Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhabalar,

30 Ocak'ta başladım, kilom 92 idi. Yarın son atak günüm, kilo fazlam çok olunca 7 gün atak dönemi yapacağım. Haftasonu maalesef bir iki ufak kaçamak yaptığım için belki çarşamba da atakla devam ederim 8 gün olmuş olur.

İlk hedefim boyumla kilom arasında 10 kilo olması yani boyum 1.76 kilomun da 86 olması. Bunun için de 15 Şubat'ı seçtim :) Bakalım çarşamba günü kaçı göreceğim, hissiyatım kilo verdiğim yönünde ama direniyorum tartılmamaya :)

Günlüğüm ve desteğiniz için ;

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/92-kilo-ile-dukana-basliyorum.1108698/

kızlar merhabalar,

sizlere sorum olacaktı. Ben kasım ayında 1,5 ay kadar dukan yaptım. 8 kilo verdim. Vermem gereken kilom olmasına ragmen yaza dogru devam ederim diyerek diyeti bıraktım. bu ay içinde 5 kilo aldım ve hamile olduğumu öğrendim. Şimdi dukana baslasam ilk 3 ayda en azında 5 kilo verebilir miyim. Hamile dukanına tbi. aranızda hamileyken dukan yapan varmı? Bebeğe zararı olurmu? yada diyetiseyene mi gitsem

Merhaba kızlaar :)12 gün önce 72.90 la başladım ideal kilom 62.85 görünüyor , atak 3 gündü 1.1 kilo vermem gerektiği görünüyordu 2.6 kilo verdim bu dönemde fakat 8 gündür 70.2 civarındaydı oynama yapmadı bu sabah 69.6 yla uyandım . O kadar mutluyum ki :)) hormonal dengesizlikler etkiliyor fakat en nihayetinde zayıflıyoruuzz . Umarım hepimiz istediğimizi elde eder , motivasyonumuzu koruruz :))

kızlar merhabalar,

sizlere sorum olacaktı. Ben kasım ayında 1,5 ay kadar dukan yaptım. 8 kilo verdim. Vermem gereken kilom olmasına ragmen yaza dogru devam ederim diyerek diyeti bıraktım. bu ay içinde 5 kilo aldım ve hamile olduğumu öğrendim. Şimdi dukana baslasam ilk 3 ayda en azında 5 kilo verebilir miyim. Hamile dukanına tbi. aranızda hamileyken dukan yapan varmı? Bebeğe zararı olurmu? yada diyetiseyene mi gitsem

Lütfen bir diyetisyene danışın . Vücudunuz bu dönemde yağ depolayıp emzirme döneminde onları harcayacak . Normal yağı yakmak , tüketilmesi gereken besinler siz ve bebeği etkileyecek muhtemelen. Dışarıdan vitamin almak durumunda kalabilir yanlış bir beslenme düzeni kuracak olabilirsiniz . İşin ehline bırakın . Bir diyetisyen size ve değerlerinize yönelik çalışır . Unutmayın ki bebeğin ve sizin sağlığınız çok daha önemli bunu korumanız gerek :)

Son düzenleme:
Ben rahatsızlığından dolayı yapamadım. Arkadaşım yaptı ve maşallah benim yediğimin 2 katını yiyordu ama baya zayıfladı. Diğerlerini bilmem ama benim gördüğüm, aç kalmadan yapılan en etkili yöntem. Ama çok sıkı disiplin lazım gerçekten..

Daha önce dukan diyetini denedim. Günün kuralına uyduğunuz sürece istediğiniz kadar yiyebiliyorsunuz. Aç kalmadan diyet yapmak isteyenler için harika bir yol bence

Ben bu diyetten başkasıyla kilo veremedim
Diyetisyen diyetiyle bütün hafta kendimi aç hissettiğim halde yarım kilo zor veriyordum
Ama dukan diyetle 22 kilo vermiştim geri bırakmasaydım

Bu diyette
Aç kalmazsın protein ağırlıklı beslendiğin için spor yapabilirsin
Ama çoğu şeyin yasak olması zordur
Kendini ağır hissedebilirsin biraz yaparken

Merhabalar,ben bugun basladim,uc gun atak uygulayacagim,63 kg dan 53 kg a düşmek istiyorum.Bu arada elimde fitback ürünleri var,icinde protein tozu stevia falan var,acaba bunlar Dukan da kullanılabilir mi, bilgisi olan var mi?

kabızlık çok fazla protein tüketmekten de kaynaklanıyor.ben de bir ara dukan yaptım.kabızlıktan dolayı bıraktım yırtık oluştu çünkü :KK43:( şimdi karatayı takip ediyorum eylülden bu yana ve o gün bugündür kabız olmadım.normalde dukanda kronik bir şekilde kabızdım ve yürüyemez olmuştum.her tuvalette ağlıyordum.çok şükür kurtuldum :)
Kronik kabızlıktan ne kadar sürede kurtuldunuz acaba

Kimse yazmamış ben yazayım :KK70:
Atak evresi sürem 3 gün.
03.11.2022 - 74,50 kg ile başladım.
04.11.2022 - 73,10 kg ile devam ediyorum bugün.
bol su içmeye çalışıyorum, aklıma geldikçe hatırlatıyorum sürekli kendime. Aç hissetmiyorum yalnızca atıştırmalık yeme isteğim oluyor. Kilo almama sebep olanlar da bunlardı zaten. Ödemler gitse de kilo vermeye başlasam hemen..... Egzersiz yapmaya vaktim yok ne yazık ki ama günde en az 5000 adım atmaya çalışıyorum. Şimdilik bu kadar, iyi kötü deneyimlerimi gün geçtikçe tekrar yazarım:KK49:

X