Eş ailesi, kayınvalide

Bebeğin midesi ilk gün kiraz çekirdeği kadar. Doymuyor zannediyorsunuz ama onlar emin olun doyuyor. Benim de sütüm biraz azdı . Bir süre ek mama kullandım bir hafta falan siringayla verdik memeyi reddetmesin diye . Çocuk bir süre sonra mamayı reddetti anne sütü şekerli olduğu için . 😅 Hiç telaslanmayin . Yüzde birden az olasılık süt yetersiz olur. Siz telaslanmayin günde dört litre Su için . Süt dolup taşacak
Bu arada mamayı hipps kullanmıştım combiotic miydi neydi en az şeker olan oymuş . Benim kız tadını beğenmedi

Bunun için bana tavır yapan kocayı kapının önüne atarım, altına da bir yumurta kolisi koyarım ki suyu sızmasın. İnsan biraz mahcup olur, ailesi adına utanır, özür diler. Bu üstüne tartışıyor bir de. Mal değneği.
Yorumunuzun alnından öpüyorum. Hay ağzınıza sağlık

Hayatım çok haklısın ama kayınpeder de geldi. Sabah adam kahvaltı bekliyor kalkıp koskoca kadın kahvaltı hazırlamıyor ya da akşam yemeği ikisi de aynı. Kendi anneme de kıyamıyorum çok yoruldu ben ne kadar yorulduysam benden kat kat fazla yoruldu. Mecburen kalkıp hep destek oldum… Kolumdaki damar yollarının morlukları iyileşmedi daha ama ayağa kalkmak zorunda bırakıldım. İçim çok kötü.
Kayinpederin ne işi var. Suç yine sende sen goguslerini açıp çocuk emzireceksin evde kazık kadar adam ne duruyor ? Başta olay çıkarıp yollayacaktin bu halden anlamaz değişik tipleri . Millet kafayı yemiş ya . Sen ameliyat oldun . Basit birşey değil . Birde lohusalıkta ilk başta terden insan ölüyor. Görüşme bunlarla dengesiz insanlar

Hayatım çok haklısın ama kayınpeder de geldi. Sabah adam kahvaltı bekliyor kalkıp koskoca kadın kahvaltı hazırlamıyor ya da akşam yemeği ikisi de aynı. Kendi anneme de kıyamıyorum çok yoruldu ben ne kadar yorulduysam benden kat kat fazla yoruldu. Mecburen kalkıp hep destek oldum… Kolumdaki damar yollarının morlukları iyileşmedi daha ama ayağa kalkmak zorunda bırakıldım. İçim çok kötü.
Bebeğinizi alıp annenize gidip boşanma davası açacaktınız. Bir hiç dediğiniz kocanızı niye yanınızda tutuyorsunuz ki. İğrenç bir adam ya. Yazık etmiş size

Kızlar merhaba. 5 gün önce sezeryan ile evladımı kucağıma aldım. Sezeryan olduğum günden itibaren afedersiniz kıçımın üstüne oturmak nasip olmadı. Kaynanam il dışından geldi biz hastanede olduğumuz sürece (2-3 gün) evi onlar kullandı. Evime geldiğimde 3 günlük bulaşık duruyordu tezgahın üstünde. Hastaneden çıktım eve geldiğim dakikadan itibaren inanın yarım saat dinlenemedim asla hiçbir şeyle ilgilenmiyor ne yemek ne bulaşık. kahvaltı hazırlıyoruz yiyip kalkıyor akşam yemeği hazırlıyoruz yiyip kalkıyor her şey annemle benim üzerime kaldı. Kayınpeder geldi kendi düşünmüyor akşam ne yenilecek diye benim annem düşünüyor. Sabah koltuğa oturuyor akşama kadar ordan asla kalkmıyor daha bir bardak suyunu bile içemedim, ameliyat oldum geldim ev süpürmek zorunda kaldım bana etmediği bırakmadı. Kızı aradığında odaları kapatıp gizli gizli konuşması ve kapı dinlemesi de cabası. Ben eşimin ailesiyle sıkıntı yaşayan biriyim ama hiç bu kadarı olmamıştı. Zaten kaynanamla tartıştık dün gittiler. Artık yüzlerini görmek istemiyorum, seslerini duymak istemiyorum görüşmek istemiyorum tiksindim hepsinden. Nasıl bir tavır koyacağım evlerine dahi gitmek istemiyorum bu saatten sonra.Gece bebeğim uyumuyor sabaha kadar bir kaç saatlik bölük pörçük uykuyla duruyorum sabah kalkıyorum benden önce kalkmış ama kahvaltı hazırlamam için beni bekliyor. Öyle yani.Dün akşam görüntülü aradılar telefona çıkmadım çıkmadığım içinde eşim bozuldu kısa bir tartışma yaşadık ama şu anda normal davranıyor. Çok beddua ettim bu lohusa halimle yüzü gülmez zaten artık. İsterse secdede sabahlasın benden helallik almadan zor, o kadar yorgun düştüm ki dün gece aklımı kaybetmekten korktum.
Doğum sonrası bir kadın için çok başka bir süreç.İnsan çok başka bir psikolojiye giriyor.Konu sahibi ben de sana şöyle bir şey anlatayım,hastane sürecinde kizkardesim kalmıştı yanımda.Eve geldik koltukta biraz uyumak istedim.kizkardesim de diğer koltukta uyudu gece uykusuz kaldığı için.Kv kişisi onun üstünü gidip örttü,benimkini örtmedi.Sizce normal mi bu? İnsan çok şey yasiyor da bazı küçük ve önemsizmiş gibi duran can acıtan detaylar unutulmuyor.Sen de takilmamaya çalış,yeri geldiğinde söyleyeceğini söylersin rahatlarsın ama kin tutma.kin insanı mahvediyor

Anneniz orada diye inadına yapmış. Bence tavrınızdan asla taviz vermeyin. Eşinizle bu durumu konuşmayın anlamayacaktır. Hatta daha bunlar yaşanırken anlamıştır mutlaka ama annesini savunacaktır. eminim ki sonu sadece kavga ve sinir harbi. En güzeli eşinize bu durumu yansıtmadan kayınvalideniz gibi sinsirellalık yapın. Aramayın sormayın eşinizin yanında aranırsanız konuşurken normal konuşun. kayınvalidenize farklı eşinize farklı görünün. Eş ile ara bozmaya değen konular değil zaten yönetemiyorlar da.
Yok yok haklısınız kesinlikle yönetemiyorlar ama yüzünü görünce midem bulanıyor çok büyük travma oluştu. Gecenin körü ağlaya ağlaya annemin yanına gidip ne olur beni burdan götür diye ağladığımı biliyorum o kadar sinir harbi geçirdim. Eşim de biliyor bunu. Ben kendisine görüşme demiyorum ne yaparsa yapsın beni mecbur bırakmasın sadece

Kayinpederin ne işi var. Suç yine sende sen goguslerini açıp çocuk emzireceksin evde kazık kadar adam ne duruyor ? Başta olay çıkarıp yollayacaktin bu halden anlamaz değişik tipleri . Millet kafayı yemiş ya . Sen ameliyat oldun . Basit birşey değil . Birde lohusalıkta ilk başta terden insan ölüyor. Görüşme bunlarla dengesiz insanlar
İnan olaylar o kadar kontrolüm dışında gelişti ki. Hepsi ruh hastası ailesinin. Dikişlerim hala acıyor şimdi diyorum ki nasıl kalkmışım ayağı? Görüşmek istemiyorum inanın bu bir değil iki değil. Allah belalarını versin

Bebeğinizi alıp annenize gidip boşanma davası açacaktınız. Bir hiç dediğiniz kocanızı niye yanınızda tutuyorsunuz ki. İğrenç bir adam ya. Yazık etmiş size
Bu işin sonu sanırım bu olacak biliyor musunuz.. bunca zaman hiç buna ihtimal vermemiştim ama gerçekten arkamda durmayan yanımda varlığını hissettirmeyen ve ne yaparlarsa yapsın ailesine “dur” diyemeyen bir adamla sonum yok benim bunu yeni yeni görüyorum. Yazıklar olsun inanın eşimin ayağı kırıldı gece gündüz başında bekledim koskoca ameliyat oldum dinlenmeme bile müsaade edilmedi. Allah bildiği gibi yapsın hepsini.

Ha bir de sezeryanlı olduğum için ilk 2 gün sütüm gelmedi yani yeterince gelmedi. Beni anlatmadığı insan kalmamış. Bebek emmiyor beslenmiyor diye. Bunu duyunca bir ağlama krizi daha tabi
Terbiyesiz düşüncesiz. Ben evime sokmazdım onları vicdan yoksunu resmen ya yeni doğum yapmış kadından hizmet beklemek nedir. Tatile gelmişler resmen. Kocanızda da iş yok hala bunlara rağmen onları savunuyorsa gitsin anasının yanına

İnan olaylar o kadar kontrolüm dışında gelişti ki. Hepsi ruh hastası ailesinin. Dikişlerim hala acıyor şimdi diyorum ki nasıl kalkmışım ayağı? Görüşmek istemiyorum inanın bu bir değil iki değil. Allah belalarını versin
Yani bende anlamadım nasıl kalktın ayağa. Ben beşinci gün falan öyle iş yapmazdım . Eşek kadar adam yiyecekse kalksın yesin birde önüne sofra mi kuracagim . En derin kesik sezaryan da atılıyor. Sen kendine bak lütfen . Hoşaf iç dediğim gibi dört litre su iç . Ayağını sıcak tut cidden ağrı yapıyor soğuk . Bunları düşünme şu anda. Zaten alışma süreci uykusuzluk hepsi bir arafa. İnan hepsi geçecek

Terbiyesiz düşüncesiz. Ben evime sokmazdım onları vicdan yoksunu resmen ya yeni doğum yapmış kadından hizmet beklemek nedir. Tatile gelmişler resmen. Kocanızda da iş yok hala bunlara rağmen onları savunuyorsa gitsin anasının yanına
Savunuyor maalesef hayatım. Mastit olmak üzeriymişim dün sütümü sağarken aradılar. Acıdan ölüyordum konuşmak istemedim diye surat yaptı çekti gitti yanımdan.

Yani bende anlamadım nasıl kalktın ayağa. Ben beşinci gün falan öyle iş yapmazdım . Eşek kadar adam yiyecekse kalksın yesin birde önüne sofra mi kuracagim . En derin kesik sezaryan da atılıyor. Sen kendine bak lütfen . Hoşaf iç dediğim gibi dört litre su iç . Ayağını sıcak tut cidden ağrı yapıyor soğuk . Bunları düşünme şu anda. Zaten alışma süreci uykusuzluk hepsi bir arafa. İnan hepsi geçecek
Çok teşekkür ediyorum canım benim, inşallah ❤️

Savunuyor maalesef hayatım. Mastit olmak üzeriymişim dün sütümü sağarken aradılar. Acıdan ölüyordum konuşmak istemedim diye surat yaptı çekti gitti yanımdan.
Allah'ın cezası bir insanmis . Mastit olmamak için sütü sağman lazım makinen yoksa bile Mochi alabilirsin . Manuel sütü iyi sagiyor

Kıyamam ya siz bebeğinizi düşünün hiç takmayın düşünmeyin eşinizi de onun ruh hastası ailesini de şuan bebeğiniz önemli. Eş olcak adam da küsüyorsa küssün hiç ama hiçççç sallamayın

X