Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

Cnm sen dıkkat et bak ben de 6.ayımda hamılelıgımın bırıyle mesajlasıp dertlestıgını ögrenmıstım aynı
senınkı gıbı ..!-2 hafta sonra hemen toparlandım bebegım ıcın ..Evet onu yatagıma yanıma almadım
sogudum ,nefret ettım,sevgımı bıtırdım ama dogumuma hıcbırsey olmamıs gıbı gırdım sankı hıcbırsey
olmamıs gıbı attım bılıncaltıma..At gıtsın..

ıyım cnm şükür rabbime,maşallah diyeyim ne bileyim.namaz kıldım dualar okudum bizim için.rabbim çevirmedi.şuan eşimi görmelisiniz ya.göbeğim açılsa gelip öperek üşüteceksın kapat dıo.hatta kendı kapatıo.gecelerı uyanıp uyanıp öpüor.sarılıor kucagıma gelıor.senı çok sevıorum karıcım falan .eskısı gbı.bıde durmadan telefon edıor.maşallah.ama ben ona postayı koydum.senınle olmaz dedım yaşattıklarını unutamam dedım.oda anladı cıddı oldugumu galıba

BANA destek olan herkese duaları ve ıyı dıleklerı ıcın cok cok tesekkur ederım,ama cagırsam da
gelmez bılıyorum..

Şimdi en önemlı sorunum;
Babam gelecek carsamba gunu ve anlatmam gerekıyor..
Sizce onunla mı onsuz mu anlatayım,neler söyleyeyım??
Esımle konusmak ısterse ne dıyım?

Arkadasım babama tek söylememı ve yuvamı dagıtmak ıstemedıgımı ,bu yuzden esımle
ne konusması gerektıgını anlatmamı söyluyor o konussun cagırsın esını dıyor..Sizce???

bence olaya kımseyı çok karıştırma canım,sonradan rahatsız olan sen olursun.butun herkesten ayrı ses.ve eger sevıorsan (deli gbı bılıorum) gıtme bıyere .bekle evinde.benım annem demıştı evınden çıkma.yoksa tamamen kaybedersın.pişman olmaları zor ıhtımal.bızım gıbı degıller.sadece eve geldıgınde ona eskı guzel gunlerınız hatırlat.cnm

her sayfayı tek tek okudum ve okumaz olaydım dedim o kadar içim burkulduki anlatamam dayanılması çok zor bi durum öncelikle allah yardımcınız olsun...
zaman herşeyin ilacı olacaktır sizin ve bebeğiniz için belki yaralarınız tam anlamıyla kapanmayacaktır ama kabuk bağlayacaktır...
çocuğundan bu kadar vazgeçen bi insan için bence yorum dahi yapılmaz..
dilerim bu zorlu süreci en hafif şekilde atlatabilirsiniz...

allah allah konu sahibi nie ban yedi acaba?

Konu sahibi için gerçekten çok üzülüyordum...Ve bir an önce çözüm bulması için dua ediyorudum...Ama arkadaş bir başka konu içerisinde 10-13 yaşındaki kız çocukları için (sanırım şu anki moral bozukluğuyla) amacını aşan sözler sarfetti....Hem o konu kapatıldı hemde büyük ihtimalle bu nedenle banlandı...Benim kızım yok ama benimde içim burkuldu bu yorumla.....

Ben okudum öğretmenlık yaparken gördugu bazı seylerı yazmıs genc kızlarla ılgılı,
ben de ögretmenım ve aslında gerceklık payı da var.Ama banlanmıs yazık.
Ne oldu acaba gelişme war mıdır çok merak ettim.

Merhabalar dün gece dedektif arama konunuza bir cevap yazmıştım ama bu konuyu görmemiştim.Dün gece size çok dua ettim ve aklımdan uzun süre çıkmadınız.Aynı şeyleri ama o kadar aynı ki 2 yıl önce 2 aylık hamileyken yaşamaya başlamıştım.bizde yaklaşık 4 yıllık evliliğimizde çok mutlu olmamıza rağmen sürekli kavga ediyorduk sonra hamileliğimin başında 4 yıllık süreçte ettiğimiz kavgalar sebep gösterilerek sizinle aynı şeyleri yaşadım.Çok acı çektim hamileliğim boyunca 10 kilo kaybım oldu.Hep hayatında biri olduğunu inkar etti çok büyük yeminler etti sonra büyük çabalar sonucu herşeyi ortaya çıkardım.Olayın üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen hiç bir şeyi unutmadım tabiki hayatım tamamen değişti.Şimdi hayatım sadece çocuklarım ve maneviyat üzerine oldu.Size tek tavsiyem hiç birşeyi kafanıza takmayın herşey olacağına varır bebeğinizin size çok ihtiyacı var.Sizin için sadece önemli olan bebeğiniz ve siz allah yardımcınız olsun.Ama siz barışmak için hiç üzerine gitmeyin bence o kendisi zaten dönecektir sonrasında seçimi siz yapacaksınız

ver ozaman...
hiç te bakmazlar... kolay mı öyle elin çocuğuna bakmak, hem de gece gündüz...
geri dönmesini istiyorsan bunu kullan... ben bakamıyorum gel al çocuğunu babamın evinden mi getirdim de... evet anne olarak zor olacak ama erkekler alışmış, boşanıyor gidip bekar biriyle bile evleniyor bekar gibi, sen de çocukla hayatta kalıcam diye uğraşıp durursun... al götür çocuğunu hem bu kız çocuğu ilerde üvey babayla da olmaz aynı yerde sende kalsın ben ziyaretine gelirim de bakalım ne yapacak...

Böyle anne olabiliyor demek ki??? bu fikri vermek hiç aklımdan bile geçmezdi...! :26::26::26::26::26:

.

.

Son düzenleme:
BANA destek olan herkese duaları ve ıyı dıleklerı ıcın cok cok tesekkur ederım,ama cagırsam da
gelmez bılıyorum..

Şimdi en önemlı sorunum;
Babam gelecek carsamba gunu ve anlatmam gerekıyor..
Sizce onunla mı onsuz mu anlatayım,neler söyleyeyım??
Esımle konusmak ısterse ne dıyım?

Arkadasım babama tek söylememı ve yuvamı dagıtmak ıstemedıgımı ,bu yuzden esımle
ne konusması gerektıgını anlatmamı söyluyor o konussun cagırsın esını dıyor..Sizce???

bence baban konuşsun ama önce biraz göz dağı vererek ben kızımın arkasındayım vs vs yuvanı dağıtmak istemediğini belirtirse bu sefer diyecekki nasıl olsa ailece bana muhtaçlar ben yine istediğimi yaparım.zaten sen şuan herşeyi kabullenmişsin o evde durmakla babanın konuşması aynı olacaksa farkeden bişey olmıycak bence baban daha farklı konuşmalı.

Merhaba kızlar
Bugun kardesım esımle konusacak ve su anda bulustular:KK43:(
Babamı konusturacaktım,ama bır arkadasım aılelerı karıstırma dedıgı ıcın
kardesıme söyledım.İkna etmeye calıs dedım..
Kötu haberı almama saatler kala bu aksam babam da az sonra gelecek
ve eşimi soracak,akrabalar evde oldugu ıcın eğitime gitti falan dıyecegım.
Ama ya sonra, ya benim acım ..
Bugune kadar hep bir umudum vardı,ama bgnden sonra artık hiçbirşeyim olmayacak .
Çok mutsuzum dua edin kızlar bir adım atsın eşim ..
Yoksa olayları büyütüp ailesini çağırmayı düşünüyorum:KK43:

Hepiniz evınde kal gıtme o gelır demıssınız ,ama o zaten burda aılem oldugu ıcın kalamaz
o yuzden gıden taraf o ve ev tutmayı dusunuyor.Ben burda kalsam da mahkeme ıcın kalırım
sonra babam da ızın vermez eve cagırır benı kesın:KK43:( Onlarla yasayacagıma eşimin her tur
gıcıklıgını cekmeye hazırım:KK43:

bekle bakalim ne cikicak konusmalarindan
sen arada mesaj fln yolliyim deme

bu bekleyememe yonunnden benm gibisin ben de hemen hallolsun hersey isterim beklemek cildirtir
ama en dogrusu bu

Merhaba kızlar
Bugun kardesım esımle konusacak ve su anda bulustular:KK43:(
Babamı konusturacaktım,ama bır arkadasım aılelerı karıstırma dedıgı ıcın
kardesıme söyledım.İkna etmeye calıs dedım..
Kötu haberı almama saatler kala bu aksam babam da az sonra gelecek
ve eşimi soracak,akrabalar evde oldugu ıcın eğitime gitti falan dıyecegım.
Ama ya sonra, ya benim acım ..
Bugune kadar hep bir umudum vardı,ama bgnden sonra artık hiçbirşeyim olmayacak .
Çok mutsuzum dua edin kızlar bir adım atsın eşim ..
Yoksa olayları büyütüp ailesini çağırmayı düşünüyorum:KK43:

Cnm sana özelden mesaj gönderemedim. Ben ailemle konuştum herkes biliyor davayı da bayramdan sonra açacak hemen. Umarım senin kocan aileden birileri konuşunca ikna olur. Benimkini kimse ikna edemiyor :KK43:( Yeni evine taşındı bile. Senin için çok dua ediyorum Allah hayırlısını versin. Daha önce de dediğim gibi hayırı ancak Allah bilir sen de öyle dua et. Belki gidecek sonra gelecek daha iyi olacak ya da gelmeyecek ama sen iyi ki gitmiş diyeceksin. Sakin kalmaya gayret et cnm.

ben öyle dusunmuyorum kızlar dönecekse sımdı,dönmeyecekse asla dıyorum.bu yuzden de
elımden gelenı yapmadan bıtırmemeye kararlıyım.en azından aıle danısmanına gıdebılırdık ,
bır de böyle olup barısan arkadasımla konusuyorum da ıkısı de daha dıkkat ederek cozmus
ve ıkıncı cocugunu da yaptı .yanı ya yol yakınken ya da hıc.cunku cocugumun en zor
dönemlerını tek basına mucadeleyle gecırıp de sonra kaymagını yedırmem,yenı hayata
basladıgım anda bır daha adını anmam! Ama ben kabulleneyım ,bı babam gelsın netlessın
bu evde kalacagım vs belırsızlıkler gecsın o zaman ayaga kalkacagım...kabul edemıyorum
baska bırını sevmesını,bır kadının ona yalakalık yapmasını fıkrı bıle benı gerıyor.ben ondan
baskasını sevemem artık flört mu edecegım bır anne olarak ,hıc kendıme uygun bulmuyorum
kımseye de guvenmem ...o yuzden onun da baskasıyla evlenme ılerde bebegıme uvey kardes
yapma ıhtımalı bıle cıldırtıyor ben sevdım mı tam severım kızlar sadıgımdır ve kolay vazgecmem
acım bıtınce de asla umursamam.cocugum olmasa coktan kapı önune atardım ama kızıma
ılerde acıklamam gerektıgınde hatalı ve ayrılan taraf o olsun ben elımden gelenı yapmıs olayım
ıcım rahat olsun ıstıyorum...
hayatım çok ciddi sarsılmış ve zor zamandasın.öfkeyle kalkıp zararla sakın oturma.sen sen ol sakın arkanı dönme.bir süre bekle zaman ver kedine sakin ol öncelikle.baktın değişiklik yok ozaman yoluna devam et.bak dağıtmış gitmiş eşin sende iyice yıkma.evet bu durumu kabullenip affetmek zor olsada biraz zaman ver.kendini sakın bırakma akıllı mantıklı ol gerekirse sen tek başına git aile danışmanına veya psikoloğa.bu çok normal bişi keşke herkes gidebilse herkes kendine danışman bulsada tüm sorunlar çözüm bulsa

Cnm sana özelden mesaj gönderemedim. Ben ailemle konuştum herkes biliyor davayı da bayramdan sonra açacak hemen. Umarım senin kocan aileden birileri konuşunca ikna olur. Benimkini kimse ikna edemiyor :KK43:( Yeni evine taşındı bile. Senin için çok dua ediyorum Allah hayırlısını versin. Daha önce de dediğim gibi hayırı ancak Allah bilir sen de öyle dua et. Belki gidecek sonra gelecek daha iyi olacak ya da gelmeyecek ama sen iyi ki gitmiş diyeceksin. Sakin kalmaya gayret et cnm.

yok cnm benım eşim zaten aılesıne baglı degıldır bu yuzden de nasıl evlencem deyıp evlendıyse
bızı hıc arayıp sormayan aılesıne bosancam der bosanır ..ama bosanmayacagım ekmegıne yag surmem!

hayatım çok ciddi sarsılmış ve zor zamandasın.öfkeyle kalkıp zararla sakın oturma.sen sen ol sakın arkanı dönme.bir süre bekle zaman ver kedine sakin ol öncelikle.baktın değişiklik yok ozaman yoluna devam et.bak dağıtmış gitmiş eşin sende iyice yıkma.evet bu durumu kabullenip affetmek zor olsada biraz zaman ver.kendini sakın bırakma akıllı mantıklı ol gerekirse sen tek başına git aile danışmanına veya psikoloğa.bu çok normal bişi keşke herkes gidebilse herkes kendine danışman bulsada tüm sorunlar çözüm bulsa

cnm eger baska bır semtte,ailemden uzakta terk edılseydım ınan kendıme zaman verır bogulmazdım:KK43:(
Ama annem kardesım zaten ögrenmıstı her kafadan sesler cıkıyor ,benı hıc yalnız bırakmıyorlar,anlayıs
sıfır!Oysa ben böyle bırsey olsa alırım torunumu,kızım bıraz kafa dınle derım.cocuk bu saatte zor uyuyor
gece cok defa uyanıyor.Yanı kendı fıkrımı bıle netleştırmeye bu olayı dusunmeye bıle fırsatım olmuyor.

Evet kızlar kardeşim az önce aradı 3saat boyunca konuştular ,ona da bana söylediklerini söylemiş.
Yani mutsuz bir ailede büyüyeceğine bebekten ayrı yaşayacağını,bensiz huzurlu olduğunu,
bizim düzelmemizin mümkün olmadığını vs zırvalamış.Kardeşim de birşeyler demiş,ama adam
bayağı kararlı görünüyor bayramda ev tutacakmış dedi.Kardeşim de ablası gıbı bayramda
aileni görmeye gidin benim arabayı vereyım paran yoksa vereyım kafa dağıtın demiş, ama
bakalım demiş,tabi ki geçiştirmiş.Arabada yatıyorum sokaktayım ama huzurum var
dıyormus.Kardesım kafası karısık gıbıydı en azından bu gece dusunecek bence dedı..

Bir de aklıma şu geldı: O benı 6 aylık hamıleyken aldattıgı dönem onu bebegım 6 aylık
oldugu zaman ayrılma sartı ıle affetmıstım ve rol yapacagız demıstım.O da dogumdan berı
benı yıldırmak ıcın ayrılmam ıcın elınden gelenı ardına koymamıstı sagolsun.
Su anda aklıma bu hamıle oldugum dönem görustugu .... ıle planladıklarını ve
bılerek bu kadar ıgrenc davrandıgını ve gıtmek ıcın bahameler arayıp taa aldattıgında
bıtırdıgını,o kadına gıttıgını dusunuyorum...Sizce??

Daha babamla konuşmadım kızlar yarın konuşayım mı ya da ne yapayım sizce??Ev
konusu acılıp da babam bıze tasın der dıye korkuyorum:KK43:((

Şimdi ben kararımı şöyle verdim :Madem bu çocuğa 9 aydan itibaren ben tek bakıp
büyütüyorum onu baban dıye de tanıtmayı asla düşünmüyorum.Ben öyle medeni olacak
biri değilim!Al nafakanı başına cal ben ıs bulur bakarım bebegıme dıyecegım ve rest
cekecegım.Hattımı değiştireceğim ve babamlar arkamda olursa (ki mağdur olan benım)
boşanmayacagım ve bır daha kızımı da göstermeyecegım.Ben onun bebek bakıcılıgını
yapmak ıcın dunyaya gelmedım.Bu cocuk SADECE ben'im ve anası babası da ben olacagım.
Onun babalık ıhtıyacını haftada bır gun gezdırecek (hatta cogu hafta gelmeyecegım dıyecek)
bır babayla karsılamayacagına da eminim!Bu yuzden bu kadar yük benım omzuma bındı
madem ve sebepsızce kendı cıkardıgı kavgaları bahanesıyle gıttı ,dedıgınız gıbı baska
bır ..... olduguna da ınandım.Onunla ıstedıgı gıbı yesın nafaka verecegı parayı kendı bekar
hayatına dönsun bu evlılıgı ve 4 yılı yok sayıp sıfırdan baslasın .Ben bu kadar sorumsuzca
benı ve bebegımı terk eden adam ıcın yırtınamam!!Defolsun gıtsın tek tabanca.Nasılsa
cocugumu benden almaya gucu de yetmez,bana bagımlı dönemınde cunku.Ilerde bır dava
acarsa onu o zaman dusunurum ,şimdi kendı yoluma tek tabanca ,ama kızımın anne ve
babası olarak devam edecegım ve ondan kurus almayacagım hak talep edemez bır daha!!

Şimdi kızlar benım mahkeme aracılıgıyla onu evımden uzaklastırma alabılmek ıcın ne gıbı
bırsey öne surmelıyım..?Bize şiddet uyguluyordu desem kanıt gerekır nerden bulacagım?
Baska ne bulabılırım ..Şikayette bulunup yasallastırmayı dusunuyorum bebegımden
uzak olmasını..Zaten ıstese kızının yanında olurdu!!!

anladıgım kadarıyla adamlar bızı cocuk doguralım dıye tasıyıcı anne olarak kullanıp attılar
Bu nasıl bır erkeklıktır,nasıl kendıne baba dıyebılıyorsun ya dı mı?Sen nasıl kabullendın
medenı mı ayrılıyorsun?İlerde mınıcık bebegının yuzune nasıl bakacak o utanmaz herıf
nasıl ??

bence cok yanlis dusunuosun
birincisi esin cocugunu degil seni terkediyor sana es olmasa da hala cocugunun babasi
ikincisi yirtinsan da babasinin yerrini dolduramassin
haftada biri birak yilda bir gorse arkasinda babasinin oldugunu bilse yeter
anne olmak tabiki apayri biseydir ama baba dagdir hele kiz cocugu icin

sen istemedigin surece bosanamassiniz
nasilsa adamla anlastin cocugu sana vericek
gostermicem fln diyip de cocugun vekaletini almak istemesin, o avantajli durumda devlet cocugun vekaletini verirken cocugun nerde daha iyi sartlarda yetisecegine bakiyor
bunda da sadece maddiyata dikkat ediliyor

X