Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın kızlarr:80:bugün 400 gr eksik çıktım..3 gün öncede malum sebepten 600 vermiştim bu hafta uzun zamandır hızlanmadığı kadar hızlandı kilo verişim:KK66:..tabi yarın öbürgün +200 falan çıkabilir genelde sabitlenene kadar iniyo çıkıyo ama çok şükür 78.400 leri gördüm..umarım herkes mutlu uyanır..herkese güzel birgün diliyorum:KK42:

Tebrik ederim, 75'e az kalmış. En yakın zamanda görürsün işallah :)))

Günaydın,

Haftasonu kaçamaklarına rağmen 78.2 :KK1: Ya bu arada ben kaçamak dedikçe hiç cevap gelmiyor... Koca forumda bir tek ben mi kaçamak yapıyorum yaaaa ?:KK14: Yoksa kaçamak kelimesi yasaklı da kimse bende yaptım diyemiyo mu? :18:

Ben hiç kaçamak yapmıyorum. Sadece ikinci hafta seyahatteyken tek bir öğünümü çin yemeği olarak yemiştim. Şimdi canım atıştırmak isterse ayran, yoğurt, peynir, jambon falan yiyorum. Diyetim de çok rahat geçiyor üstelik. :nazar: Bence kaçamakları en aza indirmeye çalışmalısın :)))

günaydın tebrikler..:KK9:aynı durumdayız :13:adet öncesindeyim ama hafta başından beri 61.9 dan 61.1 indim bu sabah itibariyle..800gr da benden gitti. :KK34:.hafif sancım var ama gelen gidende yok..:KK50:

bende şişkinlikten patlayacak gibi hissediyorum valla.... Sökülsekte rahatlasak vallaa. Yanlız adetten sonra çok rahat kilo veriyiliyor. Ödemi vücuttan atarsak gülen dans eden yüzleri buraya ekleriz :) :87:

kızlar dünden beri dukan diyeti ve karatay diyeti başlıklarınıu okuyorum...:KK12:

Anladıgım kadarıyla bu dukan diyetinde yağsız yogurt -peynir- tavuk-et -balık-yumurta yenecek
bezelye kuru fasulye patates gibi şeyler yasak...:nazar:
ve 1 hafta sadece bu şekilde sonra başka b evre varmış..

:81:Ama sizden ricam biri bana kısaca bu diyette yapılacakları anlatabilirmi bende başlamayı düşünüyorum:)

Forumun önceki sayfalarındaçok güzel bilgiler var. Ben diyete başlamadan önce hem forumun tamamını, hem de kitabı okudum :KK68: ve aklımda hiç soru işareti kalmadı. Aralrda diyetin genel bir özeti de var, geçmişi okumanız öneririm. :80:

gunaydın kızlar ben guclendırmede bıraz abarttım bır cok sey yedım bugun ıkı kılo fazla gosterdı tartı ama muthıs bır sıslık vardı bu kadarı kılo degıldır su odemde vardır ama her neyse guclendırmeye gecınce ınsanın bası donuyor herseydne yemek ıstıyor ve yedımde sımdı ıcımde bır sey kalmadı. bugun proteın gunum zaten proteın persembelerını yapmamamıstım sındırım sıstemımde sorun olunca bugun yarın proteın gunu yapacagım umarım hemen 64 kıloya duserım aslında düşecegımden şüphem yok:KK1: ama forumdan uzak kalınca hıc te kontrol edemeıdm kendımı buranın katkısı büyük. bundan sonr ahergun yazmaya devam. bu arada yenı dukancılara kolay gelsın ben 10 kılo verdım dukanla guclendırmede onca abartmama ragmen sıskınlıkler dahıl bır ıkı kılo farkedıyor oda zaten bır gun kontrol edınce gecıyor.

Güçlendirmeye geçince bizi boşladığın için ceza olarak gelmiş o kilolar. Şimdi tekrar başladığına göre hemen gider, merak etme!:KK1:

Günaydın,

Haftasonu kaçamaklarına rağmen 78.2 :KK1: Ya bu arada ben kaçamak dedikçe hiç cevap gelmiyor... Koca forumda bir tek ben mi kaçamak yapıyorum yaaaa ?:KK14: Yoksa kaçamak kelimesi yasaklı da kimse bende yaptım diyemiyo mu? :18:

:) yapanlar var ama hedefe çabuk ulaşmak için yapmamamız gerekiyo...ben bilinçli olarak hiç yapmadım..sadece light ürün deil normal peynir süt yoğurt v.b şeyler tüketiyorum..kendi adıma yaptıklarım bunlar:)

Forumun önceki sayfalarındaçok güzel bilgiler var. Ben diyete başlamadan önce hem forumun tamamını, hem de kitabı okudum :KK68: ve aklımda hiç soru işareti kalmadı. Aralrda diyetin genel bir özeti de var, geçmişi okumanız öneririm. :80:

teşekkür ederimm:21:
okudum burayıda şimdi internettende araştırdım ve yapmaya karar verdim inşallah başarılı olurum çünkü çok zor kilo verebiliyorum..

Şimdi okudugum ve anladıgım 1 hafta boyunca protein yüklü şeyler yiyeceğim
süt- peynir-yumurta
öğlelerde yağsız yada hafşf yagda ızgara yapılmış yada haşlanmış tavuk, et, balık
bol su

1 hafta geçince aralara sebze ekleyebiliyorum :KK56:

denemeye başlıyorumm

tebrıkler :KK9:bende ozledım kılo vermeyı guclendırmede koruyorsun azıcık alıp verıyorsun ama ben takır takır kılo ınıslerını ozledım.:KK1: bende kendımı toparladım 15 20 gunluk ozgurlugume son verıyorum haydı kılo verelım:KK34:

Hehe tekrar hoşgeldin o zaman :KK3:
Teşekkürler canım...Sen biraz sapıtmayı haketmiştin ama..şimdi 3 günde tekrar toparlasın merak etme...Bu arada buraları bırakma nolur şimdi sormuyoruz ama güçlendirmeye geçtiğimizde size ihtiyacımız olacak sen,ssoleil,shahdaroba,goldenvenüs...vs.vs.
şidi aklıma gelmeyen diğer güçlendirmedeki arkadaşlar sitemizi terketmeyin nolur hem kilo alırsınız sonra :)

günaydın kızlarr:80:bugün 400 gr eksik çıktım..3 gün öncede malum sebepten 600 vermiştim bu hafta uzun zamandır hızlanmadığı kadar hızlandı kilo verişim:KK66:..tabi yarın öbürgün +200 falan çıkabilir genelde sabitlenene kadar iniyo çıkıyo ama çok şükür 78.400 leri gördüm..umarım herkes mutlu uyanır..herkese güzel birgün diliyorum:KK42:

Gel hadi halaya o zaman 400 kere ayak vurucaz tamam mı benden de 400 gitti çünkü:KK64::KK64::KK64:

Günaydın Kızlar
beş gün atağın ardından sadece 800gr gitti. Atağın son günü regl oldum. Şişkinlik var.Sanırım regl dönemine denk geldiği için bu kadarla sınırlı kaldı. Bitki çayı içip atlatmaya çalışıyorum.detoks etkisi yapar belki.bakalım adetim bitince ne kadar farkedecek çok merak ettim.:26:

Arkadaşlar merhaba..

Ben kitabın atak evresini okudum, seyir evresine geçtim şimdi kendimi hazır hissediyorum ve sabahtan itibaren diyete başlıyorum. Bugün atak evresinde kendime yetecek kadar izinli besinlerden de aldım :)
Yalnız şu detayı sorucaktım size..Yağsız süt ürünleri deniliyor ya..Ben sütü de yoğurdu da light aldım. Peyniri de Tansaşta sordm yağsız peynir varmı diye şarküteri kısmında yokmuş bende sütaşın light beyaz peynirini aldım 1000gr tenekede.Yağı azaltılmış falan şukadar miktarda diyor ama yağsız değil tamamen.
Olmuyor mu yani? Sizler peynir olarak ne tüketiyorsunuz?

aramıza hoşgeldin tatlım.light ürünler biraz pahalı ve bulunması zor oluyor.ben yarım yağlı kullanıyorum.bir sorun olmuyor:KK34:

Tebrik ederim, 75'e az kalmış. En yakın zamanda görürsün işallah :)))

inşallah teşekkürler:) bugünleri gördüm ya oda olur inş.ağustos 20 si gibi biteceğini söylüyo testte dukan...pek bişi kalmadı herkese kolaylıklar diliyorum..gerçekten hayatımızın diyeti hiç tek başıma bu kadar başarılı olmamıştım..illa biyere para verince disipline oluyodum..demekki doğru zaman doğru diyet ve konsantre başarı getiriyomuş..asıl benim derdim geri almazsam çok süper olucak..verip verip almaktan feci sıkıldım..

Gel hadi halaya o zaman 400 kere ayak vurucaz tamam mı benden de 400 gitti çünkü:KK64::KK64::KK64:

:)) valla doğru söylüyosun..sabahki yürüyüşümde uça uça gittim yolları sevindirik oldum:)şimdide halay çeke çeke evi temizlicem:):KK64::KK64::KK64: ayrıca bende seni tebrik ederim..inşallah en kısa zamanda hedefimize ulaşırız:)

Son düzenleme:
Günaydın,

kaçamak yapan benim oklavama takılıo tatlım.ondan çıkmııyor sesleri:KK9:kaçamak yok:KK20:

ben erik yedim günde 2-3 tane oda 3 gün kadar.bir gecede 2 sarma ,1kaşık tereyeğlı semiz otu yoğurtlaması.küçük kare çikolata parçası yemiştim.birde baklava dilimin yarısını çiğneyip(afedersiniz) ağzımda çıkardım ama eşim sindirim ağızda başlar yapma dedi canımız daha çok tatlı istermiş.bundan başka asla kaçamak yapmadım.
valla forumdakiler seni çakmamış yoksa çok kızıyorlar çooook

evet özellikle ben çooook kızdım çok:KK20:geliyor oklava

günaydı kk nın en güzel bayanları nasılsınız umarım hepiniz için güzel bir gün olur.Ben güne iyi başladım çünkü 500 gr daha gitti.:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:.50 li rakamlara az kaldı..60 altına inersem artık diyetin belini kırdım derim:KK66::KK66::KK66::KK66:neyse ben tickerımı değiştireyim:nazar::nazar::nazar::nazar:hepinizi öpüyorum:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

teşekkür ederimm:21:
okudum burayıda şimdi internettende araştırdım ve yapmaya karar verdim inşallah başarılı olurum çünkü çok zor kilo verebiliyorum..

Şimdi okudugum ve anladıgım 1 hafta boyunca protein yüklü şeyler yiyeceğim
süt- peynir-yumurta
öğlelerde yağsız yada hafşf yagda ızgara yapılmış yada haşlanmış tavuk, et, balık
bol su

1 hafta geçince aralara sebze ekleyebiliyorum :KK56:

denemeye başlıyorumm

Öncelikle kolay gelsin diyorum. Sizin kilo fazlanız çok fazla olmadığı için saf protein dediğimiz atak evresi için 1 hafta çok uzun olur. 4-5 gün yeterli. daha sonra sebzeyi ise mümkün olduğu kadar yağsız olarak 2 günde bir yiyorsunuz. biz buna 1+1 seyir evresi diyoruz. yani bir gün ataktaki gibi saf protein, bir gün protein + sebze. atak evresinde 1,5 kaşık, seyirde ise 2 kaşık yulaf keğeğini de unutmamak lazım tabi. Burada tiroid problemi olduğu halde kilo verebilen arkadaşlar vardı yanılmıyorsam. yani kilo verirsiniz mutlaa. Aralrda fırsat buldukça geçmiş sayfaları okumanızı ve kitabı alıp evire çevire hatim etmenizi de ayrıca tavsiye ederim.
Hadi bakalım, aramıza hoş geldin :)) :KK71:

günaydın arkadaşlar
bugün dukan diyetimin 30.günü. toplamda 8,8 kg verdim. çok mutluyum! bayrama kadar 15 kilo daha vermeyi hedefliyorum. bakalım başarabilecekmiyim? bişey daha soracaktım size. buğday kepeği olmaz mı? onu bulabildik biz. o da kepek sonuçta. sormak istedim kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim. paketi açmadım henüz. emin olamadığımdan.

X