Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

esmer melek nasılsıncanım bzım okultemmuzson kapanıyo sınavlarımız yogun sekılde devam edıyo bu yuzden gıremıyorum sozum benım soz öğretmn olana kadar konusmaya devam ınsallah....bu arada staj va r dıyordum ya allahtan bu sene mılllı egıtım kaldırmıs yoksa agustosun pıs sıcagında staja gıdıcektık ...seneye bızım okulda 11 ve 12 sınıf kesın acılcakmıs mudurle konusup ıkısını 1yılda okumak ıstedığımı soylıcem eğer sen ve senın gıbı arkadaslar varsa sorsun bakalım belkıl olur kısa zamnda bıtırebılsek barı ...öss ye de gırdım bu arada hıc calısamadıgım halde gecen seneden 2puan falan yuksek alıcam çok sasırdrm sanırım heyacansız oldugumdan boyle oldu ...yınede puan yetmıyo ışte bu sene acık lıseden ek puan alabılseydım kesın yerlesırdım 4yıllıga ama kısmet bu herhelde yasayalım bakalım olması gerekenı...burdan hıç kopmamıssın ne guzel kımler geldı ımler gectı dımı nasıl hararetlı konusurduk sımdı 1yıl bıttı bıle ...görüsürüz canım ben arada takılırım yogunum su ara ehlıyetede basvurmayı dusunuyomzemuszemus

gülllllllllllllll :) özlettiniz kendinizi yaaaaaaaaaaa
evet 1 yıl gecti helal olsun bize dimi :) ayyyy birde düşünsene lisenin bittiğinizi össyide kazandıgımızı offffff :))) ama helal olsun hiç çalışmadıgın halde iyi bir puan almışsın çalışsan demekki tamammış bu iş :KK66:
güll bizim okulu bitirmememiz için ellerindne geleni yapıyo bizim müdire hanım sizin öyle bi şansınız varsa harika olur :) ben burdayım bekliyorum sizi hadi ehliyeti alda pikniğe götürürsün bari bizi kız :)

limme diplamasıda var bende yani iki dipolama gibi zamanında aldım beni kabul ederlermiki
aynurcum en doğru cevabı halkeğitim bürosundan alabilirsin limme nedemek bile bilmiyorum ben :) ama bence alırlar senide hadi yolun açık olsun seninde arkadasım bak biz 1 seneyi geride bırakmışız darısı başına inşallah :KK66:

arkadaşlar açık lisede bütün dersleri görüyorsunuz..lise mezunlarının gittiği pratik kız sanat okulu çocuk gelişimi eğitiminde ise sadece fark derslerini yani meslek derslerini görüyorsunuz şimdi esmermelekciğim sen açık lisedemisin yoksa pkso çocuk gelişimi eğitimindemisin..arkadaşları doğru yönlendireleim..

bu konuda en doğru cevabını kayıt yaptırdığınız yerler verir.ben kız mesleğe yaptırmıştım kaydımı ama 2003 mezunuyum şimdi galiba halk eğitimlere yapılıyormuş kayıt oralardan öğrenebilirsiniz..

Son düzenleme:
canım ben hem kültür derslerini veriyorum hemde ikinci diplomayı almak için çocuk gelişimi okuyanlarla beraber çocuk gelişimi okuyorum yani bu şu demek onlar gibi bende kızmeslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunu olucam aramızda fark yok ayrıca en doğru cevapları halkeğitimden alabileceklerini söylüyorum zaten ben yetkili yada bilirkişi değilim bildiklerimi aktarıyorum okadar :)
bende burdaki arkadaslarımdan aldıgım bilgiyle bu bölümü okuyorum şuan :KK66:

esmer melekçim saol iyi dileklerin için çok iyisin gerçekten sen ne güzel bir seneyi devirdin ben kaç yıldır bu iş için uğraşıyorum daha KAYDOLACAM LİMME DEMEK LİSE MEZUNLARINA MESLEK EDİNDİRME bir zamanlar muhasebeye gitmiştim iki diplama olmuştu diplomam inşallah alırlar benide sana iki sorum var girersem bende türkçe matematik dersleri varmı bu bölümde bide stajı kendinmi ayarlıyon para veriyorlarmı stajda merak ettim çok

canım matematik var ama bir ders onuda çık öğretim sınavlarında veriyorsunuz okulda ise sadece meslek dersi görüyoruz birde bilgisayar var bizde stajı kendimiz ayarlayamıyormusuz parada alamıyormuşuz canım bildiğim bu belki diğer illerde farklıdır

Matematik türkçe falan varmı yani yada fen en zayıf olduğum dersler lisede okurken kurulla geçtim nasıl veriririm matemetiği sen nasıl çalışıyon matematiğe evde gerçi senin lisede iyidir matematiğin zorlanmassın açık lise 3 yılmı 2mi ya saol gene canım arkadaşım bilgilerin için telafi eğitimi duydum ben varmı o

matematik var canım ama ben hiç çalışmadım ben lise mezunu değilim ayrıca 4 senenin matematiğini vericem sen bir senenin kini vericeksin yüzyüze eğitim sırasında verirsin önünde 2 yada 3 sene var biz üç sene okuycaz ama iki senede bitirten okullarda varmış yoğunlaştırılmış eğitimmle

Ne saçma ben lise mezunuyum ve matematik görecem ben zannettim lise mezunları alan dersleri alıyorlar sadece türkçe varmı görecezmi peki ingilizce zamanında keşke okusaydım kızmeslek lisesi

lise 4 yıl oldugu için görüceksin asyanurcum türkçe ingilizce falan yok sadece 4. sınıf matematik dersi var bizim gördüğümüz dersler şunlar bak
BıLGı VE ıLETıŞıM TEKNOLOJıLERı
CG003 MESLEKı GELıŞıM
GELıŞıM ALANLARI
CG007 ANNE VE ÇOCUK SAĞLIĞI
CG009 ÇOCUK BESLENMESı 1
ERKEN ÇOCUKLUK VE ÖZEL EĞıTıM ıLKELERı VE KURUMLARI
CG013 MÜZıK 1
CG015 ÇOCUK RUH SAĞLIĞI 1

arkadaşlar bişi sorcam bu iş için ilk başvurmam gereken yer neresi.bende düz lise mezunuyum

anladığım kadarıyla lise mezunu olarak ben sadece matemetik görecem diğerleri meslek dersleri başarısız oldunda okul uzuyormu yeterli çalışmadın ne oluyo veremedin dersleri ya bide sence ne olacak halimiz danıştayın kararından sonra liseyi bitirince ben iş bulabilirmiyim yüksekokul bilmiyom okumam sanırım özellerde çok düşünüyom çalışmayıı ben gerçi daha ben kayıt bile olmadım olacammı belli değil şimdiden konuşuyorum arkadaşım saol sende çok yardım cı oluyon

zamanında bizde çok soru sorduk canım sorucaksın tabiki :) danıştayın kararının değişeceğini umuyorum ben ve değişmek zorundada kalıcak çünkü şuan bile çok açık varmış bu bölümde e 81 ilde anasınıfları zorunlu hale geldiğinde oluşacak açığı artık sen düşün bu yüzden çok umutluyum ayrıca üniversitede okuycam ben Allahın izniyle ama sen özellerde çalısıcam diyorsan lise mezunu yani çocuk gelişimi bölümünden mezun olman yeterli kreşler rehabilitasyon merkezleri yuvalar ve bi çok yer daha var bu bölümle ilgili iş bulabileceğin umarım sorun çıkmaz sende okursun ki sanmıyorum çıkacagınıda en yakın halk eğitim bürosuna git asyanurcum onlar sana bu konuda bilgi vericektir ha meslek derslerinde başarısız oldun diyelim tekrar sınavına giriyosun bildiğim kadarıyla ama inan bu bölüm çok zevkli başarısız olmak kolay değil başarmamak zor bu yüzden deeeeeeeeeee korkma başla :KK66:

Son düzenleme:
Ya saol ya çok iyisin sevdim arkadaşım seni bencede yani devlet almasa bile özeller var canım özeller alırlar bugün bile gördüm ilanlar gerçi ünüversite mezunu çok tercih ediyorlar ama ben yaş olarak yaşım biraz ilerledi yani ünüversite okumam zor gibi geliyo.Bunu bile arkadaşım ben telafi eğitimini biliyordum 4 yıldır bu işi araştırıyorum telafi eğitimi olarak açılmadı diye oyalandım yıllardır düşün daha kayıt yaptıracam erken başlasaydım ünüversitede de düşünürdüm aslında.Herelde bizi merkeze vermeseler bile köylere verirler gibi geliyo köyleri kimse tercih etmez bilirsin ücretli olacaz ya ben öyle sigorta şart demi sigortasız çalışmazsın devlette özelde belki çalışırsın sigortada ben tercih etmiyorum stajdada sigorta zorunlumu arkadaşım çok sordum kusura bakma saol

benm sınıfımda 38 yasında bayanlar var :KK66: hiç bişey için geç değil benim için köy falan sorun değil hem köylerde öğretmene daha çok saygı var bence sigorta derken nedemek istedin anlayamadım asyacım

Şöyle staj görecez ya stajda sigorta yapacaklarmı zorunlumu ya ben çalıştığım zaman sigortalı çalışmak istemiyom.Çünkü yasaya göre bekarımda sağlık haklarımı falan yitiriyorum bababamdan ssk lı ya o ondan yararlanıyomya ondan onun içinde özelde sigortasız çalışmak tercihim sigortamı devam ettirsem 25 yıl garantili işte çalışmam lazım oda zor gibi olay bu

gene konuşuruz bu arada açık lisede hasta yaşlı hizmetleri bölümü var bilgin varmı bu konuyla sınavsız bazı bölümler varmış gerçi sınavsız geçiş kalkıyordu ne oldu o durum bu bölümde güzelde hayalimdi sağlık bölümü lise mezunu kalsan bakıcı olacan evlerde yada hastanede sınavsız geçiş kalkabilir 4 yılda uzun geliyo bana bilgin varmı bu bölümle ilgili senin ben gene çocuk gelişimini seçerim tabi

X