Dukan Diyeti Guclendirme EVresi

lisabellam teşekkurler dediğin gibi 2 gun saf protein yapmak lazım 1.güçlendirmede, yada ilk zamanlar. şunu fark ettim dukan yapanlar iyi hoş kilo veriyolar seyir geciyo güçlendirmede kimse yok
en tehlikeli evrede yoklar neyse bakalım artar bu sayfa da inşallah,, ama şu varki iştahımızı aç aslana benzetiyorum ,zincirlerini cıkarttık mı herrşeye saldırıyor güçlendirmede bir aslan terbiyecisi gibi onları eğitmemiz lazım hayata hazırlamamız lazım sonra da yavru aslanlar koruma evresiyle özgürler:KK52:
Evet canim aslinda hafiften gevsemeler istedigin kiloya yaklasinca basliyor.oysa diyet yaparken inanilmaz iradelisin fakat sondan 1-2 kilo kalinca gevsiyosun ve guclendirmeyede ilk baslarda kolay adapte olamiyosun.Dedigin gibi cok dikkatli olmaliyiz yoksa verilen kilolarin alinmasi kacinilmaz olur :18::18:
unutuyordum bugün saf protein günüm sabah bir yumurta çay 1 dukan ekmek
öğlen tavuk ızgara 2 kase yogurt 1 dukan ekmek
ara sütsüz nescafe tatlandırcıyla birlikte içiyorum şu an
akşam da köftem ekmegim ve yogurdum var bir de yeşil cayım beni bekliyor:KK52:

lisabellam biz en iyisi bu hafta 40 gr peynirimizi ekleyelim sebzeleri de az tuketelim haftaya da 1 dilimtam buğday ekmegini ekleriz öbur haftada bir dilim daha ekleriz öyle öyle geçeriz güçlendirmemize,, bu arada ben pınarın lıgt üçgen eritme peynirini kullanıyorum ama bir tanesi 12 gr ikitane yiyorum normalde, 40 gr mı bulmuyo bazen acıkınca arada dukan ekmeğe surup yersem ancak 3.yü öyle yiyorum :KK76:

Canim ben aslinda hergun peynir tuketiyorum kahvaltida peynirsiz olmuyor benim ve yagsiz peyniri bulmanin nerdeyse imkansiz oldugu bu ulkede suan rahat rahat asiri yagli olmamak kosulu ile istedigim peyniri yiyorum..henuz meyve eklemedim ben birde nisasta ve odul yemegi yok henuz gerci daha ilk haftamiz...yazalim iste boyle planli gidelim ..baska guclendirmeye gecenlerde gelirse birlikte gotururuz iste

Son düzenleme:
Tesekkur ederim canim :KK16:evet yazip paylasalim bencede bakariz nerde hata yapiyoruz diye.Valla benim ilk izlenimim GUCLENDIRME COK AMA COK TEHLIKLEI BIR EVRE VE KESINLIKLE DUKANIN SOYLEDIGI GIBI SENINDE SOYLEDIGIN GIBI 3 YOL DENENIYOR.INANILMAZ BIR ISTAHIM VAR VE KORKMAYA BASLADIM:18::18::18:BENCE DUKAN DIYETININ EN ZOR EVRESI BU.Bende yarindan itibaren sinirlama koyacagim.bak ne yapalim eklenen besinleri yavas yavas ekleyelim sirasi ile:KK34:ben bugun yediklerimi yazayim:

Sabah ve oglen birlikte:2 haslanmis yumurta+100 gr beyaz peynir+dukan ekmegi

Ara:1 kucuk yogurt

Aksam:firinda somon baligi+salata+dukanella

3 yesil cay +2 lt su

Meyve hakkini yemedigine inanamiyorum
Ben once onu yicem cook ozledim 1:KK1:1:1

Evet canim aslinda hafiften gevsemeler istedigin kiloya yaklasinca basliyor.oysa diyet yaparken inanilmaz iradelisin fakat sondan 1-2 kilo kalinca gevsiyosun ve guclendirmeyede ilk baslarda kolay adapte olamiyosun.Dedigin gibi cok dikkatli olmaliyiz yoksa verilen kilolarin alinmasi kacinilmaz olur :18::18:

Çok haklısın canım yaa ben 59 daki duraklamayı kırdım şimdi hedefime sadece 1 kilo kaldı ama dediğin gibi gevşedim resmen şu an güçlendirmeye geçsem mi geçmesem mi diye tereddütteyim çünkü her an bir kaza olabilir :kk77::kk77::kk77:
şimdi eşim de il dışına gitti o olmayınca benim yemek yapmak bile gelmez içimden ne yapsam bilemedim

Meyve hakkini yemedigine inanamiyorum
Ben once onu yicem cook ozledim 1:KK1:1:1

yemediiim :KK30::KK30::KK30:ben aslinda meyve cok severim ama demekki ondan once sevdigim baska seylere oncelik vermisim.ben tam bir tuzlu seyler hastasiyim yani tuzlu hamur isleri falan :KK56:suan ilk firsatta onlari yiyecegim..

Çok haklısın canım yaa ben 59 daki duraklamayı kırdım şimdi hedefime sadece 1 kilo kaldı ama dediğin gibi gevşedim resmen şu an güçlendirmeye geçsem mi geçmesem mi diye tereddütteyim çünkü her an bir kaza olabilir :kk77::kk77::kk77:
şimdi eşim de il dışına gitti o olmayınca benim yemek yapmak bile gelmez içimden ne yapsam bilemedim

ya evet o karari ver bir an once bence soylede yapabilirsin 2 kilo daha vermeyi bekle yine disipline ol bir kac gun atak gibi yap 2 kilo ver ve oyle gec guclendirmeye ve birden ekleme herseyi yavas yavas ekle..valla bu evrede disipline olmak zor olacak gibi..ben bile boyle zorlanmaya basladiysam durum gercekten ciddi:KK5:

Insan bir garip oluyor sanki cok yiyormus gibi geliyor..bugunki yediklerim soyle

-Sabah: hem yulaf kepegi ekmegim hemde bugday ekmegim ile beyaz peynirli domatesli tost

-oglen :dunden kalan firin somondan kucuk bir parca

-aksam:6-7 kasik kisir:KK17::KK17:

ve 1 kase aycekirdegi:KK17::KK17:

valla bunlar bana fazla geldi ,cook yemisim degilmi:26:

ya evet o karari ver bir an once bence soylede yapabilirsin 2 kilo daha vermeyi bekle yine disipline ol bir kac gun atak gibi yap 2 kilo ver ve oyle gec guclendirmeye ve birden ekleme herseyi yavas yavas ekle..valla bu evrede disipline olmak zor olacak gibi..ben bile boyle zorlanmaya basladiysam durum gercekten ciddi:KK5:

Evet aslında ben de 2 gün sadece protein günü yapayım diye düşünüyorum yarından itibaren başlayayım ben.... Güçlendirme evresi açıkçası beni de düşündürüyor inşallah kararlılıkla devam edip hakkıyla bu evreyi de tamamlarız....

Insan bir garip oluyor sanki cok yiyormus gibi geliyor..bugunki yediklerim soyle

-Sabah: hem yulaf kepegi ekmegim hemde bugday ekmegim ile beyaz peynirli domatesli tost

Aslnda hiç de çok yememişsin ama uzun bir süredir yemediğin yiyecekleri yiyince insan ister istemez suçluluk hissediyor galiba

öğlen az yemişsin lisabellacım birde vücut alışık değil ondandir

Evet aslında ben de 2 gün sadece protein günü yapayım diye düşünüyorum yarından itibaren başlayayım ben.... Güçlendirme evresi açıkçası beni de düşündürüyor inşallah kararlılıkla devam edip hakkıyla bu evreyi de tamamlarız....

ben de seyirin son günlerinde salıyodum 3-4 gün atak yaptım çunkü o son kilo adamı çokk sıkıyo verme süresi uzayınca:KK45:

daha güçlendirmen var bellanın dediği gibi bu evre daha kritik:18:

Gunaydin canim,

nasil dun protein gunu yaptin degilmi?Bugun gunun var zaten yarin yine protein yaparsan dengelersin :KK34:

evet cnm yaptım yarında yapacam gerçekten de kilom dengelendi sabah tuvalettensonra eski kilomdaydım
yarında yaparım bugun ödül öğünüm ,anlımızın akıyla çıkarız bu evreden de inşalalh:KK16:

Hayir cok yememissin ama insanin midesi kuculuyor, bazi sorularim olacak
Kisiri nisastali gida hakkina karsilik mi, yoksa ekmek hakkina karsilik mi yedin?
Ay cekirdegi de gunluk 1 yk yag hakkina karsilik olsa gerek
Senin guclendirme evrende saniyorum daha ilk haftan kilonda bir artis oldu mu?

Lisacımmmmm
benim uğurlu arkadaşım
dün gece seninle konuştuk ve bugün 3 günlük atağıma başladım Allahın izniyle

regl de bitti
ve bu sabah 73,500 geldim
demek ki 75 benim regl şişliğimmiş bu süperrrrrrrrrrrrrrrrr
69 a kendimi sabitledim

haziran 5-10 arası gelecek eşim
yani 1 aydan fazla var
4 kilo gider bu dönemde değil mi
sizin desteğinizle 90 dan 72 yi gördüm
şimdi 3-4 kilo mu gitmez değil mi ama :)
walla bende buradayım artık ona göre
kapıdan kovsanız bacadan yazarım
güzel günlerimiz olsun inşallah

Hayir cok yememissin ama insanin midesi kuculuyor, bazi sorularim olacak
Kisiri nisastali gida hakkina karsilik mi, yoksa ekmek hakkina karsilik mi yedin?
Ay cekirdegi de gunluk 1 yk yag hakkina karsilik olsa gerek
Senin guclendirme evrende saniyorum daha ilk haftan kilonda bir artis oldu mu?

Aslinda evet miktar olarak cok degil ama uzun suredir yenilmeyen besinlerin yenilmeye baslamasi sucluluk duygusu yaratiyor sanirim.birde onceden bir tabak kisir yerdim aksam yedigim miktar sisirmeye yetti beni.Kisiri nisastali hakkim yerine kullandim cekirdegi ise gunluk olan 40 gr normal peynir yeme hakkim yerine tukettim cunku boyle bir sansimiz var eger peyniri yemez yada hepsini yemez iseniz onun yerini kuruyemis ile tamamlayabiliyoruz:KK34:seyiri uzun sure yapinca alistik ve yasam sekli haline geldi simdi guclendirmede biraz ilerleyince buda yine artik cok dusunmeden kolayca uygulayabilecegimiz yeni yasam sekli olacak..Guclendiremeye gecinde evet kilo artisi yasadim aslinda hergun sebze tuketmeye bagli oldugunu dusunuyorum .ama bu durum bile insani endiselendirmeye yetiyor.o yuzden mesela sizlere tavsiyem guclendirmeye hedefinizden 1-2 eksik baslayiniz :KK19:

Lisacımmmmm
benim uğurlu arkadaşım
dün gece seninle konuştuk ve bugün 3 günlük atağıma başladım Allahın izniyle

regl de bitti
ve bu sabah 73,500 geldim
demek ki 75 benim regl şişliğimmiş bu süperrrrrrrrrrrrrrrrr
69 a kendimi sabitledim

haziran 5-10 arası gelecek eşim
yani 1 aydan fazla var
4 kilo gider bu dönemde değil mi
sizin desteğinizle 90 dan 72 yi gördüm
şimdi 3-4 kilo mu gitmez değil mi ama :)
walla bende buradayım artık ona göre
kapıdan kovsanız bacadan yazarım
güzel günlerimiz olsun inşallah

Cyy im gercekten cok sevindim seni gordugume.harika bugun baslamakla iyi yapmissin sonucta kaybedilecek vakit yok ortada..eee bide 75 degilde 73.5 cikmissin ohhh harika :KK9::KK9:yani bu durumda ortada verilecek 4.5 kilo varki sen bunu 1 ayda belkide daha once verirsin...hergun mutlaka ugra deneyimler topigine.burayada ugrarsin guclendirmeye on hazirlik olsun diye ama diger tarafa daha cok takilki motivasyonun daha yuksek olsun.ben her yerdeyim biliyosun...seni coook optum canim:KK19::KK19:ohh esini bu kez dahada zayiflamis karsilayacaksin :21::21:

Aslinda evet miktar olarak cok degil ama uzun suredir yenilmeyen besinlerin yenilmeye baslamasi sucluluk duygusu yaratiyor sanirim.birde onceden bir tabak kisir yerdim aksam yedigim miktar sisirmeye yetti beni.Kisiri nisastali hakkim yerine kullandim cekirdegi ise gunluk olan 40 gr normal peynir yeme hakkim yerine tukettim cunku boyle bir sansimiz var eger peyniri yemez yada hepsini yemez iseniz onun yerini kuruyemis ile tamamlayabiliyoruz:KK34:seyiri uzun sure yapinca alistik ve yasam sekli haline geldi simdi guclendirmede biraz ilerleyince buda yine artik cok dusunmeden kolayca uygulayabilecegimiz yeni yasam sekli olacak..Guclendiremeye gecinde evet kilo artisi yasadim aslinda hergun sebze tuketmeye bagli oldugunu dusunuyorum .ama bu durum bile insani endiselendirmeye yetiyor.o yuzden mesela sizlere tavsiyem guclendirmeye hedefinizden 1-2 eksik baslayiniz :KK19:

Kuruyemis olayina cook sevindim peki kabak cekirdegi yerine daha az miktarda findik, badem veya ceviz gibi diger kuruyemislerden de yiyebilirmiyiz malum sac ve cilt icin cook onemli yaglar ihtiva ediyorlar.

Kuruyemis olayina cook sevindim peki kabak cekirdegi yerine daha az miktarda findik, badem veya ceviz gibi diger kuruyemislerden de yiyebilirmiyiz malum sac ve cilt icin cook onemli yaglar ihtiva ediyorlar.

Istedigin herhangi bir kuruyemisi 40 gr gecmeyecek sekilde hakkin olan peynirin yerine tuketebilirsin.yada 20 gr peynir 20 gr kuruyemis olabilir ..tek dikkat etmen gereken kavrulmamis olmasi:KK34:

Son düzenleme:
yuppiiii bir mutfak tartisi almak sart oldu.
ya bu bilgiler kitapta yok sanirim son guncel bilgiler nerden ulasabiliriz?

Evet tarti sart gram gram yiyecegiz hepsinden bu ekmektede oyle,peynirdede,nisastalilardada.....bu bilgiler kitapta yokdedigin gibi ki kitapta dukan asla onermiyor kuruyemisleri falan fakat dukan koclari surekli chatlerde yeni gelismeleri gorustuklerinden bizde onlari takip ediyoruz.bu anlamda simla ve ilkay in siteleri oldukca yardimci oluyor..:KK34:

bizim başlık aşagılarda kalmış nasılsınız bakalım bugun saf protin günümdu sabah yumurta dukan ekmek arasına 12,5 gr peynir
öglen tavuk bir turşu yemesem iyidi
akşam da tavuk var gibi ama hayırlısı artık köfte de olabilir bir de akşamdan önce yumurta yiyecem
birde annem tuzlu mahlepli bir şey yapmış tadına bari bak rejimin bitti nasılsa sıkıştırmalırndan sonra tadına bakmak zorunda kaldım ama sadece tadımlık o lokmayı yutmadan başımdan ayrılmadı kadın :KK53:

Veee guclendiremede 5. gunde bitti.bugun odul gunumdu o yuzden ozledigim bir lezzet olan thon balikli pizza+cola odul verdim kendime :21::21::21:spora baslayacagim yine cok agir birseyler olmasada yuruyus dusunuyorum en azindan..hala kilom guclendiremeye baslamadan oncekinden + olarak yansiyor baskule buda can SIKIYOR gercekten...surekli saf protein yapayim diyorum ama onada artik adapte olmak zorluyor..

Sabah:dukan ekmegi+peynir

oglen:tavuk +yogurt

aksam :3 dilim pizza +1 bardak kola:KK17::KK17::KK17:

yarin bu pizzanin vicdani rahatsizligi icin protein gunu olacak ve de hareket :KK51::KK51:

Son düzenleme:
Veee guclendiremede 5. gunde bitti.bugun odul gunumdu o yuzden ozledigim bir lezzet olan thon balikli pizza+cola odul verdim kendime :21::21::21:spora baslayacagim yine cok agir birseyler olmasada yuruyus dusunuyorum en azindan..hala kilom guclendiremeye baslamadan oncekinden + olarak yansiyor baskule buda can SIKIYOR gercekten...surekli saf protein yapayim diyorum ama onada artik adapte olmak zorluyor..

Sabah:dukan ekmegi+peynir

oglen:tavuk +yogurt

aksam :3 dilim pizza +1 bardak kola:KK17::KK17::KK17:

yarin bu pizzanin vicdani rahatsizligi icin protein gunu olacak ve de hareket :KK51::KK51:

Lisacim guclendirme evresinde de spor yapmamiz gerekiyor diye biliyorum, yine 25 dk yuruyus onermisti dukan amcam
yanlis hatirlamiyorsam, sen bunu bilerek mi sporu buraktin?, belki bir sure sonra bikkinlik geliyordur.
Kolayi zero icseydin keske
:KK19:38:38

X