Erkek arkadaşım mı cimri ben mi beklentideyim ?

Yazdıklarınızdan yola çıkıyorum; kaliteli bir motor almayı planlayıp kendinize rota çizip, birlikte hayal kurduysanız (özetle birbirinizi aaaa ne güzel olur diye gazladıysanız) ekipmanlarınızı sizin almanız gerek diye düşünüyorum. Günlük kısa mesafe kullanım için kullanılabilecek bir kasktan bahsetmiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Yazdıklarınızdan yola çıkıyorum; kaliteli bir motor almayı planlayıp kendinize rota çizip, birlikte hayal kurduysanız (özetle birbirinizi aaaa ne güzel olur diye gazladıysanız) ekipmanlarınızı sizin almanız gerek diye düşünüyorum. Günlük kısa mesafe kullanım için kullanılabilecek bir kasktan bahsetmiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Evet durum bu şekildeydi. Benden önce motoru olsa ve motoruna beni sonradan dahil etse ve bana kask aldırsa ne alaka derdim, ilk motoru aldı hediye kaskları birlikte taktık hala takıyoruz, şimdi motoru büyütelim bu yetmiyor dedi ve ileride evleneceğimiz zaman para lazım olucak satarım bi ek geliri de olur diyerek büyük aldı. Ekipmanları da o alsaydı bana tabiki çok mutlu olurdum ama birlikte tura çıkmak en büyük hobi oldu şuanda bizim için hatta motor yokken napıyoduk diyoruz arada birbirimize, tüm bu muhabbetler olduğu için almalıyım diyorum zaten.

o zaman pinti değil bu adam. kendinizi düzgün ifade edebilen birine benziyorsunuz. maaşlı çalışan bir kadının tüm ekipmanı bir ayda alabilmesi zor. bunu söyleyebilirsiniz. alırım ama zamana yayarım, alamam çünkü kendime göre ödemelerim var diyebilirsiniz.bu cümlelere kırılmaz ki adam. o zaten böyle diyince size kaskı alır.
(kask çok güvenli ise oldukça pahalı arkadaşımdan biliyorum zorlanması normal o da maaşlıymış. bugün burada okuduğum leş erkek örneklerinden sonra erkek arkadaşın sadık gezmeyi eğlenmeyi seven pırlanta gibi çocuk gözüktü gözüme :)))) ne aldatıyor ne metres tutuyor ne yedekliyor ne özel uçağı var. birbirinize açık olun. ninemin deyimiyle taş olun baş yarın.:)))sevgiler.

Ben aynı bu cümleyi ve yazın olacak giderlerimi konuşunca o zaman ben sana ceketle eldiveni alayım onlar aradan çıksın sen de kask al ama ucuza kaçma çok güvenilir olsun motor daha büyük olacak çünkü dedi. Ceketle eldiven daha mı ucuz kasktan evet ama bu adamın da kendine göre harcamaları var daha rahat olunca eli daha iyisini de alacağını biliyorum. Yapmayan bunu da yapmaz ceketi de rahatlayınca alırsın boşver de diyebilirdi bana. Kimse mükemmel değil tabiki ne konular okuyoruz o insanları düşünecek olursak şu konu çok basit kaçıyor.

Hediye alma konusunda evet kendisinin çok büyük eksisi var gözümde ama napalım umarım öğretirim :KK70:

Beni rahatsiz etmedi ya.

Bunlar masrafli hobiler tabi ki. Almak istememek de gayet normal. Sahsen kendim o kadar parayi baska yere gommeyi tercih ederim.
Ama 6 aylik sevgilim bana o kadar masrafli bir hediye alsin da istemem, bineceksem kendim alirim diye dusunuyorum.

Yine de bilemedim ya, hala parayi baska yere gomerim fikri daha agir basiyor 😅 daha yeni bir akrabam tam takim duzdu kendine, benim icime dert oldu verilen para 🤪😂

Adam 6 ayda bir buket çiçek almamıs sen hala cimri mi diye mi soruyorsun konu sahibi? Yapma etme nasıl hiç içinden gelmez bir adamin sevgilisine bir çiçek almaması bu kadar sürede. Bence bu bile bariz yontulmamislik göstergesi. İçi acıyodur ona verilecek paraya :)) bu adam sana bu kaskı aldırır maalesef sende bu iyi niyet varken. Ama o yollardan geçmiş 9 yillikta evli biri olarak şunu soyleyeyim herşey ama herşey mükemmel olsun sadece cimri olsun asla ömür gecmez böyle adamla. Çünkü cimri insan her zaman can sıkar arkadaşlikta bile cimri insana gelemiyorum ben görüşmek istemiyorum bir yerden sonra. Evlilik böyle olmayacak. Bide belkide bu kendisini bastırıyor hali de olabilir. Evlilikte herşeye ona o para verilir mi buna bu para verilir mi ye başlarsa eyvah eyvah. Ay bilmiyorum ben asla yapamam cimri insana da hiç gelemem Allah kolaylık versin.

Evlenince de sen kendi ekmegini alırsın o kendi ekmeğini .

az önce ekşi mayalı ekmek almış gelmiş çok güzel koktu sen de çok seviyosun kahvaltıda diyerek hakkını yedirmiyim şimdi öyle bi durum asla olmaz :KK70: genelleme yapmayı çok seviyoruz sizin adınıza söylemiyorum ben de yapıyorum bunu ama her konuda bu konudaki gibi değil olsa zaten yürümez ve bitirirdim.

yani kaskınızı kendiniz almanız bana absürt gelmedi bende motorcuyum çünkü kasklar gerçekten çok pahalı türkiye'de motorun kendisi de çok pahalı o yüzden bu tek başına bir neden gibi gelmedi ama diğer konular varsa bilemicem

az önce ekşi mayalı ekmek almış gelmiş çok güzel koktu sen de çok seviyosun kahvaltıda diyerek hakkını yedirmiyim şimdi öyle bi durum asla olmaz :KK70: genelleme yapmayı çok seviyoruz sizin adınıza söylemiyorum ben de yapıyorum bunu ama her konuda bu konudaki gibi değil olsa zaten yürümez ve bitirirdim.
Bu kadar kişi de genellemiyordur bence ya . Gözüne çarpmış hissetmişsiniz sorgulamaya başlamışsınız .hislerinize güvenin

İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:
İyide 300 500 degilki alasin.onun motoru. Olduki ayrildiniz dunya hali. Senin isteyesin yok ayip dersin onun veresi yok kalsin nasilsa hobim isime geldi der. Niye bu kadar para gitsinki. Genel halinede bakmak lazim. Ama ben onun kadar hobi olarak gormedigim bir motora su devirde o kadar para harcamam.kendi dusuncem

Sevgiliniz cimri. Açık ve net söylüyorum cimri. Kolay kolay kimseye cimri demem, yok parası yok bu şu takmam ama bu adam dümdüz cimri. Mesela ben neden sevgilimin motorunu kullanırken kask takmak için ekipmanı kendim alayım? Bunu kendisi düşünmeli. Üstelik tek siz kullanmayacaksınız ki onu bir başkalarıda kullanacak sormazlar mı "baska kask yok mu?"diye.
Saçmalık.

Hayatimda duyduğum en saçma şey olabilir. Altı aylık ilişki motor adamin üstüne de motora binerken sıkılmamak için sevgilisine ekipman aldırıyor. İyi madem araciniz yoksa onun aracına binerken kendi hava yastiginizi hatta yedek lastiği de alın ne olur ne olmaz.

Bence kask gibi kişisel olacak ve güvenlik açısından aşırı önemli bir ekipmanı kullanan almalı. Ben bu hobiyi paylaşmak isteseydim kendim seçip parası neyse verirdim, kendi can güvenliğimi sevgilim bile olsa başkasının maddi pazarlığına sokmazdım. Ayrılma gibi bir durum olursa da illa bir alıcısı çıkar kaskın. Ama bunun yanında anlattığınız yemek, hediye vs tutumu çok iç açıcı gelmedi.

Ben aynı bu cümleyi ve yazın olacak giderlerimi konuşunca o zaman ben sana ceketle eldiveni alayım onlar aradan çıksın sen de kask al ama ucuza kaçma çok güvenilir olsun motor daha büyük olacak çünkü dedi. Ceketle eldiven daha mı ucuz kasktan evet ama bu adamın da kendine göre harcamaları var daha rahat olunca eli daha iyisini de alacağını biliyorum. Yapmayan bunu da yapmaz ceketi de rahatlayınca alırsın boşver de diyebilirdi bana. Kimse mükemmel değil tabiki ne konular okuyoruz o insanları düşünecek olursak şu konu çok basit kaçıyor.

Hediye alma konusunda evet kendisinin çok büyük eksisi var gözümde ama napalım umarım öğretirim :KK70:

Adam cimri mi diye kendiniz konu acip sonra yine kendiniz kendinizi adamin cimri olmadigina ikna ettiniz tebrik ediyorum. 😁
Madem boyleydi konuya gerek yokmuş ki.
Ayrica motosiklette her şeyi tam ve kaliteli yapayim denirse oldukca pahali bir hobi yani parasi olan yapar. 🤷
8 bucuk yillik evliyiz. Biz evlendikten sonra motosikleti ilk degistirdigimizde butun ekipmanlari da sifirdan almistik taaa seneler önce, bu kadar pahalilik yoktu ama iki kişi yaklaşik 40bin harcamiştik, o zamana gore de coktu bu para.
En son aldigimizda ise kask 15bindi. Zaten kaliteli kasklar suan 15-20-25bin bandinda.

İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:
Vallahi bizde şimdiki eşimle yani ozaman nişanlımdı rahat gezelim diye motor almistik kask da aldik ls2 lerden evimizin tadilat islerini de yaptiriyorduk ikimizde calisiyorduk ama esim benim lise arkadasim birlikte büyüdük cok uzun yillar iliskimiz oldu hic öyle para hesabimiz olmadi nişanlıyken falan ne varsa atardik ortaya eksiğimizi gediğimizi tamamlardık hic hatirlamiyorum bile ne ben onu yolayım ne o beni yolsun tüm para bizimdi yani ama sevgiliyken hesap vs hiç ödediğimi hatırlamıyorm sürekli hediye vs de alırdı ayrica kask hep bende dururdu kim kullanacak almaya gelince kaskimla giderdim motorda 2 kaski nasil zapdetsin sürekli ama bu sizin sevgiliniz şuan bilmiyorum ilişkinz yeni 6 aylik 6 ayda bu samimiyeti nasıl yakalar insn utanması lazım nişanlı vs degilsiniz ayrilmaya kalksaniz motor adamin elinizdeki kask bile işe yaramaz ayıp geldi bana yaptigi utanmadan kaç ayırdın vs enteresan hiç cömert bir erkek değilmiş hiç hoşuma gitmez böyle tipler hesap da ödetiyor maşallah yerinizde olsam çat çat suratina yapistirirm lafi banane onun zevkinden motorundan hırsımdan arkasina bile oturmam yani o kaskida almam onada al demem napiyosa yapsin

Bu arada düğümne tam 1 ay kala 150 lik motorla eşim bakkala giderken ayakta terlik falan cukuru gormuyor 80 le giriyor ayak bacak parmak erimisti ayakkabiyi zor giydi düğünde direk sattirdim o motoru araba aldik ama calisma hayatina baslayinca bu sefer 100 lük yine aldi araba bende kalsin diye tın tın gidiyor artık mecbur cocuklar olsugundan araba bende hala korkuyorm bacaklari ve el bilekleri agri yapiyor hala 7 sene oldu .. kafasi da kaldirimlara sürtmüş allahtan kask vardi kafasinda cok dikkat edin sevmiyorm motoru

Son düzenleme:
Dümdüz cimri bence. Valla yalan değil kahve dahi olsa ödemeyi teklif ederim ama ödetmek istememesi benim için artıdır. Kimseden bana binlerce lira harcamasını beklemem ama 5 lirasının 4 lirasını bana harcamaya istekli olmalı.

Sevgiliniz cimri. Açık ve net söylüyorum cimri. Kolay kolay kimseye cimri demem, yok parası yok bu şu takmam ama bu adam dümdüz cimri. Mesela ben neden sevgilimin motorunu kullanırken kask takmak için ekipmanı kendim alayım? Bunu kendisi düşünmeli. Üstelik tek siz kullanmayacaksınız ki onu bir başkalarıda kullanacak sormazlar mı "baska kask yok mu?"diye.
Saçmalık.

Kaskı tek ben kullanacağım başkası kullanmayacak o ayrı ama motor tabiki onun. Düşünmesini isterdim jest olarak onu anlatmak istedim beklentiye soktum kendimi.

Kaskı tek ben kullanacağım başkası kullanmayacak o ayrı ama motor tabiki onun. Düşünmesini isterdim jest olarak onu anlatmak istedim beklentiye soktum kendimi.

Ben de senin almanın daha uygun olduğunu düşünüyorum. Senin takacağın kaskı o neden alsın? Herkes sormuş ya ayrılırsanız sen kaskı ne yapacaksın diye, e adam napacak? Ailesi binmiyor, arkadaşlarının da motoru var. Sonra ki sevgililerinin bineceğinin garantisi yok, ben asla binmem mesela.

Kaldı ki siz arada sevgilinize eşlik etmek için zoraki motora binmekten öte baya her haftasonu gezilere giden, plan yapan, videolar izleyen, araştıran bi çift olmuşsunuz, artık ortak hobi olmuş. Ki bu nedenle de zaten artık kaskın kalitesinin arttırılması ihtiyacı hissedilmiş.

Sen ne kadar ayırdın demesi olmamış ama sizden ben şunu alayım tarzı bı yaklaşım görmediği için duyurmak istemiş sanırım.

Sevgilisinin otel masraflarını üstlenen adama cimri demem ben açıkçası. Ben bu teklifi bile asla kabul etmeyen bi kadınım. Benim yorumumu öyle değerlendirin 😃

X