emziren anne için örnek diyet listesi

Ben varim canim.temmuzda dogum yaptim suan tam hamile kaldigim kiloya 10 kilom var.hamile kaldigim da da 4 kilo fazlam vardi.yani toplamda 14 kilom var fazladan.diyet yapamiyorum.agzima sahip cikamiyorum.2 gun dayanabiliyorum sonra yine saliyorum kendimi.isin kotusu dogumdan sonra doyma hissimi kaybettim.karnim hic sismiyo of cok yedim hic diyemiyorum.subatta ise baslicam ve kumas pantolonlar olmuyo.kilolar dengeli dagilmis durumda.ama gobek simit be bacaklarimdan cok rahatsizim.memelerim su torbasi gibi.4 aylik kizim suan.emzirmekle kilo veremiyorum.hatta takildim kaldim suanki kiloda 1_2 kilo eksilsem belki gaza gelirim ama o da yok.naapcam bilmiyorum.yuruyus yapma sansimda yok.kizimi birakamiyorum cunku durmuyo ben yokken.

Suana kadar kackışi olduk.bunu bır lısteye dondurup kendı aramızda cabalarımızı yazıp gazamı gelsek..
Ama cok kışi olup konu dagıtmayalım.listedeki kişiler suana kadarki arkadaslar olsun.konu sahıbı arkadasbızıde zayıflat :)

Nezaman gıdecek bu kılolar.emzırırken basarabılırmıyız
Merhaba arkadaslar buraya yazdikdan birgün sonra ayin 29 unda basladim diyetime 1 ay oldu bugün yanliz basladim ama simdi 'emziren annelerin birlikte zayiflama deneyimleri ' ndeki arkadaslarla kilo vermeye calisiyoruz. Sizde oraya gelin ne kadar kalabalik o kadar iyi.
Kizim yanlizca annesütü aliyor diyet degil de yemeklerimi kistim daha dogrusu abur cuburu da kestim hala devam ediyorum istedigim kiloya gelene kadarda devam edicem daha yolum cok uzun.

Bende 4 ay önce dogum yaptım 68 kg ile hamile kaldım 86 ile doguma gıttım normal dogum yaptım eve geldiğimde 7 kg gıtmişti 11. Günümde 10 kg gitmişti geriye 8 kg kaldı bebegım 2,5 aylıkken yuruyuse basladım hersabah 1 saat ayrıca diyet yapmadım ama abur cuburu kestım bol su içmeye çalısıyorum gec yemek yemeye calısıyorum şuan 71,7 kg de kaldım buaralar yuruyus yapamıyorum oyuzden takıldım bu kıloda benımde hedefım uzun vade de 58 olma
seninle tamamn aynıyız. ben 75 teyim ama kızım 1,5 aylık şimdi. yürüyüş bandım var onda başlamayı düşünüyorum ama sezeryanm ben. çok da acıkıyorum ya

Kızlar slm bnde 100 e ramak kala doğum yaptım 98 de bitti 84 de başladı ewe gelince 7 kilom gtmişti şuan hiç diyet yapmadm kızım 2 aylık oldu kilom 87 bnde 70 e düşmek istiyorum bıy uzun ondan yırtıyorm bekarken mankenmişim :KK66:) 63 kiloyken bunalıma girerdm bnm gebelğe bağlı kemk iliğinde ödemin oluştu kalça kemik iliğinde koltuk değneği ile yürüyorum basmamam lazm spor bi hayal az yiyerekte sütüm azalır diye korkutorum bu listeyi aldm deneyeceğim yarın spor yapmadan inşallah zayıflarım szler naptunız

Doğumdan sonra, tekrar eski vücuduna dönmek isteyen ve fit olma hayalleri kuran annelerin dikkat etmesi gereken hususlar var.

Emziren anneler için diyet yapmak biraz daha sınırlayıcı oluyor. Çünkü, anneler hem bebeklerine faydalı olması için her türlü besini almak zorunda hem de doğumla gelen kilolardan kurtulmak zorunda. Bu yazıda emziren annelerin nasıl beslenmesi gerektiği ve emziren annelerin uygulayabilceği bir diyet yer alıyor. Doktor kontolünü ihmal etmeyin…

Emziren anne diyetinin en temel faktörü bebeğinizi elinizden geldiğince sık emzirmektir. Bebeğinizi ne kadar sık emzirirseniz o kadar hızlı kilo verirsiniz. “Bol bol emzir” düsturunu unutmayın. Emziren anne diyetinde lohusa diyeti ve süt artırma diyeti olmak üzere iki tip diyet bulunmaktadır. Bu iki diyeti aynı anda harmanlayıp sonuç almak mümkün.

Emziren anne diyetinde özellikle demir açısından zengin gıdalar, kalsiyum zengini gıdalar ve potasyum açısından zengin gıdalar ile beslenilmelidir. Doğum sırasında ve hamilelikte anneler çok demir kaybederler, bu demiri yerine koymak; kasları, kemikleri ve metabolizmayı güçlendirmek gerekmektedir.

Emziren anneler neler yemeli?

Vitamin ve mineraller bakımından zengin olan koyu yeşil yapraklı sebzeleri bolca tüketmeli; asla sigara alkol kullanılmamalı.

Emziren anne diyet listesi:

1. gün sabah

Süt (yağsız)

Yumurta, bir dilim kepekli ekmek, bir parça peynir

Ara öğün: 1 adet meyve

Öğle: Etli türlü ancak içinde yağ olmayacak

Makarna (yağsız) 100 gram yoğurt 1 dilim kepek ekmeği

Akşam üstü: Bir dilim ekmek, biraz peynirle ara öğün

Akşam: Bir kase çorba, dilediğiniz kadar salata, balık ızgara ve meyve

Her gece yatmadan evvel bir bardak şekersiz süt içilebilir. Yukarıdaki şekilde, ızgaraları ve sebze yemeklerini değiştirerek diyet devam ettirilebilir. Eğer süt azalırsa, süt artırıcı besinler alınabilir, çok fazla yorulmamalı, hızlı kilo vermeye çalışılmamalıdır, çünkü bebeğin süte ihtiyacı var.

Kizlar selam konuyu yeni buldum hamileyken 30 kg aldim(çok yedim çok aldim cook pismanim) 5 ay önce doğum yaptim 15 kg gitti ama daha 15 var emziriyorum mama da veriyorum bu kilolarla çok mutsuzum ve nasil vericem hicbir fikrim yok .. Malum sut takintisi yemezsem olmaz diye kafam a yer etti kendim için çocugun sütüne engel olmak da istemiyorum kiyamiyorum ama boyle de gitmeyecek artik esimle soguduk birbirimizden resmen ne o beni ne ben onu istiyorum.. Böyle gitmeyecek yani hayata küstüm kusucem:KK43:

Kizlar selam konuyu yeni buldum hamileyken 30 kg aldim(çok yedim çok aldim cook pismanim) 5 ay önce doğum yaptim 15 kg gitti ama daha 15 var emziriyorum mama da veriyorum bu kilolarla çok mutsuzum ve nasil vericem hicbir fikrim yok .. Malum sut takintisi yemezsem olmaz diye kafam a yer etti kendim için çocugun sütüne engel olmak da istemiyorum kiyamiyorum ama boyle de gitmeyecek artik esimle soguduk birbirimizden resmen ne o beni ne ben onu istiyorum.. Böyle gitmeyecek yani hayata küstüm kusucem:KK43:[/QUOTE
bence çok kafana takıyorsun.. geçer gider bunlar üzülme.. hafatda 1 kilo versen 3-4 ay alır ancak nedir ki..sen bebişine bak cnm.

kızlar geçtigimiz salı gününden ilk defa diyetisyene gittim.3 ay önce doğum yaptım ve emzirdigim için diyetisyenim sütü etkilemeyecek bir diyet verdi.
sizinle paylaşıyorum;
(bu arada bebegimden dolayı gece 2de yatıyorum sabah da 12 de kahvaltı yapabiliyorm)

kahvaltı(12.00)

2 ince dilim tam buğday unu ekmegi
şekersiz çay
1 kibrit kutusu kadar peynir
3 zeytin
roka tere marul (istedigin kadar)
haşlanmıs yumurta(haftada 2 kez fakat yumurta varsa peynir yenmeyecek)

ögle yemegi(15.00)
1 kase çorba
4-5 yemek kaşığı sebze yemegi
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

akşam yemeği(18.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt
3 haşlanmıs yumurta büyüklügünde haşlama veya fırında et

Ara ögün 20.00
2 adet meyva

Ara ögün 22.00

1 ince dilim ekmek ve 1 kibrit kutusu peynir

Ara ögün 23.30

1 adet meyva ve 1 kase yogurt veya 1 bardak süt

Bu aradaen az 10 bardak su

Kızlar diyet listem sizce faydalı olur mu? Ayrıca akşam yemegindeki 3 adet yumurta büyüklügündeki etin yerine ne yiyebiliirm?Bilgisi olan varsa paylaşsın.
kızlar geçtigimiz salı gününden ilk defa diyetisyene gittim.3 ay önce doğum yaptım ve emzirdigim için diyetisyenim sütü etkilemeyecek bir diyet verdi.
sizinle paylaşıyorum;
(bu arada bebegimden dolayı gece 2de yatıyorum sabah da 12 de kahvaltı yapabiliyorm)

kahvaltı(12.00)

şekersiz çay
3 zeytin

ögle yemegi(15.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

akşam yemeği(18.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

Ara ögün 20.00
2 adet meyva

Ara ögün 22.00

Ara ögün 23.30

Kızlar diyet listem sizce faydalı olur mu? Ayrıca akşam yemegindeki 3 adet yumurta büyüklügündeki etin yerine ne yiyebiliirm?Bilgisi olan varsa paylaşsın.
sizinle paylaşıyorum;

kahvaltı(12.00)

şekersiz çay
3 zeytin

ögle yemegi(15.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

akşam yemeği(18.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

Ara ögün 20.00
2 adet meyva

Ara ögün 22.00

Ara ögün 23.30

bu diyet listesi bence sağlıklı değil ben hamile kalmadan önce diyetisyene gidiyordum o zamanki diyette bile daha fazla ama düzenli Yemek yeniyor ki emziren bi annenin alması gereken kalori miktarı daha fazladır

sizinle paylaşıyorum;

kahvaltı(12.00)

şekersiz çay
3 zeytin

ögle yemegi(15.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

akşam yemeği(18.00)
1 kase çorba
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

Ara ögün 20.00
2 adet meyva

Ara ögün 22.00

Ara ögün 23.30

Benim bebegimin,benim ictigim ve yedigim sut ve sut urunlerine alerjisi var,yogurt yerine ne yersem istahimi keser

Ben 65 kilo ile hamile kaldım. 82 kilo ile doğum yaptım. Doğumda 6-7 kilo gitti, sonrasında da ilk ay 68'e düştüm. Her istediğimi yiyerek hiç dikkat etmeden verdim. Şu an kızım 3,5 aylık ama ben dikkat etmeme rağmen artık hiç kilo veremiyorum hatta 69-70 arasında gidip geliyorum. Bir de kendimi acaip şiş hissediyorum. Sanki 80 kilo gibiyim. Hiç bir giydiğimi yakıştıramıyorum kendime çok hantallaştım. Sizde de böyle löpür löpür bir durum var mı? Mekik haricinde herhangi bir spor yapıyor musunuz?

Can'ım faydasını gördün mü bende 68 im 65 E düşmem lazım 3 aylık anneyim 85 le gittim doğuma 17 kilo gitti ama 6563 olmam lazım

Ben evlenmeden önce her yemekte nerdeyse 1 ekmeği bitirirdim çok yemek yer ama kilo almazdım bu arada sırrım yemeğe suyla başlayıp yemek bitene kadar bir sürahi suyu bitirmemdi. Su içiyorum şişip az yemek yok yemeğimi de çok çok yiyordum . E ben 55 le hamile kaldım doğuma 80 le gittim . 3 buçuk ay oldu doğuö yapalı. Doğumdan bir buçuk ay sonra kontrole gittiğimde 65 kiloya düşmüştüm . Ve bugün tartıldım. 2 ay geçmesine rağmen anca 64 olmuşum . Benim tekrar 55 olmam lazım bu diyet işe yarar mı ve yanında ekstradan evde Nasıl hareketler yapabilirim kilo vermek İÇİN :110::KK43:

Kızlar ağustosta 68 kiloymuşum ben suan 62 ye düştüm Nasıl mutlu oldum bunu gördüğümde ☺️☺️
Merhabalar bnde suan 73.7 den 70.3 düştüm 3 günde hemde 6.5 aylık kızım var 2.dogumumda 77 ile dogum yaptım ve anca verıyorum bnde 4 gunden verıdır dıyet yapıyorum faydası baya var ama benım menum daha az :)senınkısı cok geldı bana ama genede soruyım nasıl 62 ulastın yıllar gıdınce ztn verıyorsun da bız acelecı oldugumuz ıcın hemen gıtsın ıstıyoruz :-)))

Benimde fazladan 10 kilom var.bir hafta boyunca kalori takibi yaparak diyet yaptim. Hic vermedim, birde sütüm azalmaya baslamisti biraktim diyeti. Aynada kendimi bakasim gelmiyor. Oglumla bir elde sayilcak kadar fotografim var kilolar yüzündn. Cok sismanim. Boyum 1.60 kilom 67. Yarindan itibaren bu diyet listesini uygulamayi basliyacam. Insallah veririm.
Birde emzirirken verirsin diyorlardi. Nerdeeeee

Benimde fazladan 10 kilom var.bir hafta boyunca kalori takibi yaparak diyet yaptim. Hic vermedim, birde sütüm azalmaya baslamisti biraktim diyeti. Aynada kendimi bakasim gelmiyor. Oglumla bir elde sayilcak kadar fotografim var kilolar yüzündn. Cok sismanim. Boyum 1.60 kilom 67. Yarindan itibaren bu diyet listesini uygulamayi basliyacam. Insallah veririm.
Birde emzirirken verirsin diyorlardi. Nerdeeeee
Canım senın oglan buyukmu bol su iç inan süt yapıyo bulgur yıceksin bıde bunları ye ılakı dıyet yapınca azalcak dıye bısı yok sadece asırı ve yedıklerıne dıkkat et bnım boyum 1.70 suan kılo 70.3 abartıcak kadar degıl ama fıt olmak ıstıyorum hedefım 55 kılo aslında 60 65 olsam sorun degıl ama fıt olmak ıcın 55 ıstıyorum bıde bbde emzırıyom suan sutumde azalma olmadı cunku rezene ıcıyom tuzu az kullanıyom bazn kullanmıyom skerı bıraktm

X