Erkek arkadaşım mı cimri ben mi beklentideyim ?

Ben de tam anlamıyla aynısını düşünüyorum ama önceki sorunlu erkek arkadaşım lazerde canım acıyo diye gidip lumea ev tipi makine yollamıştı kargoyla bu acıtmıyo sevgilim diye bu incelikte biriydi ama manyağın tekiydi, şuankiyle uyum mutluluk huzur herşey çok iyi olduğu için bu yönünü biraz sineye çekiyorum hata mı bilmiyorum ama
Evet hata ediyorsun. 6 aylık ıliskide böyle iseniz ciddi düşünüyoruz diyosun ilerde devami gelecektir. Senin gelirin olduğu için kask vb. şeyleri sana aldırmak istiyor çünkü sevgilin cimri. Dudak dolgusu için 4 bin vermiyorum diyosun ki yaptırma zaten ama kask için de 7 bin verme. İlerde neler olacağını ilişkinizin nasil ilerleyeceğini bilemezsin.

Ben de tam anlamıyla aynısını düşünüyorum ama önceki sorunlu erkek arkadaşım lazerde canım acıyo diye gidip lumea ev tipi makine yollamıştı kargoyla bu acıtmıyo sevgilim diye bu incelikte biriydi ama manyağın tekiydi, şuankiyle uyum mutluluk huzur herşey çok iyi olduğu için bu yönünü biraz sineye çekiyorum hata mı bilmiyorum ama
Evet hata ediyorsun. 6 aylık ıliskide böyle iseniz ciddi düşünüyoruz diyosun ilerde devami gelecektir. Senin gelirin olduğu için kask vb. şeyleri sana aldırmak istiyor çünkü sevgilin cimri. Dudak dolgusu için 4 bin vermiyorum diyosun ki yaptırma zaten ama kask için de 7 bin verme. İlerde neler olacağını ilişkinizin nasil ilerleyeceğini bilemezsin

Onun kaskı ayrı benimki ayrı. Şuan olanlar çok yetersiz koruyucu değil o yüzden iyi bir kask alacağız o da 5-7 bin arası.
Kaskı kıyafeti derken bayağı yüklü bir meblağdan söz ediyoru, ceketlerin fiyatını geçen öğrendim şoke oldum.
Zorunda mı, hayır.
Siz binmek zorunda mısınız, hayır.
Taksiyle takip edin onu, herkes kurtulsun:)

6 aylık sevgilimin motoruna binmek için kasta ekipmana yatırım yapmak saçmalık. Onun yedekte bir kask hep bulundurması gerek. Kendi motor zevki için size zorunlu harcama yaptırması itici bence. Ha o misafirleri için bir yedek kask bulundurur siz beğenmez kendiniz o bişey demeden alırsınız o ayrı. Ne yani araba alsa lastik parası ayırdın mı diye mi sorcak bence bi fark yok. Cimri ve düşüncesiz.

Senin motorun yok ki kask alasın. Bana saçma geldi. Kaskı kendisinin bulundurması gerekmiyor mu ben mi yanlış düşünüyorum?
İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:
Kendine neden bunu yapıyorsun? Ne kaskı ne motoru sizene onun aldığından . Ne yapıyorsa kendş yapsın . İyilik yapmazsam benden ayrılır diye endişe mi ediyorsun? Başın çok yanar canım bu normal değil

İlk olarak bu konu maddi beklenti konusu asla değil, ekonomik özgürlüğüm 8 senedir elimde ve şükür istediğimi şartlar elverdiğince alabilecek durumdayım diyerek konuyu hemmeeeen özetliyorum;

erkek arkadaşım ( yaş 27, ilişki 6 aylık, tek gözüme batan sorun bu, ciddi düşünmeceler var, ailesiyle tanıştım ablası arkadaşım vb. nazar boncuğu ) motora merak saldı, ilk küçük bi motor aldı öğrendi etti ben arkada artçı olarak ilerliyoruz aşırı keyifli sürüşler günler rotalar derken motoru büyütmeyi düşünüyor ve ekipman almamız gerek diyerek araştırmalara girdik birlikte. İlk günler arkadaşlarının yanında daha eflatunsa da kask alıcaz bunun ceketi eldiveni dizliği var derken aha dedim bu ekonomide hapı yuttum 20k olucam sanırım ama konuşma stili ona da alıcaz baya para gidecek modundaydı ben de kendi içimde ona o kadar yük olmam kaskı alır kalanları ben alırım diye düşünürken bi gün '' aşkım sen kaç tl ayırdın ? '' dedi. Öyle deyince ben de kaskı şimdi alırım diğerlerini yaza alırım o kadar para şuan veremem zaten dedim konu kapandı.

Çok sevdiğim iş arkadaşıma durumu anlatınca eflatuns sevgilin her konuda çok çok iyi ama bu ve hediye konusunda çok eksi dedi, iyi maaş alan biri, çalışan biri, sana şimdiye kadar hediye almamasını geç ( sadece sevgilililer gününde aldı ) kendi hobisine seni dahil etti bu çok güzel ama ekipmanları sana aldırıyor bence senin en azından kaskını almalıydı bu hoş değil deyince bana dank etti haklı olabilirliği. Kendine göre borç harç durumları elbette var motoru da yeni aldı sonuçta ama sizce bana almaması cimri bir yaklaşım mı? Yoksa ben mi etkilendim arkadaşımdan :KK43:
Diyelim ayrildiniz O zaman ekipmanlar icon motor mu alacaksiniz cok sacma, keske kac to ayirdin dediginde Ben Sen alirsin diye dusundum deseydiniz,

Benim arkadaşımın motorunda beni alacağı zaman tüm ekipmanlarını bulundurur.Ben niye alacakmışım, ayrılınca velayeti kimde olacak hadi sende oldu.Kaskı ne diye kullanacaksın. Yaz mevsiminde başıma güneş geçmesin diye mi kullanacaksın.Bosver gitsin böyle olmaz.Cimri bu adam.

güzel bir ilişkiniz var belli ama sizin olmayan bir motor için almanız gereken kask 6 bin çok yüksek rakam size bile absürt geliyor.

çok saçma. Kendinizi kullandırmayın bence. Eşimle 10 yıl sevgililik dönemimiz oldu, maddi olarak beklentim de hiç olmadı ama böyle saçma bir şeyi de kabul etmezdim açıkçası.

ay deli misin adam seni ayak üstü hobi falan derken yiyor fazla vericisin kendini geri çek evli değilsiniz kocan değil keza ki gerek yok yoluyor resmen paranı tut aileme veriyorum de o kendine cömert sadece sana değil

Biz eşimle sevgiliyken bana hesap ödetmemek için direnirdi öyle iyi de değil orta gelirliydik. Çok garipsedim şahsen. Kendi motorunun kaskını beklemesini. Pes diyorum
kıza bir şekilde sevdirmiş motoru artı masraflarını da kıza yaptırtacak :)
hani ayrılma vs olursa kız o duygusallıkla verir bedavaya gelir :KK70:

konu sahibi eflatuns eflatuns böyle yazınca çok acımasız oldu ama ger.ek bu
paranızı deli gibi tutkunu olmadığınız şeyler için çarçur etmeyin

arkaya benden başka kimse binmedi şimdiye kadar çünkü tüm arkadaşları aynı anda motor aldılar hepsinin ekipmanı vardı, bi evli çift olan var sevgilisi olan da yok aldı mı almadı mı diye örnek verebileceğim. kask bende duruyor dışarı çıkacağımız zaman beni alıyor evden kaskla cıkıp kaskla eve geri dönüyorum, işe giderken de kask bende dönüşte saatler uyuşmadığı için bende kalıyor yine.
eeee zaten kararınızı vermişsiniz ne diye insan yoruyorsunuz burda
sonra ne enayiymişim dersiniz

Olay sadece kaskla bitmiyor aman dikkat.

Kaskı takar, tshirtle motora binersiniz kollarınız asfaltta lime lime yüzülür, aman yarabbi.

Deri ceket olmalı, pantalon bile kalın kumaştan olmalı. Motorcuların deri giymesinin sebebi zevk değil güvenlik.

Siz kendi bedeninize uygun giysileri alın, o da kaskı alsın.

Kask motorun ekipmanı.

Motorsiklet kullanıyorum ben de ama 7 bin liralık kask neymiş ya öyle, nerdeyse en kalitelisini kullanıyorum 3 bin tlye aldım :KK70:

Kim kandirdi sizi en "neredeyse" en kalitelisini kullandiginiz konusunda? 🙄
3bine kaliteli kask almak bundan seneler önceydi? 7 senelik kaski takmaya devam ediyorsaniz ve fiyatlardan haberiniz yoksa normal.

X