Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

Ne saçma ben lise mezunuyum ve matematik görecem ben zannettim lise mezunları alan dersleri alıyorlar sadece türkçe varmı görecezmi peki ingilizce zamanında keşke okusaydım kızmeslek lisesi

canım senin dediğin pratik kız sanat okulu orada matamatik, türkçe, fen görmüyorsun sadece fark derslerini yani meslek derslerini görüyorsun açık lise değil o..oraya lise mezunlarını alıyorlar ben oradan mezunum..sen sakaryaya açılmıycak dedinya o işte.

Yelizcim ben lise mezunlarına telafi eğitimi varmı onu araştırdım 1 buçuk yılda biten açılmıyacak dediler milli eğitimden yetkili kişiler danıştayın kararından dolayı bide açık lise var bari sene kaybetmektense ona gideyim dedim açık liseye oda herelde 3 yıl sanırım.doğrumuyum yelizcim bu arada inşallah danıştay kararı açık liseyide etkilemez yoksa gene bu sene açıktayım.Mecburimi sigorta işi parada verseler ya çalışırken.son olarak açık lisede okurken kreştede iş bulma şansın varmı alıyorlarmı okuyanları ben bir an önce çalışmakda istiyorum biliyorum zor olmayabilirde

Yelizcim esmer melekcim ben açık lise çocuk gelişimine daha kayıt olmadım.Ya bilginiz varmı telafi açılmayacak dendi milli eğitimden bana bu sene yetkili kişi gerekçe danıştay kararı açık lise içinde geçerli ourmu bu açılmama durumu

sigortasız çalışmazsın herhalde o prosedürü pek bilmiyorum açıkçası sen boşver bu ince hesapları önce bi başla bakalım :)

Kızlar bu konunun bir çok sayfasını okudum ama hepsini okumam mümkün değil.Üniversite mezunlarının böyle bir hakkı var mı?En son bilinenler ne?
Teşekkürler şimdiden.

bildiğm kadarıyla böyle bir hakları yok yinede en doğrusunu halkeğitim bilir.

Yelizcim esmer melekcim ben açık lise çocuk gelişimine daha kayıt olmadım.Ya bilginiz varmı telafi açılmayacak dendi milli eğitimden bana bu sene yetkili kişi gerekçe danıştay kararı açık lise içinde geçerli ourmu bu açılmama durumu
açık liseyi etkileyeceğini sanmıyorum

Yelizcim ben lise mezunlarına telafi eğitimi varmı onu araştırdım 1 buçuk yılda biten açılmıyacak dediler milli eğitimden yetkili kişiler danıştayın kararından dolayı bide açık lise var bari sene kaybetmektense ona gideyim dedim açık liseye oda herelde 3 yıl sanırım.doğrumuyum yelizcim bu arada inşallah danıştay kararı açık liseyide etkilemez yoksa gene bu sene açıktayım.Mecburimi sigorta işi parada verseler ya çalışırken.son olarak açık lisede okurken kreştede iş bulma şansın varmı alıyorlarmı okuyanları ben bir an önce çalışmakda istiyorum biliyorum zor olmayabilirde

canım senin yazdıklarına göre cevaplayayım..

bu sene açılır mı net bilgim yok ama hafta içi arar öğrenir buraya yazarım..
açık lise genellikle 3 senede bitiyor bazı okullarda sınıf ve öğretmenlerin ders programı uygun olursa daha kısa sürebilir..açık liseyi etkilemez danıştayın kararı çünkü her lisenin açık lise kısmı var o zaman kimse açıktan lise diploması alamıycak demektir ki olmaz böyle birşey..sigortaya gelince sigorta primini sen ödemiyceksin bırak başlasın niye istemiyorsun..ayrıca ücret alamıyorsun çünkü devlet okullarında staj yapsan para devletten çıkacak böyle bir yükün altına girmez devlet baba..ama özelde insaflı birine denk gelirsen nadiren ücret ödeyen yerler olabiliyor ama çok ümitlenme..okurken iş bulman biraz zor çünkü her anaokulunun en az 2 tane stajeri oluyor onları bedava çalıştırmak dururken seni ücretli almaz kimse..birde hiçbirşey bilmeden çalışman zor olur..

Bakalım ya sanırım temmuzda kayıtlar başlıyo inşallah olur okurken çalışma imkanımız varmı yukarda sormuştum arkadaşım gözünden kaçtı sanırım çünkü okadar çok şey soruyomki yardımcı oluyorsun sen yani kayıt olduk diyelim okuyanlarıda işe alırlarmı şimdiden yada seneye gerçi birazda torpil tanıdığın varsa alır herelde değilmi

inş canım pıknıklere de gıderız kazasız belasız:eek: yıne esmermelekcım ınsanları rahatlatan konsmaların devam edıyor ıyıkı varsınkaydirigubbakcemile5 kendımı asyada gordum gecen sene bende boyle sorular soruyodum careler arıyodum zor bır durumsenı anlayabılıyorum ama bu kadar detaya gırme asya sen basla okula baslayınca rahatlarsın ıyıkıde gırmısım drsın ıs ımkanı bakımından arkadaslarında dedıgı gıba çok fazla zorunl eğitim 9yıla cıktı bu arada basta öğrendiğin bılgılerde kesın olmuyo mesela bız işe 2yıl dıye baslamıstık dımı esmermelek ama sonradan okla baslaığımızda bunun öğretmnlerin azlığına çokluğuna göre değiştiğini anladıkmafoldumben boyle yanı

esmermelek koydugun turkan sorayımın resmi çoooooooooook guzel çok buyuk hayranıyım da

Bakalım ya sanırım temmuzda kayıtlar başlıyo inşallah olur okurken çalışma imkanımız varmı yukarda sormuştum arkadaşım gözünden kaçtı sanırım çünkü okadar çok şey soruyomki yardımcı oluyorsun sen yani kayıt olduk diyelim okuyanlarıda işe alırlarmı şimdiden yada seneye gerçi birazda torpil tanıdığın varsa alır herelde değilmi

canım yazdım ben cevap son cümleme bak ..

günaydın arkadaşlar....aradım ve öğrendim yalova kız meslek lisesi müdür yardımcısı ile görüştüm isim vermiyorum ama merak eden olursa özelden yazarım..

lise mezunları için kurs açılmıyormuş fakat açık liseye gidebiliyorlarmış ve 3 yıl sürüyormuş..yanlız dediki eğer lise mezunu sayısı bir sınıf ouşturmaya yeterse onlara ayrı bir sınıf açarız 1,5 yılda hızlandırılmış olarak kursu bitirirler..fakat burası yalova sizlerin bulunduğu yerdede aynı durumlar oluyormu bilmiyorum..

ikinci konu üni mezunları bu kurslara gidebiliyormu..eskiden sorunsuz gidebiliyorlardı dedi. fakat şimdi gidemiyorlarmış..biz lise diplomalarıyla kayıtlarını yapıyoruz dedi..ama üniye girmek isterlerse kız meslek lisesinin diplomasını ankaraya göndermeleri gerektiği için orada sorun çıkıyormuş..

Arkadaşım valla bu bölüme talep çok yeterli sayıyyı bulmayı bırak kontenjan okadar doluyorki millet daha açıkta kalıyo.Nitekim bana öyle olsu ağıstosta gittim geçen sene kontonjen doldu dediler.Umarım bu sene başka aksilik çıkmaz torpil dönüyormu arkadaşlar kayıtlarda çok çabuk kontonjen doluyo çünkü ben bu sene bakayım napacam kayıtlar şimdi ağustostostaymış elinizi çabuk tutun.

torpil yok canım en azından burada yok..o zaman lise mezunu olup bu kursa gitmek isteyenler bir araya gelin ayrı sınıf talep edin 1,5 yılda bitirin canım..

Arkadaşım yani torpil dönmüyor diyorsun kayıtlarda ama çok başvuru oluyo o zaman napıyorlar attım 100 kişi müracat etti hepsini alıyorlarmı yani çünkü geçen sene beni almadılar ama ben telafi için başvurmuştum açık lise değil.demmekki yeterli kontenjan varsa bir buçuk yıldada bitirebiliyorsun.Gerçi geçendede sordum tam bilgi alamadım matematik türkçe gibi dersler varmı

açık lisede var matematik türkçe falan ama lise mezunları bir araya gelirseniz görmeyebilirsiniz..canım belli bir kontenjanı vardır mesela 30 ar kişiden 3 sınıf açılacak diye karar alırlar 90 kişi oldumu başka almazlar..sizin orada çok başvuru demekki burada hiç duymadım kontenjan doldu alamayız dendiğini ya da dediğin gibi telafi olmadığı için almamış olabilirler seni..sen başvurunu yap canım bence başvurular dolunca lise mezunları ile bir araya gelip sınıf açtırın sonra kayıt zamanı geçer niye gitmedim diye düşünme.

Sen çok doğru teşhis koymuşsun.Bizim burda sanırım çok başvuru oluyo ama oluyo evet şahit oldum hatta bir sene gitmiştim çok doluydu.Hatta o sene açık lise iptal edilmişti bende telafiyi araştıyordum.O zaman yelizcim biz sence iki senede diplamayı alabilirmiyiz kesin 2 yılda bitirebilirmiyiz okulu.Yani 8 kişimiydi o kontonjan açık lisede.Yani 2 sene benim için çok süper olur sebebi kaç yıldır 4 yıldır zaten burayı araştırıyorum her defasında bişey çıktı.Yani 3 sene uzun geliyo zaman kaybettim hep kaydolamadığım için artık zaman kaybetmek istemiyorum.Kısmetimde varsa inşallah olur buyıl

X