Esim Cok anlayissiz

Hayir Tabi ki normal karsilamiyorum siddeti.
Ailesi ile arama mesafe koymama da izin vermiyor. Sen de suclusun Diyor. Onlar sana kötü davraniyor diye sende ayni davranmak zorunda degilsin Diyor. Ona da tamam dedim.
Normal davranacagima dair söz verdim Eger böyle davranmam bu konu üzerinde tekrar tartismamizi sonlandiracaksa.
Daha önce Annesi ve babasina bir kez anlattim siddet uyguladigini.. Annesi üzüldü Ama hic bir Sey söylemedi konu hakkinda. Babasi ise bir kac hafta konusmadi sadece. Sonra bayram girdi araya ve elini öptürüp baristilar.
Annesine babasına anlattım diyorsun ya üzülseler hiçbir şey yapmadan durmazlar. Zaten kavgalarınızın sebebide onlar üzülseler kavga ettirecek şeyler yaşatmazlar.
Ben 2 seneden fazla oldu evliyim. Eşim ailesi ile ortak iş yapıyordu ve bekar görümcem vardı yaşı büyük. Eşimi benimle paylaşamadı. Eşimin beni övmesini bile çekemiyordu. Kıskanıyordu beni. Sonuç onun yüzünden hem nişanlıyken hem evliliğimin ilk 1 senesi birbirimizi çok yedik. Düğüne 15 gün kala ayrılmak istedim eşim bırakmadı. Nişanlıyken daha çok alttan alıyordu ama evlendikten sonra haklı olduğum halde ailesine karşı hep benim alttan almamı istedi çünkü köprüyü geçmişti evlenmiştik. Kaynanamıda doldurmuşlardı bana karşı. Eşime durmadan söylüyordum anneni dolduruyolar bana laf söylüyor diye. Bağırarak beni susturuyordu ben daha çok sinirleniyordum. Birbirimize giriyorduk ve birbirimizi gerçekten yıpratıyorduk. Uyanık olacaksın eşinin yanında ailesini seviyormuş gibi düşünüyormuş gibi yapacaksın. Kaynanan ya da başka biri sana laf söylediği zaman kimse yokken karşılığını vereceksin mağduru oynacaksın. Ama asla ve asla eşine ailesini kötülemeyeceksin.

bu tarz evliliklerde en merak ettiğim şey bu kadar hengamede cinselliğin nasıl geliştiği yani kavga dövüş küslükler bilmem neler ok ama hangi arada sevişip çocuk yapıyorsunuz
Bende bunu çok merak ediyorum. En ufak bi atışmadan sonra bile benim midem almaz beraber olmaya. Dayak yediğin bi insanla nasıl beraber olursun üstüne korunmayarak şaka gibi…

Annesine babasına anlattım diyorsun ya üzülseler hiçbir şey yapmadan durmazlar. Zaten kavgalarınızın sebebide onlar üzülseler kavga ettirecek şeyler yaşatmazlar.
Ben 2 seneden fazla oldu evliyim. Eşim ailesi ile ortak iş yapıyordu ve bekar görümcem vardı yaşı büyük. Eşimi benimle paylaşamadı. Eşimin beni övmesini bile çekemiyordu. Kıskanıyordu beni. Sonuç onun yüzünden hem nişanlıyken hem evliliğimin ilk 1 senesi birbirimizi çok yedik. Düğüne 15 gün kala ayrılmak istedim eşim bırakmadı. Nişanlıyken daha çok alttan alıyordu ama evlendikten sonra haklı olduğum halde ailesine karşı hep benim alttan almamı istedi çünkü köprüyü geçmişti evlenmiştik. Kaynanamıda doldurmuşlardı bana karşı. Eşime durmadan söylüyordum anneni dolduruyolar bana laf söylüyor diye. Bağırarak beni susturuyordu ben daha çok sinirleniyordum. Birbirimize giriyorduk ve birbirimizi gerçekten yıpratıyorduk. Uyanık olacaksın eşinin yanında ailesini seviyormuş gibi düşünüyormuş gibi yapacaksın. Kaynanan ya da başka biri sana laf söylediği zaman kimse yokken karşılığını vereceksin mağduru oynacaksın. Ama asla ve asla eşine ailesini kötülemeyeceksin.

Insallah hamıleykende dövmez . Ya da şey düşündün mü hiç çocuğunun gözü önünde senı dövdüğünü ? Ya da çocugunuzu dövdüğünü? Sonra yine pişman olur ama özür diler

Sorun aslinda kayinvalidem degil.. Onun Siddet konusu hakkimda hic bir Sey söylemesi haricinde.
Daha Cok görümcem ve diger herkes yüzünden cikiyor Kavgalarimiz.
Evet dogru söylüyorsunuz Ama bende icimde tutamiyorum, aniden karsilik veriyorum, sinirleniyorum ve esime yansitiyorum.

Merhaba durumunuza oncelilkle çok üzüldüm. Bu iliskiniz size sevgililik ve nişan donenimde olmaz sinyallerini çok vermiş ama siz görmek istememişsiniz. Ve evlendiginizde şiddet gormussünüz ki bunun artkk affedilir bir yanı kalmamış. Ve şuan hamilesiniz belki çocuk olunca değişir düşüncesine umarım girmez hem kendi hayatinizı hem doğmamış yavrunuzun hayatını riske etmezsiniz. 😔

Merhaba durumunuza oncelilkle çok üzüldüm. Bu iliskiniz size sevgililik ve nişan donenimde olmaz sinyallerini çok vermiş ama siz görmek istememişsiniz. Ve evlendiginizde şiddet gormussünüz ki bunun artkk affedilir bir yanı kalmamış. Ve şuan hamilesiniz belki çocuk olunca değişir düşüncesine umarım girmez hem kendi hayatinizı hem doğmamış yavrunuzun hayatını riske etmezsiniz. 😔

Sorun aslinda kayinvalidem degil.. Onun Siddet konusu hakkimda hic bir Sey söylemesi haricinde.
Daha Cok görümcem ve diger herkes yüzünden cikiyor Kavgalarimiz.
Evet dogru söylüyorsunuz Ama bende icimde tutamiyorum, aniden karsilik veriyorum, sinirleniyorum ve esime yansitiyorum.
Birde dediğim gibi dene canım. Yapmaya çalış. Ama sana vurmasına asla müsade etme. Eşinde öfke kontrolü yok belli. Baktın güzellikle de olmuyor. O zaman evliliğini yürütmeye kalkma. Daha ilk senelerinde böyleyse 10 15 sene sonra insanın insana tahammülü kalmıyor. Belli bi zamandan sonra sevgide bitiyor. Allah yardımcın olsun

Birde dediğim gibi dene canım. Yapmaya çalış. Ama sana vurmasına asla müsade etme. Eşinde öfke kontrolü yok belli. Baktın güzellikle de olmuyor. O zaman evliliğini yürütmeye kalkma. Daha ilk senelerinde böyleyse 10 15 sene sonra insanın insana tahammülü kalmıyor. Belli bi zamandan sonra sevgide bitiyor. Allah yardımcın olsun

Merhaba Arkadaslar,
Ben bir senelik evliyim ve birbirimizi severek Evlendik. Sevgililik ve nisanlilik dönemlerimizde de sürekli kavgalarimiz olurdu hatta tamam ayrilalim dedigimiz Cok anlar oldu.. Ama Yinede biliyorduk ki tekrar barisacagiz. Esimin Ailesi beni zaten ilk günden beri hic kabullenmedi, oysa beni daha ne kadar taniyorlardi ki ? Ben hep iyi olmaya calistim Ama Sonra bende vaz gectim. Onlar bana nasil davraniyorsa bende onlara ayni sekil davranmaya basladim. Her neyse.. ne zaman esimin Ailesi hakkinda tartismaya baslasak, Esim kendini kayb ediyor. Hatta en son tartismamizda öyle bir siddet uyguladi ki bana.. yemedigim dayak, duymadigim Hakaret kalmadi. Bende sinirimi birseyleri kirip dökerek cikardim. Tabi bu ilk degildi. Daha önce 1-2 kez daha dayak yemisligim var. Polise gidersem beni Öldürecegini falan söylüyor hep. Kac kez düsündüm gidip Polise anlatmayi.. Ama Korkumdan hic bir Sey yapamadim. Bir insanin evliliginin ilk senesinde her Sey toz pembe olmasi gerekirken benim yasadigim seyler Cok agir ve üzücü. Her tartismamizda aklima gelir.. Noldu yine mi döveceksin beni, hadi öldürmek de kurtulayim derim.. Bu kavgadan 2-3 hafta Sonra ögrendim ki hamileymisim. Cok büyük sürpriz oldu ikimiz icin de. Ben henüz kendimi hazir hissetmiyordum. Daha dogrusu Evliligimizin Tam oturmus olmamasi beni Cok düsündürüyor ve korkutuyordu. Aradan bir kac hafta gecti kabullendim olayi. Dün aksam da Cok iyi degildim sürekli yattim uyudum, Esim beni evde birakip arkadaslariyla disari cikti. Isterdim ki yanimda kalsin, biraz benimle ilgilensin. Cok zoruma gitti. Eve geldiginde agliyordum. Bana söyledigi Sey: Biliyordum yine sorun cikaracagini, iyiki bi disari ciktim tarzi cümleler etti. Halbuki Ben Ona demem gitme disari falan diye. Bir baskasi olsa senin bu yaptiklarina dayanamzdi bu kadar zaman dedi. Her Istedigini yapiyorsun, istedigin zaman arabayi alip Cikabilirsin, istedigin arkadasinla görüsebilirsin, istedigini alip satabilirsin, Ben sana hic bir zaman karismam Diyor.
Ama evlilik bundan mi ibaret ?
Ben evlenmeden önce de bütün bunlari yapabiliyordum. Hamilelikte duygusallik normal. Ama Onun buna bile tahamülü yok.
Bunu Ona söylememe ragmen hic bir özür gelmiyor.. hatta sinirlenip gecenin bir yarisi tekrar disari cikti.
Benim aslinda istedigim biraz duyarlilik, biraz ilgi, anlayis.
Ve hic bir zaman bir kavgadan Sonra veya bir küslükten Sonra gelip gönlümü yapmaya ugrasmaz. Ben beceremiyorum der cikar. Kirilan ben, barismak icin cabalayan yine ben.
Kavgalarimiz olmasa aslinda güzel bir evliligimiz var diye düsünüyordum hep. Ama fark ediyorum ki evde ne muhabbet kaldi ne de bir güzel söz. Ben sanki hep kendimi kandirmisim gibi hissediyorum.
Bazen oluyor ki gün icerisinde toplasan 5 dakika konusuyoruz sadece. Her günüm birbirinden skici geciyor.
Hic kimseye anlatamiyorum derdimi.. burda icimi dökmek istedim.

Kusura bakmayin biraz uzun oldu. Simdiden cevaplariniz icin Cok tesekkür ederim.
Çok üzüldüm... Rabbim yardımcınız olsun😞

Adam sizi dövmüş farkında mısınız? İlişkiye nasıl giriyorsunuz öyle bir ayıyla.
Keşke bosansaniz.. keşke..

bu tarz evliliklerde en merak ettiğim şey bu kadar hengamede cinselliğin nasıl geliştiği yani kavga dövüş küslükler bilmem neler ok ama hangi arada sevişip çocuk yapıyorsunuz

Bende çok merak ediyorum. Hayır ne yaşıyorsunuz da kendinize saygınızı bu kadar kaybedebiliyorsunuz. Adam anası-babası için tekme-tokat girişiyor sonra nasıl normale dönüyor bu işler. Çocuğa yazık hanımefendi. Düzgün babalar seçmek varken el üstünde tutulacağınız bir hayat sürmek varken elin ayısıyla ne işiniz var bir anlasam..

Kimsenin ne yaşadığını bilemezsiniz çocuğu aldırın demek kolay sadece boşanarak kendi hayatına devam edebilir, heleki severek evlenmiş kadın bi anda silip atamaz hiç bişeyi tabiki doğrusu kendi hayatını maffetmemek daha güzel şekilde ilerletmek bu durumda da eşinden ayrılıp yoluna bakması gerekir ama sizin yaptığınız yorum resmen hakaret ve edepsizce olmuş insanların hayatlarına bu kadar hadsiz yorum yapacağınıza önce kendinize bakın saha kibar şekilde fikrinizi yazabilirdiniz . Biraz saygı edeb.
O çocuk doğduğunda ne olucak ? Karısını döven adamdan ne beklenir ? Çocuğunuda döver evdende atar belliki öyle bir tip bu adam.
2dklık zevk uğruna bi çocuğun hayatını mahvetmektense aldırmak en mantıklısı burada bile isteye böyle bir ailede çocuk ne kdar sağlıklı büyür ?

Şaka gibi konu. Sinirlerim oynadı. Hakaret,şiddet, tehtit gördüğün insandan koşarak kaçıp ayrılacağına birde hamile kalıyorsun? Hiçbirsey demiyorum sana boşuna nefes tüketmek ve parmak yormak olur.
O hamilelik kutsallığına hiç güvenme bu tipler umursamaz daha çok çekeceğin var. Fragman görüp yine devam etmişsin buna bile bile lades denir. Aklın yolu 1. ♀️

Çocuk yap düzelir mantığı 🤗 çocuktan dolayı bir kutsaliyet inmiyor insana adamın gözünde eziksen ezik olarak kalıyorsun.

O çocuk doğduğunda ne olucak ? Karısını döven adamdan ne beklenir ? Çocuğunuda döver evdende atar belliki öyle bir tip bu adam.
2dklık zevk uğruna bi çocuğun hayatını mahvetmektense aldırmak en mantıklısı burada bile isteye böyle bir ailede çocuk ne kdar sağlıklı büyür ?
Siz sadce çocuğu aldırtıp kadına günah işletme peşindesiniz çocuğa beraber yanlız hayat ona devam edebilir çocuk aldırmak kolay sanıyorsunuz herhalde asıl aldırırsa vebali boynuna. Biraz akıllı olun.

İlişkimiz tam oturmadı demişsiniz ama üzülerek söylüyorum ki sizin bir ilişkiniz yok. Ömür boyu kendinizin ve daha da önemlisi çocuğunuzun hayatını mahvederek yaşamak istiyorsanız siz bilirsiniz ama yapılacak en doğru şey boşanıp yavrunuzla kendi yolunuza bakmanız. Burda böyle bir konu için kimse size aksini söylemez. Düzelir canım bir de şunu dene olayı değil bu. Yediğiniz onca dayağın üzerine kafaya taktiginiz şeyin iletişimsizlik olması da ayrıca düşündürücü. Lütfen en azından çocuğunuzu düşünerek hareket edin.

X