Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

okuduysan yorum yazar mısın cnm su anda

of kımse bırsey yazmadı cıkıyorum ben hosgeldın hıcbısı..

Son düzenleme:
bir film var aramızda bebek var diye bunu hem senin hemde kocanın izlemesi gerek bence ikinizde bundan bişiler cıkartabılırsınız birbirinizin yanlıslarını görüp daha iyi belki birbirinizi anlamanıza yardımcı olur nebilim bu aklıma geldi cünkü senin hayat hikayene benziyor

canım çok üzüldüm okuyunca bende çok zor zamanlar geçiriyorum rabbim yardımcımız olsun . ayrıca bana göre eşin biraz sıkılmış belki kendini baskıda hissediyo yada senin ilgisiz davrandınmı hiç ? bence hemen kesip atma yuva yıkmak çok kolay kurmak çok zor ben neler neler yaşadım yıkmadım o beni terk edene kadar sevmediğini sölediği günler bile oldu gözlerime bakarak sen aceleci davranma fevri hareket etme tartışmaktan ziyade duygusal yaklaş hislerini anlat baktın olmuyo yine aynı ozaman uzak dur ama eminimki o gelicek sana çünkü bebeğiniz var ama önemli olan sadece bebek için değil senin içinde gelsin mecbur hissetmesin bebek için kendini belkide babalık psikolijisini bozdu kolay olmadı alışamadı bence zaman ver

canım konuya şimdi daha iyi hakim oldum bence zorluk çıkarma ayrıl diceksin ne kadar basit hayatta herşey bizler için sana rabbim annelik duygusunu tattırmış öle baba olcagına olmaz olsun ve ben eminim çok değil bi süre sonra eğer hayatında biri yoksaa öle bi kapına gelcekki anlatamam çünkü hayatta insanın peşini bırakmayan tek şey vicdandır tabiki vicdansız insanlarda var ama bebeğin senin ahını vebalini allah koymaz onda. diyelimki hayatında biri var öle bi kazık yerki ne olduguna şaşırır sen geri çekil hiçde zorluk yapma bırak o utansın arkanda ailen sağlam durduktan sonra allah gücünü vercek

bir film var aramızda bebek var diye bunu hem senin hemde kocanın izlemesi gerek bence ikinizde bundan bişiler cıkartabılırsınız birbirinizin yanlıslarını görüp daha iyi belki birbirinizi anlamanıza yardımcı olur nebilim bu aklıma geldi cünkü senin hayat hikayene benziyor

izlemez mıyım canım onu da ızledım tek ızlemıstım ona da bu bızım yasadıklarımız gel ızleyelım
dedım ızledı ama hıc duzelmedı anlamadı:KK43:((Hatta kadının mutfakta son gun esıne söyledıgı
her söz benım ıcımdekılerdı ve cok aglamıstım:KK43:((

canım çok üzüldüm okuyunca bende çok zor zamanlar geçiriyorum rabbim yardımcımız olsun . ayrıca bana göre eşin biraz sıkılmış belki kendini baskıda hissediyo yada senin ilgisiz davrandınmı hiç ? bence hemen kesip atma yuva yıkmak çok kolay kurmak çok zor ben neler neler yaşadım yıkmadım o beni terk edene kadar sevmediğini sölediği günler bile oldu gözlerime bakarak sen aceleci davranma fevri hareket etme tartışmaktan ziyade duygusal yaklaş hislerini anlat baktın olmuyo yine aynı ozaman uzak dur ama eminimki o gelicek sana çünkü bebeğiniz var ama önemli olan sadece bebek için değil senin içinde gelsin mecbur hissetmesin bebek için kendini belkide babalık psikolijisini bozdu kolay olmadı alışamadı bence zaman ver

Cnm benım carem yok kı herkese söylemek zorundayım baksana herkesle muhatap olan ben
olmak zorundayım.Senın esın gıttı mı ayrıldınız mı o neden gıttı ?bebegın var mıydı?
Resmen ya sorumluluktan kactı ya da baskasıyla bırlıkte..Ikısı de onu asla haklı
cıkaramıyor ve kardesıme ''ben o kapıdan cıkarken zaten kararlı cıkmıstım ,dönersem
bu 3 hafta sokaklarda yatıp rezıllık cekmemın bır anlamı kalmaz artık dönmem''demıs:KK43:(
ondan nefret edıyorum ve bebek ıcın dönecekse hıc dönmesın:KK43:( ilgisiz davrandım haklısın
ama ben de degısık dönemden gectım ve hamılelık,lohusalık zor seyler asıl erkegın
anlayısı gerekırken erkek bunalımına bunalım katıyor ne sacma:KK43:(

Merhaba şuanda nasıl psikolojide olduğunuzu tahmin edebiliyorum.Akşam sizin için dua ettim bence hiç birşey yapmadan sakince beklemeniz sizin için en iyisi olur.Babanızlada konuşup anlatın herşeyi.Bence olanları babanızın öğrenmesinden çekinmesi gereken eşiniz.Zaman herşeyin çözümüdür bu süreci atlatmak gerçekten çok zor ve acı verici biliyorum.Ama hep şunu düşünün bir zaman sonra herşey çözülüp ortaya çıkacak.Sizi üzmek istemiyorum ama bahane hep aynı oluyor nedense sıkılmıştım boşluktaydım ne yaptığımı bilmiyordum vs.Çocuğunuzu tek büyütmek isteme konusunda ne kadar haklı olsanızda o onun babası siz istemesinizde görecektir.Ama siz üstüne düşmeyin siz üstüne düştükçe o kendini değere bindiriyor

Merhaba şuanda nasıl psikolojide olduğunuzu tahmin edebiliyorum.Akşam sizin için dua ettim bence hiç birşey yapmadan sakince beklemeniz sizin için en iyisi olur.Babanızlada konuşup anlatın herşeyi.Bence olanları babanızın öğrenmesinden çekinmesi gereken eşiniz.Zaman herşeyin çözümüdür bu süreci atlatmak gerçekten çok zor ve acı verici biliyorum.Ama hep şunu düşünün bir zaman sonra herşey çözülüp ortaya çıkacak.Sizi üzmek istemiyorum ama bahane hep aynı oluyor nedense sıkılmıştım boşluktaydım ne yaptığımı bilmiyordum vs.Çocuğunuzu tek büyütmek isteme konusunda ne kadar haklı olsanızda o onun babası siz istemesinizde görecektir.Ama siz üstüne düşmeyin siz üstüne düştükçe o kendini değere bindiriyor

haklısın ıste aıle apartmanı sorunu olmasaydı tek olsaydım kımseye söylemeden ıdare eder,
ona da gel demek zorunda kalmazdım o zaman mecbur gelırdı tek oldugumuz ıcın.Verdıgı bın
lıra bıttı bebegımın yarım maması kaldı,bezı 5 tane kaldı ,param yok ama annemlere guvenıp
hala para getırmedı :KK43:((( madem herseyı ben cekecegım o zaman görmesın ..Sadece dollenmekle
baba mı olunur cnm.Ben bebegımı babasız buyutmek ıcın mı yaptım:KK43:(Cocugum bılınclendıgınde
fark edecek hep ezık olacak mutsuz olacak eksık hıssedecek..Su babalı reklamlara bu ara öyle sınır
oluyorum kı..Kızıma bakıp bakıp aglıyorum:KK43:(

bır de kızlar onun aılesı de aıle degıl kı adam aıle babası olsun .
Baksanıza ılk olayda hemen ablasına söyledım ama atlayıp ucaga
ısınden ızın alıp gelmedı ;oysa benım kardesımın esı böyle bırsey dese
ben anında kapısında olurdum ,kardesıme''İstanbuldayım gel eve''der
konusurdum .Abısı desenız 9 aylık cocugumu bır kez görmedı sehır
dısında,ama 1 aylık ıznınde 1 haftasını buraya ayırmadı.Annesı babası
torunlarını 4.ayda görduklerı halde ben bılerek bır dure aramadım denedım
ama onlar da bır kez bıle ne esımı ne benı aradı .Yanı bu adamın
aılevı bagı bıle yok kı..!!Nasıl bır salaklıkla ona cocuk yaptıgıma
sımdı sasırıyorum:KK43:

haklısın ıste aıle apartmanı sorunu olmasaydı tek olsaydım kımseye söylemeden ıdare eder,
ona da gel demek zorunda kalmazdım o zaman mecbur gelırdı tek oldugumuz ıcın.Verdıgı bın
lıra bıttı bebegımın yarım maması kaldı,bezı 5 tane kaldı ,param yok ama annemlere guvenıp
hala para getırmedı :KK43:((( madem herseyı ben cekecegım o zaman görmesın ..Sadece dollenmekle
baba mı olunur cnm.Ben bebegımı babasız buyutmek ıcın mı yaptım:KK43:(Cocugum bılınclendıgınde
fark edecek hep ezık olacak mutsuz olacak eksık hıssedecek..Su babalı reklamlara bu ara öyle sınır

Konu sizin konunuz olduğu için dağılmaması için fazla şey yazmıyorum ama siz benim yaşadıklarımı 2 yıl önce bilseydiniz siziyle neredeyse aynı fakat yaşadıklarım daha içler acısıydı.O yaşadıklarımın şu anda kalan eseri bir 14 aylık bebeğim karnımda yaşadığı stresten dolayı bir hiperaktif bebek. sabahlara kadar ağlamaktan yastıklar su gibi olurdu ama şimdi çocuklarımdan başka bişey umrumda bile değil.Ama insana en büyük desteği ailesi veriyor o yüzden babanız bence bilsin

arkadasım merhaba...sen evliliğini kurtarmak ıstıyor musun?yoksa bosanmaya kararlı mısın?son durum ne dusuncelerinde.

izlemez mıyım canım onu da ızledım tek ızlemıstım ona da bu bızım yasadıklarımız gel ızleyelım
dedım ızledı ama hıc duzelmedı anlamadı:KK43:((Hatta kadının mutfakta son gun esıne söyledıgı
her söz benım ıcımdekılerdı ve cok aglamıstım:KK43:((

Cnm benım carem yok kı herkese söylemek zorundayım baksana herkesle muhatap olan ben
olmak zorundayım.Senın esın gıttı mı ayrıldınız mı o neden gıttı ?bebegın var mıydı?
Resmen ya sorumluluktan kactı ya da baskasıyla bırlıkte..Ikısı de onu asla haklı
cıkaramıyor ve kardesıme ''ben o kapıdan cıkarken zaten kararlı cıkmıstım ,dönersem
bu 3 hafta sokaklarda yatıp rezıllık cekmemın bır anlamı kalmaz artık dönmem''demıs:KK43:(
ondan nefret edıyorum ve bebek ıcın dönecekse hıc dönmesın:KK43:( ilgisiz davrandım haklısın
ama ben de degısık dönemden gectım ve hamılelık,lohusalık zor seyler asıl erkegın
anlayısı gerekırken erkek bunalımına bunalım katıyor ne sacma:KK43:(

hayatım eşim beni istemediğini söledi seviyomuş ama anlaşamıyomuşuz öle dedi sana destek çıkıcak kimse yokmu allah aşkına kafayı yersin tek herşeyden önce bebişini düşün sana anne diceği boynuna sarılcagı günleri çok zor anlıyorum ama buda kadermiş allaha havale et o vicdansızı allah senin kapına muhtaç etsin

cnm ben yorum yazmistim ama gormedin sanirim

gercekten zor bi durum ama kendini suclu hissetme bahane bunlar

ben baska kadin oldugunu sanmiyorum cunku arada gordugunde fln darmadaginikti fln demissin

bence ailesini arayacaktir sen zorunlu haller disinda aramamaya calis geldiginde evde olun
o zaten ozlemeye baslar ev ortamini

Siyah beyaz daha ne kadar oturup ağlamayı düşünüyorsun
artık sence silkelenme kendine gelme zamanı gelmedimi ?
daha evvelde yazmıştım evden uzaklaştırma almana gerek yokki adam
her türlü evde değil zaten amacı senı görmemek....
neyse....sen şimdi eve bakmıyor ortak yaşanan konutu terk etti
ben çalışmıyorum cocuk bakıma muhtaç die davanı aç gönder...
neden kendini bu kadar üzüyorsunki ?
ispatmı al sana ispat adama bayramdan sonra evinide tutucak....herşey senden yana
sen istemedikçe 3 senede boşanma olmaz....3 sene sana ve cocugunada paşalar gibi
bakacak...ama sen hala aşk kısmındasın atı alan üsküdarı geçmiş sen hala döner
die bekliyorsun...bilmiyorum belkide ben aynı senaryoları yaşadığım için filmin
sonunu daha net görebiliyorum...dost acı söyler canım bana kızma ama
cocuğun var senın artık toparlanma zamanı....hangimiz sevdiği ile aynı mezara girdiki...
hayat devam ediyor acısı tatlısı ile..

Son düzenleme:
bencede babanın bilmesi gerek bunlar kardeşlerle halledilecek şeyler değil.babanın arkanda olduğunu hissetmesi lazım.sen baba evine dönmek istemiyorsun zaten sen istemezsen baban çocuk gibi seni zorlayacak değil.sen önce baban ile oturup konuş ve kararını söle babanda ona göre eşinle konuşsun.baba harici konuşan kişiler onu pohpohlamadan başka bir işe yaramaz.benim eşiminde aile bağı çok yoktur kendi kafasına hareket eder.ama babam devreye girdiğinde işin ciddiyeti hemen değişir.ablamda senin gibi boşanma arefesinde kendi kafasına göre gitti boşandı hiçbirşey talep etmedi.adliyelerde bayılmış vs vs.eve geldi babam yanımda ol dedi madem birşey talep etmedin ben sana bakarım dedi.kabul etmedi 2 çocuğu var çalışmıyorda.çok zor zamanlar geçirdi.şimdi çalışıyor evinin düzenini hiç bozmadı.ama en çok neye pişman onuda söleyimmi öfkeyle gidip boşandı ve gurur meselesi yapıp hiçbirşey talep etmediğine.ayrıca bu iş birilerini konuşmasıyla düzelicek birşey değil yani eşinin seni istemediği ortada tamamen duyguları neyi gösterirse ona göre hareket eder.babanın konuşmasıda barışın yönünde olmamalı zaten çünkü onun söleyeceği en ufak bir eksi cevap babada sinir gerilme yaşatır.babanın sadece soracağı bundan sonra ne yapacaksınız ve senin arkanda olduğunu ona hissetirmek olmalı

Son düzenleme:
bu adamda belli bir aile yaşantısı kültürü yok, ailesinden yıllarca uzakta yaşamış sonra birden bu kdr aile ile içiçe geçince boğulmuş resmen. Şimdi de aile kavramı olmadığı için senin ne hale geleceğin umurunda değil. Keşke hiç evlenmeseydin böyle biriyle. insanın kendi karakteri önemli filan diyoruz ama yetiştiği aile de çok önemli malesef:KK43:( bu adam insanlığını kaybetmiş resmen sana böyle şeyler yaşatabiliyor son 1 yılda yaptıklarına inanamadım. sen öğretmen değil misin? kpss ye hazırlanıp bir yere atansana. ailenden de kurtulmuş olursun ve iyi bir maaşın olur neden böyle şeyler düşünmüyorsun.

senin konuna çok üzüldüm adam hem aldatıyor hem üzüyor hemde boşanmak istiyor vaybe
artık babana söyle bu iş bitsin nafakanı falan al
belliki eşinin güvendiği bir dal var
o masum yavrucuğun ne suçu var çocuğu yaparken aklı nerdeymiş
Rabbim onu nasıl biliyorsa öyle yapsın
sende üzülmeyi bırak ağlamayı dövünmeyi bırak bebeğini düşün ve o adamla daha muhattap olma ayrıl
Allah yar ve yardımcın olsun

Evet kızlar kardeşim az önce aradı 3saat boyunca konuştular ,ona da bana söylediklerini söylemiş.
Yani mutsuz bir ailede büyüyeceğine bebekten ayrı yaşayacağını,bensiz huzurlu olduğunu,
bizim düzelmemizin mümkün olmadığını vs zırvalamış.Kardeşim de birşeyler demiş,ama adam
bayağı kararlı görünüyor bayramda ev tutacakmış dedi.Kardeşim de ablası gıbı bayramda
aileni görmeye gidin benim arabayı vereyım paran yoksa vereyım kafa dağıtın demiş, ama
bakalım demiş,tabi ki geçiştirmiş.Arabada yatıyorum sokaktayım ama huzurum var
dıyormus.Kardesım kafası karısık gıbıydı en azından bu gece dusunecek bence dedı..

Bir de aklıma şu geldı: O benı 6 aylık hamıleyken aldattıgı dönem onu bebegım 6 aylık
oldugu zaman ayrılma sartı ıle affetmıstım ve rol yapacagız demıstım.O da dogumdan berı
benı yıldırmak ıcın ayrılmam ıcın elınden gelenı ardına koymamıstı sagolsun.
Su anda aklıma bu hamıle oldugum dönem görustugu .... ıle planladıklarını ve
bılerek bu kadar ıgrenc davrandıgını ve gıtmek ıcın bahameler arayıp taa aldattıgında
bıtırdıgını,o kadına gıttıgını dusunuyorum...Sizce??

Daha babamla konuşmadım kızlar yarın konuşayım mı ya da ne yapayım sizce??Ev
konusu acılıp da babam bıze tasın der dıye korkuyorum:KK43:((

Şimdi ben kararımı şöyle verdim :Madem bu çocuğa 9 aydan itibaren ben tek bakıp
büyütüyorum onu baban dıye de tanıtmayı asla düşünmüyorum.Ben öyle medeni olacak
biri değilim!Al nafakanı başına cal ben ıs bulur bakarım bebegıme dıyecegım ve rest
cekecegım.Hattımı değiştireceğim ve babamlar arkamda olursa (ki mağdur olan benım)
boşanmayacagım ve bır daha kızımı da göstermeyecegım.Ben onun bebek bakıcılıgını
yapmak ıcın dunyaya gelmedım.Bu cocuk SADECE ben'im ve anası babası da ben olacagım.
Onun babalık ıhtıyacını haftada bır gun gezdırecek (hatta cogu hafta gelmeyecegım dıyecek)
bır babayla karsılamayacagına da eminim!Bu yuzden bu kadar yük benım omzuma bındı
madem ve sebepsızce kendı cıkardıgı kavgaları bahanesıyle gıttı ,dedıgınız gıbı baska
bır ..... olduguna da ınandım.Onunla ıstedıgı gıbı yesın nafaka verecegı parayı kendı bekar
hayatına dönsun bu evlılıgı ve 4 yılı yok sayıp sıfırdan baslasın .Ben bu kadar sorumsuzca
benı ve bebegımı terk eden adam ıcın yırtınamam!!Defolsun gıtsın tek tabanca.Nasılsa
cocugumu benden almaya gucu de yetmez,bana bagımlı dönemınde cunku.Ilerde bır dava
acarsa onu o zaman dusunurum ,şimdi kendı yoluma tek tabanca ,ama kızımın anne ve
babası olarak devam edecegım ve ondan kurus almayacagım hak talep edemez bır daha!!

Şimdi kızlar benım mahkeme aracılıgıyla onu evımden uzaklastırma alabılmek ıcın ne gıbı
bırsey öne surmelıyım..?Bize şiddet uyguluyordu desem kanıt gerekır nerden bulacagım?
Baska ne bulabılırım ..Şikayette bulunup yasallastırmayı dusunuyorum bebegımden
uzak olmasını..Zaten ıstese kızının yanında olurdu!!!
canım ona dekı bana mutsuzluğunu karşıma geçıp anlatacaksın de,hep altdan alan olunca karşılarında bizi güçsüz ve onlara muhtaç gıbı goruyorlar.yıne bagır çağır boşver içinde kalmasın beeeeeee.naparsa yapsın salak insan.hepsi aynı yola çıkmıormu bagırsakta sussakta.ama dekı geleceksın adam gıbı gececeksın karsıma de... para almam deme kız al.bugüne kadar varlıkta yoklukta cefalarını çeken biz olalım sefasını balını başklarına mı yedırelım?bence hata yapma bu gurur degıl.dekı sana hakkım ne bu dünyada helal olsun ne dıger dunyada .bu bebegın de ah'ı hep üzerinde olsun de.günahsız çocugunu ne hallere düşürdün de.ama ınankı şunu anladım ben.herseyın bedelı var.bıraz naz yap,işte eskı günlerınızden kalma hıç anınız falan yokmu onları göster.biliyorum bunlar zor şeyler.dedıgım gıbı ben bıle şuan zar zor yurutuorum(içimden gelmıor eskısı gıbı onunla olmak) ama bebegımz var tatlım ya.ne güçsüz oldugunu görsün,nede ona muhtaç oldugunu.

öncellikle rabbim selamete çıkarsın sizi birbirinize bağışlasın diyerek başlamak istiyorum.yüreğimin üzerine bişey oturdu yazınızı okurken.emin olun evlat sahibi olan çiftlerin birçoğunda ilk yıllar adaptasyon sorunlar ortaya çıkabiliyor bu günümüz evliliklerinde kaçınılmaz gibi bişey.lütfen kendinizi ümitsizliğe yönetlmeyin.kendinizi bırakmayın ve karşı tarafın üzerine çok gitmemenizi tavsiye ederim.siz artık bi ailesiniz ,dua ile,muhabbet ile,sevgi ,fedakarlık ve mücadele ile herşeyin düzeleceğine inanıyorum.

senin konuna çok üzüldüm adam hem aldatıyor hem üzüyor hemde boşanmak istiyor vaybe
artık babana söyle bu iş bitsin nafakanı falan al
belliki eşinin güvendiği bir dal var
o masum yavrucuğun ne suçu var çocuğu yaparken aklı nerdeymiş
Rabbim onu nasıl biliyorsa öyle yapsın
sende üzülmeyi bırak ağlamayı dövünmeyi bırak bebeğini düşün ve o adamla daha muhattap olma ayrıl
Allah yar ve yardımcın olsun

aldatıyor muymuş?

X