Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar yukarıdaki mesajı dukana ilk başladığım günlerde bu topikte bulmuş ve not almıştım her ikisini de denedim çok pratik ve lezzetli oluyorlar.poğaça 1 günlük kek 2 günlük.
diğer bloglarda bulduklarım çok karmaşık gelmişti.
Ama bunlar 5 Dk da hazırlanıyo ve max. 10 dk da pişiyo.Tavsiye ederim :KK24:
Hypatia'ya teşekkürler...

mıkrodalgamı normal frındamı kac dakıkada pısıcek

$13072013333.jpg sahur menüm:KK56: öncesinde ve sonrasında bol suyla gayet güzel doydum :KK9:

ben de bildirim yapıcam kızlar haftayaa. bakalım ne kadar vericem o zamana kadar.. seyir dönemine de geçmiş olcam :)

merhaba canlarım
bende dün değişik bir krep yaptım hiç yulaf tadını almadım çok da güzel oldu

Krep
1 yumurta
1 yk yulaf kepeği
1 tk mısır nişastası
1 yk süt tozu
1 çk kabartma tuzu
tuz

ben 2 tane çıkardım biri çok kalın oldu denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum içine krem peynir domates salatalık koyarak yedim.Akşamda tavuk göğsü soğan kırmızı ve yeşil biberle soteleyip krebimin içine koyacağım yanınada ayran ohhh şükür diyip doyacağım inş.

birde protein günlerinde hem soğuk hem de ferahlatan bir tarif vereyim size gerçi ben hergün yiyorum
Annemin Cılbırı
1 su bardağı su
1 yumurta
yoğurt
sarımsak
1 sb suyu kaynatıyoruz bi kapta yumurtayı çırpıyoruz ama çok değil çok az kaynayan suyun içine bi çimdik tuz atıp yumurtaları ilave ediyoruz bi 5 dakika pişiriyoruz.sonra soğumaya bırakıyoruz.sarımsaklı yoğurt yapıp karıştırıyoruz içine buzda koyabilirsiniz.Değişik bi altarnatif olacak bir kere denemenizi tavsiye ediyorum

1 adet yumurta sarısı
1 yk nescafe gold
2 sy bardagı sut
1 yk kakao
1 yk suttozu

hepsını pudıng gıbı cırpıp pısırıyoruz ve donduruyorus arada bı cıkartıp karıstrın dolaptan daha gusel oluyor 3 mınık kap cıkardım ben

bırde dukan mıkrodalga kek var fıncanda

bu sımlanın blogundan alıntıdır

1 yumurta akı
1 kasık tatlandırıcı
4 yk sut
1,5 kasık yulaf kepegı
1 caykasıgı kabartma tozu
1 ck kakao
5 -6 damla vanılya aroması

ılk once yumurta ve tatlandırıcı cırpılır ardından sut ve dıger malzemeler,

fıncanın yarısına denk gelıyor ,fazla koymayın tasar:) mıkrodalgada 3 dk 600 watt
ben yapmıstım hatta dunde yaptım:) ustune ustluk kocamla oturup yedık oda bayılıyor:)

kek tarıfıde vereyım bı fıncancık cıkıyor ama guzel oluyor ama bazen tutmuyor ama hep aynı yaptıgım halde:)

Canım kek tarifini ben bu topikte bi arkadaş yazmıştı hep onu kullanıyorum.bir de poğaca tarifi yazmıştı.çok isabetli tarifler.tavsiye ederim.
Birazdan onları bulup yayınlarım :KK66:

Bugünkü sahur menüm (saf protein günü)

1 bardak light süt
3 dilim lorlu hindi füme sarma
1 dilim çemensiz yağsız pastırma
1 dilim ecemus dukan ekmeği ( 1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar) :KK54:

Arkadaşlar yukarıdaki mesajı dukana ilk başladığım günlerde bu topikte bulmuş ve not almıştım her ikisini de denedim çok pratik ve lezzetli oluyorlar.poğaça 1 günlük kek 2 günlük.
diğer bloglarda bulduklarım çok karmaşık gelmişti.
Ama bunlar 5 Dk da hazırlanıyo ve max. 10 dk da pişiyo.Tavsiye ederim :KK24:
Hypatia'ya teşekkürler...
Kizlar cok tesekkur ederim cok yardimci oldunuz kesinlikle denicem tarifleri :KK56: :KK61:
Eki Görüntüle 754507 sahur menüm:KK56: öncesinde ve sonrasında bol suyla gayet güzel doydum :KK9:
Cok guzel ve dolu duruyor canim afiyet olsun :)

Son düzenleme:
sabah
2 yumurtali peynirli omlet
2 adet krep

ara
Miniminnacik 3 adet tatlandiriciyla yaptigim dukan kek
150 gr meyveli yogurt (yag orani %2 )

aksam
bolca tavuk gogsu
1 bardak light kola

selam arkadaşlar pazartesi günü dukana başlıyorum hayırlısıyla.3 sene önce yine buradaki arkadaşların da desteğiyle güzel kilolar vermiş resmen hayata tekrar dönmüştüm geçen zamanda maalesef eskisi gibi oldum.sene içinde yaptığım bazı diyetleri yarıda bırakıp sonuç alamadım.ağustosun sonunda nişan yapmayı düşünüyorum ve çevremdeki insanların zayıfla artık dikkat et az ye demelerine rağmen yerimde sayıyor hiç dikkat etmeden yemeye devam ediyordum.bugün itibariyle hala da öyle.sonra bugün dukana karar verdim.kaçamak yapabileceğim bi diyettense bu şekilde kesin kuralları olan bir diyet yapmalıyım.tek gözümü korkutan 4 aylık seyir evresi.o kadar uzun süre meyve yiyememek zor olacak..sonuç olarak bende sizinleyim.desteklerinizzi bekliyorum kızlaar :KK39:

Dukaniçeler nerdesiniz yaa?
Bugün pek hareket yok topikte.

İftar menüm;
(Seyir evresi saf protein günüm)
1 tabak dukana uygun çorba
4 adet yağsız kıymadan yağsız tavada yapılmış köfte
2 adet kornişon turşu
1 su bardağı light ayran
2 kaşık light yoğurt

İftardan 1 saat sonra;
Ecemus dukan kara kek (1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)

Hakikaten topik terkedilmiş gibi :KK43: kimse yokmuuuuu? Cumartesi ve pazarları forum çok sessiz genel olarak.
Bu gece normalde yediğimden biraz fazla kaçtı gibi geldi.iftar menümü bi üst mesajda görüceksinizsizce çok mu yedim dukancanlarım?regl durumları iştahımı açtı herhalde.

İftardan 2-3 saat sonra;
2 tavuk jambon lorlu sarma
1 kaşık dukanella
1 light ice tea şeftali

Sahur menüm;
1 bardak light süt
1 kaşık maydanozlu lor
2 kaşık Menemen
3 kaşık mantar sote
2 yeşil biber
1 hindi füme
1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar dukan ekmeği

paylaştığınız tarifleri görünce kepeğe tekrar bir şans veresim geldi. peynirli dereotlu bir poğaçaya hayır diyemem ama ben kepeğin o hasır husur durumundan çok huylanıyorum. poğaçalar da öyle mi oluyor? ben normalde findistancevizi rendelenmiş hiçbirşeyi de yiyemem o hasır husur his yüzünden. mis gibi kokan kıyır kıyır bir poğaça canım çekti. öyle oluyor mu? yoksa klasik süngerimsi kepekli şeylerden mi oluyr?

ilk dukan deneyimimde kepekle aram gayet iyi olduğu için kepek hakkım bitmesin diye ve tadı da şahane olduğu için bu bisküviyi çok yapardım. ama sınırlı izinlilere dikkat ederek. çoğunuzda vardır bu tarif ama bilmeyenler varsa diye eklemek istedim:

Kepeksiz bisküvi
Evre: Her evre
Malzemeler:
1 yumurta
4 yk süt tozu
2 yk splenda
4-5 damla vanilya aroması
4-5 damla petit beurre aroması

Yapılışı
Hepsini birlikte karistirın ve kasikla uzunlamasina şekil vererek yağlı kağıt üzerine dökün. Önceden isitilmis 180 derece fırında kizarana kadar pişirin

paylaştığınız tarifleri görünce kepeğe tekrar bir şans veresim geldi. peynirli dereotlu bir poğaçaya hayır diyemem ama ben kepeğin o hasır husur durumundan çok huylanıyorum. poğaçalar da öyle mi oluyor? ben normalde findistancevizi rendelenmiş hiçbirşeyi de yiyemem o hasır husur his yüzünden. mis gibi kokan kıyır kıyır bir poğaça canım çekti. öyle oluyor mu? yoksa klasik süngerimsi kepekli şeylerden mi oluyr?
Canım kullandığın yulaf kepeğinin markası ne? İçinde kepekler ve kabuklar vs gibi şeyler varmı?

ru-seim kullanıyorum. doğalsanı da denemiştim ama onu hiç sevmemiştim.
İlk olarak aktardan gardenlife diye bi marka almıştım rezalet, yenmiyordu.resmen kabuk vardı içinde.
Sonra doğalsan aldım gayet iyi bence.şimdide ruhsehim aldım.
bence hem doğalsan hem rusehim her ikisi de çok lezzetli.
Tariflerinin içeriğini biraz çeşitlendirip yada aroma ekleyip daha leziz tatlar elde edebilirsin :KK66:

Kizlar cok tesekkur ederim cok yardimci oldunuz kesinlikle denicem tarifleri :KK56: :KK61:
Dene canım sonucu da burdan paylaş bizle.

selam arkadaşlar pazartesi günü dukana başlıyorum hayırlısıyla.3 sene önce yine buradaki arkadaşların da desteğiyle güzel kilolar vermiş resmen hayata tekrar dönmüştüm geçen zamanda maalesef eskisi gibi oldum.sene içinde yaptığım bazı diyetleri yarıda bırakıp sonuç alamadım.ağustosun sonunda nişan yapmayı düşünüyorum ve çevremdeki insanların zayıfla artık dikkat et az ye demelerine rağmen yerimde sayıyor hiç dikkat etmeden yemeye devam ediyordum.bugün itibariyle hala da öyle.sonra bugün dukana karar verdim.kaçamak yapabileceğim bi diyettense bu şekilde kesin kuralları olan bir diyet yapmalıyım.tek gözümü korkutan 4 aylık seyir evresi.o kadar uzun süre meyve yiyememek zor olacak..sonuç olarak bende sizinleyim.desteklerinizzi bekliyorum kızlaar :KK39:
Aramıza hoşgeldin.bende yeni bi dukancanım başlayalı 1 ay oldu.Boyun yaşın ve kilon nedir? Birde nasıl bi program verdi dukan testi sana?
:KK54:

Son düzenleme:
Dene canım sonucu da burdan paylaş bizle.

Aramıza hoşgeldin.bende yeni bi dukancanım başlayalı 1 ay oldu.Boyun yaşın ve kilon nedir? Birde nasıl bi program verdi dukan testi sana?
Atağın bittikten sonra çizelgelere de katılabilirsin :KK54:

selaammmm:KK19: 24 yaşındayım.boyum 165 kilom tam emin olmamakla birlikte 74 sanırım:KK50::KK50:
verceğim kiloları bidaha geri almak istemediğimden dukanı seçtim.tam da emin olamıyorum yine de :)
6 gün atak verdi sonra 4 ay seyir :KK43:(
benim gibi sabırsız bir insan için çok uzun bi süre ama başlayacaz bakalım :)

arkadaşlar bir konu aklıma takıldı,dukanda genel olarak göbek bölgesinden mi kilo veriliyor? benim problemim basen bölgesinde de.

X