Eşim mi haklı ailem mi? Ben nasıl davranmalıyım?

Idrakyollariiltihabi

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2013
7.791
36.992
Güncelleme sayfa 23.

Merhaba hatunlar.
Ailem içeride, ben kendimi tuvalete kapattım konu açıyorum. Sorarlarsa kabız ettiniz beni diyeceğim. Ruhum kabız oldu gerçekten.

Arkadaşlar benim ailem biraz rahattır. En azından bana kıyasla rahatlar. Bir yere gittiklerinde her daim geç kalırlar. Kafalarına göre hareket ederler, pek umursamazlar karşısındaki ne düşünür diye. Bir de üstüne eleştirirler herkesi. En mükemmel onlar çünkü. Bu, ben bekarken de böyleydi evlendim hala böyle.

Velhasılı ailem bana uzak bir semtte oturuyor. Geldiklerinde kalırlar. Bugün öğlen hal hatır sormak için aradım. Bir iki saat sonra oradayız dediler. Güzel, gelsinler tabi de bir telefon açıp söyleseler. En azından ev uygun olur yemek yapılır. Yerinde duramayan oğlumla iki ayağım bir pabuca girmez. Hadi bu duruma alıştım. Bir iki saat diyorsa zaten en az 5 saat sonra gelirler. O yüzden rahattım. Hep de bir bahaneleri vardır gecikme için.

Iki erkek kardeşim var. Bana her geldiklerinde öyle yarım saat laf olsun diye oturur, bu tarafta ikamet eden kuzenlerle plan yaparlar. Burada yemek yiyip çıkarlar sadece. Ben deli gibi hazırlık yaparım, uğraşırım ama onlar gezerler. Hadi buna da alıştım. Kalacağız derler sonra gecenin bir yarısı vazgeçtik gideceğiz derler. Gece 1 den erken gelmezler eve. O da en iyi ihtimal. Eşim de ayıp olmasın diye bekler onları uyumaz. Hoş, en büyük ayıbı eşim ve benim evimize gelip gezmeye giden bir kez bile oturup muhabbet etmeyen, sadece yemek yemek ya da uyumak için evi kullanan kardeşlerim yapıyor ama işte...

Bugün eşim "ben gece ikiye kadar kardeşlerin geziyor diye oturup onları bekleyemem. Uyuyacağım bugün" dedi. Ses etmedim uyudu. Uyudu da bundan sonra olacaklar belli. Gecenin yarısında gürültüler eşliğinde gelecekler. Hadi sigara içelim oturalım ya da acıktık diyecekler. Çıkan seslerden eşim uyanacak, tık sesine uyanan oğlum huysuzluk edip kalkacak. Saatlerce onu uyutmaya çalışacağım. Muhtemelen her zaman olduğu gibi bir iki saat uykuyla sabah erkenden kalkan oğlumla birlikte harabeye dönen evi temizlemeye başlayacağım. Yani ailem bana geldiğinde bana düşen rol iş yapmak, iş yapmak ve yine iş yapmak. Muhabbet, oturup konuşmak hak getire.

Az önce eşim "ben sıkıldım bu durumdan artık. Bize geliyorlar ama bizde değiller. Yine gece 2de gelip kahkaha atıp çocuğu uyandıracak sonra gidecekler. Öğlene kadar uyuyor onlar rahat bu konuda. Biz düzeni olan insanlarız erken kalkıyoruz. Bu kadar saygısızlık olmaz vs" dedi. Her zaman olduğu gibi ailemi savundum. Sus git yat falan dedim.

Gerçekten objektif olamıyorum. Eşim haklı mı bu konuda. Peki ben ne yapmalı nasıl davranmalıyım? Zaten yeğenlerim, oğlum ve annem tüketti beni. Oğlumun oyuncağını paylaşmak istememesi, annemin sürekli onlar yetim, onlara yazık demesi, benim her daim arada kalmam. Oğlum ezilmesin diye çok uğraşıyorum ama gün sonunda ezilen, dışlanan yine oğlum oluyor. Vicdanım rahatsız olsa da annemin gazıyla "evet onlar yetim onların istedikleri olsun" diyorum en nihayetinde.

Lütfen okuyup objektif olarak yorumlar mısınız. Ailem mi anormal davranıyor, eşim mi abartıyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Kimin haklı olduğunu görmek için kendini bi eşinin bide ailenin yerine koy. Yani eşinin ailesi böyle yapsa hoşuna gitmezdi eminim. Tabi karşıdakide ailen gelmeyin diyemezsin ama en azından eşine onun haklı olduğunu söyleyip arayı idare edebilirsin tatlım. Bu çok yorucu olur elbette ama eşini kırma çünkü haklı olan o

Eşiniz haklı ama ben de sizin gibi ailemi savunurdum. Arada bozusmasinlar diye çünkü ben ailemle bozussam barisirim ve arada büyük kırgınlık olmaz ama eşin ailesi ile durum öyle olmuyor. He ailemi savunurdum ama müsait zamanda da onlara hoşuma gitmeyen şeyleri söyler çocuğumun ve eşimin huzursuzlukların ortadan kaldirirdim.

Maalesef eşiniz haklı ki bu zamana dek idare etmiş üstelik. Kardeşleriniz de sizin sessizliğini kendilerine hak saymışlar. Bu arada kaç yaşlarındalar?
Size istedikleri saatte ve istedikleri şekilde gelip gitmeleri sadece onların rahat oluşlarından mı? Hani yaşları da küçükse belki ablaları olduğunuz ve rahatsızlığınızı belirtmesidiğiniz. İçin verdikleri rahatsızlığın farkında olmayabilirler.. Uygun bir. Şekilde belirtseniz..belki dikkat ederler

Ben sadece çocuğunuzu ezdirdiginiz kısma takildim ne diyeyim annenizin gazıyla evladinizi ezdiriyorsunuz.
Kusura bakmayın ama yaptığınız en büyük yanlış size kendimden örnek vereyim annemde küçükken yeğenleri için bizi erdirir onlar memnun olsun diye bizi üzerdi ve simdi büyüdükçe o yüce anne kavramının ici benim için bos hiç bir bebek ezilmemeli lütfen bu konuda hassas olun ilerde evladiniz keske benim de annem olmasaydi beni de sevselerdi demesin inanin buyudukce zorlasiyor travma oluyor .eşinize de hak verdim kusura bakmayın da eşiniz gerçekten iyi bir şey demiyor yine burada görev size düşüyor

Son düzenleme:
Nr ailenin eşine ne de eşini ailene kötüleme işte o zaman arada kalırsın, bu konuyu annenle ya da kardeşinle uygun bir dille konuşun Eşiniz bir nevi haklı ama sonuçta evinize de misafir olarak geliyorlar ters tepki verseniz bir daha hiç gelmeyebilirler

X