Erkek bebiş anneleri...bebişimizin erkek olması için tecrübelerinizi bekliyoruzz...

arkadaşlar benim iki kızım var ama erkek çocuk merağım yok.
zaten bu forum da bir erkek çocuk manyaklığı hakim.
şimdi diyceksiniz ne var bunda oğlu olan da kız istiyor.
Ama açılan konulara bakın, zavallı kadınlar hep erkek nasıl yapılır forumu açıyor.3 tane kızı olup dördüncü çocuğu sırf erkek olsun diye yapan var ama kız için böyle bir örnek yok.
Nedenini söyliyim: bizim toplumda kızı olmayan için kız bebek sadece tatlı bir hayaldir
Ama oğlu olmayan için çok farklıdır.Büyük bir eksiklik sözkonusudur.ve bunu oğlu olmayanlara sürekli hissettirirler.
Çaktırmadan psikolojik baskı yaparlar hep.
zavallı kız anneleriyiz ki bu geri kafalı ataerkil toplumda bu şekilde yaşamaya çalışıyoruz.

Son düzenleme:
tuzu kurulararın yorum yapması kolay benımde bi oğlum bi kızım oysaydı bende aynen öyle yorum yapardım sağlık önemlı kız erkek fark etmez yanisempatiksalakcinni

tuzu kurulararın yorum yapması kolay benımde bi oğlum bi kızım oysaydı bende aynen öyle yorum yapardım sağlık önemlı kız erkek fark etmez yanisempatiksalakcinni

hehe vallaa aynen dedigin gibi cnm
ama HER ANNEYE Bİ KIZ EVLAT DA ŞART.iyiki dogurmuşum kızımı:)
yani illa erkek istiyoruz diye kız cocuklarını isteemedigimiz anlamına gelmiyor.oglum olsaydı kız için her yöntemi de denerdim
bazıları gibi erkek meraklısı degilim filanda demezdim.insanoglu doyumsuzdur.hep elinde olmayanı ister bu bi gercek.

ayy bu tarz yorumlardan gına geldi banaa
erkek cocuk isteyince saglıksız cocukmu istemişş oluyoruzz
e heraldeki önce saglıklısı hayırlısı bunu ifade etmek bile gereksizz
3 kızın olsaydı aynı şeyi düşünecegini sanmıyorum kesinliklee
kızı olan oglan,oglu olan kız ister.bunu istemek suc olmamalı.hey allamm yaaa

sizler gibi düşünseydim eğer oğlum olduğu için kız isterdim ve bunun içnde çin takvimlerine vs bakıp hatta burada sayfa açıp kızlarr kızım olmasını istiyorum ne yapmam gerek sizler nasıl kız sahibi oldunuz diye soru sorardım cinsiyet ayrımı yapmadığım buaradan belli,
saçma fikirlerini kendine sakla burada herkez yorum yapmakta özgür,,
bu arada haklıyken insanlar nasıl haksız duruma düşüyor şimdi anladım
banada bu senin gibi yorum yapanlardan gına geldi,,:umursamaz:

Ama açılan konulara bakın, zavallı kadınlar hep erkek nasıl yapılır forumu açıyor.3 tane kızı olup dördüncü çocuğu sırf erkek olsun diye yapan var ama kız için böyle bir örnek yok.
Nedenini söyliyim: bizim toplumda kızı olmayan için kız bebek sadece tatlı bir hayaldir
Ama oğlu olmayan için çok farklıdır.Büyük bir eksiklik sözkonusudur.ve bunu oğlu olmayanlara sürekli hissettirirler.
zavallı kız anneleriyiz ki bu geri kafalı ataerkil toplumda bu şekilde yaşamaya çalışıyoruz.

canım çok güzel yazmışsın :lepi:iki oğlum var senine iki kızın sanırım en güzel örnek biziz burada
en güzeli allahın verdiğine razı olmak

sizler gibi düşünseydim eğer oğlum olduğu için kız isterdim ve bunun içnde çin takvimlerine vs bakıp hatta burada sayfa açıp kızlarr kızım olmasını istiyorum ne yapmam gerek sizler nasıl kız sahibi oldunuz diye soru sorardım cinsiyet ayrımı yapmadığım buaradan belli,
saçma fikirlerini kendine sakla burada herkez yorum yapmakta özgür,,
bu arada haklıyken insanlar nasıl haksız duruma düşüyor şimdi anladım
banada bu senin gibi yorum yapanlardan gına geldi,,:umursamaz:

senin bizler gibi düşünmen mümkün degil.
2 yada 3 tane kızın olmuş olsaydın yana döne yöntem arardınn
erkek cocuk anneleri anlayamazz bizi.
benim düşüncelerim senin gibilere hitap etmedigi için sana sacma gelmesi normal. zatii.hadi işine bak

canım sana çok hak veriyorum senin yazdıklarının aynısını bi süre önce bu topiğe bende yazdım ama bi arkadaş tarafından eleştirildim doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış oğlum var diye söylemiyorum ama ben iki duyguyuda yaşadım sayılır doktor oğluma başta kız demişti bende büyük bi saflıkla her sorana kız diyorum ki eşim kız olacağına çok sevinmişti kız çocuklarına çok düşkün kız dediğmde hııı yada olsun 2. erkek olur dendi ve bunu annem ve kayınvaldemde söyledi ama sonradan erkek olduğunu öğrenince daha farklı tepki veriliyo ne güzel gözünüzaydın vb gibi sanki her aileye erkek şart kız olmasada olur ve bunu yapan kadınlar sanki kendi cinslerinden memnun değiller bi tane arkadaşım var 2 tane eltisi var birinin 2 kızı arkadaşımın bi kızı diğerinin çocuğu olmuyo kayınvaldesi almış bunları karşısına kim erkek çocuk doğurursa ona bindallı işletcem demiş ne saçma dimi bindallı için çocukmu doğurulur çocuğa bindallımı bakcak yani bunları anlatmaya çaııştım etrafımda gördüklerimi ama çok yanlış anlaşıldım neyse evladın kızı erkeği olmaz allah sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin elimizdekinin kıymetini bilelim allahım bizlere mucize nasip ediyo bide olmayanları düşünün onların kız yada erkek olsun deme şansları bile yok bu yüzden şanslı insanlarız sadece hayırlısını isteyelim dışardaki insanları boşverin:nazar:

olumsuz yorum yaparak ortamı germeye gerek yok
bi arkadaşımız cok güzel ifade etmişş.
LÜTFEN BİRAZ SAYGI!!!!

herkesin hayatta bir beklentisi var sen biliyormusun iki kizi olupta yaziklar olsun bir kiz doguramadin diye her gun asagilanan kadin yazik degilmi bu kadinlara aaa benim oglum var hayret senin neden olmamis bak oglum buyuyunce bu kizi sana alicaz

acaba sen hic bu sözlerle karsilastinmi umut dunyasi belki olur bizler hic bir zaman Allah a asi bir sey yapmiyoruz illaki erkek te demiyoruz Rabbime siginiyoruz

erkek cocugu sahibi olanlarin tuzu kuru onlarda hic kendilerine guvenmesinler ne olacagimiz belli degil biz bilgilerden yararlanip hayirlisini istiyoruz bu kadar Allahtan diliyoruz önce saglikli sonra cinsiyet

Rabbim sen den gelene raziyiz isyan yok birsey yok neden elestirme hakki dogdu sana anlamadim ben, erkek analari gercekten pohpohlaniyor bunu unutmayin her zaman kiz cocugu ananlari eziliyor bizde istemeyiz böle olsun fakat toplumun da agzini büzemessin malasef bu böle

bilmem anlatabildim mi elestrecekseniz gelmeyin hem niye girdiniz neden dolayi merak mi yoksa kiz analarini rencide etmekki arzunuz kimsenin gruruyla oynamayin lutfen kimsenin kalbini kirmayin

olacakonlarinda erkek evlatlari olacak insallah buradakiler yüce yaradan a siginiyorlar bunu unutmayin

hadis bile var bu konuda bizler erkek isteyip kiz cocuklarimizi dislamiyoruz a.s.neyse kötüge iyilikle karsilik verelim seviyesizlesmeyelim

aslında aynı şeyleri söylüyoruz ama ben diyorum ki; milletin dolduruşuna gelmeyin.kendinizi yıpratmayın. Daha güçlü olun.
Bak bende iki kız var. kocam kürt doğunun en koyu yerinden.
her sene bende gidiyorum o taraflara hadi bi tane daha yap erkek olsun lafları hafiften dalga geçenler falan benim de başımda.
(istanbulda aynı şeyleri söyleyenler de var ama az)

neyse diyeceğim şu:ben çocuk yapmak istemiyorsam kimse beni dolduramaz.
hırsa kapılıp ille erkek yapıcam size kapak olsun dedirtemez..
neyse bana kızmayın sizi seviyorum arada takip ediyorum doğru bu arada:)
yani düşman değiliz sonuçta inşallah oğlunuz olur ama çok komik oluyorsunuz bazen. kocanız duysa kimbilir ne der.
yok karbonatlı su sık. yok sütlü yeme falan. olursa Allahtan arkadaşlar.
bunlar sizin takıntılarınız olarak kalacak.
ama dediğim gibi keşke bu toplum sizi bu hale getirmeseydi.Bu derece sıkılmasaydınız bu konular bu kadar çeşitli tuhaf yöntemlerle dolu olmazdı. üzgünüm
(tekrar söylüyorum olumsuz yorum yapmanıza gerek yok bende sizin gibi biriyim. sadece daha fazla doğurmaya mecalim yok belki de.
böylede diyebiliris.sevgiler hepinize.

aslında aynı şeyleri söylüyoruz ama ben diyorum ki; milletin dolduruşuna gelmeyin.kendinizi yıpratmayın. Daha güçlü olun.
Bak bende iki kız var. kocam kürt doğunun en koyu yerinden.
her sene bende gidiyorum o taraflara hadi bi tane daha yap erkek olsun lafları hafiften dalga geçenler falan benim de başımda.
(istanbulda aynı şeyleri söyleyenler de var ama az)

neyse diyeceğim şu:ben çocuk yapmak istemiyorsam kimse beni dolduramaz.
hırsa kapılıp ille erkek yapıcam size kapak olsun dedirtemez..
neyse bana kızmayın sizi seviyorum arada takip ediyorum doğru bu arada:)
yani düşman değiliz sonuçta inşallah oğlunuz olur ama çok komik oluyorsunuz bazen. kocanız duysa kimbilir ne der.
yok karbonatlı su sık. yok sütlü yeme falan. olursa Allahtan arkadaşlar.
bunlar sizin takıntılarınız olarak kalacak.
ama dediğim gibi keşke bu toplum sizi bu hale getirmeseydi.Bu derece sıkılmasaydınız bu konular bu kadar çeşitli tuhaf yöntemlerle dolu olmazdı. üzgünüm
(tekrar söylüyorum olumsuz yorum yapmanıza gerek yok bende sizin gibi biriyim. sadece daha fazla doğurmaya mecalim yok belki de.
böylede diyebiliris.sevgiler hepinize.

öncelikle bu olumlu yaklaşımdan dolayı tşkler.digerleri gibi ortamı germe ,polemik yapma cabasına girmedin tekrar.

ben seni cok iyi anlıyorum ve hak veriyom.ben kendi adımada senin gibi düşünüyorum.kimsenin lafıyla sözüyle hamile kalmam ve mantıgıma uymayan şeyi yapmam kesinlikle.
benim 1 kızım var erkek cocuk takıntısı yok bende.illaa olacakk demiyorum
ama olursada cok mutlu olacam.elimde imkanlar varken ,bilimden de yararlanarak neden şansımı denemeyim??

yine kzıım olursa üzülmek isyan etmek ne haddimee öyle bir lüksümüz yok insan olarak.
ama kendimi 3 kızı olan ve cevresi cahil insanlala dolu olan kadınların yerine koyarak bu kadar hassas düşünmeye calışıyorum.ve onları kırmamak adına kelimelerimi secerek yazıyorum.zaten reel hayatta cökünteye ugramışlar bide burda onları kasmaya gerek yok.

kendi actıgım topikte bilgileri paylaşmayabilirdimde ama bu cinsiyet bölümüne girdigimde öyle caresiz kadınların mesajlarını okudumki kendi adıma bilgilerimi paylaşma geregi duydum.bazılarına göre sacma yöntemlerde olsa paylaşmaktan bi zarar gelmez.bilgiler paylaştıkca artar,yalnışlar düzeltilir,bilinmeyenler ögrenilir...
herkes yaşadıgını bilir,yaşamayan bilemez.konuşmak ,ögüt vermek cok kolay.
seninde 2 kızın varmış Allah bagışlasın.
3. bebek düşünmesende gel bizim topige.belki cevrende ihtiyacı olan kadınlar olur onlara yardımcı olursunn

Son düzenleyen: Moderatör:
10 senedir bebek bekleyen biri olarak böyle cinsiyet tercihi yapan mesajları okuyunca kanım donuyor. lütfen arkadaşlar kız olsun erkek olsun, 5 tane kızınız arka arkaya doğsun, ne kadar şanslı olduğunuzu unutmayın. rabbim hepinize hayırlı evlatlar versin.

yok boyle bısey ya neymış efendım sola yatınca kız saga yattınca oğlan benım bebısım solda ve erkek inanmayın boyle seylere ama anlıyorum sızı ınsan kızı varsa tabı bı tanede oğlum olsun der oğlu varsada kız ıster cok normal Rabbım saglık versın gerısı boş ha bıde hastanede bı tane kadınla konuşuyoz 3 tane kız annesı kadıncagıza esınden aılesınden baskı var erkek bebek için kadın dıyokı saga yattım kız sola yattım kız ya dıyo duz bıle denedım kız erkek bebek için son care tup bebek istıyoz demıştı gerısını duşunun artık cehaletttt

Arkadaşlar sizler sırf bu yorumları yapmak içinmi bu topiğe giriyorsunuz.ınsanların moralini bozmak içinmi yani.Herkesin fikri kendine.Kimi kız ister, kimi erkek.Bunalrı yargılamakta kimsenin haddi değil.

bu topiki daha önce okumamıştım arkadaşlar tabiki herkesin gönlunde bı aslan yatar derler ılkı kız olunca ıkıncıyı erkek ıster ınsan ılkı erkek olanda kız ıster.ama bunun ıçın ben pek ınanmıyorum yedıklerle alakalı olduğuna yada ılışkı snrası sağa sola yat falan.bilim var eşimin arkadaşının ıkı oğlu var kız olsun ıstıo bu sefer sanırım kız erkek dıe sıperm secıp yerleştırıolarmş böle bışe yapsanz olmasmı acaba yanlış anlamayn sadece duydugum bışeyı paylaşmak ıstedım hanı cınsıyet belırlemek ıçın tıbbı yontemler var sanırım...:kedi:

Arkadaşlar sizler sırf bu yorumları yapmak içinmi bu topiğe giriyorsunuz.İnsanların moralini bozmak içinmi yani.Herkesin fikri kendine.Kimi kız ister, kimi erkek.Bunalrı yargılamakta kimsenin haddi değil.

Yok canım moral bozmak için girmedim. Sadece ne kadar şanslı olduklarını hissetsinler oğlum olmadı kızım olmadı diye üzülmesinler diye yazdım bir önceki yorumumu. Tabiki herkesin fikri kendine. Bu da benim, diğer arkadaşların kız/erkek olsun diye kendilerini yıpratmamaları maksatlı yazdığım nacizane fikrim. Görüldüğü gibi yargılayan ben değilim. Ki bütün iyi niyetimle yazdığım bir önceki yorumum sonunda suçlu durumuna düşürülsem bile kimseyi yargılamam ben.

Yok canım moral bozmak için girmedim. Sadece ne kadar şanslı olduklarını hissetsinler oğlum olmadı kızım olmadı diye üzülmesinler diye yazdım bir önceki yorumumu. Tabiki herkesin fikri kendine. Bu da benim, diğer arkadaşların kız/erkek olsun diye kendilerini yıpratmamaları maksatlı yazdığım nacizane fikrim. Görüldüğü gibi yargılayan ben değilim. Ki bütün iyi niyetimle yazdığım bir önceki yorumum sonunda suçlu durumuna düşürülsem bile kimseyi yargılamam ben.

Canımm sende alınmaa inann kimseninn içindeekini kimse bilemez
meselaa benim 2 kızım varr 3ncüye hamileyimmm birde oğlumm olsunn istiyorummmm,ama bebeğim hiç olmasaydı bende bebeğimm olsunn diye isteyecektimm bu seferr
aslında oğlu olandaa kız istemekte haklı
insan oğluyuz içimize söz geçiremiyoruz

Canımm sende alınmaa inann kimseninn içindeekini kimse bilemez
meselaa benim 2 kızım varr 3ncüye hamileyimmm birde oğlumm olsunn istiyorummmm,ama bebeğim hiç olmasaydı bende bebeğimm olsunn diye isteyecektimm bu seferr
aslında oğlu olandaa kız istemekte haklı
insan oğluyuz içimize söz geçiremiyoruz

alınma değil de, o arkadaşın tepkisini sert sözlerle göstermesine üzüldüm açıkçası. haklı olabilir ama sonuçta haklı olduğunu senin gibi tatlı sözlerle anlatabilirdi. umarım Allah dileğini kabul eder ve sana hayırlı bir erkek evlat verir. şimdiden hayırlı doğumlar..

Arkadaşım ben şahıs belirtmedim zaten.Genel olarak söyledim.Tabiki şükretmek gerekir.Ama azcık empati yapsak aslında herkes birbirini anlayacak.

en büyük hayalim hep bir kızım olmasıydı. Hatta iki çocuğum olsun ikiside kız olsun isterdim. Şimdi oğlum olacak. Bu oğlan merakını anlamadım. Kız evlat gibisi var mı?. İlk çocuğun kız olması benim için hep avantajdı çünkü ikinciyi düşünürsem ne olursa olsun farketmezdi. Şimdi oğlum olacak ikinci de oğlan olabilir diye çocuk yapmayı düşünmüyorum. Bu da benim penceremden bakış....

X