Esim Cok anlayissiz

Siz sadce çocuğu aldırtıp kadına günah işletme peşindesiniz çocuğa beraber yanlız hayat ona devam edebilir çocuk aldırmak kolay sanıyorsunuz herhalde asıl aldırırsa vebali boynuna. Biraz akıllı olun.

Daha kendi hayatına sahip çıkamayan kadının tek başına bir çocuk yetiştirmesi çok mu kolay? Günaha girerse girsin konu sahibi onu da göze alsın artık. İhtiyaçları giderilmemiş bir çocuk yetiştirmekten iyidir.

Çocuk yap düzelir mantığı 🤗 çocuktan dolayı bir kutsaliyet inmiyor insana adamın gözünde eziksen ezik olarak kalıyorsun.
Bana kalırsa ne b.ktan evliliği çocuk düzeltir nede harika giden bir evliliği çocuk bozar. Her şeyi biz kendimiz yapıyoruz. Çocukların hiç bir suçu yok ne yazık ki

Bende bunu çok merak ediyorum. En ufak bi atışmadan sonra bile benim midem almaz beraber olmaya. Dayak yediğin bi insanla nasıl beraber olursun üstüne korunmayarak şaka gibi…
Bir arkadaşım vardı hem tartışıp hem sevişirdi. Bir gün dedim nasıl oluyor bu iş? Onun yeri ayrı onun yeri ayrı demişti :)

Bir arkadaşım vardı hem tartışıp hem sevişirdi. Bir gün dedim nasıl oluyor bu iş? Onun yeri ayrı onun yeri ayrı demişti :)

Halt etmiş toksik ilişkiler zamanla zehirler. Sadece cinsel ihtiyaçlarını karşılıyor aşk maşk yok sevişmenin adı da bu değil 😂

Siz sadce çocuğu aldırtıp kadına günah işletme peşindesiniz çocuğa beraber yanlız hayat ona devam edebilir çocuk aldırmak kolay sanıyorsunuz herhalde asıl aldırırsa vebali boynuna. Biraz akıllı olun.
Bir çocuğun hayatını böyle yaşatacağıma günaha gitmeyi tercih ederim. Aklıda sizden alacak değilim.

Bir çocuğun hayatını böyle yaşatacağıma günaha gitmeyi tercih ederim. Aklıda sizden alacak değilim.
Sırf kocası yüzünden bi çocuğun hayatıyla oynamamak gerek Allah ona bir evlat yakıştırmış nasip etmiş bi şekilde ayaklarının üstünde tek başına devam ettirebilir sorun çocuk değil bunu anlamıyorsunuz sorun kocasıyla evliliğinin devam etmesi, akla ihtiyacınız yok ise mantıklı konuşmaya çalışın ne olursa olsun aldırma kla kurtulmuş sayılmaz hiç bir kadın. Aksine dinen işleri yolunda gitmez hayatı düzene girmez birde aldırdıktan sonraki piskolonisinide düşünün , herşeyi oturduğunuz yerden konuşarak Hall ediyorsun ama kadının ne durumda olacağını düşünen yok.

Sırf kocası yüzünden bi çocuğun hayatıyla oynamamak gerek Allah ona bir evlat yakıştırmış nasip etmiş bi şekilde ayaklarının üstünde tek başına devam ettirebilir sorun çocuk değil bunu anlamıyorsunuz sorun kocasıyla evliliğinin devam etmesi, akla ihtiyacınız yok ise mantıklı konuşmaya çalışın ne olursa olsun aldırma kla kurtulmuş sayılmaz hiç bir kadın. Aksine dinen işleri yolunda gitmez hayatı düzene girmez birde aldırdıktan sonraki piskolonisinide düşünün , herşeyi oturduğunuz yerden konuşarak Hall ediyorsun ama kadının ne durumda olacağını düşünen yok.
Canım benim ben ne yazdım en başta o adamdan kurtul aldırma şansın varsa aldır yazdım yani. Sende bu bayan kacadan boşansa tek başına o çocuğa bakabilcek bir güçlüktemi. Tek başına bakarsın demesi kolay asıl bu ülkede bu ekonomide çok iyi bir işin yoksa arkanda ailen durmuyorsa hiç bir kadın tek başına bir çocuğa bakamaz yalanmı ?

Noldu yine mi döveceksin beni, hadi öldürmek de kurtulayim derim.. Bu kavgadan 2-3 hafta Sonra ögrendim ki hamileymisim. Cok büyük sürpriz oldu ikimiz icin de.
"Hadi beni öldür de kurtulayım" kavgasının üstüne sevistiniz yani ödül olsun diye?
Kendinizi yakmissiniz, olan çocuğa olmuş. Bu saatten sonra "çocuğum için cekiyorum" der, biraz da onun hayatını mahvedersiniz. Size de ayrılmamak için bahane olur. Sonra merhametsiz adam çocuğa bağırır, onu döver falan. Kendi dyaak yiyince hizmete devam eden biri olarak ona da ses cikaramazsiniz.
Yazık gerçekten çocuğa, keşke doğduğumuz aileyi secebilsek

Merhaba Arkadaslar,
Ben bir senelik evliyim ve birbirimizi severek Evlendik. Sevgililik ve nisanlilik dönemlerimizde de sürekli kavgalarimiz olurdu hatta tamam ayrilalim dedigimiz Cok anlar oldu.. Ama Yinede biliyorduk ki tekrar barisacagiz. Esimin Ailesi beni zaten ilk günden beri hic kabullenmedi, oysa beni daha ne kadar taniyorlardi ki ? Ben hep iyi olmaya calistim Ama Sonra bende vaz gectim. Onlar bana nasil davraniyorsa bende onlara ayni sekil davranmaya basladim. Her neyse.. ne zaman esimin Ailesi hakkinda tartismaya baslasak, Esim kendini kayb ediyor. Hatta en son tartismamizda öyle bir siddet uyguladi ki bana.. yemedigim dayak, duymadigim Hakaret kalmadi. Bende sinirimi birseyleri kirip dökerek cikardim. Tabi bu ilk degildi. Daha önce 1-2 kez daha dayak yemisligim var. Polise gidersem beni Öldürecegini falan söylüyor hep. Kac kez düsündüm gidip Polise anlatmayi.. Ama Korkumdan hic bir Sey yapamadim. Bir insanin evliliginin ilk senesinde her Sey toz pembe olmasi gerekirken benim yasadigim seyler Cok agir ve üzücü. Her tartismamizda aklima gelir.. Noldu yine mi döveceksin beni, hadi öldürmek de kurtulayim derim.. Bu kavgadan 2-3 hafta Sonra ögrendim ki hamileymisim. Cok büyük sürpriz oldu ikimiz icin de. Ben henüz kendimi hazir hissetmiyordum. Daha dogrusu Evliligimizin Tam oturmus olmamasi beni Cok düsündürüyor ve korkutuyordu. Aradan bir kac hafta gecti kabullendim olayi. Dün aksam da Cok iyi degildim sürekli yattim uyudum, Esim beni evde birakip arkadaslariyla disari cikti. Isterdim ki yanimda kalsin, biraz benimle ilgilensin. Cok zoruma gitti. Eve geldiginde agliyordum. Bana söyledigi Sey: Biliyordum yine sorun cikaracagini, iyiki bi disari ciktim tarzi cümleler etti. Halbuki Ben Ona demem gitme disari falan diye. Bir baskasi olsa senin bu yaptiklarina dayanamzdi bu kadar zaman dedi. Her Istedigini yapiyorsun, istedigin zaman arabayi alip Cikabilirsin, istedigin arkadasinla görüsebilirsin, istedigini alip satabilirsin, Ben sana hic bir zaman karismam Diyor.
Ama evlilik bundan mi ibaret ?
Ben evlenmeden önce de bütün bunlari yapabiliyordum. Hamilelikte duygusallik normal. Ama Onun buna bile tahamülü yok.
Bunu Ona söylememe ragmen hic bir özür gelmiyor.. hatta sinirlenip gecenin bir yarisi tekrar disari cikti.
Benim aslinda istedigim biraz duyarlilik, biraz ilgi, anlayis.
Ve hic bir zaman bir kavgadan Sonra veya bir küslükten Sonra gelip gönlümü yapmaya ugrasmaz. Ben beceremiyorum der cikar. Kirilan ben, barismak icin cabalayan yine ben.
Kavgalarimiz olmasa aslinda güzel bir evliligimiz var diye düsünüyordum hep. Ama fark ediyorum ki evde ne muhabbet kaldi ne de bir güzel söz. Ben sanki hep kendimi kandirmisim gibi hissediyorum.
Bazen oluyor ki gün icerisinde toplasan 5 dakika konusuyoruz sadece. Her günüm birbirinden skici geciyor.
Hic kimseye anlatamiyorum derdimi.. burda icimi dökmek istedim.

Kusura bakmayin biraz uzun oldu. Simdiden cevaplariniz icin Cok tesekkür ederim.
Oncelikle merhaba yazinizi okudum hem cok uzuldum hem cok saskinim.oncelikle kendinizden neden bu denli taviz verdiniz anlayamadim oncelikle size siddet uygulamasina hakki yok ve boyle bir adamdan cocuk dunyaya getirmek ne kadar dogru bilemedim ailesi sizi sevmeyebilir istemeyebilir ama size saygi duymak zorunda esinizde ailesini size nasil ezdirmiyorsa ayni seyi ailesinede tepki vermeli ailesi sizi kabullenip saygi duymali peki sizin ailenize karsi esinizin tepkisi nasil ? Boyle bi adamlada bi ömür nasil gecer bilemedim kimse bu hayatta vazgecilmez degildir insallah en kisa zamanda dogru yolu bulursunuz

Merhaba Arkadaslar,
Ben bir senelik evliyim ve birbirimizi severek Evlendik. Sevgililik ve nisanlilik dönemlerimizde de sürekli kavgalarimiz olurdu hatta tamam ayrilalim dedigimiz Cok anlar oldu.. Ama Yinede biliyorduk ki tekrar barisacagiz. Esimin Ailesi beni zaten ilk günden beri hic kabullenmedi, oysa beni daha ne kadar taniyorlardi ki ? Ben hep iyi olmaya calistim Ama Sonra bende vaz gectim. Onlar bana nasil davraniyorsa bende onlara ayni sekil davranmaya basladim. Her neyse.. ne zaman esimin Ailesi hakkinda tartismaya baslasak, Esim kendini kayb ediyor. Hatta en son tartismamizda öyle bir siddet uyguladi ki bana.. yemedigim dayak, duymadigim Hakaret kalmadi. Bende sinirimi birseyleri kirip dökerek cikardim. Tabi bu ilk degildi. Daha önce 1-2 kez daha dayak yemisligim var. Polise gidersem beni Öldürecegini falan söylüyor hep. Kac kez düsündüm gidip Polise anlatmayi.. Ama Korkumdan hic bir Sey yapamadim. Bir insanin evliliginin ilk senesinde her Sey toz pembe olmasi gerekirken benim yasadigim seyler Cok agir ve üzücü. Her tartismamizda aklima gelir.. Noldu yine mi döveceksin beni, hadi öldürmek de kurtulayim derim.. Bu kavgadan 2-3 hafta Sonra ögrendim ki hamileymisim. Cok büyük sürpriz oldu ikimiz icin de. Ben henüz kendimi hazir hissetmiyordum. Daha dogrusu Evliligimizin Tam oturmus olmamasi beni Cok düsündürüyor ve korkutuyordu. Aradan bir kac hafta gecti kabullendim olayi. Dün aksam da Cok iyi degildim sürekli yattim uyudum, Esim beni evde birakip arkadaslariyla disari cikti. Isterdim ki yanimda kalsin, biraz benimle ilgilensin. Cok zoruma gitti. Eve geldiginde agliyordum. Bana söyledigi Sey: Biliyordum yine sorun cikaracagini, iyiki bi disari ciktim tarzi cümleler etti. Halbuki Ben Ona demem gitme disari falan diye. Bir baskasi olsa senin bu yaptiklarina dayanamzdi bu kadar zaman dedi. Her Istedigini yapiyorsun, istedigin zaman arabayi alip Cikabilirsin, istedigin arkadasinla görüsebilirsin, istedigini alip satabilirsin, Ben sana hic bir zaman karismam Diyor.
Ben evlenmeden önce de bütün bunlari yapabiliyordum. Hamilelikte duygusallik normal. Ama Onun buna bile tahamülü yok.
Bunu Ona söylememe ragmen hic bir özür gelmiyor.. hatta sinirlenip gecenin bir yarisi tekrar disari cikti.
Ve hic bir zaman bir kavgadan Sonra veya bir küslükten Sonra gelip gönlümü yapmaya ugrasmaz. Ben beceremiyorum der cikar. Kirilan ben, barismak icin cabalayan yine ben.
Kavgalarimiz olmasa aslinda güzel bir evliligimiz var diye düsünüyordum hep. Ama fark ediyorum ki evde ne muhabbet kaldi ne de bir güzel söz. Ben sanki hep kendimi kandirmisim gibi hissediyorum.
Bazen oluyor ki gün icerisinde toplasan 5 dakika konusuyoruz sadece. Her günüm birbirinden skici geciyor.

Kusura bakmayin biraz uzun oldu. Simdiden cevaplariniz icin Cok tesekkür ederim.
Böyle bir adam ile neden evlendin? Hadi evlendin neden bütün bunları yaşarken boşanmadın? Hadi boşanmadın neden çocuk için önlem almadın. Çocuk olmasaydı o adamdan kurtulman çok çok daha kolay olacaktı lakin şu anlattıklarına göre şu anda da kurtulman lazım. Ne yaşanırsa yaşansın istersen bir değil beş çocuğun olsun. Cahil insan değilsin belli ki. Bir şeylerin sen de farkındasın. Belki yazdiklarim hamile iken seni çok üzecek belki ağlatacak ama hamile iken insan el üstünde tutulur. Bir dediği iki edilmez. Hatta ve hatta bütün kaprisleri nazları her şeyi görmezden gelinir. Sen nasıl dayak yiyip de hala o adamdan medet umuyorsun. Hamgi devirde yaşıyoruz. Dayak nedir. Hadi kavga tartisma olur. Herkes yaşar bunu. Karşılıklı bağırış da olur hic tasvip etmem ama hakaret de bazen o sinirle olur ama ama dayak nedir. Hem de bir iki kez değil. Adamın karakteri yerine oturmamış ise evliliğin olgunluğunu sirtlayacak olgunluğa erismemis ise ne yaparsan yap düzelmez. Anladığım kadarı ile kendi ailen iyi bence sana destek de verirler. Ömrünü harap etmektense gelecekte psikolojisi bozuk bir evlat yetiştirmektense ayır yolunu evladını da tek başına büyüt. Ölümle tehdit nedir ya. Allah aşkına seni öldürürüm demek nedir. Dövmüş seni hamile halinle her şeyi yapmış bir de ondan sen yanına gelip canım cicim demesini mi bekliyorsun. Canım benim ne olur üzülme kırılma. Yarana tuz basmak için demiyorum. Ama evlilikte bile olsa bazı şeylerin sınırı vardır. Bazı şeyler kırmızı çizgidir. Demek bu adam yarın öbür gün işine gelmeyen her şeyde dövecek sövecek. Değerlisin. Bak bir de yeni bir can melek varmış karninda. Yazık değil mi o cana. Belki bu adam yarın öbür gün seni hamile halinle de dövecek. Bebeğinin ölümüne neden olacak. Ah ah. Allah'ım vicdan versin ne diyeyim.

Canım benim ben ne yazdım en başta o adamdan kurtul aldırma şansın varsa aldır yazdım yani. Sende bu bayan kacadan boşansa tek başına o çocuğa bakabilcek bir güçlüktemi. Tek başına bakarsın demesi kolay asıl bu ülkede bu ekonomide çok iyi bir işin yoksa arkanda ailen durmuyorsa hiç bir kadın tek başına bir çocuğa bakamaz yalanmı ?
O bebeğin ne suçu var ben onu soruyorum size bi kadın isterse bakabilir istemezse zaten aldırır bebeği, ben annemin karnındaykende babam beni istememiş annemi kontrole diye götürüp kürtaj sırası almış annemi ameliyat sedyesine aldıklarında farketmiş yıkmış hastaneyi hadi allah sana bu çocuğu yakıştırmış vermiş sen mi kendine yakıştıramıyon diyip kavga etmişler o gün bugündür annem babamla konuşmuyor görüşmüyor ve boşandılar, yani anlayacağınız annem orda sesini çıkarmasaydı ben olmıcaktım şuanda anlayabiliyor musunuz eğer bu kadın kocasına karşı gelip evliliğini bitirirse hayatına bi şekilde bebeğiyle devam edebilir ama siz kturdupunuz yerden milletin bi halt bilmediğiniz hayatlarına laf söylemesi çok kolay geliyor başkasının hayatına laf edeceğinize kendi hayatınıza bakıpda bir şükredin.

O bebeğin ne suçu var ben onu soruyorum size bi kadın isterse bakabilir istemezse zaten aldırır bebeği, ben annemin karnındaykende babam beni istememiş annemi kontrole diye götürüp kürtaj sırası almış annemi ameliyat sedyesine aldıklarında farketmiş yıkmış hastaneyi hadi allah sana bu çocuğu yakıştırmış vermiş sen mi kendine yakıştıramıyon diyip kavga etmişler o gün bugündür annem babamla konuşmuyor görüşmüyor ve boşandılar, yani anlayacağınız annem orda sesini çıkarmasaydı ben olmıcaktım şuanda anlayabiliyor musunuz eğer bu kadın kocasına karşı gelip evliliğini bitirirse hayatına bir şekilde bebeğiyle devam edebilir ama siz oturduğunuz yerden milletin bi halt bilmediğiniz hayatlarına laf söylemesi çok kolay geliyor başkasının hayatına laf edeceğinize kendi hayatınıza bakıp da bir şükredin.

O bebeğin ne suçu var ben onu soruyorum size bi kadın isterse bakabilir istemezse zaten aldırır bebeği, ben annemin karnındaykende babam beni istememiş annemi kontrole diye götürüp kürtaj sırası almış annemi ameliyat sedyesine aldıklarında farketmiş yıkmış hastaneyi hadi allah sana bu çocuğu yakıştırmış vermiş sen mi kendine yakıştıramıyon diyip kavga etmişler o gün bugündür annem babamla konuşmuyor görüşmüyor ve boşandılar, yani anlayacağınız annem orda sesini çıkarmasaydı ben olmıcaktım şuanda anlayabiliyor musunuz eğer bu kadın kocasına karşı gelip evliliğini bitirirse hayatına bir şekilde bebeğiyle devam edebilir ama siz oturduğunuz yerden milletin bi halt bilmediğiniz hayatlarına laf söylemesi çok kolay geliyor başkasının hayatına laf edeceğinize kendi hayatınıza bakıp da bir şükredin.
Umarım annenizin yaptığını konu sahibide yapabilir ve sizin anneniz gibi güzel bir şekilde yetiştirir evladını umarım 🙏🏼

Bizim alt komşu böyle. Sürekli kavga gürültü kapı çarpmalar. Ama sex hayatları da aktif 😂 hatta ev dışında da inanılmaz mıçmıçlar. Kadın çok güzel alımlı iyi bir kariyeri olan baskın karakter. Ama eşinin yanında kedi. Ben de baştan rol yapıyorlar etrafa diyordum ama bence böyle mutlular bayağı. O kavgalar küfürler ilişkilerini diri tutuyor biz çok monotonuz hahahaha 😂

Bizim alt komşu böyle. Sürekli kavga gürültü kapı çarpmalar. Ama sex hayatları da aktif 😂 hatta ev dışında da inanılmaz mıçmıçlar. Kadın çok güzel alımlı iyi bir kariyeri olan baskın karakter. Ama eşinin yanında kedi. Ben de baştan rol yapıyorlar etrafa diyordum ama bence böyle mutlular bayağı. O kavgalar küfürler ilişkilerini diri tutuyor biz çok monotonuz hahahaha 😂
Acaba dışarda olup evde olmayan ne 😀😀

Merhaba Arkadaslar,

Şimdi, öncelikle döven bir adamdan merhamet beklemen acayip. Sana el kaldırdığı eliyle sen hamilesin diye başını okşamasını bekleme. Tenezzül de etme ne hali varsa görsün de. Doğacak çocuğunun bu kavgaları gürültüleri görmesi duyması onun psikolojisini nasıl etkiler ilerde bı düşün. Hamilelik döneminde bile böyle davranan bir adamdan beklentin çok yüksek senin. Hamile olman gerçekten kötü olmuş. Tabi ki her evlilikte kavga tartışma oluyor olacakta ama el kaldırması yenilir yutulur değil sineye çekersen bunun hiç sonu gelmicek. Ailene hiç soylemedinmi, ne bileyim sana destek çıkacak eşine kızacak kimse yokmu seni sahipsiz görmesin. Boşan çek git dicem bebeğine üzülüyorum otur dicem yine bebeğine üzülüyorum her türlü doğacak bebeğe üzülüyorum

Hanımefendi içinde fiziksel şiddet olan bir evlilik iflah olmaz . Ayrilmalisiniz.

X