Eşimin ailesi, vefa, haksız mıyım?

genç yaşta evleniyorsanız hayatınızın sorumluluğunu almalısınız. 21 yaşında evlenebiliyorsanız pekala tek başınıza da kalabilirsiniz. kaldı ki kalmamışsınız görümceniz her işinize koşmuş. o dönemler kendi aileniz de gelmemiş eşinizin ailesi de, neden karşı tarafı suçluyorsunuz sadece? yani size bakıcılık yapmaya gelmemesi ile kendi çocuğunun düğününü neden karşılaştırıyosunuz, aynı şey değil ki.

Hiç adetim değildir konu içinde başkasına yorum yapmam ama cidden dayanamadım bu kez, ne kadar empatiden uzak, ne kadar kötücül bir

Görümceniz ićin gidin suya sabuna dokunmadan resmi bir şekilde görevinizi yapıp dönün.....vicdanınız içiniz rahat olur

Yaşadıklarınızı gerçekten bir cırpıda ne kolay anlatmışsınız...yaşamasamda sizin gibi hiç bir suçu günahı olmayan bir çok arkadaşım var bu yüzden az çok tahmjn edebiliyorum....siyasi almayın yorumumu ama size, sizin gibi binlerce insan ve ailesine bunları yaşatanlar artık vebalini öderler umarım...bunu da söylemeden edemedim

iki geline de gelmiyorsa yapisi bu. birine gidiyor digerine gotmiyorsa kasittir bu. ayrica torununun dogumuna gitmeyen kayinvaldenin yapisi bu demek oldukca sacma.
aslında ben de " yapisi bu" diyebilecek ,onu oyle kabul edebilecek birisiyim.Ama aynı kişi de bana günün birinde " çaresiz kaldım,yardım et" dese ..."sana bir bardak su vermem yapım bu beni olduğum gibi kabul edin" derim

Yorumların sadece bir kısmını okudum ve sizi beklentiye girmekle suçlayan arkadaşları gerçekten anlamadım. Eşinizin yerine kendimi koydum ve çok üzüldüm. Olay burda siz değilsiniz aslında oğullarını başlarından atmışlar gibi hissettim. Maddi desteği bir kenara koy, bu kadar döküntülü süreçlerden geçen insan omzunda bir el beklemez mi, hele ki anne baba eli.

Ben de evliliğim sırasınca bir çok şeyden kendim çıktım, benim eşimin ailesi de çok iyidir ama pek ilgilenmez, ama bu durum beni hiç rahatsız etmez. Yapmalılar, etmeliler tarzında bir düşünceye sahip olmamama rağmen size haksızlık yapıldığını düşündüm açıkçası. Şu başınıza gelenleri bir yakınımız yaşasa destek olmak içim elimizden geleni yapmaya çalışırız. Anne babadan da bir merhamet istemek bence çok büyük beklenti değil.

Bu arada size tek hak vermediğim durum görümcenizin düğününe gidip gitmemeyi düşünmeniz. Bu söz konusu dahi olmamalıydı, size bu kadar destek olan birinin en mutlu gününde onu daha da mutlu edecek her şeyi yapmaya çalışmalısınız bence, en azından ben öyle yapardım. Kayınvalidemi pek düşünmem görümceme odaklanırdım.

Kaynanasını istemeyenede laf soluyorsunuz isteyene de arkadaş anlamadım...Arkadaş destek beklemiş anne olarak gayette hakki ...evet hic bi beklentiye girmemiş özel bisey istememiş olması gereken asil onun istediği bu devirde bi analar koşuyor zaten herşeye kayinvalideler neden değil.Annesi gibi gormuski onu istemiş zor zamanlarında yaninda oğlu hapse girmiş.kadın gelmemiş bence az bile darilmissin arkadaşım haklisin belki kotu insanlar değiller ama hic biseye de karismiyorlar iste ayni benim kayınvalide modelim .Bence gorumcenin düğününe gitmelisin o yaninda bulunmuş hep . Allah analarimizi başımızdan eksik etmesin vallahi gerisi hikaye gerisi yalan hep diyorum ne varsa annemde var allah ömürlerini uzun etsin bisey olsa hic bi isime yetişen .Destek olan yanında olan olmaz

X