Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canim benim tarti 2 kilo eksik gosteriyor ben 42 43 diyorum ama 44 45 kiloya tekabul ediyor tamamdir yani asiri zayiflik olmayacak tesekkur ederim

Busecim senin tartı az mı gösterir çok mu bilmem ama boy 1.55 için normal sınırı 45 kilo oluyor..
Ama sen 45 kilonun altına düşersen hasta mı olursun, olmaz mı onu hele hiç bilemem..
Hedefin 42 ise vki 17 oluyor ki bu anoreksik bir rakam.. :KK53:

Sonra gelip buralara dukan yaptım şöyle de oldu, böyle de oldu demeyesin..
Ki benzer örnekleri daha önce de gördük.. :KK50:
Hepsini senin iyiliğin için söylüyorum..

Bir daha da bu konuda yazmayacağım..
Senin hayatın, senin tercihin.. :KK34:

Son düzenleme:
kızlar bu bildirimlere listeye herkes mi katılabiliyor öyleyse beni de alınn haftaya:KK76:
geç oldu tabiiki bu ama sonuç çok mutlu etti beni:KK31:
geçen hafta:69 dum
bu hafta:65 oldum dukanla ama tam regl günü başladım ondandır bu kadar gitmesi sanırım:KK31:

menüm ps:

sabah:2-3 dilim domates 1 küçük biber,beyaz peynir,civil peyniri,1 lokma kaşar ve çay yanında 1 kurabiye yedim

ara:sade kahve ve 3 kurabiye(dışarı çıkmıştım yanıma aldım bayağı tok tuttu)

akşam:kırmızı biber dolması(içini kıyma domates soğan ve 1 kaşık yulaf kepeğiyle hazırladım) ve yoğurt

ara:yeşil çay içerim 2 bardak:KK31:

kızlar bu bildirimlere listeye herkes mi katılabiliyor öyleyse beni de alınn haftaya:KK76:
bu hafta:65 oldum dukanla ama tam regl günü başladım ondandır bu kadar gitmesi sanırım:KK31:

menüm ps:

sabah:2-3 dilim domates 1 küçük biber,beyaz peynir,civil peyniri,1 lokma kaşar ve çay yanında 1 kurabiye yedim

akşam:kırmızı biber dolması(içini kıyma domates soğan ve 1 kaşık yulaf kepeğiyle hazırladım) ve yoğurt

Canim kasar beyaz peynir civil peynirlerinin yag oranlarini kontrol ettin mi onun disindabyedigin kurabiyelerdeki yulaf kepeginede dikkat et 1 kasik kadar oldu mu mesela

bugun
sabah
400 gram peynir :O
dukan ekmek

ara
125 gr tarcinli yogurt

aksam
1 kupa sutlu kahve (canim birsey istemedi sinirlerim gerildi )

2 kupa yesilcay
tarcin suyu

Olsun canim 4 gunde regl gunun yaklasmasina ragmen 300 grda iyi bisey ..dukan bana 49 uygun gordu ben burda 47 kiloyum dedim amaa bizim tarti 2 kilo eksik gosteriyor bunu hatirladim :/ galiba bende bu yuzden takili kaldim ..haftaya kadar reglla birlikte 1 1.5 kilo daha verirsin gibime geliyor hatta su tuttugunu dusunursek vucudunun daha fazlasi da olur gibi

Biliyorum lotuscum vucudun seninde epey direndi benimki de direniyor ve cidden uuliyorum masallah herkes iyi veriyor kiskandim ben bir haftada 1 kilo versem takla acarim evde :KK53: ama gel gor ki oyle olmuyor ..boy cok etkiliyor ya her daim tedbirli olmami gerek kacti mi hagiften hemen belli ediyor kendini senin gibi inat edip birakmicam dukani su siralar istagim cok acik tatlandirici da almiyorum bilerek aklim hep yemekte bir okul baslasaydi daha az dusunurdum :)
İnşallah canım reglden sonra bakıcaz tartı ne yazıcak.boy kısa olunca 1 kilo aldınmı hemen belli oluyo verdinmi kimse anlamıyo.boy uzun olunca kilo sırıtmıyo çoğu zaman.mecburen daha dikkatli davranıcaz biz :KK34:
ben aslında daha öncede yazdığım gibi dukanın uygun gördüğü kiloya ulaştım ama kilo almaya karşı tedbirli olmak için 1 kg daha azını hedefliyorum.ama seyiri testte 1 ay tavsiye edilirken ve 2 ayda hedefe ulaşmama rağmen 3 ayda tamamlamış olmak da beni üzmüyor değil.ne kadar uzun seyir o kadar yoruluyor vücut.inşallah seyirde son haftam :KK34:

Canim kasar beyaz peynir civil peynirlerinin yag oranlarini kontrol ettin mi onun disindabyedigin kurabiyelerdeki yulaf kepeginede dikkat et 1 kasik kadar oldu mu mesela

bugun
sabah
dukan ekmek

ara
125 gr tarcinli yogurt

aksam

2 kupa yesilcay
tarcin suyu

Evet canım kontrol ederek alıyorum:KK31: zaten en az beyaz olduğu için diğerlerinden çok az miktarlarda yiyorum:KK31::KK31: 4 kurabiye 1 kaşık yapıyor onu da geçmiyorum pek şeker olduğu için 4 bile çok olabiliyo bugün dışarıda olduğum için yedim:KK31:

İnşallah canım reglden sonra bakıcaz tartı ne yazıcak.boy kısa olunca 1 kilo aldınmı hemen belli oluyo verdinmi kimse anlamıyo.boy uzun olunca kilo sırıtmıyo çoğu zaman.mecburen daha dikkatli davranıcaz biz :KK34:
ben aslında daha öncede yazdığım gibi dukanın uygun gördüğü kiloya ulaştım ama kilo almaya karşı tedbirli olmak için 1 kg daha azını hedefliyorum.ama seyiri testte 1 ay tavsiye edilirken ve 2 ayda hedefe ulaşmama rağmen 3 ayda tamamlamış olmak da beni üzmüyor değil.ne kadar uzun seyir o kadar yoruluyor vücut.inşallah seyirde son haftam :KK34:
Tabi canim nolur nolmaz fazla kacirdigimizda alacagimiz kiloya karsilik pay birakman iyi olmus 1 2 kilo aldiginda sırıtmaz hem hemen , canim benim ama seninde ilac tedavin vardi buna bagliyorum tamamen yoksa kacamagin falan yoktu oyle bayram seyran disinda ki onuda guclendirme gibi yaptin birde dedigin gibi vucut yoruluyor direniyor bu da ister istemez bizim hirsimizi sevkimizi kiriyor valla ben veremiyorum diye 2 3 gundur sunu yesem mi demeden duramiyorum direniyorum cunku yersem 1 ay olacak 3 ay neyseki yine iyi atlattin birtanem sen
Evet canım kontrol ederek alıyorum:KK31: zaten en az beyaz olduğu için diğerlerinden çok az miktarlarda yiyorum:KK31::KK31: 4 kurabiye 1 kaşık yapıyor onu da geçmiyorum pek şeker olduğu için 4 bile çok olabiliyo bugün dışarıda olduğum için yedim:KK31:
Tatlandirici yani degil mi seker degiil
civilin markasi ve yag orani nedir pekii ben bulamadim bende yemek istiyorum :KK1:

Canımm ben diyete başlayalı bu gün 21 gün oldu.diyete 70,700 le başladım şuan 69,500üm 3 gün atak yaptım atakta bayağı hafiflemiş hissediyordum kendimi ataktaktan on beş gün sonra regl oldum. genel olarak tavuk yiyorum haşlama şeklinde bazen de et yiyorum ps günlerinde çok fazla sebze tüketmiyorum yulaf kepeğinden kendime poğaça yaptım her öğünde ekmek niyetine bir tane yiyorum tabi poğaça dediysem küçücük poğaçalar bazen kaçamak yaptım ama çok değil :KK5: yulaflı bisküvi yiyorum eğer hazırdan yemek yoksa tabi bir paket değil 2 tane. he birde arada maden suyu içiyorum. çok su içiyorum hatta bazen tuvaletten çıkmıyorum günde 1 saat yürüyüşte yapıyorum. ben hep hayatım boyunca yemek yerken düşünen insanlardanım, şok diyet yapmadım dayanamam zaten. acaba ben hayatımın büyük bir kısmını diyet yaparak geçirdiğim için mi böyle olduçünkü ben çok zor kilo verebiliyorum :KK5: çünkü bundan 6 ay önce yediklerime dikkat edeyim demiştim çoğu şeyi azaltmıştım koca 6 ayda toplam 5 kilo verdim yaa :KK43: böyle işte canımm ilgilendiğin için A:KK16:llah razı olsun

Evet seninki bu durumdaçok normal görünmüyor.Çünkü 21 günde 1,2 kg gerçektende az.Atakta hafiflemiş hissetmenin sebebi vücüdundan su atıldığı içindir .Menün normal görünüyor yanlız o yulaflı bisküvi bize uygun değilki.Eğer bahsettiğin yulaf kepeği ile kendi yaptığın bisküvi değilse.
Bahsettiğin nokta önemli gerçektende sürekli diyet yapan biriysen kilo vermende zor olacaktır yorgundur bedenin.Bir hormonlarına falan baktırsan diyorum tiroid falan baktırsan mesela metabolizman yavaş çalışıyor olabilir eğer bunlara bağlı bir sorun varsa.Şimdi sana tavsiye edeceğim şeyleri 3-4 gün dene bakalım sonra olmazsa başka birşey düşünürüz.

-hergün yeterli kadar protein almaya özen göster yediğin etlerdeki yağ oranının % 10 dan fazla olmasın
-süt ve süt ürünlerini çok fazla tüketme bu sürede özelliklede sütü .tükettiğinde yağ oranı % 2 yi geçmesin
-bahsettiğin yulaflı bisküvi kendi yaptığın değilse onu kesiyorsun
-günde 2 lt su içmeye özen göster
-tuzu yok denecek kadar azalt
-bu sürede sınırlı izinli hiçbirşey kullanma
-günde 3 yeşil çay içmeye özen göster
-günde tükettiğin yağ 1 kaşığı asla geçmesin
-yürüyüşünü 1 saatse biraz azalt 30 dakika yap mesela
-sebze günlerinde 1/3 sebze 2/3 protein kuralına uymaya çalış ve sebze tercihini çiğ salata türü sebzelerden yana kullan

bütün bunlardan sonra hala veremiyorsan yine konuşalım:KK34:

menüm ps:

Alıntı yaptım soracaklarımı buseirem sormuş zaten :KK1:

benim hedefim 50 kg olmak şuan 54 üm

bugun
sabah
dukan ekmek

ara
125 gr tarcinli yogurt

aksam

2 kupa yesilcay
tarcin suyu

Ne buuuuuu :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:düşüp bayılacan bir yerde.Hiç birşey yememişsin sen ama :KK20::KK20::KK20:lütfen yemeye çalış diyet yapayım derken sağlığından olma lütfen.zengin protein hiçbirşey göremiyorum.Süt ve süt ürünleriki kilo vermede tek başına etkili olmayacak şeyler.kahvaltında yumurta yapıp yesen mesela ,omlet gibi yapsan içine biraz peynir biraz maydanoz eklesen.Sinirlerin gerilmesin rahat ol lütfen biliyorum biran önce hedefine ulaşmaya çalışıyorsun.Ama dükan vejeteryanlar için gerçekten zor bir diyet canım benim.sen normal beslenen biri olsaydın şimdiye kadar daha fazlasını vermiştin.canını sıkma vereceksin.

Winni olaya bilimsel bir yaklaşımda bulunmuş.biz duraklağın ,veremediğin kilolara takılmışken o sağlık açısından bakmış.bahsettiği vki değeri senin için gerçekten tehlike oluşturacaksa hedefini biraz yukarı çek canım.evet kişi kendini iyi hissettiği kiloyu en iyi bilendir.bana 1,70 boya 60-62 sağlık açısından uygunken ben ısrarla 55 olmak istiyorum.57 bile olur lakin alma payıda bırakmak istediğimden 55 istiyorum ve winni sana söyleyince bende baktım hemen eğer 55 kilo olursam vki 19 olacak yani tam sınır ve aşağısı tehlike benim içinde.zenginleştir yediklerini lütfen.senin tüketeceğin liste şu ve gördüğün gibi aslında bulabilrsen zenginleşir diyetin:

• -Yumurta

-En fazla %2 yağlı Süt ve süt ürünleri

-Tofu(soya peyniri)

-Quorn(bir çeşit mantardan üretilen mycoprotein et)
-Seitan(buğday proteininden üretilen et türevi)

-Tempeh(soya proteininden üretilen et türevi)

-Soya ürünleri(süt,et,kıyma)

Bunlar şimdiye dek bilinen listeydi.Ayrıca en son güncellemelerde aşağıdaki besinler de vejetaryenlerin protein yerine tüketmesi

izinli olan gıdalar arasına alınmış.

-100 gr tam tahıllı pişmiş nişastalı gıda (esmer pirinç,kinoa(yüksek proteinli bir çeşit tahıl) veya

-100 gr pişmiş baklagil(nohut,mercimek)+50 gr tam tahıllı pişmiş nişastalı gıda. Vejetaryenlerin en çok tükettiği kuruyemiş ve kuru fasulye türevleri ise izinli değil.

Ne buuuuuu :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:düşüp bayılacan bir yerde.Hiç birşey yememişsin sen ama :KK20::KK20::KK20:lütfen yemeye çalış diyet yapayım derken sağlığından olma lütfen.zengin protein hiçbirşey göremiyorum.Süt ve süt ürünleriki kilo vermede tek başına etkili olmayacak şeyler.kahvaltında yumurta yapıp yesen mesela ,omlet gibi yapsan içine biraz peynir biraz maydanoz eklesen.Sinirlerin gerilmesin rahat ol lütfen biliyorum biran önce hedefine ulaşmaya çalışıyorsun.Ama dükan vejeteryanlar için gerçekten zor bir diyet canım benim.sen normal beslenen biri olsaydın şimdiye kadar daha fazlasını vermiştin.canını sıkma vereceksin.

Winni olaya bilimsel bir yaklaşımda bulunmuş.biz duraklağın ,veremediğin kilolara takılmışken o sağlık açısından bakmış.bahsettiği vki değeri senin için gerçekten tehlike oluşturacaksa hedefini biraz yukarı çek canım.evet kişi kendini iyi hissettiği kiloyu en iyi bilendir.bana 1,70 boya 60-62 sağlık açısından uygunken ben ısrarla 55 olmak istiyorum.57 bile olur lakin alma payıda bırakmak istediğimden 55 istiyorum ve winni sana söyleyince bende baktım hemen eğer 55 kilo olursam vki 19 olacak yani tam sınır ve aşağısı tehlike benim içinde.zenginleştir yediklerini lütfen.senin tüketeceğin liste şu ve gördüğün gibi aslında bulabilrsen zenginleşir diyetin:

• -Yumurta

-Tofu(soya peyniri)

Bunlar şimdiye dek bilinen listeydi.Ayrıca en son güncellemelerde aşağıdaki besinler de vejetaryenlerin protein yerine tüketmesi

-100 gr tam tahıllı pişmiş nişastalı gıda (esmer pirinç,kinoa(yüksek proteinli bir çeşit tahıl) veya

-100 gr pişmiş baklagil(nohut,mercimek)+50 gr tam tahıllı pişmiş nişastalı gıda. Vejetaryenlerin en çok tükettiği kuruyemiş ve kuru fasulye türevleri ise izinli değil.
Lisacim normalde her.aksam tavuk yada kofte ikilisinden birini yerim hatta bugun de balik yiyecektim ama evdekilerle tartistim istah falan kalmadi o yuzden yiyemedim ..sabah peyniri cok kacirdi. 400 gr :O yedim sonra baya tok tuttu uyudum falan oyle dengesiz birsey oldu ..cokkkkk cokkk tesekkur ederim gercekten tek tek ilgileniyorsun kisiye ozel secenekler sunuyorsun banada liste yazmissinnn emegin cok buyuk ustumdee :KK66: listedekilerin cogu turkiyede satiliyor mu bilmiyorum hic denk gelmedim.ama haftasonu disari cikarsam bakayim belki migrosta falan vardir baklagili biliyordum ama riske atmak istemedim o yuzden hic tuketmedim birde orda sanki tavuk falan tuketemiyoesaniz diyordu veganlar icindi galiba ben yinede guclendirmeye kadar tuketmeyim en iyisi ama haklisin bugun sut urunleriyle dolu bir gun oldu ama o durumlarda yiyemiyorum

winni dogru soyluyor asiri zayiflik olsun istemiyorum saglik acisindan da goruntu acisindan da gecen sene bir ara 38 40 kiloydum o zamanlarsa da alamiyordum yuzum cok kotu duruyordu ama bizim tartida 43 yani normalde 45 yuzume ve bedenime iyi oluyor yasimda genc sortlar falan tam idealim boy kisa oldugu icin 2 kilo bile cok farkediyor ..170 cok ideal ve guzel bir boy masallahh :nazar: 55 kilo baya zayif duruyor kuzenimden yola cikarak.soyluyorum ama sagliksiz da durmuyor gayet fit duruyor birde ben insanin kendini iyi hissettigi kiloda olmasi gerektigini dusunuyorum 55 kimine gore cılız kimine gore ideal onemli olan kisi aynaya baktiginda nasil goruyor kendini

1 eylül pazartesi günü 68 kilo olarak başladım dukan diyetine dün 66.4 bugün ise 66.7 kilo çıktım tartıda ayrıca regl zamanımda aksadı biraz , bu 300 gr artışın ve aksamanın olması normalmi acaba ? şimdiden teşekkür ederim cvbınız için :)

1 eylül pazartesi günü 68 kilo olarak başladım dukan diyetine dün 66.4 bugün ise 66.7 kilo çıktım tartıda ayrıca regl zamanımda aksadı biraz , bu 300 gr artışın ve aksamanın olması normalmi acaba ? şimdiden teşekkür ederim cvbınız için :)

eklemeyi unuttum ataktayım hala yarın itibari ile seyir evresine geçmeyi düşünüorum

Dükancanlar mutlu cumartesiler hepinize
36416jn9.gif
36416jn9.gif
36416jn9.gif

Merhaba hoşgeldin,
Gerek regl gecikmesi gerekse regl gecikmesine ve bu döneme bağlı artış gayet normal.Endişelenme reglin önümüzdeki aydan itibaren düzene girecektir.Rejimle birlikte değişen hormonal duruma bağlı bu gecikme.Ve reglin olup bittikten sonrada - görmeye devam edeceksin.:KK34:

Dükancanlar mutlu cumartesiler hepinize
36416jn9.gif
36416jn9.gif
36416jn9.gif

Merhaba hoşgeldin,
Gerek regl gecikmesi gerekse regl gecikmesine ve bu döneme bağlı artış gayet normal.Endişelenme reglin önümüzdeki aydan itibaren düzene girecektir.Rejimle birlikte değişen hormonal duruma bağlı bu gecikme.Ve reglin olup bittikten sonrada - görmeye devam edeceksin.:KK34:

çok teşekkür ederim lisabella :)

buseiremciğim bazen evden götürdüm dukan ekmek ve peynir, bazen tavuk şiş yedim dışardan. Tam yağlı ayran içtim bir defa :26: tansiyonum düşmüş gibi hissettim, başka alternatifim de yoktu. Şuan yoğun çalışmıyorum yine de halsizlik oldu, vitamin alıcam haftaya, bakalım belki daha iyi olurum.

Evet seninki bu durumdaçok normal görünmüyor.Çünkü 21 günde 1,2 kg gerçektende az.Atakta hafiflemiş hissetmenin sebebi vücüdundan su atıldığı içindir .Menün normal görünüyor yanlız o yulaflı bisküvi bize uygun değilki.Eğer bahsettiğin yulaf kepeği ile kendi yaptığın bisküvi değilse.
Bahsettiğin nokta önemli gerçektende sürekli diyet yapan biriysen kilo vermende zor olacaktır yorgundur bedenin.Bir hormonlarına falan baktırsan diyorum tiroid falan baktırsan mesela metabolizman yavaş çalışıyor olabilir eğer bunlara bağlı bir sorun varsa.Şimdi sana tavsiye edeceğim şeyleri 3-4 gün dene bakalım sonra olmazsa başka birşey düşünürüz.

-hergün yeterli kadar protein almaya özen göster yediğin etlerdeki yağ oranının % 10 dan fazla olmasın
-süt ve süt ürünlerini çok fazla tüketme bu sürede özelliklede sütü .tükettiğinde yağ oranı % 2 yi geçmesin
-bahsettiğin yulaflı bisküvi kendi yaptığın değilse onu kesiyorsun
-günde 2 lt su içmeye özen göster
-tuzu yok denecek kadar azalt
-bu sürede sınırlı izinli hiçbirşey kullanma
-günde 3 yeşil çay içmeye özen göster
-günde tükettiğin yağ 1 kaşığı asla geçmesin
-yürüyüşünü 1 saatse biraz azalt 30 dakika yap mesela
-sebze günlerinde 1/3 sebze 2/3 protein kuralına uymaya çalış ve sebze tercihini çiğ salata türü sebzelerden yana kullan

bütün bunlardan sonra hala veremiyorsan yine konuşalım:KK34:

Alıntı yaptım soracaklarımı buseirem sormuş zaten :KK1:

• -Yumurta

-Tofu(soya peyniri)

Anladım canım dediklerini uygulayacağım inşallah dün biraz hırs yaptım yürüyüşten sonrada evde spor yaptım derken sonunda sabah tartıldım ve 68.700 ü gördüm çok sevindim :KK52: :KK52: :KK52: he bu arada troitlerime çok baktırdım normal çıkıyo hep ama bende polikistik over var acaba o da etkili mi ?? normalde benim adetlerim çok düzensizdir 3 ayda bir olurdum kilo verdim demiştim ya ondan sonra düzeldi. düzeldi derken 21 günde 1 değilde ayda bir oluyorum

Tabi canim nolur nolmaz fazla kacirdigimizda alacagimiz kiloya karsilik pay birakman iyi olmus 1 2 kilo aldiginda sırıtmaz hem hemen , canim benim ama seninde ilac tedavin vardi buna bagliyorum tamamen yoksa kacamagin falan yoktu oyle bayram seyran disinda ki onuda guclendirme gibi yaptin birde dedigin gibi vucut yoruluyor direniyor bu da ister istemez bizim hirsimizi sevkimizi kiriyor valla ben veremiyorum diye 2 3 gundur sunu yesem mi demeden duramiyorum direniyorum cunku yersem 1 ay olacak 3 ay neyseki yine iyi atlattin birtanem sen

Tatlandirici yani degil mi seker degiil
civilin markasi ve yag orani nedir pekii ben bulamadim bende yemek istiyorum :KK1:

evet evet şeker yanlış yazmışım:KK9: moova markası canım yağ oranı %15..öyle olduğu için çok az miktarda yiyorum zaten hani günde 1 lokma diyim:KK31:

Aynen kuzum ilaç tedavim denk geldi tamda.hedefime 1 ay geç ulaştım ama dediğin gibi iyi atlattım darısı kilo vermek isteyen tüm dukancanlarımızın başına inşallah :KK34: açıkcası son zamanlarda bana da oluyo yoldan çıkasım var ama sabrediyorum :KK34:

atak ve seyir evresinde tarçının bi zararı varmı yada günde tüketilmesi gereken belli bir miktarı varmı acaba ?

evet evet şeker yanlış yazmışım:KK9: moova markası canım yağ oranı %15..öyle olduğu için çok az miktarda yiyorum zaten hani günde 1 lokma diyim:KK31:
yag orani biraz fazlaymis ama bir lokmadan bisey olur mu bilmiyorum lisaya birakiyorum :)
Aynen kuzum ilaç tedavim denk geldi tamda.hedefime 1 ay geç ulaştım ama dediğin gibi iyi atlattım darısı kilo vermek isteyen tüm dukancanlarımızın başına inşallah :KK34: açıkcası son zamanlarda bana da oluyo yoldan çıkasım var ama sabrediyorum :KK34:
Sagolasin canim benim darisi basimiza :) guclendirmeye cok az kaldi sabret kesinlikle amannn :KK1: ilk odul ogununde yiyeceklerini dusundun mu :KK53:
atak ve seyir evresinde tarçının bi zararı varmı yada günde tüketilmesi gereken belli bir miktarı varmı acaba ?
Tarcon ve diger baharatlari istedigin miktarda tuketebilirsin :)

X