Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

Allah yardımcın olsun.. Yazdıklarını okurken goz yaslarıma hakim olamadım tüm samimiyetimle sana dua edicegim insallah en kısa zamanda yuvana huzur mutluluk gelmesi dileğiyle.Allah yar ve yardımcın olsun..

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun.. Yazdıklarını okurken goz yaslarıma hakim olamadım tüm samimiyetimle sana dua edicegim insallah en kısa zamanda yuvana huzur mutluluk gelmesi dileğiyle.Allah yar ve yardımcın olsun..

Amin canım sagol guzel dıleklerın ve samımıyetın ıcın ..Ben de hergun aglıyorum hem uykusuzluk hem gözyasları
hem yorgunluk hem bebegımın yorgunlugu hem aılemle ugrasıp hıssettırmemeye calısmak hem herseyı ıcıne
atmak ve gulumseyen maskeyı takmak cok zor..

ya canım anllattıklarına bakıyorum daha öncede yazmıştım bizim doğum sonrası olaylara benziyo benim eşimde anneme yakın oturmak istemiyo. eşimde bana çok kırıcı laf söyledi arkadaşıma anlattım eşimi çok iyi tanır aynı insandan bahsediyo olamazsın dedi. eşimde beni sevmediğini çocuk olmasa boşayacağını söylerdi. ben boşanıcam dediğimde çocuğu alırım falan diye tehdit ederdi. en son ben kesin olarak karşısına geçip beni sevmiyosaan boşanalım çocuk için beni bu evde tutma büyüdüğünde herşeyi anlıycak şimdi son sözünü söyle dedim bu esnaya kadar baya kavga gürültü içimizi döktük sonra rahatladık ve konuştuk. eşim o zaman söylediklerinin gerçek düşüncesi olmadığını canımı yakmaya çalıştığını söyledi. ben çocukla okadar ilgiliymişimki dikkatimi çekemiyomuşum kavgamızı bile umursamıyomuşum oda iz bırakmak için en acısı neyse onu yapıyomuş. iyiki dayak falan atma huyu olan adam değil gerçi lafla olan dayak daha çok acıtıyo.

bunları anlattım çünkü bence senin eşinde böyle bikere çocuğu kıskanıyo orası kesin.çünkü boşanacak adam sna söylemiş zaten ne diye akrabanı arkadaşını hoş tutacak. bide bazı erkekler çocuk biraz büyüyüp numaralarını gösterene kadar pek çocuğa düşkün omuyo hele bi baba desin çağardığında yürüyerek elini açıp babasına gitsin bak ozaman nasıl evlat düşkünü olacak. benim eşim çocuğunu ilk gördüğünde tepkisini çok merak ederdim adam çocuk delisiydi çünkü. inanırmısın herkes sırayla aldı sevdi adam çocuğa komşununmuş gibi uzaktan bakıyodu :))). ama şimdi oğlum diyo başka şey demiyo.
heee sorumluluk o malesef yine sadece bende. ateşi bile çıksa uykusundan feragat etmez. ben sabaha kadar uykusuz. sbah yine uykusuz. çocuğa iki dakka bak duş alıyım derim yok der çocuk uyuyuncaa yap der. çocukta öle bakılıcak değil yani zaten oynuyo oyuncaklarla maksat göz kulak olsun. busefer gece yarısı bi kulağım gözüm kapıda duşa girerim. yani bazı şeyler değişmiyo ama oğlumu babasıyla oynarken görüyorum yada ben kızınca gülerek babasına koşuyo ya işte o sahne her seferinde boşanmaktan vaz geçiriyo beni.

ama kendisinede dedim. boşansamda evlenmeyi düşünmüyorum bidaha o yüzden oğlum büyüyene kadar tahamül edeceğim ama büyüyünce senin ilgisizliğinden falan şikayetçi olursa ozaman gönül rahatlığıyla boşanırım.

Son düzenleme:
O kadar uzuldum ki bastan sona okuyunca
Siyahbeyaz durumu net olarak anlayabilmemiz ve ona yardimci olabilmemiz icin herseyi yazmis
Haliyle bazi seyler altalta gelince ve konunun tamami okunmadiginda tutarsiz bulunmus
Siyahbeyaz bence derli toplu olayi butunuyle bastan sona anlatan bir ozet yazman yerinde olacak ve yanlis anlasilmalar yerine sorununu cozmeye odaklanacaktir herkes

Oncelikle boyle hassas bir doneminde bunlari yasadigin icin Allah'tan sabir ve guc istiyorum sana

Gebelik ve dogum sonrasi donemler bayanlar icin ne kadar zorsa beyler icin de zor olabiliyor
O bakimli ilgili enerjik kadin gidiveriyor yeri geldiginde bakim isteyen bitkin sacini taramaya vakit bulamayan esi isten donunce bebegin yukunu esiyle paylasip rahatlamak isteyen ozetle erkegin isini zorlastiran bir kadin geliyor

Bu her babayigidin kolayca adapte olabilecegi bir surec degil canim
Benim esim cocugunun sesini duymak iocin gunde on kere arar banyosuna yardim eder gece uyutmak ve sabah altini temizlemek esimin gorevi gibi oldu ama bu asamaya gelene kadar biz de cok sikintilar yasadik

O yuzden hamileyken bir baskasiyla konusmasi ya da dogumdan sonra degismesi senin cok hassas bir doneminde bile olsa onu kotu adam yapmaz bence. Nedenini bir anlamak lazim ki kendin anlatmissin zaten.

Bazi insanlar ani kurtarmaya bakar. Bir sorun oldugunda saman alevi gibi parlayip soner unutur gider. Bazilariysa o sorunu cozmeden rahat edemez ve bir daha yasamamak adina irdeler durur.

Bircok kirici -hem maddi hem manevi- tartisma yasamissiniz. Baristiginizda hepsi unutuldu sanmissiniz ama belli ki esin unutmamis. Ailesinde huzur bulamayan bir adam aslinda bulunmaz nimettir biliyor musun? Ona huzur verdiginde dunyalari onune sere. Kaldi ki senin esin sen huzur vermeden de sana cok yardimci olmus.

Boyle adama kufur mu edilir hizmet edilmez mi gibi laflar etmeyecegim. Her olayin her cileden cikisin bir hikayesi vardir eminim. Sen de zaten hatanin farkindasin tekrar tekrar seni hirpalayarak kimin eline ne gececek anlamiyorum. Lutfen hassas davranalim arkadaslar. Bir yuvanin yikilmamasi icin dusunelim acik aramak yerine.

Siyahbeyazcim. Sen kendine ceki duzen vermeye basladiginda esin hayatini boyle huzursuz gecirmemek uzere fikirler kurmaya baslamis kafasinda. O saatten sonra bin olumlu davranisini bir olumsuz davranis alip goturuyor maalesef.

Esinle hala iletisimdesin sanirim.

Kendine bir sozz ver ve asla suclayici elestirici kufurlu sozler soyleme ve yazma
Asla sesini yukselterek konusma
Evet yalniz bir annesin haykirip desarj olmaya ihtiyacin var belki ama bunu esine yapma
Evladin anne ve babasini bir arada gormeyi hak ediyorsa eger bunu yapma
ne bicim babasin onu sana gostermem vb sozler de etme
Birak bir sure varolan problem yigininin ustune yenisi konmasin
Esin sakin kafayla dinlensin
Eve geri donme ihtimalini dusundugunde senin haykiran suclayan sesin cinlamasin kulaklarinda
Neden bunca seye gogus gereceksin? Evladin sevdigin adam ve en basta kendin icin
Eger guclu bir kadinsan sadece emek verilmeye pesinde kosulmaya degil emek vermeye de gonullu olman lazim o zaman kendinle gurur duyacaksin

Oglum uyandigi icin devam edemiyorum ama yazmak istedigim cok sey var. Allah yardimcin olsun.

Ve bence ona guclu bakimli ya da anlayisli es gibi gorunmek icin rol yapma
Olabiliyorsan gercekten kendin icin oyle ol

Bu evlilik tamamen bitmis degil bence kurtarilmayi hak ediyor
Ilgi yardim ve destek beklediginden eminim ama esin bu yola girdiyse once biraz emek vereceksin gurur yapmayacaksin sonra zaten esinin mayasinda yardimci olmak var yine edecektir

Bence, nacizane fikrim, ona bir mail yaz

Cok uzgun oldugunu
Bebeginin evde onu aradigini
Tek basina ona bakmanin zor oldugunu ama en cok da keyifsiz oldugunu
Onunla birlikte ilgilendiginiz gunleri ozledigini
Onu vaktiyle hirpaladiginin kirdiginin farkinda oldugunu ve bu konuda psikolojik destek almaya hazir oldugunu
Senin de kirginliklarin oldugunu
ofkeni kontrol edemediginden dolayi cirkin sozler soyledigin icin pisman oldugunu
ustuste yasananlardan ve en cok da anneligin zorlugundan dolayi iyice gerildigini bebeginle doyasiya ilgilenemedigini

Vb butun hissettiklerini suclamadan cirkin sozler kullanmadan yaz bence
Kendini aklamaya calismadan
Kizginim yerine kirginim diyerek
Donmelisin yerine donsen keske diyerek

Bazi nuanslar vardir hayat kurtarir canim

slm durumuna çok ama çok üzüldüm bende 1,5 yıllık evliyim ve bebek düşünüyorum kendimi senin yerine koyunca bile bunaldım Allah yardımcın olsun.Yorum yeterince yapmışlar pek bi şey diyemiyorum ama kendi eşimdende bildigim bi şey varki erkekler hiç şımartılmaya gelmiyor üstüne gittikçe kuduruyolar rahat olmalısın zaten yapıcagını yapmışsın olacakla ölecegin önüne geçilmiyor Allah a tevekkül et kimseye ihtiyacın yok ne eşine ne ailene destek olan olur olmayanın keyfi bilir Allah kuluna kafidir sakın bunu aklından cıkarma bazen bende başıma kötü bi şey gelince üzülüünce aklıma hep şu geliyor en fazla yaşıcagımız bi elli sene ki bu en fazla ee ne diye üzülesinki Allah a sırtını ver gerisine karışma bi şey söyleme tepki verme dua et bende senin için dua edicem eşin dönsün diye degil sen ve bebegin mutlu ve huzurlu bi hayat geçirin diye eşin dönerse döner zaten..hakkında hayırlısı olsun

hergün eşinin dönmüş olması umudu ile bakıyorum o masumun boynu bükük kalmasın diyee dua ediyorumm

sıyah beyaz canım 2gundur senın konunu okumak ıstedım ama hepsınıo okuyamadım bugun kendımı bıraz kotu hıssedıyorum da:KK5:ama bı yandanda merak edıyorum. esın bosanmak ıstedı en basta senın hataların vardı yapıcı olan taraf hep esındı sen esıne karsı hep soguktun yıprattın esını,esın senı aldattımı orayı tam anlayamadım baska bırısıyle mı beraber baskasına mı gonlunu kaptırmıs:44:yoksa yasadıklarınızdan dolayımı bu hale geldı? bana kalırsa esın bunalımda onuda anlamaya calıs,sende sutten cıkma ak kasık degılmıssın:KK17:esını evlılık hayatında tek basına bırakmıssın anladıgım kadarıyla:44:tıpkı erkeklerın hep kadınları bıraktıgı gıbı esınde patlamıs kaldıramamıs yasadıklarını yanlıs mı anladım ben bunları?

canım bu olaylar olalı kacgun oldu esın anladıgım kadarıyla baska yerde kalıyor.keske soyle kısa bı ozet gecsen neguzel olurdu:KK34:esın evı terketmeden evvel bır tartısmanız olmadı demı buyuk bı tartısma?nedıyor esın kesınlıkle bıttı bu ıs ayrılcam dıyomu?sankı esınde lohusa sendromuna gırmıs gıbı geldı bana:KK5:ole ya her konuda ıyı olan bır adam bırden bole bır kararı nasıl alır:44:

Son düzenleme:
kızlar kısaca özet gecmek ısterdım ama ınanın artık gerek kalmadı o sevdıgım,sonuna kadar benım sandıgım
adam bu degıl cunkı..Dun sızlerden aldıgım gazla ve son bır adım atayım belkı duzelır umuduyla bıze baslıgı
yazarak Pilli Bebekten Haram Geceler sarkısını yolladım özelden facebooktan ..
Aklım basımda degıl kı sebebını bılmıyorum,
Bıze nazar degdı ınan,adım gıbı bılıyorum..
Yar yıne bana haram geceler senın ıcın aglıyorum..
Bgn ''eve ugrayacak mıısn mısafır burda kalacak,ugramayacaksan ne dıyeyım''sorum uzerıne
öyle bır köpurdu bagırdı cagırdı mesajlar attı kı anlam veremedım !''bı ablam arıyor bır sen arıyorsun yeter
artık bıktım hayatımdan rahat ver bana,hergun gelecek mısın dıye sorup duruyorsun o eve bır daha
gelmeyecegım bunu kucuk kafana sok''dedı..Bende salterler attı maalesef..Cunkı benı hala pesınde
kosan bır salak kadın gıbı gördugunu,(hanı vardır ya koca bırakır kadın bosanmam der falan)farkettıgım
anda butun sevgımı kaybettı!!!Ona ıhtıyacım olmadııgnı,sadece babam ogrenmesın dıye anneme görunmesı
gerektıgını,evdekılerın suphelendıgını söyledım.Ama öyle serttı kı sankı ''düş yakamdan''der gıbı:KK43:((
İhtıyacım olmasa ya da aılemle aynı yerde olmasam ınanın kı asla aramazdım gııdnce bırakırdım,
ama mecburen sormak zorundaydım..Sonra anladım bu sarkıyı yolladıgım ıcın şımardı heralde ve
bana net bır dılle asla benle olmayacagını söyledı..Boynum bukuk gıttım eve aglayarak ablasını aradım,
''bır daha arama en ıyısı abla,ne halı varsa görsun yeter benım cektıgım de bır yere kadar..Aıleme babam gelene
kadar yansıtmasın sonra da ne yaparsa yapsın ben dayanamıyorum ''dedim..O da aramayacak ben de ..
Aksamları görun gece gıt dedım oyle yapacak ..''Akrabanı da bu eve getırme napıyorsan yap'' dedım.
Gittim attım çöpe o kokusu olan tişörtunu,sevdıgım veya benım aldıgım hedıyelerımı,onun bana aldıklarını..
HERŞEY BİTTİ :KK43:((

Mesela sımdı kötu yanlarını göruyorum;çok da net göruyorum:

-12de uyuyamazsa cıldıran ve bebegıme bagırıp cagıran adam gıdıp o akrabalarını gece 3te otellerıne bırakabılıyor.!!
-Bana para bırak annemde yok dedıgımde yok dıyen adam o akrabalarını gezdırıp surtmek ıcın arkadaslarından
borc alabılıyor ;ama bebegıyle evde yalnız basına bıraktıgı kadını ''ya bebegıme bırsey olsa anıden bu kadın
hastaneye neyle nasıl gıder''dıye dusunmuyor..!!!
-Ben bebegı doktora göturmelıyız ızın al dedıgımde ne ıznı ya ugrasamam dıyen adam cuma gunu o
akrabalarını öglen otelden almak ıcın anında ızın alabılıyor..
-Bebegının ılk yurumesını,ılk kelımelerını duymak,bu heyecanı yasamak ıstemeyen adam sonradan babanım
deme hakkı bulabılıyor
-Karısına kocalık yapmayan cınsellık yasamayan adam benden erkek gıbı,erkegıymısım gıbı davranmamı bekledı ..
Bunlar cok acık degil mı kızlar??Sadece sevdım dıye dırendım ama yok olmuyor olmayacak da..
İlerde bu boş boş gezme hayalıyle terk ettıgı evde bebegının ılk yurudugu an ya da ılk baba dedıgı gunu
benden ögrenemeyecek..Cunkı bebegım mutlu da olsa,mutsuz da olsa,hasta da olsa bunları asla bılmeyecek!!!
Sadece haftada bır gunle BABA sanacak kendını..Tebrık edıyorum kendımı kı bır ergenle evlıymısım de evı
terk etmıs ..Baska bırsey hıssedemıyorum ..Bitirdi benı:KK43:( Barı yasananların hatrına medenı olabılseydı,kaldıgı
bır otelden ayrılır gıbı gıtmeseydı:KK43:((
vs vs vs

cnm sen bu adami birak msj bile atma

senin ciddi oldugunu anlasin biraz

bi yandan ablasi arayinca sana patlamis

zaten ailesi senin tarafinda sen cekil kenara

hic ilgilenme biraz burnu surtsun

cok kizdim simdi ama bu adamllarin cogu boyle az biraz ilgilen hemen popolari kalkiyo

sanki bulunmaz hint kumasi

kimse vazgecilmez degil bunu hissetsin biraz

Bence de adam bunalmis. Arama mesaj atma (face de dahil). Ailen icin bile glmesin eve (ailene aciklayabilirsin 1 2 ay kafamizi dinlemeye karar verdik diye) Soyle biraz uzunca bir zaman birbirinizden ayri kalin bence.

valla tatlım yine aynı yere geldik dediğim gibi annen yakınmış sana bırak çocuğu annene gir bi işe çalış biraz ev ortamından uzaklaş evde bunları düşüne düşüne psikolojisi bozuk bir anne sağlıksız bir bebek yetiştiriceksin.şunuda anlamıyorum ailenden neyi saklıyorsunuz sizde bir aile oldunuz evlendiniz tencerede acı da pişiyo tatlıda nedir bu yani.kavgada ederim evimde gülüp oynarımda.herşey ciiddiye biner boşanma kararı alırsan ailenle paylaşırsın sen bu adamı seviyosun hala kafanda bazı şeyler netleşmemiş gerek yok açıklama yapmana.bizde tartışıyoruz bazen ,çok sinir anımda arıyorum annemi anlatıyorum sonra barışıyoruz ama bu seferde barıştığımıza inanmıyo hoppalaa haydi şimdi ikna etmeye uğraş kadın üzüldüğüyle kalıyo.bidaha asla anlatmıyorum.

Son düzenleme:
konuyu okumadım ama son mesajda anlatılanlarda cok sey gızlı malesef bu adam gerı donmeyecek tek soyleyebılecegım bu benım..
bende 2.evlılgımı yaptım 1.esım benden bosandı terk ettı evı bu konusmalar bana cok tanıdık geldı

2 gündür yazayımmı yazmayımmı karar veremedim.
Bence sen hala çok iyi niyetlisin, bu işin arkasında başka şeylerde olabileceğini düşünsen diyorum Kİ
YenidenDogdum ARKADAŞIN DEDİKLERİNE KULAK VER

Bence bi an önce iş bulup çalışmaya başla hem düşünmezsin hem bebeğin var bu adamdan size çok hayır gelecek gibi değil...

Arkadaşım yapma lütfen ..arama msj filan atma gaza gelme..banada herkes aman sen alttan al,seni seviyorum,bırakmam çocuğum var vs vs söyle dediler yaptım malesef..
kendime olan saygımda gitti..gelmeyecek o adam..
çok kararlı o düşünmüyormu herşeyi çocuğunu düşünüyor oda herşeyin farkında
oluruna bırak,ailenede anlat lütfen
ama lütfen bir araştır faceni,msnini aklına bişiyler gelir belki dikkatiçeken bişey olur
eşin çok rahat kararlılığın arkasında başka şeylerde var canım bence
ailesi desek onlarda senden yana yada tarafsız diyorsun
lütfen geçecek bunlar dik dur sadece

X