Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canim gojı berry yani kurt üzümünü;

atak evresi:günde 1 yemek kaşığı
seyir evresi:saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık
güçlendirme evresi:günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

Kilo verme dışında da günde 30 adete kadar özellikle sabahları yenmesi tavsiye ediliyor.

Tadı yabanmersini ile kiraz arasında olan bu meyve sade olarak yenebileceği gibi,muffinlere,yoğurda veya müsli şeklinde süt içinde yulaf kepeğiyle beraber yenebilir.

Içeriği:
19 ayrı aminoasit, % 13 protein, yüksek değerde betakaroten, 21 iz minerali, çinko, demir, fosfor, b-complex, %8 e vitamini, zeaxanthin, germanyum, carotenoids, beta sitosterol, cyperone, solavetivone, physalin, betaine ve çok yüksek oranda c vitamini içerir.
Faydaları:

Dünya daki en yüksek antioksidan yiyeceklerinden biridir. Antioxidant carotenoidsin tam bir tayfını içerir.
ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır.
19 farklı amino asit içerir (arı poleninden altı kere daha yüksek). Methionine, leucine, ısoleucine, lysine, phenylalanine, threonine , tryptophan, valine ...
21 iz minerallerini içerir. çinko, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfor ...
Içeriğindeki germanyum kansere karşı koruyucu bir iz mineralidir. Nadiren, yiyeceklerde bulunur.
% 13 protein içerir, kepekli buğdaydan daha yüksektir.
Portakaldan yüzlerce kat c vitamini içerir.
B vitaminlerini içerir, yiyeceği enerjiye döndürmek için zorunlu.
%8 vitamin e içerir. (çok nadiren meyvelerde bulunur, sadece tahıl ve tohumlarda)
beta sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür.
Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir.
Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.
Kalp ve kan basıncına faydası olan maddeler içerir.
Solavetivone içerir. Bu madde güçlü bir anti fungal ve anti-bakteriyeldir.
Physalin içerir. Löseminin bütün büyük tiplerine karşı aktif olan doğal bir bileşiktir.
Tümörlere karşı deney farelerinde doğal katil hücre faaliyetini arttırdığı görülmüştür. Geniş tayfla anti-kanser ilacıdır.
Karaciğer tarafından kolin'i üretmek için kullanılan betain içerir, sakinleştirici, hafızayı arttıran, kas büyümesini terfi ettiren ve yağlı karaciğer hastalığına karşı koruyan bir bileşiktir.
Betain ayrıca, vücudun enerji tepkilerinde kullandığı metil gruplarını sağlar ve homosistein düzeylerini azaltmaya yardım edebilir.
Dna'yı korur.
Havuçtan daha iyi bir beta karoten kaynağıdır.
Zeaxanthin içerir. Göz retinasında bulunan iki karotenoidden biridir. Göz sağlığı için çok yararlıdır.
(alıntı: kurt zm (goji berry, wolfberry) - erii, yararlar, faydalar)

ayrica ilk atak evresinde ve seyir evresinde meyveden alamadigimiz vitamini bundan aliyoruz. Bir de sürekli et yedigimiz icin kabiz olma riski cok, o yuzden kabizligi önleyici olarak kullaniliyor bu rejimde. Ama bahsedilen miktardan cok yeme cünkü cok su ictigimiz icin sadece kabizligi onlemekle kalmaz, asiri ishal bile yapabilir. Bi iki arkadasimizin basina böyle talihsizlikler geldi mesela. Dıkkat...

teşekkür ederim cnm bilgilendiriğin için..

teşekkür ederimm:21:
okudum burayıda şimdi internettende araştırdım ve yapmaya karar verdim inşallah başarılı olurum çünkü çok zor kilo verebiliyorum..

Şimdi okudugum ve anladıgım 1 hafta boyunca protein yüklü şeyler yiyeceğim
süt- peynir-yumurta
öğlelerde yağsız yada hafşf yagda ızgara yapılmış yada haşlanmış tavuk, et, balık
bol su

1 hafta geçince aralara sebze ekleyebiliyorum :KK56:

denemeye başlıyorumm

selam hoşgeldin sayfamıza:) diyet 4 aşamadan olşuyo..öncelikle kesinlikle kitapı edinmelisin..sadece bu diyet için değil hayatın boyunca klavuz olacak bilgiler var..bu şekilde eksik ve yetersiz yaparsın..1 hafta atak sizin için fazla olabilir mesela...dukanın sitesinden test yapıp başlamanı öneririrm..varsa 20 kilon o zaman olabilir...protein günlerinde sadece soğan ve maydanoz serbest onun dışında salatalık dahi yok..ama inan bu şekilde tamamen bizim anlatmamız zor..bu diyeti öncelikle mantığını anlayıp yapmak daha kolay...artı hergün yemen gereken yulaf kepeği var..kitapı internetten bile sipariş edebiliyosun..yada kitapçılarda mevcut..fiyatı 15-19 arası değişiyo

Günaydın Kızlar
beş gün atağın ardından sadece 800gr gitti. Atağın son günü regl oldum. Şişkinlik var.Sanırım regl dönemine denk geldiği için bu kadarla sınırlı kaldı. Bitki çayı içip atlatmaya çalışıyorum.detoks etkisi yapar belki.bakalım adetim bitince ne kadar farkedecek çok merak ettim.:26:

Spora da ağırlık vermeni tavsiye ederim. Çok faydası olur bence.

günaydı kk nın en güzel bayanları nasılsınız umarım hepiniz için güzel bir gün olur.Ben güne iyi başladım çünkü 500 gr daha gitti.:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:.50 li rakamlara az kaldı..60 altına inersem artık diyetin belini kırdım derim:KK66::KK66::KK66::KK66:neyse ben tickerımı değiştireyim:nazar::nazar::nazar::nazar:hepinizi öpüyorum:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

:KK9::KK9::KK9: bravooo kızlar biz kiloları verdikce dünya uzayda süzülmeye başlamasın hafiflettik baya:))

günaydın arkadaşlar
bugün dukan diyetimin 30.günü. toplamda 8,8 kg verdim. çok mutluyum! bayrama kadar 15 kilo daha vermeyi hedefliyorum. bakalım başarabilecekmiyim? bişey daha soracaktım size. buğday kepeği olmaz mı? onu bulabildik biz. o da kepek sonuçta. sormak istedim kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim. paketi açmadım henüz. emin olamadığımdan.

Süper gidiyorsun walla tebrikler..Buğday kepeği kullanabilirsin canım...Dukanın kendi sitesinden mail atmışlardı bizim üye dukana,yulaf kepeği bulamıyorsanız buğday kepeği yiyebilirsiniz diye...Ben ikisinden de kullanıyorum..

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar
bugün dukan diyetimin 30.günü. toplamda 8,8 kg verdim. çok mutluyum! bayrama kadar 15 kilo daha vermeyi hedefliyorum. bakalım başarabilecekmiyim? bişey daha soracaktım size. buğday kepeği olmaz mı? onu bulabildik biz. o da kepek sonuçta. sormak istedim kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim. paketi açmadım henüz. emin olamadığımdan.

Bence hiç yoktan iyidir canım. Ne de olsa ikisi de kepek, sadece kaynakları farklı. Diyet süren de uzun olacak sanırım. Vücudunu kepeğin faydalarından mahrum bırakma derim ben.

Süper gidiyorsun walla tebrikler..Buğday kepeği kullanabilirsin canım...Dunaın kendi sitesinden mail atmışlardı bizim üye dukana,yulaf kepeği bulamıyorsanız buğday kepeği yiyebilirsiniz diye...Ben ikisinden de kullanıyorum..

teşekkür ederim arkadaşım.

günaydın arkadaşlar

öncelikle tebrik ederimm:KK9::KK9::KK9: inşallah hedefine hemencecik kavuşursun...buğday kepeğini kabızlık sorunu varsa öneriyo kitapta...yulafın yerini tutmaz diye düşünüyorum..ama ben başından beri yulaf ezmesi kullanıyorum bende olumsuz bişi olmadı nerdeyse 6 ay oldu benim başlangıcım ve 22 kg gitti...yeni piyasaya sürülüyomuş sanırım ama ben raflarda rahat rahat görene kadar ezmeye devam edicem...sende buğday kepeği yerine ezmesini kullanabilirsin..

Süper gidiyorsun walla tebrikler..Buğday kepeği kullanabilirsin canım...Dukanın kendi sitesinden mail atmışlardı bizim üye dukana,yulaf kepeği bulamıyorsanız buğday kepeği yiyebilirsiniz diye...Ben ikisinden de kullanıyorum..

Ben buğday kepeğini hiç denemedim. Tadı ya da kıvamı farklı oluyor mu? Daha iyiyse arada onu da kullanırım belki :)

Ben hiç kaçamak yapmıyorum. Sadece ikinci hafta seyahatteyken tek bir öğünümü çin yemeği olarak yemiştim. Şimdi canım atıştırmak isterse ayran, yoğurt, peynir, jambon falan yiyorum. Diyetim de çok rahat geçiyor üstelik. :nazar: Bence kaçamakları en aza indirmeye çalışmalısın :)))

harikasın işte aradığım dukancı:KK9:kaçamak yok aferin sana:KK54:

günaydınlar herkese, ben de 2 haftadır mehter takımı modunda 1 ileri 2 geri gidip geliyordum sonunda 7li rakamlara görmeye az kaldığını görünce bu sabah aynen sekerek geldim işe..cuma günü tablomuza yansıyacak rakamları merakla bekliyorum bu hafta sanki daha verimli gidiyor gibi..ya da cumaya tablo heyecanı bizi hareketlendirdi. Ben bu zamana kadar spor eklemedim hiç, kilo vermemin durduğu zaman hareketlendirmek amaçlı beklemedeyim. Ben genelde yulaflı yaptığım poğaça, kurabiyelere yarı yarıya buğday kepeğini de koyuyorum.

teşekkür ederimm:21:
okudum burayıda şimdi internettende araştırdım ve yapmaya karar verdim inşallah başarılı olurum çünkü çok zor kilo verebiliyorum..

Şimdi okudugum ve anladıgım 1 hafta boyunca protein yüklü şeyler yiyeceğim
süt- peynir-yumurta
öğlelerde yağsız yada hafşf yagda ızgara yapılmış yada haşlanmış tavuk, et, balık
bol su

1 hafta geçince aralara sebze ekleyebiliyorum :KK56:

denemeye başlıyorumm

tatlım ben de çok zor kilo veriyordum.hatta 4 senedir hiç kilo vermiyordum.ama bu diyetle gidiyor.garanti veririm.yalnız harfiyen uygulayacaksın:KK34:

vuvuucum ben bilmiyordumm buğday kepeği kullanabileceğimizi sevindim buna:KK66:

kızlar bu arada ben de hiç kaçamak yapmadım hiç......hiç ama hiç diyet dışında ağzıma zırnık girmedi....ama süt ve süt ürünlerini laght veya yarım yağlı kullanmadım....normal kullandım....çünkü ben prensib gereği ambalajlı veya hazır gıda tüketmiyorum kendim ve çocuklarımın sağlığı için.... hazır gıdaların tümüne raf ömrünü uzatmak için katkı maddesi ekleniyor.....ve malesef uzun süreçte kanser hastalığını tetikliyor yada neden oluyor......benim yaşadığım yerde halis mulis saf köy yoğurdu,peyniri ve sütü bulunuyor....ben de köy ürünlerini kullanıyorum....bu sebeple laght ürünleri kullanmıyorum.....sanırım sorun olmuyor tabiki başka kaçamak yapılmazsa.....bu gün 14. gün ve yaklaşık 4.5 kilo gitti.....sanırım bunu kaçamak yapmamaya borçluyum......kaçamaksız günler diliyorum:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Son düzenleme:
Ben buğday kepeğini hiç denemedim. Tadı ya da kıvamı farklı oluyor mu? Daha iyiyse arada onu da kullanırım belki :)

Sadece buğday kepeğinden birşey yapmadım hiç ben...Yuaf kepeği bulamadığımda ben de yulaf ezmesi kullandım hep..Ezmeyle b.kepeğini karıştırıp kullandım..Lezzetli onun tadı da,daha koyu renk daha kepek gibi...İyi oluyor yani...Şimdi de iki kepeği karıştırıp kullanıyorum (2 ölçek yulaf-1 ölçek buğday şeklinde)

X