Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canım benim, günlük 1 tatlı kaşığı zeytinyağı hakkımız varya onunla azıcık soğan ve bol yeşil biberi kavuruyoru.Sonra doğradığım domatesleri ekleyince zaten sulanıyor,benim anneciğimin yaptığı tamamen doğal biber salçasındanda kaşığın ucuyla ekleyip baharatlar ve yumurta.... Miss... Bu sabah yaptım ve yedim ama bitiremedim, inanırmısın hakkım olan 1/4 ekmeği de bitiremedim. Biraz da peynir yedim sabah. Öğle tavuk şiş, akşam da bol salata ve çipura (ızgara tabi)
Ekmek deyince tabiki dukan ekmeği

Canım benim, günlük 1 tatlı kaşığı zeytinyağı hakkımız varya onunla azıcık soğan ve bol yeşil biberi kavuruyoru.Sonra doğradığım domatesleri ekleyince zaten sulanıyor,benim anneciğimin yaptığı tamamen doğal biber salçasındanda kaşığın ucuyla ekleyip baharatlar ve yumurta.... Miss... Bu sabah yaptım ve yedim ama bitiremedim, inanırmısın hakkım olan 1/4 ekmeği de bitiremedim. Biraz da peynir yedim sabah. Öğle tavuk şiş, akşam da bol salata ve çipura (ızgara tabi)
Yazdıklarını şu an okumam hiç iyi olmadı resmen acıktım :KK70:

Bence su iç yat, kitap oku falan
Yok zaten yemem canım diyetimin sonundayım ya çok dikkatliyim, akşam yemeğinden sonra bir şey yemiyorum. Ki zaten yatıcam mecbur çünkü sabah erkenden kalkıp ders anlatıcam. Okulum da sağolsun beni uzak bir fakültede görevlendirdi bu dönem çok zorlanıyorum.

Merhabalar, seninle aynı gün başlamışız dukana sanırım, nasıl gidiyor? Umarım istediğimiz sonuca ulaşırız :KK66:

Cok sevindim, paylasiriz deneyimlerimizi.

Aslinda super gidiyor, istahim cok acikti son 1 aydir, simdi canim hic birsey istemiyor. Bugun seyir 4. gunu saf protein.

Yalniz tuhaf birsey oldu.

Cumartesi (saf protein gunu ) sabah 62.6 idi kilom Pazar gunu biraz gec kalktim. tarti 61.5 i gosteriyordu. Gozlerime inanamadim. Defalarca tartildim 61.5.:KK71:

Pazar sebze gunuydu, aksam yemegini cok gec yedim - saat 11 di sanirim.

Bu sabah cok erken kalktim ise gitmek icin kilom 62.5 i gosteriyordu. Bu bir gunde 1,1 kilo dusup ertesi gun geri 1 kilo almis olmak.o_O

Sizde de oluyor mu boyle seyler? o_O

Aslinda super gidiyor, istahim cok acikti son 1 aydir, simdi canim hic birsey istemiyor. Bugun seyir 4. gunu saf protein.

Cumartesi (saf protein gunu ) sabah 62.6 idi kilom Pazar gunu biraz gec kalktim. tarti 61.5 i gosteriyordu. Gozlerime inanamadim. Defalarca tartildim 61.5.:KK71:

Bu sabah cok erken kalktim ise gitmek icin kilom 62.5 i gosteriyordu. Bu bir gunde 1,1 kilo dusup ertesi gun geri 1 kilo almis olmak.o_O

Evet canım gayet de sık oluyor, kafaya takacak bir şey yok. Bir çok sebebi olabilir, su tutulması, geç yenilen yemeğin henüz sistemi terketmemesi, lavaboya gitme sıklığı vs.

Evet canım gayet de sık oluyor, kafaya takacak bir şey yok. Bir çok sebebi olabilir, su tutulması, geç yenilen yemeğin henüz sistemi terketmemesi, lavaboya gitme sıklığı vs.

Cok saol icim rahatladi, ben de eyvah gitti diyet yalan oldu diye dusunmeye baslamistim. henuz yolun basindayim cok. Daha 10 bucuk kilo var vermem gereken. Hesaplara gore 86 gun cikmisti seyir evrem. 82 gun kaldi dogruysa eger.

Simdiye kadar 1 - 2 onemsiz kacamak harici hic kacamak yapmadim, canim da istemedi pek. Insallah boyle devam eder.

Evet bugün itibariyle 60 kiloyum :KK70: Akşamları yemekten sonra bir şey yememek çok etkiliymiş gerçekten. Son iki kilo...

Ne guzel, cok sevindim senin adina.

Birseycik kalmamis, bence de son bir gayret ver o kilolari kacamak yapmadan. :nazar::KK73:

Kac kilo verdin ve ne kadar surdu diyetin ogrenebilir miyim :)

Cok saol icim rahatladi, ben de eyvah gitti diyet yalan oldu diye dusunmeye baslamistim. henuz yolun basindayim cok. Daha 10 bucuk kilo var vermem gereken. Hesaplara gore 86 gun cikmisti seyir evrem. 82 gun kaldi dogruysa eger.

Simdiye kadar 1 - 2 onemsiz kacamak harici hic kacamak yapmadim, canim da istemedi pek. Insallah boyle devam eder.

Ne guzel, cok sevindim senin adina.

Birseycik kalmamis, bence de son bir gayret ver o kilolari kacamak yapmadan. :nazar::KK73:

Kac kilo verdin ve ne kadar surdu diyetin ogrenebilir miyim :)
Diyete 15 hazirnda başlamıştım. Yani beş ay oldu. Dukan bana dörtbuçk ay vermişti ama bünyem pek kilo vermeyi tercih etmiyor benim o yüzden zorlandım baya uzadı. Hiç kaçamak yapmadım ama. Bir de yapsam neler olurdu bilmem. 76 ile başlamıştım bugün itibariyle 60ım 16 kilo verdim :KK70: Zaten kaçamak aslaaaaaa yapmam ben :KK70: Güçlendirmede yapabilirim ama bence haha :KK70:

Evet bugün 4.seyir günü ama ben sürekli tartılmıyorum. 4 gün atak sonrası -3100 gördüm, bi daha cuma tartılıcam bakalım ne olacak. Ama seyirde yavaş kilo veriliyor diye biliyorum haftada 1 kilo. Sen de sık tartılma bence. Başlangıç kilo ne senin ve boy kaç tatlım.?

Evet bugün 4.seyir günü ama ben sürekli tartılmıyorum. 4 gün atak sonrası -3100 gördüm, bi daha cuma tartılıcam bakalım ne olacak. Ama seyirde yavaş kilo veriliyor diye biliyorum haftada 1 kilo. Sen de sık tartılma bence. Başlangıç kilo ne senin ve boy kaç tatlım.?
Baslangic kilom 64,5 bende normalde 3 gun cikmisti atak ama 4 gun yaptim - 4 gun sonunda 2 kilo verdim sadece.

Hedef kilom 51,5 dukan testine gore. suan 62,5. Daha 11 kilo var. 86 gun seyir evresi bicti dukan testi.

Ben et hic sevmiyorum, o yuzden saf protein gunlerim yumurta sut urunleri ve baliktan olusuyor.

Helal kesim tavuk burda cok zor buluyorum, buyuk marketlere gitmem gerek, ona da useniyorum.

Saf protein gunu ertesi cok kilo dususu oluyor bende, ama sebzeyi de cok severim.
Sebze gunlerinde fazla kaciriyorum biraz, ozellikle brokoli kabak ve patlican.
Genelde ogle yemegini sebze aksam yemegini protein + sebze yapmaya calisiyorum ama yine de belirtilenin aksine sebze daha fazla tuketiyorum.
Sebze gunlerinin ertesi gununde ise verdigimi geri almis gibi oluyorum.

Bakalim Cuma gunune kadar 1 kilo vermis olursam problem olmaz.

Ben spor duzenli yapiyorum bir de.

Yani hergun 20 mekik + 20 comelme hareketi
20ser dakikalik toplamda 80 dakika tempolu yuruyus.
aksamlari in 3 kat merdiven cikma
haftada en az 4 gun spor salonunda min 30 dakika eliptik bisiklet.

sen neler yapiyorsun, baslangic hedef kilon kac?

Baslangic kilom 64,5 bende normalde 3 gun cikmisti atak ama 4 gun yaptim - 4 gun sonunda 2 kilo verdim sadece.

Hedef kilom 51,5 dukan testine gore. suan 62,5. Daha 11 kilo var. 86 gun seyir evresi bicti dukan testi.

Ben et hic sevmiyorum, o yuzden saf protein gunlerim yumurta sut urunleri ve baliktan olusuyor.

Helal kesim tavuk burda cok zor buluyorum, buyuk marketlere gitmem gerek, ona da useniyorum.

Saf protein gunu ertesi cok kilo dususu oluyor bende, ama sebzeyi de cok severim.
Sebze gunlerinde fazla kaciriyorum biraz, ozellikle brokoli kabak ve patlican.
Genelde ogle yemegini sebze aksam yemegini protein + sebze yapmaya calisiyorum ama yine de belirtilenin aksine sebze daha fazla tuketiyorum.
Sebze gunlerinin ertesi gununde ise verdigimi geri almis gibi oluyorum.

Bakalim Cuma gunune kadar 1 kilo vermis olursam problem olmaz.

Ben spor duzenli yapiyorum bir de.

Yani hergun 20 mekik + 20 comelme hareketi
20ser dakikalik toplamda 80 dakika tempolu yuruyus.
aksamlari in 3 kat merdiven cikma
haftada en az 4 gun spor salonunda min 30 dakika eliptik bisiklet.

sen neler yapiyorsun, baslangic hedef kilon kac?
Başlangıç kilom 68.400 dukana göre hedef kilom 55.90, Ve ben 4 gün atak sonrası 65.100 üm. Benim de 10 kilom var vermem gereken.
Spora gelince biraz yoğun bu aralar tempom düzenli bi spor yapamıyorum. Haftanın 3 günü ingilizce kursu erken satte, öğle okula gidiyorum anasınıfı öğretmeniyim ve çocuklarım 3 yaş grubu, çok yoruluyorum. Diyette biraz halsizlik yapıyo sorma gitsin. Evin yüzüne bakamıyorum nerdeyse, diyete başladım başlayalı. Öyle benimde işte. Bakalim sonuç ne olacak cuma günü

Sen şimdi de çok iyi görünüyosundur bence, dukan mı belirledi senin hedef kilonu yoksa sen mi?
Evet canım bence gayet iyi görünüyorum şu an. Dukan belirledi hedef kilomu. Ben aslında 54 istiyordum. Ama dukanı yaparken çok sevdim ve ona güvenmeye başlayınca bu konuda da güvenmem gerektiğini düşündüm. Dukanın belirlediği kilodan aşağıya inmenin çok zor olduğunu ve çok kolay geri alınabildiğini de okudum insanların deneyimlerinden. Bir de callanetics denilen bir spor var ona başladım. Muhteşem bir şey. Bugünlerde yapamıyorum ama iki ay kadar yaptım ve vücudumda mucizeler oldu. Ben önceden 60 kiloyken hayatta şimdi girdiğim kıyafetlere giremezdim. Resmen vücut şeklim değişti. Bu yüzden de çok zayıf olmama gerek kalmadı. Ben de dukanın belirledği 58in yeterli olacağına karar verdim.
Bu arada arkadaşlar duraklıyorsanız özellikle kesinlikle akşam yemeğinden sonra bir lokma da olsa bir şey yemeyin. Ben dört gündür yapıyorum ve kilom takır takır iniyor şu an. Bugün de 300 gr vermişim.

Evet canım bence gayet iyi görünüyorum şu an. Dukan belirledi hedef kilomu. Ben aslında 54 istiyordum. Ama dukanı yaparken çok sevdim ve ona güvenmeye başlayınca bu konuda da güvenmem gerektiğini düşündüm. Dukanın belirlediği kilodan aşağıya inmenin çok zor olduğunu ve çok kolay geri alınabildiğini de okudum insanların deneyimlerinden. Bir de callanetics denilen bir spor var ona başladım. Muhteşem bir şey. Bugünlerde yapamıyorum ama iki ay kadar yaptım ve vücudumda mucizeler oldu. Ben önceden 60 kiloyken hayatta şimdi girdiğim kıyafetlere giremezdim. Resmen vücut şeklim değişti. Bu yüzden de çok zayıf olmama gerek kalmadı. Ben de dukanın belirledği 58in yeterli olacağına karar verdim.
Bu arada arkadaşlar duraklıyorsanız özellikle kesinlikle akşam yemeğinden sonra bir lokma da olsa bir şey yemeyin. Ben dört gündür yapıyorum ve kilom takır takır iniyor şu an. Bugün de 300 gr vermişim.

canım süpersin..çok sevindim. gerçekten sınırlı izinli tüketmemek ve akşam yemeğinden sonra bişey yememek çok farkettiriyor..derken ben şu an kakaolu yoğurdumu yiyorum :))) bi açlık geldi üstüme, dayanamadım yedim bu saatte..ben de p.tesi itibariyle güçlendirmeye geçtim artık..ama mesela hem peyniri, hem meyveyi hem de tam buğday ekmeğini aynı anda koyamadım menüye korkudan..verdiğim kiloları alıcam diye çok korkuyorum, umarım bu korkuyu bir an önce atlatırım..yavaş yavaş ekliyorum menüme eklemem gerekenleri şimdilik..zaten bu da yapılan bişeymiş dukanda..

X