Eş ailesi, kayınvalide

Gözün aydın mis gibi bir yaran oldu. Doğumumun üstünden 2 yıl geçti hala sinirim geçmedi.
Özellikle eşime olan sinirim baki benim. Onlar mesela ortalığı karıştırıp gittiler ama şimdi hiç bişey olmamış gibi yaşıyoruz 😂
Eşime ağlayıp, doldurup yollamıştı üstüme benim 🙈 Adam surat beş karış karşıma dikildi 2 günlük lohusa kadının hemde ikiz çocuk doyurmaya çalışan sezeryanlı bir anneye yapıldı bunlar. İkizimin birinin sarılık olduğu gün. Sütüm çekildi vs hiç girmiyorum bile
Geçip gidiyor bu günler ama acısı baki kalıyor ve gerçekten lohusalıkta yaşanan hiç bişey unutulmuyor.

Hayatım çok haklısın ama kayınpeder de geldi. Sabah adam kahvaltı bekliyor kalkıp koskoca kadın kahvaltı hazırlamıyor ya da akşam yemeği ikisi de aynı. Kendi anneme de kıyamıyorum çok yoruldu ben ne kadar yorulduysam benden kat kat fazla yoruldu. Mecburen kalkıp hep destek oldum… Kolumdaki damar yollarının morlukları iyileşmedi daha ama ayağa kalkmak zorunda bırakıldım. İçim çok kötü.
Kayınpeder kahvaltı bekliyorsa eşiniz bi zahmet kalksın hazırlasın. Sizin ilk muhatabınız eşiniz, kayınvalideniz değil. Kayınvalidenizin önünde "baban kahvaltı bekliyor hazırla lütfen" diyeceksiniz. Ya da yemek yendi mi sofrayı eşiniz toplayacak. Ev sahibi kocanızla sizsiniz, diğerleri misafir. Anası oğluna, oğlu da anasına kıymıyor, gelinin annesini çeviriyorlar ortada. Ne münasebet, valla böyle bir şeyi hissedersem büyükmüş küçükmüş kimseyi gözüm görmez, ki evliliğimin ilk zamanlarında görmedi de. Sen kimsin senin anan baban kim, havanız kime diye akıllarını aldığım için destursuz konuşamazlar benimle. Bak şimdi bile, boyum kadar çocuklarım var görüntülü aramada eşim bizimkilere bir merhaba deyip selam vermezse ben de aynısını yapıyorum. Kimse kimsenin kölesi efendisi değil.

Kızlar merhaba. 5 gün önce sezeryan ile evladımı kucağıma aldım. Sezeryan olduğum günden itibaren afedersiniz kıçımın üstüne oturmak nasip olmadı. Kaynanam il dışından geldi biz hastanede olduğumuz sürece (2-3 gün) evi onlar kullandı. Evime geldiğimde 3 günlük bulaşık duruyordu tezgahın üstünde. Hastaneden çıktım eve geldiğim dakikadan itibaren inanın yarım saat dinlenemedim asla hiçbir şeyle ilgilenmiyor ne yemek ne bulaşık. kahvaltı hazırlıyoruz yiyip kalkıyor akşam yemeği hazırlıyoruz yiyip kalkıyor her şey annemle benim üzerime kaldı. Kayınpeder geldi kendi düşünmüyor akşam ne yenilecek diye benim annem düşünüyor. Sabah koltuğa oturuyor akşama kadar ordan asla kalkmıyor daha bir bardak suyunu bile içemedim, ameliyat oldum geldim ev süpürmek zorunda kaldım bana etmediği bırakmadı. Kızı aradığında odaları kapatıp gizli gizli konuşması ve kapı dinlemesi de cabası. Ben eşimin ailesiyle sıkıntı yaşayan biriyim ama hiç bu kadarı olmamıştı. Zaten kaynanamla tartıştık dün gittiler. Artık yüzlerini görmek istemiyorum, seslerini duymak istemiyorum görüşmek istemiyorum tiksindim hepsinden. Nasıl bir tavır koyacağım evlerine dahi gitmek istemiyorum bu saatten sonra.Gece bebeğim uyumuyor sabaha kadar bir kaç saatlik bölük pörçük uykuyla duruyorum sabah kalkıyorum benden önce kalkmış ama kahvaltı hazırlamam için beni bekliyor. Öyle yani.Dün akşam görüntülü aradılar telefona çıkmadım çıkmadığım içinde eşim bozuldu kısa bir tartışma yaşadık ama şu anda normal davranıyor. Çok beddua ettim bu lohusa halimle yüzü gülmez zaten artık. İsterse secdede sabahlasın benden helallik almadan zor, o kadar yorgun düştüm ki dün gece aklımı kaybetmekten korktum.
Eşinize net bir şekilde neye alınıp gücendiğinizi, bu zamandan sonrada mesafe koymak istediğinizi söyleyin ve söylediklerinizin de arkasında durun. Bütün bunlar yaşanırken eşiniz neredeydi acaba ki hala surat yapabiliyor size?

Koca bir hiç. O kadar kötü bir süreçti ki anneme ağlaya ağlaya ne olur beni götür dediğimi hatırlıyorum.
bunca olaya rağmen görüntülü de görüntüye mi çıkmanızı bekledi eşiniz?
hayretler içerisinde okudum
eşinize onlarla görüşmeyeceğinizi söyleyin

kuzu az büyüsün onlarla da gerekli yüzleşmeyi yapın ve canınız ne zaman isterse o zaman görüşün
hiç eş hatrı vs saymayın.. o siz üzülürken çok mu düşündü
çok sinirlendim

Allah bebeğinizi analı babalı büyütsün

Esinizin zirlamaya hakki yok. Ameliyatli esini koruyamayan adam bundan sonra adam yerine koyulsa sükretsin. Esinin de bu konuda agzinin payini almasi lazim. Bundan sonra ama kendine ve bebegine odaklan. Önemli olan su anda senin ve bebegin bakimi. Insanlar en güzel zamanlari mahvetmeye kodlanmis gibi. Mesafe koy

Bu tabiri kullanmak degisik gelse de bacım 5 gunle kurtulmussun yat kalk dua et:):) Lohusalikta kaynana cesitleri var bence seninki kotunun iyisi. Bebegini alip kendi dogurmus gibi tribe girmediysr yan gelip yatmasi en azindan seni suclu cikarmaz. Bir de bebegi sahiplenip senden kiskansaydi esin bunu hic anlamazdi. Simdi senin elin kuvvetli kocan agzini acip ne diyecek hayir anam kahvakti kurdu sen yemedin diyemeyecek:) bence tatli canini hic uzme birak millete kendini rezil etsin, sen akca pakca sagliklibebeginle ortamlara girince bebegin beslendi mi beslenmedi mi herkes anlar zaten. Yalniz Allahin isine karisma cok buyuk sozler sarf etmissin. Beddua kotu bir sey doner dolasir sahibini bulur burda Allaha havale etmen yeter, namazi niyazi o Allahin bilecegi is bosuna onun icin gunaha sokma kendini. Sen bebene yavruna odaklan. Kaynana da is yaomadiysa yapmadi sen ve annen de yapmasaymis keske o zaman gercek ortaya cikardi. Bu kisimda hem annen hem sen hatalisin. Alismisiz elaleme kendimizi paspas etmeye, ana kiz cekilcektiniz kosenize tepsiye koyup yiyecektiniz bebegin odasinda onlar da ne hali varsa gorecekti. Keske benim kaynananin da yaptigi bu olsaymisti haha:):)

Savunuyor maalesef hayatım. Mastit olmak üzeriymişim dün sütümü sağarken aradılar. Acıdan ölüyordum konuşmak istemedim diye surat yaptı çekti gitti yanımdan.
çatır çutur kavga etmediniz mi bunlarla
daha niye telefona istiyorlar.. Ay çıldırıcam
eşine defol içeri diyin

Mastit mi Allah korusun.. biliyorum ne demek

bu arada acıdan ölmeseniz konuşacak mısınız birde?

Ya o evde bir kere kayınpederin ne işi var koskoca herif akıl edemiyor mu bu kadın yeni doğurmuş çocuk emzirircek her yeri ağrıyor dikişli orası burası. Rahat edemez. Terbiyesiz oturup bir de hizmet yemek mi bekledi ayağına? karısı doyursun onun aç karnını çok istiyorsa .Kayınvalide desen bana denk gelse yaka paça evden atarım o halimle deli kuvveti gelir bana muhtemelen. Kocan da beş para etmez bir adam böyle bir adamı baba yapmışsın geçmiş olsun.
İnşallah mesleğin vardır elinde de bu adama muhtaç değilsindir.

Gözün aydın mis gibi bir yaran oldu. Doğumumun üstünden 2 yıl geçti hala sinirim geçmedi.
Özellikle eşime olan sinirim baki benim. Onlar mesela ortalığı karıştırıp gittiler ama şimdi hiç bişey olmamış gibi yaşıyoruz 😂
Eşime ağlayıp, doldurup yollamıştı üstüme benim 🙈 Adam surat beş karış karşıma dikildi 2 günlük lohusa kadının hemde ikiz çocuk doyurmaya çalışan sezeryanlı bir anneye yapıldı bunlar. İkizimin birinin sarılık olduğu gün. Sütüm çekildi vs hiç girmiyorum bile
Geçip gidiyor bu günler ama acısı baki kalıyor ve gerçekten lohusalıkta yaşanan hiç bişey unutulmuyor.
Erkekler kapatılsın.

Kızlar merhaba. 5 gün önce sezeryan ile evladımı kucağıma aldım. Sezeryan olduğum günden itibaren afedersiniz kıçımın üstüne oturmak nasip olmadı. Kaynanam il dışından geldi biz hastanede olduğumuz sürece (2-3 gün) evi onlar kullandı. Evime geldiğimde 3 günlük bulaşık duruyordu tezgahın üstünde. Hastaneden çıktım eve geldiğim dakikadan itibaren inanın yarım saat dinlenemedim asla hiçbir şeyle ilgilenmiyor ne yemek ne bulaşık. kahvaltı hazırlıyoruz yiyip kalkıyor akşam yemeği hazırlıyoruz yiyip kalkıyor her şey annemle benim üzerime kaldı. Kayınpeder geldi kendi düşünmüyor akşam ne yenilecek diye benim annem düşünüyor. Sabah koltuğa oturuyor akşama kadar ordan asla kalkmıyor daha bir bardak suyunu bile içemedim, ameliyat oldum geldim ev süpürmek zorunda kaldım bana etmediği bırakmadı. Kızı aradığında odaları kapatıp gizli gizli konuşması ve kapı dinlemesi de cabası. Ben eşimin ailesiyle sıkıntı yaşayan biriyim ama hiç bu kadarı olmamıştı. Zaten kaynanamla tartıştık dün gittiler. Artık yüzlerini görmek istemiyorum, seslerini duymak istemiyorum görüşmek istemiyorum tiksindim hepsinden. Nasıl bir tavır koyacağım evlerine dahi gitmek istemiyorum bu saatten sonra.Gece bebeğim uyumuyor sabaha kadar bir kaç saatlik bölük pörçük uykuyla duruyorum sabah kalkıyorum benden önce kalkmış ama kahvaltı hazırlamam için beni bekliyor. Öyle yani.Dün akşam görüntülü aradılar telefona çıkmadım çıkmadığım içinde eşim bozuldu kısa bir tartışma yaşadık ama şu anda normal davranıyor. Çok beddua ettim bu lohusa halimle yüzü gülmez zaten artık. İsterse secdede sabahlasın benden helallik almadan zor, o kadar yorgun düştüm ki dün gece aklımı kaybetmekten korktum.
Yardım etmeyecek ortalığı karıştırmaya gelmiş.

Haklısın konu sahibi ama doluo dolup patlamak iyi olmuyor. Seninki öyle olmuş. Hiç kavga etmeden, kayınvalidene ilk önce anne ben ameliyatlıyım, hiçbirşey yapamayacağım, lütfen siz annemle yapın dediniz mi?
Anne, annem temizlik yapıyor sen de yemekleri yapar mısın dediniz mi?
Bu şekilde ilerlese herkes için daha sağlıklı olurmuş.

Neden gelmiş bu kv anlamadım ve böylesini hiç duymadım.İnsan utanır biraz

Allah yardımcın olsun evlerine gitmek zorunda asla değilsin eşin bunun için seni uzuyosa anasının yanına gönder

Bu işin sonu sanırım bu olacak biliyor musunuz.. bunca zaman hiç buna ihtimal vermemiştim ama gerçekten arkamda durmayan yanımda varlığını hissettirmeyen ve ne yaparlarsa yapsın ailesine “dur” diyemeyen bir adamla sonum yok benim bunu yeni yeni görüyorum. Yazıklar olsun inanın eşimin ayağı kırıldı gece gündüz başında bekledim koskoca ameliyat oldum dinlenmeme bile müsaade edilmedi. Allah bildiği gibi yapsın hepsini.
İnanın bir süre sonra görüşmenizi isteyecektir

bu gaddarlığı benim kenafir kaynana annem bile yapmadı abimin eşine. ne kadar sabırlı birisiniz. eşiniz görmedi mi

Ben az önce ne okudum 🥹 Gerçekten okadar iyi anlıyorum ki okurken gozlerim doldu

Allah hakkından gelsin o kaynananın da kocaninda diyecek bişey bulamıyorum hemen hemen aynılarını yaşadım..
Bebisinden başka hiç kimseyi düşünme sakın üzülme ❤️ Rabbim görüyor hiç üzülme . Başka birşey söyleyemiyorum..

X