Erkek arkadaşım cimri mi

Meyve suyu parasını mi?
Yavrum evladım aç gözünü azıcık.
Adam sana değer vermiyor.
Açsın ama bunu güya 1 yıldır birlikte olmamıza ragmen kendisine söylemiyorsun.
Sen cay içiyorsun ama onun yemek parasını da ödemeni bekliyor ki normalde yemek falan da yemiyormussunuz birlikte.
50 liralık kolye ne demek mesela?
Benim 8 yaşındaki kızım arkadaşlarına hediye alirken saha çok para harcıyor.
Sen bu kadar mı değersiz görüyorsun kendini?
Değersiz görmüyorum tabiki.Sadece ilişki tecrübem hiç yok.O yüzden bu soruyu açtım, sizlere fikir sundum.Erkek arkadaşıma da gerekenleri söyledim.İçimde yeterince tuttum.

Eylül ayında açtığın konu da şurada dursun.
Sevgilim dediğin adamla aylar geçmesine rağmen telefonla bile konuşmuyorsun. Çünkü seninle onu bile yapmak istemiyor.
Tabi ki tanımzasınız birbirinizi.
Senin bir ilişkin falan yok.

Gereksiz dedi çünkü kendi de sürpriz yapan emek harcayan birisi değil.Benden böyle şeyler bekleme demeye çalıştı içten içe onun da farkındayım.Yemek yesin ona da lafım yok açtır yemiştir.Konu burada beni anlamaması benim ona param yok bile diyememem.Aramizda bu samimiyet yok.1 yıldan fazla oldu ne severim bilmez hiç de merak edip sormamistir.

Evet haklısınız.Ben yılbaşı ve sevgililer gününde yapmamasını da anlayabilirim ben evet önem veririm ama çok değil.Dogum günleri ve yıldönümüne çok önem veriyorum.Her ay bana hediye alsın zaten istemem.Aylik 100 TL kenara ayırsa yılda 2 kere hediye alabilir ya da şık bir yerde yemek yiyebiliriz diye düşünüyorum.
bir arkdasim cok az surede tanidigi biri ile nisanlandi. biraz da aile baskisi ile diyeyim ben. nisanliyken "ac misin "diye soruyor buna. kiz da evet diyor. cocuk hadi bakkala girip biseyler alalim diyor. a101 bile degil yani bakkal:KK70: aliyorlar biseyler. kiz da sinirlenip aldiklarini cöpe atiyor. cocuk ozur falan dilemis. sonrasi ne oldu bilmiyorum ama evlendiler bunlar. en son 2 sene once konusmustuk. cocuguna kiyafet almiyor, kuzenlerinin eskisini giydirmeye calisiyo diyordu. hatta arkadas krndi icin alisveris yapmak istediginde babasi karsiliyormus.

Şuan her gün konuşuyoruz.Belirtmek istiyorum.
Bu aylarca yaşadığıniz saçmalıkları yok etmiyor ki "sevgilin" yine hayatında sana dair bir şey yapmıyor. Meyve suyu ve çikolata. 50 liralık kolye. Maksimum yapacağı bunlar. Ne demek olduğu da çok açık. İlk ilişkin olabilir ama arkadaşlarını da görüyorsun, liseliler bile daha çok sey yapıyor sevgililerine. İçindekileri dökmem de önemli değil bir iki lafla seni geçiştirecek.

Merhaba.1 yılı geçen ilişkim var.Erkek arkadaşım anlayışlı biridir gönlümü alır küs uyutmaz.Bu konularda bir problem yok ama başka bir konudan muzdaribim.Erkek arkadaşımla benim üniversiteden dolayı ayda bir buluşabiliyoruz.Kendi çalışıyor ben yakın bir yerde üniversite okuyorum.Neyse konuya geleyim ben.Erkek arkadaşımla son buluşmamızda yanımda para olmadığı için aç değilim dedim.Kendi acıkmıştı ve yemek yemek istediğini söyledi.Bende tamam sen ye ben aç değilim bende çay söylerim dedim.Gittik yemek yedi bende çay içtim ama cebimde çok az para vardı o yüzden kendi yediği yemeği ödeyemezdim.Şaka niyetli hadi kalk kasaya öde dedi bende ödeyim tabi diyip güldüm sonra biraz bekledik neyse ben geliyorum ödeyip dedi tamam dedim bende onu bekledim.Bu sadece bir örnek buluştuğumuz esnada hiç yemek yemiyoruz kahve içmiyoruz aktivite yapmıyoruz sadece bir çay bahçesinde bankta oturuyoruz.Kendj arkadaşları ile dışarı çıktığında sürekli yemek yemeğe gidiyorlar bana teklif dahi etmiyor.A101'e gidip meyve suyu çikolata alıp yiyoruz.Gecen sene doğum günümde bir şey almadı bu sene de kolye almış fiyatına baktım 50 TL çiçek Sepetinden bijuteri kolye.Hem tarzım değil hemde zaten bir kere taktım koptu.Sevgililer gününde almadı yılbaşında almadı yıldönümü geçti kutlama yapmadık.Benim ilk sevgilim olduğu için heyecanliydim açıkçası özel günlere de önem veriyorum.Maddi olarak çok iyi diyemem ben çalışmıyorum kpss hazırlarlaniyorum ama onun ailesi ve kendi bizden kat ve kat fazla kazanıyor.Ben ona sweatshirt akıllı saat zincir kolye aldım 800 TL'ye battaniye ördüm.Çok pahalı hediye zaten beklemiyorum alsa da kabul etmem ama kolye de alıyorsa gümüş şık kolyeler var onlardan da alabilir.Çicek zaten almıyor.En yakın arkadaşlarım çok güzel ilişkiler yaşıyor doğum günlerinde parti veriyorlar yıldönümünde baş başa şık bir restaurantta yemek yiyorlar, hediye veriyorlar gerçekten çok özeniyorum.Bu kadar olmasa da doğumgünümde bulussak pasta yesek de olurdu ya da yıldönümünde bir yemek de yesek olurdu.Yaslar 22 26 küçük de değil düşünemiyor desem.Geçen gün arkadaşım erkek arkadaşı için organizasyon yaptı hediye pasta vs. Bana da sordu fikir almak için o sırada erkek arkadaşıma söyledim böyle böyle diyor sen erkeksin sence ne alabilir diye.Boşa masraf yapıyor ya diyip güldü sana göre öyle ben de değer veriyorum açıkçası dedim bir seg demedi kapattı konuyu.Düzelir mi bu adam ben ne yapmalıyım? Çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim.
Sen neden erkek arkadaşına acıktığını söyleyemiyorsun ? O nasıl sana kalk hesap öde diyebiliyor ?
Başkasının çiçeği hediyesine bakıp kendini neden kıyaslıyorsun?

Bu aylarca yaşadığıniz saçmalıkları yok etmiyor ki "sevgilin" yine hayatında sana dair bir şey yapmıyor. Meyve suyu ve çikolata. 50 liralık kolye. Maksimum yapacağı bunlar. Ne demek olduğu da çok açık. İlk ilişkin olabilir ama arkadaşlarını da görüyorsun, liseliler bile daha çok sey yapıyor sevgililerine. İçindekileri dökmem de önemli değil bir iki lafla seni geçiştirecek.
Azarlar gibi konuşmanızı çözemedim açıkçası belki benden büyüksünüz bilemiyorum.Akıl danışmak için yazıyorum.Şans verdim o konuda ve gerçekten şuan her gün arıyor soruyor konuşuyoruz.Buluşmalarimiz ayda bir evet ona da şimdilik yapacak bir şey yok.Cimri mi değil mi yoksa ben mi abartiyorum bunu bilmek istedim.Kimse mükemmel ilişki yaşamıyor ama insan bir kere seviyor düzeltmek istiyorum aşık olduğum insanı.Sevmedigim adam bana dünyaları alsa ne fayda eder.Başma erkek de yok değil tabiki ayrılıklar olacak.Ayrildiktan sonra pişman olmak istemiyorum çok üzülmek istemiyorum.Tabiri caizse az hasarla atlatmak istiyorum tüm bunları

Çok üzülerek söylüyorum; cimri değil, sana değer vermiyor.
Bu durum düzelmeyecek, o hediyeler, çiçekler sana asla gelmeyecek.
Ayrıl, kurtul. Zamanına yazık. Bir de uzak mesafe, ASLA değmez.
Ilk ilişkinmiş. Sürmesi için elinden geleni yaparsın biliyorum. Yürümez. Inan yıllar sonra bu ilişkide geçen her gününe pişman olacaksın.

Hediye almayabilir bazı insanların hediye anlayışı yoktur ama yemek konusuna bakarak cimri olduğunu söyleyebilirim
Ama kız ona çalışmadığı halde nasıl bir hediye almış,kendisinin aldığı hediyeye bak,bir erkek olarak böyle bir karşılık vermesi mi gerekir,tamam hediye almak için vermiyoruz ama bu kadar ökuzlukte olmaz yani,bı de konu sahibi daha adamın yanında çekinmeden açım ama ama param yok diyemiyorsunuz,demek ki yanında o kadar da rahat değilsiniz,eksik bir seyler var

Merhaba.1 yılı geçen ilişkim var.Erkek arkadaşım anlayışlı biridir gönlümü alır küs uyutmaz.Bu konularda bir problem yok ama başka bir konudan muzdaribim.Erkek arkadaşımla benim üniversiteden dolayı ayda bir buluşabiliyoruz.Kendi çalışıyor ben yakın bir yerde üniversite okuyorum.Neyse konuya geleyim ben.Erkek arkadaşımla son buluşmamızda yanımda para olmadığı için aç değilim dedim.Kendi acıkmıştı ve yemek yemek istediğini söyledi.Bende tamam sen ye ben aç değilim bende çay söylerim dedim.Gittik yemek yedi bende çay içtim ama cebimde çok az para vardı o yüzden kendi yediği yemeği ödeyemezdim.Şaka niyetli hadi kalk kasaya öde dedi bende ödeyim tabi diyip güldüm sonra biraz bekledik neyse ben geliyorum ödeyip dedi tamam dedim bende onu bekledim.Bu sadece bir örnek buluştuğumuz esnada hiç yemek yemiyoruz kahve içmiyoruz aktivite yapmıyoruz sadece bir çay bahçesinde bankta oturuyoruz.Kendj arkadaşları ile dışarı çıktığında sürekli yemek yemeğe gidiyorlar bana teklif dahi etmiyor.A101'e gidip meyve suyu çikolata alıp yiyoruz.Gecen sene doğum günümde bir şey almadı bu sene de kolye almış fiyatına baktım 50 TL çiçek Sepetinden bijuteri kolye.Hem tarzım değil hemde zaten bir kere taktım koptu.Sevgililer gününde almadı yılbaşında almadı yıldönümü geçti kutlama yapmadık.Benim ilk sevgilim olduğu için heyecanliydim açıkçası özel günlere de önem veriyorum.Maddi olarak çok iyi diyemem ben çalışmıyorum kpss hazırlarlaniyorum ama onun ailesi ve kendi bizden kat ve kat fazla kazanıyor.Ben ona sweatshirt akıllı saat zincir kolye aldım 800 TL'ye battaniye ördüm.Çok pahalı hediye zaten beklemiyorum alsa da kabul etmem ama kolye de alıyorsa gümüş şık kolyeler var onlardan da alabilir.Çicek zaten almıyor.En yakın arkadaşlarım çok güzel ilişkiler yaşıyor doğum günlerinde parti veriyorlar yıldönümünde baş başa şık bir restaurantta yemek yiyorlar, hediye veriyorlar gerçekten çok özeniyorum.Bu kadar olmasa da doğumgünümde bulussak pasta yesek de olurdu ya da yıldönümünde bir yemek de yesek olurdu.Yaslar 22 26 küçük de değil düşünemiyor desem.Geçen gün arkadaşım erkek arkadaşı için organizasyon yaptı hediye pasta vs. Bana da sordu fikir almak için o sırada erkek arkadaşıma söyledim böyle böyle diyor sen erkeksin sence ne alabilir diye.Boşa masraf yapıyor ya diyip güldü sana göre öyle ben de değer veriyorum açıkçası dedim bir seg demedi kapattı konuyu.Düzelir mi bu adam ben ne yapmalıyım? Çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim.
Düzelmez tabi ki.Birak kaç şu adamdan.Nasill kendi yer sen çay içersin?İnsanın içi rahat etmez ya.Bak çok pişman olursun.Cimri adamla, böylesine düşüncesiz adamla hayat geçmez.

Sen neden erkek arkadaşına acıktığını söyleyemiyorsun ? O nasıl sana kalk hesap öde diyebiliyor ?
Başkasının çiçeği hediyesine bakıp kendini neden kıyaslıyorsun?

Çok üzülerek söylüyorum; cimri değil, sana değer vermiyor.
Bu durum düzelmeyecek, o hediyeler, çiçekler sana asla gelmeyecek.
Ayrıl, kurtul. Zamanına yazık. Bir de uzak mesafe, ASLA değmez.
Ilk ilişkinmiş. Sürmesi için elinden geleni yaparsın biliyorum. Yürümez. Inan yıllar sonra bu ilişkide geçen her gününe pişman olacaksın.
Evet tam olarak beni anlayan sizsiniz.İnsan sevince gurur yapamıyor.Sürekli düzeltmek istiyor.Bende biliyorum bu adamın sonsuza kadar hayatımda kalmayacagini incelediği yerden kopacak bir gün.

Azarlar gibi konuşmanızı çözemedim açıkçası belki benden büyüksünüz bilemiyorum.Akıl danışmak için yazıyorum.Şans verdim o konuda ve gerçekten şuan her gün arıyor soruyor konuşuyoruz.Buluşmalarimiz ayda bir evet ona da şimdilik yapacak bir şey yok.Cimri mi değil mi yoksa ben mi abartiyorum bunu bilmek istedim.Kimse mükemmel ilişki yaşamıyor ama insan bir kere seviyor düzeltmek istiyorum aşık olduğum insanı.Sevmedigim adam bana dünyaları alsa ne fayda eder.Başma erkek de yok değil tabiki ayrılıklar olacak.Ayrildiktan sonra pişman olmak istemiyorum çok üzülmek istemiyorum.Tabiri caizse az hasarla atlatmak istiyorum tüm bunları
Nisanur, 1 yılı geçkin ilişkide oturup bir yerde yemek bile yememişsiniz. Bunu normal görme.
İlk kez ilişkin olmuş olabilir. Ama insan bir kere sevmez bu da yanlış.
Valla ben üzüldüm sana, baharını yaşayan çiçek gibi genç üniversite öğrencisi kızsın. Neden bu hödükle vakit harcıyorsun? Vaktin kıymetsiz mi?
Sen kendini iyi şeyler yaşamaya layık görmüyorsan başkası da yaşatmaz zaten.
Karşındaki insan seni aldatmıyor diye mükemmel değil. Zaten aldatmamasını bekleriz, normali bu.
Yazık ama. İnsan şunca zaman bir tepki verirdi.
Ben olsam midem almaz bana 50 tl ye bujiteri kolyesi alan bir kez yemeğe çıkmadığım, bir iki jesti olmayan adamı.
Üstelik bu adam öğrenci halinle senden hediye kabul ediyor pekala...
Berbat bir durum.
Düşünceli adam sev.
Var öyleleri.
Bırak bunu, mutsuz olacaksın.

Evet tam olarak beni anlayan sizsiniz.İnsan sevince gurur yapamıyor.Sürekli düzeltmek istiyor.Bende biliyorum bu adamın sonsuza kadar hayatımda kalmayacagini incelediği yerden kopacak bir gün.
Sen koparmazsan kopmuyor güzelim. Geçen tek bir gününe yazık. Ayrıca vakit geçtikçe ilişkiye daha çok yatırım yaptığın için ayrılmak zorlaşır.
Cesaretini topla ve ayrıl. 1 ay sonra bize dua edersin 😉

Bence adam
Azarlar gibi konuşmanızı çözemedim açıkçası belki benden büyüksünüz bilemiyorum.Akıl danışmak için yazıyorum.Şans verdim o konuda ve gerçekten şuan her gün arıyor soruyor konuşuyoruz.Buluşmalarimiz ayda bir evet ona da şimdilik yapacak bir şey yok.Cimri mi değil mi yoksa ben mi abartiyorum bunu bilmek istedim.Kimse mükemmel ilişki yaşamıyor ama insan bir kere seviyor düzeltmek istiyorum aşık olduğum insanı.Sevmedigim adam bana dünyaları alsa ne fayda eder.Başma erkek de yok değil tabiki ayrılıklar olacak.Ayrildiktan sonra pişman olmak istemiyorum çok üzülmek istemiyorum.Tabiri caizse az hasarla atlatmak istiyorum tüm bu
Bence adam cimrilikten ziyade değer vermiyor,valla erkekler cimri de olsa değer verdiği kadına öyle yagdiriyorlar ki,bı de üstelik arkadaşlarıyla filan takılıp harciyormis,çikolata meyve suyu parkta oturma,tuhaf yanı parasi olmasa kendisi hiç harcama yapmasa tamam ama zaten ayda bir gorusuyordunuz onu da parkta çikolata meyve suyuyla mi gecistiriyor,bu cimrilik değil bence değer vermeme tamamıyla.tam da tanıdığım böyle biri vardı kızla parkta çikolata meyve suyu ama kız onu alistirmisti yani benim tahminim öyleydi aman ne gerek var derdi her şeye,kız cimriydi bildiğin,adamda çok pinti davranıyordu,sonra bu adam ayrıldı ondan şimdiki evlendiği karısina neler neler yaptı adamı cimri biliyorduk meğer diger kıza değer vermiyormuş

Nisanur, 1 yılı geçkin ilişkide oturup bir yerde yemek bile yememişsiniz. Bunu normal görme.
İlk kez ilişkin olmuş olabilir. Ama insan bir kere sevmez bu da yanlış.
Valla ben üzüldüm sana, baharını yaşayan çiçek gibi genç üniversite öğrencisi kızsın. Neden bu hödükle vakit harcıyorsun? Vaktin kıymetsiz mi?
Sen kendini iyi şeyler yaşamaya layık görmüyorsan başkası da yaşatmaz zaten.
Karşındaki insan seni aldatmıyor diye mükemmel değil. Zaten aldatmamasını bekleriz, normali bu.
Yazık ama. İnsan şunca zaman bir tepki verirdi.
Ben olsam midem almaz bana 50 tl ye bujiteri kolyesi alan bir kez yemeğe çıkmadığım, bir iki jesti olmayan adamı.
Üstelik bu adam öğrenci halinle senden hediye kabul ediyor pekala...
Berbat bir durum.
Düşünceli adam sev.
Var öyleleri.
Bırak bunu, mutsuz olacaksın.
Evet haklısınız.İlişkinin en başından rengimi belli etmem lazımdı.Ben kendimde de hata görüyorum hep en azı ile yetinmeye çalıştım.Beni para yiyici görmesin üstümde hakkı kalsın istemedim.Ismarladığı yemeği aldığı herhangi bir şeyi ayrılınca başıma kakmasın diye baştan uzak durdum.

Azarlamak değil niyetim.
Gencecik,belli ki kibar, yaşıtların gibi güzel şeyler yaşamak isteyen ama elimdeki bu diye yetinmeye çalışan birisin.
Üzüldüğüm için sert yazmış olabilirim.
Hiç vakit kaybetmeden ayrılman gerek bu kaba, saba sevgilinden.
Sana değer vermiyor.
Mükemmellik falan değil ki mesele sen normal bir ilişki bile yaşamıyorsun.
Neye pişman olacağını düşünüyorsun bilmiyorum ama 1 yılına ve daha da gidecek zamanına yazık.

Şuan her gün konuşuyoruz.Belirtmek istiyorum.
Eski konunuza baktım şimdi paylaşan arkadaş sayesinde. Bir arpa boyu yol alamamışsınız aslında. Her gün konuşmayı yol almak sanıyorsanız ona bir şey diyemiyorum. İlk ilişkim diyorsunuz danışıyorsunuz önceki konuda da burda da, ancak hiçbir şey ikna etmiyor sanki sizi. Gerek yaş gerek ilişki boyutunda sizden çok daha tecrübeli kişiler size yazıyor ama ikna olmuyorsunuz. Dahası farkındasınız değersiz de hissediyorsunuz ama kabullenmiyorsunuz. Aldatsa daha mı iyi deyip görecek iyi bir yanını bulmaya çalışıyorsunuz. Her pahalı hediye alan ya da düşünceli olan adam aldatmıyor. Onu değiştirmek istiyorsunuz ama sokma akılla ite kaka kendinizi düşünmesini sağlayamazsınız. Bu ilişkide bir üst seviye yok, bunu sizde görüyorsunuz. Belli düşünceli ve iyi birisiniz, gençliğinize yazık etmeyin aşk sevgi bu değil inanın, gerçek bir ilişki yaşadığınızda anlayacaksınız.

Evet haklısınız.İlişkinin en başından rengimi belli etmem lazımdı.Ben kendimde de hata görüyorum hep en azı ile yetinmeye çalıştım.Beni para yiyici görmesin üstümde hakkı kalsın istemedim.Ismarladığı yemeği aldığı herhangi bir şeyi ayrılınca başıma kakmasın diye baştan uzak durdum.
Tamam da ipin ucu kaçmış 1 yılı devirmişsiniz.
Ama bu işi uzatma. Ola ki işi resmiyete dökmek istersiniz. Siz bence daha birbirinizi tanımıyorsunuz. Bir sene haybeye geçmiş.
Ne yer ne içersiniz nelerden hoşlanırsınız bunlar yok.
Ayrıca istediğin erkek modeli bu değil. Besbelli ince düşünceli, ara sıra sürprizler yapabilen, sinemaya yemeğe oraya buraya gidebildiğin bir ilişki istiyorsun. Demekki yanlış insanlasın.
Neyse umarım değer verip değer gördüğün biri olur. Anlarsın o zaman bunca insanın neden aynı fikirde olduğunu 😉

X