Erkek arkadaşım çok kıskanç

baban annen yokmu senin ?
onlar sana terbiyeni verdiler sana guvendiler
egitim alman icin destekler ee bu erkek arkadas
nasil seni terbiye etmeye calisiyor?
"izin vermez" diyorsun "kiskaniyor" diye seviniyorsun hatta
sana cokmu sevimli geliyor seni ezmek istemesi ?
benim aklim basimda ailem bile karismazken sen hangi vasifla karisiyorsun
diyemezsin zaten bu yuzden devam et onu dinlemeye
sonra kadinlar erkek egemenligi altinda eziliyor diye laflar cikiyor
genclerimiz bedavadan kendini ezdirdikten sonra

İzin vermiyorsa giymeyeceksiniz biz ne yapabiliriz ki?
Sonuçta sevgilinizle aranızda olan bişey. Ya o şekilde onu kabul edeceksin şort giymeyeceksin ya da sevgilini bırakacaksın başka çaresi var mı?

Sen sporcu insansın tabii ki şort giyeceksin. Sporcu olmasan bile bu yaz sıcağında şort giymekten daha doğal ne var? Ezdirme kendini böyle boyun eğersen önünü alamazsın ileride çok sıkıntı çekersin, şortunu giymeye devam et

öncelikle sen bir sporcusun.ne demek izin vermemek.ben 8 sene voleybol oynadım,mayo giydim çıktım maça..tribünde adam yok muydu,vardı.. insanlar ne düşünürse düşünsün,nereye bakarsa baksın,her yerin yakışan kıyafeti var..sana gezmeye giderken kısacık şort giy demiyorum ama spor yapıyosun sen ne gerekiyosa onu giyeceksin..

ayy yiyim ben o erkekleri,hepsi kadınların poposuna memesine bakar,açsan da açmasan da ,bu bizle alakalı değil kendileriyle alakalı canım..sonra da kendi sevgilisini örtmeye çalışır..

sen de akıllı ol da ,erkeklere bu kadar yüz verilmemesi gerektiğini öğren.bak hayat tecrübesi,bugün şortuna karışan adam yarın arkadaşına ailene,,sonra mesleğine karışır..kimse skimseden üstün değil,o da erkek diye senden üstün değil....

ailen dese bu lafı kkda konu açardın,ailem herşeyime karışıyo bi rahat bırakmıyo diye. sevgilin olunca seviyo da ondan yapıyo diyosunuz bayılıyorum..

mesleğini değiştiremeyeceğine göre, erkek arkadaşını değiştirmeni öneririm
hep engel ve sorun olacak sana.

yengenç uzun ve bol aslında olabilir konusmalıyım. 2 senedir birlikteyiz bana bakılmasından çok korkuyor erkek bu diyor.

kişi kendinden bilir işi demişler edacığım,bundan çok korkuyosa emin ol kendisinin şortlu kız görünce düşündüklerindendir...
Hem ne pis cevresi varmış senin çocuğun "erkekler şöyle bakar,kendi aralarında böyle konuşur"
e o ne??
erkek değil mi?
bence seni eğitmeye çabalayana kadar bi kendine çekidüzen vermeli,o incisözlük kıvamında-eli şeyinde arkadaş çevresinden de koşa koşa uzaklaşmalı...
sana hoş geliyor,anlıyorum ama bunlar hoş şeyler değiller,ne olursun biraz sorgula ablacım neden kendini bu kadar küçük görüyosun?
Allah sizi bir elmanın iki yarısı olarak yarattı da senin zekanı-inisiyatifini de mi ona verdi yoksa??
buna mı inanıyorsun da seni yönetmesine gık demiyorsun???

bak ne güzel üniversiteye gideceksin,sen bu çocuğu yontmadıkça ne bi şehir gezebilirsin üniversitede ne arkadaşlarınla gece gezmesine çıkabilirsin ne de turnuvalara katılıp deplasmana çıkabilirsin,hiçbirisine izin vermez ve seni ööyle güzel ikna eder ki.Gençliğinin en güzel zamanlarını elinde telefon sevgilini bişeylere ikna etmeye çabalamakla geçirir,üniversite okuduğundan da bi cacık anlamazsın...
bak bu kadar abla-anne birşey diyosa elbet vardır bi haklılık payı,silkelen de bi düşün lütfen azıcık,elin oğlunun sana yasaklar koymaya bu kadar hakkı var mı diye...

Son düzenleme:
onu da kırmak istemiyorum haklı bakar erkek bu çünkü

bakacak adam her durumda bakar..haklı falan değil erkek arkadaşın.

şimdi şortuna karışan adam ilerde daha nelerine karışmaz ki.tepkini şimdiden koy yoksa ilerde çok zorlanırsın..sınavlara etekle hazırlanacak-katılacak değilsin.

Son düzenleme:
öncelikle şunu düşün. anne baban seni o okula yolladıklarına göre o okulda giyileebilecek kıyafetleri biliyorlardır.onların giymene müsaade ettikleri bir kıyafete karışmak da ne bir erkek arkadaşın ne de bir eşin haddine düşer. ayrıca şu da var ki sen kendi vücuduna nasıl bir kıyafet giyeceğini bilmeyeceksin o kadar akılsızsın da bunu elin oğlu mu bilecek. bugün antrenman kıyafetine karışan yarın pantolonuna , bluzuna karışır. unutma taviz bir diğer tavize yol açar asla kendinden taviz verme. hem 3 gün sonra bir yere atanırsan mesela o kişi de eşin olursa sana okulda genç öğrenciler var sana bakarlar , çalışma evde otur demeyeceği ne malum.
ha erkekler bakar mı bakar ama onlar bakıyor diye kendini kasarsan işin sonu evden çıkmamaya kadar varır. unutma herkesin ahlakı kendine.sen orda rahat edebileceğin bir kıyafeti giymek zorundasın , bakanın ahlakı eksiktir, seni ilgilendirmez.

Kocan olmadan kocan gibi davranmaya pek merakli herhalde... eger bu kadar hak iddia etmek istiyorsa nisan yapsin bari.Neticede sadece bir erkek arkadasin kocan nisanlin degil senin onu kaale bile almaman gerekir. Yarin birgun ayrilirsaniz sen kendinden odun verdiginle kalicaksin. Madem o kadar karismak istiyor bence alsin ailesini gelsin size nisan taksin bari.Hic olmazsa ciddiyet olur.

Son düzenleme:
ama izin vermiyor ki. Erkekler arasında ne muhabbet dönüyor sen biliyor musun diyor sürekli. erkekleri tanımıyorsun diyor.

Bunu diyen adama sen arkadaşlarınla toplanınca kızların orasını burasını mı konuşuyosun diyemedin mi?
Bu kadar iyi biliyosa bolca bulunuyo demekki öyle ortamlarda.

bişeyi çok merak ediyorum; aynı cümleleri anne yada baba kursaydı hayır şort olmaz vb.. gibi acaba evet hakllar mı denilirdi yoksa ama baba ben bu mesleği yapacağım elbette gerektiği gibi giyinceğim diye itiraz mı edilirdi?

yeri gelip ailemize vermediğimiz hakları başka birine vermek kadar garip bişey yok aslında.

Babanız size karışır mı? Ne giyeceğinize tepki verir mi? Ya da benim kızım nerede nasıl davranacağını ve ne giymesi gerektiğini bilir der karışmaz mı? Ben erkeklerdeki bu kadınlara karışma merakını anlamıyorum, en azından benim babam bugüne kadar ne giyeceğime hiç karışmadı sen kendine yakışanı bilirsin dedi ve ben her zaman nerede nasıl giyeceğimi bildiğimi düşünürüm. Eşten geçtim ki eşte bile böyle bir hak yoktur, erkek arkadaş kim oluyor da karışma hakkını kendine buluyor?

erkek arkadaş şorta nasıl karışabilir ya?
normal kıyafete karışamaz o ayrı ama senin geleceğinle ilgili bir şeye nasıl böyle müdahale edebilir? senin belki gelecekteki mesleğin için hazırlanmanda nasıl önüne taş koyar?

al karşına doğru düzgün konuş bence.
bu kıskançlık değil, kıskançlık hoşuna gidiyordur belki, baskı altında olmayı sever bazı kadınlar ama bu doğru değil.

konuş ve çözüme ulaştırmaya bak.
olmazsa ileride yaşanacakları arkadaşlar söylemiş.

oranı da kapat, buranı da kapat diye baskılı bir evlilik yaşama.

iki lafından birisi erkekler bakar sen erkekleri bilmiyorsun diyor ee kendide erkek olduğuna göre ve bu kadar kısıtladığına göre kesin kızlara ağzının suyu aka aka bakıyordur

sende hala ama çok seviyorum üzmek istemiyorum de kandır kendini :KK14:

gerçekten bakıyor mudur ki? çok güveniyorum ona o da bana çok güveniyor fakat bilmiyorum çok karıştı aklım şu anda. o benim sözümü dinler ben onun biz mi çok şeyiz ki. ama bir cesaret aldım şu anda. muhtemelen üstüne gidip söyleyeceğim. zaten üstüm bol. teşekkür ederim herkese :)

gerçekten bakıyor mudur ki? çok güveniyorum ona o da bana çok güveniyor fakat bilmiyorum çok karıştı aklım şu anda. o benim sözümü dinler ben onun biz mi çok şeyiz ki. ama bir cesaret aldım şu anda. muhtemelen üstüne gidip söyleyeceğim. zaten üstüm bol. teşekkür ederim herkese :)

Eccik akıllı ol, erkeğe bu kadar yüz verilmez. Sonra baş edemezsin işte böyle.

izin verir mi ki acaba? başka ne giyebilirim peki. şort diyorum yok diyor tayt diyorum yok diyor.

onu da kırmak istemiyorum haklı bakar erkek bu çünkü

burkaya gir sen bacım,bi ara Pakistandaydı galiba,kadının 2 gözünün görünmesi haram tek göz yeter diyorlardı,burkaya girersen erkek arkadaşının böyle bişey demesinin de önüne geçersin hem.haklı sonuçta erkek bakar dimi?
Bu arada gazetelerdeki kıskandım öldürdüm sevgilimi haberlerinin kaynağı sizin gibi kadın ve erkekler.
Kadınlığına,eğitimine,ailenin sana verdiği emeğe sahip çıkmıyosan,canına sahip çık.

ah canım şu kadar yazıdan çıkardığın sonuç sevgilinin de başka kızlara baktığı mıdır yani???
iyi iyiy hadi sen üstüne bol bişeyler giy, sevgilini kızdırmaya gelmez,2 seneye de eşim beni çalıştırmıyo,kavga kıyamet hergün diye konu açarsın burda:KK14:

X