Esim annesini cagirmis bile

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
10.768
18.723
Oğlum ve kreş konulu bir sürü konu açtım, bu da vol 34556 oluyor belki ancak asıl sorun eşimle fikir uyusmazligimiz ve onun oğlumu kreşe gondermek yerine annesinin bakmaya devam etmesi yönündeki israrciligi. Ocak 2019 doğumlu oğlum geçen yıl ağustos sonundan beri öncelikle yarım gün son 2 ay tam gün olmak üzere kreşe gidiyor ancak 2022 başladığından beri hiç okula gitmedi. Sürekli hasta oldu ve çok sık antibiyotik kullanmak zorunda kaldık. Zaten ağustosta beri iki hafta okula gittiyse diğer hafta gidemedi. cocuk dr muz da oglum sürekli hastalandigi ve ennson orta kulak iltihabı geçirdiği için kreşe en az 1 2 ay ara verin dedi. Oğlumun evde olduğu zamanlarda kayinvalidem bende bakıyor. Evi uzak olduğu için h.ici bizde kalıyor. Bn de öğretmenim, zaten 2 haftadır evdeyim. Bu hafta oğlumun kresi açık olmasına rağmen göndermedim iyice dinlensin dedim. artık yarın okula başlatmak istiyorum ancak eşim kesinlikle istemiyor. Çocuk gene hasta olacak ne gerek var bile bile göndermeye, hem covid vakaları da pik yapmış durumda, annem gelip baksin işte diyor ancak kv nin bakımından memnun değilim ve bu u la ilgili de milyon tane sebebim var ama kabaca sürekli tv açık olması, hijyen sorunu, çocukla ilgili her şeyin en iyisini ben bilirim 4 çocuk büyüttüm havaları , çocukla inatlasip onu kızdırmayı eglenceli bulması ve bunu oglumla daimi iletişim şekli haline getirmesi diyebilirim. Eşime bunları açık açık söylediğimde abarttigimi söylüyor ve üstü kapalı nankörlük yaptığımı, pek çok insanın böyle bir imkanı olmadığını, mecburiyetten çocuklarını bu yaşta kreşe yolladiklarini söylüyor. Bir eğitimci gözüyle kresin oğlun üzerindeki olumlu etkilerini görebiliyorum ancak eşim, kv ve hatta kendi annem gözünde yanlış yapıyorum, özellikle covid ve salgın hastalıklar cirit attığı bir dönemde gönderdiğim için. Eşim annesini çağırmış bile hatta , ben de sinirlendim nihai bir karara varmadan niye çağırıyorsun ben çocuğu yarin göndereceğim dedim o da ayıp olur gönderme diyor. Sonuç olarak metazori dediğini yaptırmış olacak. Sinirim bozuldu rahatlamak ve fikir almak için yazmak istedim...

Covid geçirmiş ve çok çok ağır geçirmiş biri olarak şunu söylüyorum ki hiç bisey sağlıktan daha değerli değil.Yerinizde olsam şu covid döneminde çocuğumu göndermezdim.Benim kizim da 2019 doğumlu bende kreşe göndereceğim ama yazı bekliyorum.Hem de bakacak kimsem olmamasına rağmen.Nobetlerimi bir şekilde yazıp eşimle dönüşümlü bakıyoruz.Kv nizin bazı şeylerini görmezden gelip yaza kadar idare edin derim.

Eşinizin, annesini istememeniz konusunda sunduğunuz her sebebe bir cevabi oldugunu söylemişsiniz.

Bütün sebeplere bir cevabı olmasini kabul edebiliyorum ancak hijyen konusunda nasil bir cevap verebiliyor?

Çocuk devamli hasta oluyorsa bu da hasta eder çocuğu.

Ha kreşin mikrobu ha babaannenin mikrobu. Ne farki var?

Bende ayni sizin gibi hastaliklar yüzünden ara verdim. Subat tekrar gönderirim dedim, ama simdide kresteki corona vakalar patlak verdi. Corona vakasi cikmayan grup yok..kücük oglumun grubunda 6 cocuk pozitif cikti gecen hafta. Bende göndermek isterdim, ama biraz daha bekleyecegim simdi mecbur. 🙈

Eşinizin, annesini istememeniz konusunda sunduğunuz her sebebe bir cevabi oldugunu demişsiniz.

Bütün sebeplere bir cevabı olmasini kabul edebiliyorum ancak hijyen konusunda nasil bir cevap verebiliyor

Çocuk devamli hasta oluyorsa bu da hasta eder çocuğu.

Ha kreşin mikrobu ha babaannenin mikrobu. Ne farki var?
Farkinda değil zira onu da o anne yetiştirdiği için çoğu şey normal geliyor. Kv balkonda sigara içiyor el yıkamadan gelip çocukla oynuyor temas ediyor. Uyar bu konuda anneni diyorum bunu söylemeyi ayıp sayıyor bir şey demiyor. Dayanamayıp ben uyarıyorum sonra surat çekiyorum

Ocak 2019 doğumlu oğlum geçen yıl ağustos sonundan beri öncelikle yarım gün son 2 ay tam gün olmak üzere kreşe gidiyor ancak 2022 başladığından beri hiç okula gitmedi. Sürekli hasta oldu ve çok sık antibiyotik kullanmak zorunda kaldık. Zaten ağustosta beri iki hafta okula gittiyse diğer hafta gidemedi. cocuk dr muz da oglum sürekli hastalandigi ve ennson orta kulak iltihabı geçirdiği için kreşe en az 1 2 ay ara verin dedi.
Bunları bu tarzdaki bütün konulara yazdığım gibi muhtemelen sizin konularınızdan birine de yazmıştım. Ben nisana kadar kreşe göndermeyeceğim. Size de tavsiye ederim. Zaten gidemeyecek, neden bu ısrarınız anlamıyorum

Bunları bu tarzdaki bütün konulara yazdığım gibi muhtemelen sizin konularınızdan birine de yazmıştım. Ben nisana kadar kreşe göndermeyeceğim. Size de tavsiye ederim. Zaten gidemeyecek, neden bu ısrarınız anlamıyorum
Gittiği kadar benim için kar. Uykusu vs her şeyi düzenli oluyor. Kv gelmemiş olacak. Niye Nisan, nisanda vakalar sıfırlaniyor mu?

Valla tüm konularınızı biliyorum.

Siz bu adamdan daha çok çekersiniz. Sizin isteklerinizi fikirlerinizi hiç önemsemeyen bir adamla evlisiniz.

+++++++++++

Aynen yahu, konudaki eşten de Kvden e nefret ettim artık. Adam bir mankafa, 100dür laf anlattı konu sahibes hala anlamamakta ısrar ediyor. Konu sahibesi aşırı sabırlı biri ben olsam çoktan cinnet geçirip adama gerizekalı derim kapı önüne de atardım huzurla yaşardım. Bu adam da, anası da dayaklık.

Son düzenleme:
Farkinda değil zira onu da o anne yetiştirdiği için çoğu şey normal geliyor. Kv balkonda sigara içiyor el yıkamadan gelip çocukla oynuyor temas ediyor. Uyar bu konuda anneni diyorum bunu söylemeyi ayıp sayıyor bir şey demiyor. Dayanamayıp ben uyarıyorum sonra surat çekiyorum
Görece çok da kötü bir hijyen anlayışı sayılmazmış. Benimkiler tuvaletten sonra yikamiyorlar ellerini. Oyle bir sey sandim.

Bende ayni sizin gibi hastaliklar yüzünden ara verdim. Subat tekrar gönderirim dedim, ama simdide kresteki corona vakalar patlak verdi. Corona vakasi cikmayan grup yok..kücük oglumun grubunda 6 cocuk pozitif cikti gecen hafta. Bende göndermek isterdim, ama biraz daha bekleyecegim simdi mecbur. 🙈
Butik bir kreş, sınıfında oğlum dahil 5 çocuk var. Diğer sınıflardaki öğrenci sayıları da fazla değil açıkçası bu bir avantaj. Hiç covid vakası olmadi şu ana kadar ama tabii bu olmayacak anlamına gelmiyor. Oğlumun öğretmeni domuz gribi oldu mesela

Görece çok da kötü bir hijyen anlayışı sayılmazmış. Benimkiler tuvaletten sonra yikamiyorlar ellerini. Oyle bir sey sandim.
Genel olarak el yıkamaya sorunu esimin sülalesinde var zaten. Dışarıdan gelince el yıkamazlardi mesela. Ama kötü olma pahasına buyrun kagit havlu cikardim vs diye zorla banyoya sokuyorum hepsini el mahkum yıkıyorlar:KK70: tuvaletten sonrası konusunda da emin değilim vallahi. Kv oğlumla beraber wc ye giriyor mesela neymiş oğlum durmuyormus o da gelmek istemiş....

Su anda etrafımda hic olmadığı kadar çok vaka duyuyorum çocuklar 15 gündür neredeydi kimlerleydi belli değil en azından bahara kadar ( mevsimsel grip geri çekilmiş olur ) ben göndermezdim en azından şubat ayını kapatın disarda gezip hastalık kapan iyileşsin bu kadar hasta olan bir çocuğu şubat tatili dönüşü göndermeye kıyamazdım

Genel olarak el yıkamaya sorunu esimin sülalesinde var zaten. Dışarıdan gelince el yıkamazlardi mesela. Ama kötü olma pahasına buyrun kagit havlu cikardim vs diye zorla banyoya sokuyorum hepsini el mahkum yıkıyorlar:KK70: tuvaletten sonrası konusunda da emin değilim vallahi. Kv oğlumla beraber wc ye giriyor mesela neymiş oğlum durmuyormus o da gelmek istemiş....
Tam boşanılacak koca ve ailesi sizinki...

Herkes covidden bahsetmiş ama konu sahibi de öğretmen o zaman okuldaki çocuklardan kapabilir bu hastaligi
Eşinizin sizin istemediginiz bir şeyi sizden habersiz yapmış olması aşırı yanlış
Ben sizin yerinizde olsam kayınvalideyi arar çocuk yarın kreşe gidecek teşekkür ederiz gelmene gerek yok derdim
Hafta içi bile olsa evde yabancı biri olmasi benxe evin düzenini tamamen etkiliyor beş kişilik bir yermiş zaten

Şunu yapan bir insanın kovid bulaştırma riski daha fazla bence

X