Erkek arkadaşım cimri mi

Okudukça üzülüyorum ya konu sahibi ne kadar iyi niyetlisiniz. Özendiğiniz şeyler normal ve bunu elinden geldiğince yapacak erkekler de var. Seneler geçmediyse hediye seçmek çok zor da değil her şey ilk defa alınacak oluyor. Çalışan adamın çok özel bir sebebi yoksa 300-500 lira hediye almaya parası yeter.

İkiniz de öğrenci olursunuz her hafta buluşmaya para yetmez çikolata meyve suyu yapardınız. Arkadaşlarıyla yiyen içen adamın en kötü ihtimalle lokanta gibi bir yerde çorbaya sulu yemeğe de parası olur kaldı ki ayda bir görüşüyoruz yazmışsınız. Suze hiç yemek ısmarlamadı mı? Bu kadar da kendinizi şartlamayın hiçbir şey istemem diye. Herkesin ilişkiden maddi manevi beklentileri olur. Siz düzgün hediyenizi almışsınız. Karşılığında düşünüldüğünüzü gösterecek hediye jest beklemekte haklısınız.

Evet bende bunu istiyorum emek harcayıp bir şeyler yapması.Maddi olmadı gerekmez manevî olarak da hediye yapabilir.Konu sadece hediye de değil açıkçası.Düşünülmüyorum bu konularda.Geçen gün konu bir yerden açıldı bende sana uzun zamandır bir şey almıyorum dedi bende ne zaman aldın ki ben hatırlamıyorum dedim.Kolye aldım ya o kadar dedi.Bende koptu o dedim.Anladım aşkım dedi hiç sormadı bile niye koptu diye çünkü biliyor dandik bir kolye aldığını.Yani uzun uzun kolyeye baktım emin olun onu kolay kolay kimse takmaz.Dura dura karardı kullanmadığım halde.Rengi çıkan köylülerden.Bir kere taktım boynum siyahlasti.
Bu ne yüzsüzlük yaa.bizim sinirlerimizi tepemize çıkarttın haa.

Merhaba.1 yılı geçen ilişkim var.Erkek arkadaşım anlayışlı biridir gönlümü alır küs uyutmaz.Bu konularda bir problem yok ama başka bir konudan muzdaribim.Erkek arkadaşımla benim üniversiteden dolayı ayda bir buluşabiliyoruz.Kendi çalışıyor ben yakın bir yerde üniversite okuyorum.Neyse konuya geleyim ben.Erkek arkadaşımla son buluşmamızda yanımda para olmadığı için aç değilim dedim.Kendi acıkmıştı ve yemek yemek istediğini söyledi.Bende tamam sen ye ben aç değilim bende çay söylerim dedim.Gittik yemek yedi bende çay içtim ama cebimde çok az para vardı o yüzden kendi yediği yemeği ödeyemezdim.Şaka niyetli hadi kalk kasaya öde dedi bende ödeyim tabi diyip güldüm sonra biraz bekledik neyse ben geliyorum ödeyip dedi tamam dedim bende onu bekledim.Bu sadece bir örnek buluştuğumuz esnada hiç yemek yemiyoruz kahve içmiyoruz aktivite yapmıyoruz sadece bir çay bahçesinde bankta oturuyoruz.Kendj arkadaşları ile dışarı çıktığında sürekli yemek yemeğe gidiyorlar bana teklif dahi etmiyor.A101'e gidip meyve suyu çikolata alıp yiyoruz.Gecen sene doğum günümde bir şey almadı bu sene de kolye almış fiyatına baktım 50 TL çiçek Sepetinden bijuteri kolye.Hem tarzım değil hemde zaten bir kere taktım koptu.Sevgililer gününde almadı yılbaşında almadı yıldönümü geçti kutlama yapmadık.Benim ilk sevgilim olduğu için heyecanliydim açıkçası özel günlere de önem veriyorum.Maddi olarak çok iyi diyemem ben çalışmıyorum kpss hazırlarlaniyorum ama onun ailesi ve kendi bizden kat ve kat fazla kazanıyor.Ben ona sweatshirt akıllı saat zincir kolye aldım 800 TL'ye battaniye ördüm.Çok pahalı hediye zaten beklemiyorum alsa da kabul etmem ama kolye de alıyorsa gümüş şık kolyeler var onlardan da alabilir.Çicek zaten almıyor.En yakın arkadaşlarım çok güzel ilişkiler yaşıyor doğum günlerinde parti veriyorlar yıldönümünde baş başa şık bir restaurantta yemek yiyorlar, hediye veriyorlar gerçekten çok özeniyorum.Bu kadar olmasa da doğumgünümde bulussak pasta yesek de olurdu ya da yıldönümünde bir yemek de yesek olurdu.Yaslar 22 26 küçük de değil düşünemiyor desem.Geçen gün arkadaşım erkek arkadaşı için organizasyon yaptı hediye pasta vs. Bana da sordu fikir almak için o sırada erkek arkadaşıma söyledim böyle böyle diyor sen erkeksin sence ne alabilir diye.Boşa masraf yapıyor ya diyip güldü sana göre öyle ben de değer veriyorum açıkçası dedim bir seg demedi kapattı konuyu.Düzelir mi bu adam ben ne yapmalıyım? Çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim.
İlişkini bir gözden geçir derim zira sevgilin cimri ve ileride her isteğine şu pahalı alamayız , çokmuş şuraya gidemeyiz deyip sinirini bozacak. Cimrilik , bencillik vb. bunlar çekilmez şeyler. Devamlı para hesabı yapacak biriyle ömür geçmez.

Yine diyorum hesap konusunda ben geleneksel düşünüyorum. Kadına hesap ödemeye çalışan erkeklere de çok gıcık oluyorum. Hele bir de partneri öğrenci yani çok ayıp. Cimri mi bilemem ama öküz olduğu kesin. Ben ağızla da isteyemem işin aslı bu konu nasıl konuşulur onu da bilmiyorum hiç öyle bir tiple karşılaşmadım. Normal arkadaşlarım bile hesap ödetmezdi bana. Gel bugün bendensin diye çağırırdım da öyle öderdim. Değil sevgili. Cıks olmaz bundan beğenmedim.
Hesabın yüzde 50 den fazlasını erkek öder arkadaş.ataerkilliğin "a" sı yoktur bende ama nedense maddi konularda erkeklerin en az bir tık önde olması gerektiğini düşünüyorum.bir tık olsa da önde olmalı.yoksa bana inanılmaz bir soğuma geliyor.kinleniyorum.bir daha da toparlayamıyorum.bu bırak önü sınıftan bile çıkacak 😂😂

Merhaba.1 yılı geçen ilişkim var.Erkek arkadaşım anlayışlı biridir gönlümü alır küs uyutmaz.Bu konularda bir problem yok ama başka bir konudan muzdaribim.Erkek arkadaşımla benim üniversiteden dolayı ayda bir buluşabiliyoruz.Kendi çalışıyor ben yakın bir yerde üniversite okuyorum.Neyse konuya geleyim ben.Erkek arkadaşımla son buluşmamızda yanımda para olmadığı için aç değilim dedim.Kendi acıkmıştı ve yemek yemek istediğini söyledi.Bende tamam sen ye ben aç değilim bende çay söylerim dedim.Gittik yemek yedi bende çay içtim ama cebimde çok az para vardı o yüzden kendi yediği yemeği ödeyemezdim.Şaka niyetli hadi kalk kasaya öde dedi bende ödeyim tabi diyip güldüm sonra biraz bekledik neyse ben geliyorum ödeyip dedi tamam dedim bende onu bekledim.Bu sadece bir örnek buluştuğumuz esnada hiç yemek yemiyoruz kahve içmiyoruz aktivite yapmıyoruz sadece bir çay bahçesinde bankta oturuyoruz.Kendj arkadaşları ile dışarı çıktığında sürekli yemek yemeğe gidiyorlar bana teklif dahi etmiyor.A101'e gidip meyve suyu çikolata alıp yiyoruz.Gecen sene doğum günümde bir şey almadı bu sene de kolye almış fiyatına baktım 50 TL çiçek Sepetinden bijuteri kolye.Hem tarzım değil hemde zaten bir kere taktım koptu.Sevgililer gününde almadı yılbaşında almadı yıldönümü geçti kutlama yapmadık.Benim ilk sevgilim olduğu için heyecanliydim açıkçası özel günlere de önem veriyorum.Maddi olarak çok iyi diyemem ben çalışmıyorum kpss hazırlarlaniyorum ama onun ailesi ve kendi bizden kat ve kat fazla kazanıyor.Ben ona sweatshirt akıllı saat zincir kolye aldım 800 TL'ye battaniye ördüm.Çok pahalı hediye zaten beklemiyorum alsa da kabul etmem ama kolye de alıyorsa gümüş şık kolyeler var onlardan da alabilir.Çicek zaten almıyor.En yakın arkadaşlarım çok güzel ilişkiler yaşıyor doğum günlerinde parti veriyorlar yıldönümünde baş başa şık bir restaurantta yemek yiyorlar, hediye veriyorlar gerçekten çok özeniyorum.Bu kadar olmasa da doğumgünümde bulussak pasta yesek de olurdu ya da yıldönümünde bir yemek de yesek olurdu.Yaslar 22 26 küçük de değil düşünemiyor desem.Geçen gün arkadaşım erkek arkadaşı için organizasyon yaptı hediye pasta vs. Bana da sordu fikir almak için o sırada erkek arkadaşıma söyledim böyle böyle diyor sen erkeksin sence ne alabilir diye.Boşa masraf yapıyor ya diyip güldü sana göre öyle ben de değer veriyorum açıkçası dedim bir seg demedi kapattı konuyu.Düzelir mi bu adam ben ne yapmalıyım? Çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim.
Yok düzelmez. Cimri ve sana yeterince sevgi beslemiyor. Böyle tiplere vaktinizi heba etmeyin. Okulu bitirin atanın ya da çalışın karşınıza size değer verecek başka birileri çıkacaktır

Az önce sevgilimle buluştum ve şimdi beni eve bıraktı. 10 kere aç mısın dedi, ayrıca da benzin almaya indi 10 tane milka (en pahalısından seçmiş) almış verdi. İyi ki diyorum🌸 erkek değer verdiğine para harcar. Daha yeni bir ilişkideyim ama bunlar değer göstergesi bence. Hediye almayan adamla da işim olmaz

Bu adama daha fazla para dökmeyin ve emek vermeyin lütfen. Arkadaşınızın yapmak istediği sürprize bile gereksiz demiş, sizin jest olarak adlandirdiginiz hevesle yaptığınız şeylere de gereksiz gözüyle bakiyordur kesin. Maddiyatla da alakası yok bu işin, gerekirse erkek ayda bir görüşür ama bir yemek yedirebilecek gönlünü hoş edebilecek zamanı ayarlar. Eşimle sevgiliyken benim yemek yemedigim yerde o da hiç yememistir. Aç değilim bile desem bir porsiyon fazla söylerdi mutlaka. Allah aşkına bırak da gençliğinin baharında layık olduğun bir ilişki yasa

Baya bildiğin cimri bu gerçekten. Sana bi abla tavsiyesi cimri insandan kaç. Arkadaşlık bile yapılmaz. Evlenince aldığın herseyi burnundan getirir, şimdiden a101den meyve suyu çikolata alıp parkta oturuyorsanız bu çocuktan hiç bisey olmaz. Ayrıl gitsin
(Parası yoktur, borcu vardir gibi geçici durumlar için yorumum geçerli değil)

Parasız değil ama büyük paralar kazanmıyor.Ben zaten altın kolye alsın Pandora alsın demiyorum.Kolye de olsa gümüş kolye olabilir, bir kazak ya da ceket olabilir.Her gün sigara parası buluyor çünkü.Çicek fiyatlarından haberim yok ama çok pahalı olmayan minik bir buket de alsa gerçekten çok çok mutlu olurdum.

Ben seni anladım kayda değer dişe geçen değerli hissettircek şeyler olabilir diye düşünüyorsun. Küçük şeylerden bende mutlu olan biriyim yeter ki anlamlı olsun mesela. Anlamlı hediyeleri seviyorum ben de. Yeri gelir değerli yeri gelir küçük ama manen değerli birşey alırsın.
Mesela karakalem resmini yaptırmak gibi. İnsanın sevdiği kişi olunca çiçek toplayıp getirse mutlu olur.
Ama değer vermemek farklı bir boyut. Cimri insan bile değer verdiği kişiye karşı çok bonkör oluyor gördüm.

arkadaslari ile yemege gidiyor ama sizle yemiyor bu da size deger vermedigini gosteriyor. adam calisiyormus ben de ogrenci sanmistim. cimri erkeklerin onceligi para oldugu icin insana, kadina deger vermeyi de bilmezler. nasil tahammul edebiliyorsunuz? gunumuzde her sey ultra pahali artik ama ozel gunler de ayda yilda bir oluyor. bir cicek, veya şık bir yemek te esirgenmemeli ya. ben olsam sogurdum

Kendi yemek yiyecek bana sadece çay bide şaka ayağına hesabı bana kitleyecek ben olsam koşarak uzaklaşırdım küçük detaylar gibi görünse de aslında ilerisi için sıkıntılı bir durum bence gözden geçir anlattığın gibiyse oluru yok

Az önce sevgilimle buluştum ve şimdi beni eve bıraktı. 10 kere aç mısın dedi, ayrıca da benzin almaya indi 10 tane milka (en pahalısından seçmiş) almış verdi. İyi ki diyorum🌸 erkek değer verdiğine para harcar. Daha yeni bir ilişkideyim ama bunlar değer göstergesi bence. Hediye almayan adamla da işim olmaz
Ne güzel Allah daim etsin🌸

Bu adama daha fazla para dökmeyin ve emek vermeyin lütfen. Arkadaşınızın yapmak istediği sürprize bile gereksiz demiş, sizin jest olarak adlandirdiginiz hevesle yaptığınız şeylere de gereksiz gözüyle bakiyordur kesin. Maddiyatla da alakası yok bu işin, gerekirse erkek ayda bir görüşür ama bir yemek yedirebilecek gönlünü hoş edebilecek zamanı ayarlar. Eşimle sevgiliyken benim yemek yemedigim yerde o da hiç yememistir. Aç değilim bile desem bir porsiyon fazla söylerdi mutlaka. Allah aşkına bırak da gençliğinin baharında layık olduğun bir ilişki yaevwt

Kendi yemek yiyecek bana sadece çay bide şaka ayağına hesabı bana kitleyecek ben olsam koşarak uzaklaşırdım küçük detaylar gibi görünse de aslında ilerisi için sıkıntılı bir durum bence gözden geçir anlattığın gibiyse oluru yok
Yok ben ödemedim sadece biraz bekledi benden ödememi bende pek yanaşmadım.Alman usulü sevmiyorum bir o ödesin bir ben taraftarıyım.O gün cebimde 50 TL para vardı açıkçası yanaşmadim ödemeye.Sonraki buluşmada ben öderim diye düşündüm

Yok ben ödemedim sadece biraz bekledi benden ödememi bende pek yanaşmadım.Alman usulü sevmiyorum bir o ödesin bir ben taraftarıyım.O gün cebimde 50 TL para vardı açıkçası yanaşmadim ödemeye.Sonraki buluşmada ben öderim diye düşündüm
Anladım ödemediğini ama bi yol yapmış açıkcası böyle şeyler lisede olur en fazla.. hesabı sen öde ben ödiyim konuları daha sevgiliyken bile bana saçma geliyor erkeklerin kadınlara bunu düşündürmemesi lazım ben soğurdum açıkcası

Ben seni anladım kayda değer dişe geçen değerli hissettircek şeyler olabilir diye düşünüyorsun. Küçük şeylerden bende mutlu olan biriyim yeter ki anlamlı olsun mesela. Anlamlı hediyeleri seviyorum ben de. Yeri gelir değerli yeri gelir küçük ama manen değerli birşey alırsın.
Mesela karakalem resmini yaptırmak gibi. İnsanın sevdiği kişi olunca çiçek toplayıp getirse mutlu olur.
Ama değer vermemek farklı bir boyut. Cimri insan bile değer verdiği kişiye karşı çok bonkör oluyor gördüm.
Evet aslında konu maddiyat da değil.O kolyeyi alırken içinden demedi mi buna layık değil daha iyisine layık diye.Ya da bu kızın etrafindaki arkadaşları sürekli sürpriz yapılıp şımartiliyor bende bir kere yapayım diye.Ben bunlardan bahsediyorum.

arkadaslari ile yemege gidiyor ama sizle yemiyor bu da size deger vermedigini gosteriyor. adam calisiyormus ben de ogrenci sanmistim. cimri erkeklerin onceligi para oldugu icin insana, kadina deger vermeyi de bilmezler. nasil tahammul edebiliyorsunuz? gunumuzde her sey ultra pahali artik ama ozel gunler de ayda yilda bir oluyor. bir cicek, veya şık bir yemek te esirgenmemeli ya. ben olsam sogurdum
Evet haklısınız.Ben yılbaşı ve sevgililer gününde yapmamasını da anlayabilirim ben evet önem veririm ama çok değil.Dogum günleri ve yıldönümüne çok önem veriyorum.Her ay bana hediye alsın zaten istemem.Aylik 100 TL kenara ayırsa yılda 2 kere hediye alabilir ya da şık bir yerde yemek yiyebiliriz diye düşünüyorum.

Meyve suyu parasını mi?
Yavrum evladım aç gözünü azıcık.
Adam sana değer vermiyor.
Açsın ama bunu güya 1 yıldır birlikte olmamıza ragmen kendisine söylemiyorsun.
Sen cay içiyorsun ama onun yemek parasını da ödemeni bekliyor ki normalde yemek falan da yemiyormussunuz birlikte.
50 liralık kolye ne demek mesela?
Benim 8 yaşındaki kızım arkadaşlarına hediye alirken saha çok para harcıyor.
Sen bu kadar mı değersiz görüyorsun kendini?

Bu adama daha fazla para dökmeyin ve emek vermeyin lütfen. Arkadaşınızın yapmak istediği sürprize bile gereksiz demiş, sizin jest olarak adlandirdiginiz hevesle yaptığınız şeylere de gereksiz gözüyle bakiyordur kesin. Maddiyatla da alakası yok bu işin, gerekirse erkek ayda bir görüşür ama bir yemek yedirebilecek gönlünü hoş edebilecek zamanı ayarlar. Eşimle sevgiliyken benim yemek yemedigim yerde o da hiç yememistir. Aç değilim bile desem bir porsiyon fazla söylerdi mutlaka. Allah aşkına bırak da gençliğinin baharında layık olduğun bir ilişki yasa
Gereksiz dedi çünkü kendi de sürpriz yapan emek harcayan birisi değil.Benden böyle şeyler bekleme demeye çalıştı içten içe onun da farkındayım.Yemek yesin ona da lafım yok açtır yemiştir.Konu burada beni anlamaması benim ona param yok bile diyememem.Aramizda bu samimiyet yok.1 yıldan fazla oldu ne severim bilmez hiç de merak edip sormamistir.

X