukarıdaki mesajı dukana ilk başladığım günlerde bu topikte bulmuş ve not almıştım her ikisini de denedim çok pratik ve lezzetli oluyorlar.poğaça 1 günlük kek 2 günlük.
diğer bloglarda bulduklarım çok karmaşık gelmişti.
Ama bunlar 5 Dk da hazırlanıyo ve max. 10 dk da pişiyo.Tavsiye ederim :KK24:
Hypatia'ya teşekkürler...

Son düzenleme:
X