Eşimin annesi ve ablası bizimle yaşayacakmış..

arkadaşıma tamamen katılıyorum. 50 yıl öncesinden ya da ıssız yerlerden bahsediyorsunuz sanırım. ne olmuş dullarsa yani?? adamlar dulların kapılarınımı yumrukluyorlar bu ülkede?? kaçıncı çağda yaşıyoruz bu geri kafalılığı bırakalım artık. o zaman madem dullar bu kadar tehlikede kayınvaliden dul başıyla nasıl çalışıyor iş yerinde ya birşey gelse başına dimi ama. hasta kadın sobalı evde oturacaktı diyorsunda hasta yaşlı kadın nasıl çalışıyor arkadaşım??
2 yaşındaki bebeğine bakıyor diyorsun canım 2 yaşındaki çocuk meme bile emmiyor pekala kayınvaliden bakıp görümcen çalışıp daha güzel bir eve taşına bilirler. yetmediği yerde sizde destek olursunuz 2 kişi çalışıyorsunuz nihayetinde.kaldıki bu ülkede heryerde doğalgazlı evler yok. çoğu insan hala soba yakıyor nesi varmış bunun?? zaten onlar sobalı evin düzenine alışıklar ortada bir zorluk göremiyorum ben.

insanlar yalnız başına yaşıyorlar yaa onlar 2 kadın bir çocuk yaşayamıyorlar güya. ve sende buna inanmışsın zaten sende böyle düşünüyorsun dul kadın yalnız oturamaz başına neler gelir diyorsun. bence o zaman zaten boşanma kesinlikle. hiçbir şekilde bu konuyu takip etmiyorum artık alan memnun satan memnun. mutlu mesut yaşayın görümcenle kaynananla.

eger sobalı evde oturamayzı derlerse de dglgazlı eve cıksınlar sizi rahat bırakmayacakları kesın.....

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: arkadasa tamamen katılıyorum...... nyse sen memnunsun bu konuyu kapat bence de....

ben de Allah yardımcınız olsun diyorum.madem şu anda birlikte oturmaya karar verdiniz,bu durumu yaşamış olan arkadaşların önerilerini dikkate alın derim.dualarımız sizinle.yok niye evlendin ,yok niye böyle yaptınları ise hiç kaale almayın.sonuçta olan olmuş.millete ders vermek kolay.öyle diyenler bir zahmet çözüm üretsinler ya da derdinizi paylaşsınlar.hakkınızda hayırlısı olsun.

arkadaş hayatından memnun olsa buraya gelip konu açmaz.beğenmiyorsanız ya da yardımcı olamayacaksanız yorum yapmazsınız olur biter.kadının moralini daha da bozmaya ne hakkınız var.yok kaynanan şöyle yapsın ,görümcen böyle yapsın.çocuğunuza laf dinletebiliyor musunuz ki koca koca kadınlara şunu şöyle yap deyince yapsınlar.
olan olmuş biten bitmiş,kimsenin hayatını yargılamak kimseye düşmez.olanla ölene çare bulunmaz diye atasözü bile var.
sen canını sıkmamaya çalış arkadaşım.şartlar nasıl olsa olgunlaşacak,taşlar yerine oturacak.gün doğmadan neler doğar.bu dönemi en hasarsız bir şekilde atlatmaya çalış ,inşallah öyle olur.

arkadaşım herşeyin iyi olacağını umarak bu işe giriyorsun ve 1 ayda akmı karamı belli olur diyorsun ama hiç belli olmaz bu işler

işler iyi gitse bile bebek için 1 yılı göze al bence ve bunu da açık açık söyle kocana bu şartlar altında çocuk yapamam de blöfünü görsün oda...
ha işler baktın kötü derhal psikolojik yardım almaya başla yoksa başka türlü başa çıkamazsın gerekirse ilaç bile kullanmalısın derim ben
ayrıca maaşını kendinmi alıyorsun bilmiyorum ama kendi paranın kontrolünü ele al ve ufak ufak biriktirmeye başla ilerde lazım olur
şu anda yapacağın pek birşey yok belki ama gelecekle ilgili kararlarını oturup düşün ve geleceğe ve olabileceklere dair planlarını yapmalısın
yani herşeye hazır olmak adına
kayınvalidene ve görümcene de mesafeni koru evde kesinlikle ciddi ol belki yanınıza gelmenize engel olamadın ama gitmelerini sağlayabilirsin belki allahtan ümit kesilmez

ayrıca ne saçma bi anlayış evli kızın yanına gidilmez ama oğlana gidilir gelin hizmetçi olacak ya...

balık baştan kokmuş be güzelim öyle bir kokmuş ki ama senin aşktan gözün o kokuyu duymamış.kabul etmekten başka çaren yok.kaynanam ölsün bir an önce görümcemi de biri alsın kaçırsın diye dua etmekten başka yapacak bişi yok... tabi işin kara mizah tarafı...

arkadaş hayatından memnun olsa buraya gelip konu açmaz.beğenmiyorsanız ya da yardımcı olamayacaksanız yorum yapmazsınız olur biter.kadının moralini daha da bozmaya ne hakkınız var.yok kaynanan şöyle yapsın ,görümcen böyle yapsın.çocuğunuza laf dinletebiliyor musunuz ki koca koca kadınlara şunu şöyle yap deyince yapsınlar.
olan olmuş biten bitmiş,kimsenin hayatını yargılamak kimseye düşmez.olanla ölene çare bulunmaz diye atasözü bile var.
sen canını sıkmamaya çalış arkadaşım.şartlar nasıl olsa olgunlaşacak,taşlar yerine oturacak.gün doğmadan neler doğar.bu dönemi en hasarsız bir şekilde atlatmaya çalış ,inşallah öyle olur.

amin Allah razı olsun...

pardon ama ben kayınvalideyle görümceyi suçlamıyorum zaten. bence burda en büyük suçlu kocası. çalışan annesini nasıl yaşlı hasta muhtaç ve bir başına bir dul olarak nitelendiriyor. madem bu kadar zavallı bu kadın neden çalıştırıyor bunu anlamıyorum.. arkadaşıda suçlamıyorum bence buradaki tek suçlu ya annemleri kabul edersin yada defolup gidersin diyen kocası.

pardon ama ben kayınvalideyle görümceyi suçlamıyorum zaten. bence burda en büyük suçlu kocası. çalışan annesini nasıl yaşlı hasta muhtaç ve bir başına bir dul olarak nitelendiriyor. madem bu kadar zavallı bu kadın neden çalıştırıyor bunu anlamıyorum.. arkadaşıda suçlamıyorum bence buradaki tek suçlu ya annemleri kabul edersin yada defolup gidersin diyen kocası.

ben bunu direkt size yazmamıstım.böyle yorum yapan herkes için yazdım.ayrıca biz burda dedektiflik yapıp suçluyu aramıyoruz.konu sahibi arkadas da ,okuyan herkes de neyin ne oldugunun farkında.yazdıklarımı bir kez daha okuyun isterseniz.olayı çözen ya da arkadasa destek olan yoprumlar yapalım,gerekirse şimdiki hatalarını da eleştirelim ki bir fikir çıkarsın kendine ,ama suçlu bu deyince ne olcak adamı hapse atıp konuyu halletmiş mi olacagız ?? tabii ki herkes çalışır,iyi niyet olsa kimsenin evinin üstüne gelmez falan filan ama çözüm bu değil.bazen sadece dinlemek bile karsınızdakini rahatlatır.çözüm öneremiyorsak destek olalım.ayrıca size hitaben kaynanayı , görümceyi suçlamıssınız falan da yazmamısım ki açıklama yapmıssınız.

Offffffffff ne kadar üzüldüm anlatamam inanın okudukça başıma ağrılar girdi.Ağlamamak için zor tutuyorum kendimi benden de beteri varmış diyorum ilk kez kısaca bende hikayemi anlatmak isterim. Umarım başınızı ağrıtmam bende malesef 1,5 yıl görümcemle yaşamak zorunda kaldım.Kendisi duldu 5 yaşında kızı vardı. Bir tanıdık aracılığıyla tanıştık eşimle çok sevdik kısa zamanda bağlandık birbirimize nişanlanmaya karar verdik.Ablasıyla bekar evinde kalıyordu. Sözde ablası kardeşine yardım etmek için beraber yaşamışlar ve biz evlendiğimizde gidecekti. Bu arada kızına da memlekette olan kayınvalidem bakıyordu. Görümce bir firmada satış elemanlığı yapıyordu. Kız 30 da ben o zaman 23 yaşımdaydım makyaj giyim o biçim bir giygiğini bir daha giymez.Sürdüğünü bir daha sürmez hafta sonları falan arkadaşlarıyla özel yemeklere kahvaltılara gider özgür mü özgür yaniii neyse ben bir gün nişanlıma gittim baktım hanfendi yayılmış eşim bir taraftan yemek yapıyor bir taraftan evleri toparlıyor. Şaşırdım herhalde yardım ediyo bugün izin günü ya kızın dedim.Baktım elinde telefon yanımıza geldi 550 liraya kreş buldum.Çok güzel bir yer evimize de yakın kızımı getirecem bir mutlu anlatamam ben şoooooklardayım.Kafamdan aşağıya kaynarsular döküldü ne diyor bu dedim.Sustu evden dışarı çıktık dedim hani bu gidiyordu kızımı getirecem falan ne ayaksınız ne saklıyosun benden eee mecburum ablam bizle kalacak nasıl yani ne saçmalıyosun sen anası var babası var ne diye bende kalacakmış bu ne olur anla yaşa biraz geçinemezseniz gider falan Allahım nefesim kesildi sokakta herkezin içinde bayılmışım gözümü açtım herkez başımda nişanlım ağlıyor üstüm başım çamurrr dedim ayrılıyoruz ben bu kadarına gelemem kaynana kayınbaba neyse de görümce ne demek nasıl yaşar ya bizimle seninle hiçbir özelimiz olmaz.Aradan bir kaç gün geçti eşimin evine gittim o kadar güzel yemekler yapmış ki nutkum tutuldu.O hafta ben gececiyim nöbete gidecem benim için hazırlamış kış ayı olduğu için doğru dürüs gömlekle görmemiştim onu bir baktım çift çizgi hafif yakaları kirlenmiş dedim ablan iyi ütüleyemiş birde gömleğin kirli sana nasıl yardım ediyo bu anlayamadım yardımı olsun diye getirmişsin evide de b..... götürüyo neyse eşim o hiç iş yapmaz ki daha bu güne kadar hiç gömleğimi de ütülemedi ben kendim yapıyorum bütün işleri dedi. İkinci bir şok daha eee dedim ne anladım ben bu işten sen analı babalı öksüzmüşsünde haberin yokmuş adam bir ağladı bir ağladı tabi bende ağlıyorum bunu başıma attılar 5 ay kızına ben baktım bebekti o zaman ona bile bakmadı altını dahi ben alırdım düşün bi sonra işe başladı cocuğu komşulara bırakıyorduk artık onlarda bakmak istemediler annemler aldılar onlar büyüttü bu zamana kadar ama merak etme çocuk gelmiyecek sende bırakma beni konuştum sadece ablam bizimle olacak bakarsın bir kısmet çıkar biz evlenene kadar gider Allah ona göre mukafatlandırır seni ne olur sen de bırakma mecburum ben yalvarırımm ben çok duygusalımdır yapım gereği heleki karşımdaki çaresiz bir erkekse erkekler ağlamaz sanardım.Böyle ağlatanlar da varmış nasıl yalvarıyo gelde dayan dayana bilirsen kabul ettim. Çaresiz evlendik daha 3 günlük evliyken sadece (1 günlük balayımız oldu bu arada) çıktı geldi hanımefendi bide izinli 1 ay düşünün anasında kalmıyo 3 günlük evlilerin yanım da Allah sorsun nefret ediyorum ondan işten geliyorum ev yemek bılaşık aa baktım kız 8 9 10 saati belli değil eşim sevap olur yemeğini git hazırla yapıyor yemek orda alsın yesin ağzına mı tutacam bennn sonrada eşim yanıma geliyor'' benim yanımda oturma kalk ablam yanlış anlıyacak'' Allahım ben nereye düştüm.İşten gelir boynuna sarılırım ''ellerimi çeker üzerinden bırak ne yapıyosun görecek ''arada öpmek isterim çekil kalk git yatak odasına giderim'' ağzımı kapatır sus konuşma duyacak'' yeni evliyim evde banyo yapamıyorum düşünün gece saat 3 e 3 buçuğa kuruyoruz saati kalkıp banyo yapıyorum.O yatmadan yatmak yok o kalkmadan kalkmadan eşim kahvaltısını hazırlıyor yani kısaca yiyo içiyo s.....yo çok afersiniz evimi otel olarak kullanıyor hiç utanma arlanması yok artık dayanacak gücüm kalmadı evimi terk ettim.Onun yüzünden yuvamı dağıtmaya kalktım tabi eşimde aynı ona tapıyo bütün şuç eşim ve ailesinde mesepleri geniş kardeşler tüm akrabaları demiş yapmayın etmeyin o ne diye kalıyo yeni evlilerle gelsin çocuğuna baksın falan filan yokkk memleketi küçükmüş dulmuş gezip tozamıyor istediğini giyemiyormuş yemine derim böyle diyor kadın ondan bizimle kalcakmış mecburmuşuzzzz Allahım beni unutturacak dertler versin onlara hepsineee baba evinde 1 aya yakın kaldım.Evden ayrılmamın 1. günü evime gittim birkaç eşya alayım diye evde yoklar biliyorum.Anahtarı kapıya soktum anahtar dönmüyoooooooo öyle bir bağırdım kiiii tüm apatman duydu feryadımı elimi ıssırıyorum sesim çıkmasın diyeee ama ne mümkün yığıldım kaldım.Bunlar kendilerine hizmetçi arıyomuş kapımın anahtarına kadar değiştirmişler ne büyük acıı kendimi öldürmek istedim.Ama içimdeki Allah korkusu beni durdudu demirlerin dışına çıktım atamadım atamadım deymezzzz dedim.Bu arada o haber gönderiyor sen aç davayı ben ona gönderiyorum sen aç yine neyse yine bir nöbet günüm canım teyzem arıyoo işte seninki beni aradı yuvayı yıkmak çok kolay yapmak zor falanlar filanlar yanına gelecek konuş ne olacaksa olsun diyor. İstemiyorum diyorum yolda diyor geliyor. Yüzünü görmeye bile tahammülüm yok ki kapının kilidine kadar değiştiren adamdan sen ne beklersinn bu arada 6 aylık evliydim işteee adımı kısıra çıkardılar daha kaç aylık evliyim de bennn Allahım sorsun diyorum yaaa neyse konuştuk o diyor bitti ben diyorum bitti o diyo sen aç ben diyorum sennn baktım elimi tuttu bir anda gözlerime bak diye yalvarıyor bakmıyor tutmuyorum elini nefret ettim bir kere çekmediğim kalmadı.Ağlıyor yine yine ağlıyor beni en acızz yerimden vuruyor. Biliyor dayanamadığı ama o beni hergün ağlatıyordu .O acımışmıydı ki banA ben ona acıyacaktım.Ama ben artık dayanamadım bende ağlıyorum ama kendi halime bende genç yaşımda dul kalacağım diye sonra tuttu öptü dudaklarımdan çığlık atıyorum. Bırak beni ne istiyosun benden oynama benimle yeter diyorum.Neyse biz barışıyoruzz ooo hala bizimleeee 1 yıl bitti herkez çocuk derken doktorlar çocuğun olmaya bilir diyor.Bir imtihan dahaaa artık adet görmüyorum stresten üzüntüden düşünün doktor erken menopoz belirtileri var sende hormonlarda diyor bir pco hastalığı yaaaa neyse bu adiiii 5 -6 milyarlık icra getiriyor evimize bu sebebi oldu.4-5 bileziğim onun için zorla bozuluyor ailemin haberi yokkk zehir zıkkım olsunnn ayrı bir eve taşınıyorum sonrasında o hala bizimle artık kalacak yüzü kalmıyor ve sonunda baba evine gidiyor inanırmısınız gittiği gibi iş buldu yine gezdi tozlu o biçim giyindi. Hani duldu küçük yerde gezemez çalışamazdı nerdeeeee ben mahvolduğumla kaldım hayatımı zehir ettiler yüzüme bakacak halleri yok tükürsem yarabbi şükür derler.Şimdi sorarsanız mutluyum eşimle beraberi yaklaşık 2,5 aylık hamileyim 3 yıllıkta evli bana kısırsınn demişlerdi.Allahtan umudumu kesmedim rabbim evlatta verdi inşallah rabbim bir daha bozmasın aminnnn.Uzun oldu kusuruma bakmayınnn..

Son düzenleme:
hikayenize çok üzüldüm,
çekilir dert değil.
tutup saçından kapının önüne koyacaksın böylesini.
neyse ki kurtulmuşsunuz siz.

hikayenize çok üzüldüm,
çekilir dert değil.
tutup saçından kapının önüne koyacaksın böylesini.
neyse ki kurtulmuşsunuz siz.

Evet ben kurduldum ama şimdide bu arkadaşın haline üzülüyorum.Vallaha bu hamiş halimle kaç saatir ağrı çekiyorum.Çok üzüldüm yaa çok etkileniyorum bennn

ben bunu direkt size yazmamıstım.böyle yorum yapan herkes için yazdım.ayrıca biz burda dedektiflik yapıp suçluyu aramıyoruz.konu sahibi arkadas da ,okuyan herkes de neyin ne oldugunun farkında.yazdıklarımı bir kez daha okuyun isterseniz.olayı çözen ya da arkadasa destek olan yoprumlar yapalım,gerekirse şimdiki hatalarını da eleştirelim ki bir fikir çıkarsın kendine ,ama suçlu bu deyince ne olcak adamı hapse atıp konuyu halletmiş mi olacagız ?? tabii ki herkes çalışır,iyi niyet olsa kimsenin evinin üstüne gelmez falan filan ama çözüm bu değil.bazen sadece dinlemek bile karsınızdakini rahatlatır.çözüm öneremiyorsak destek olalım.ayrıca size hitaben kaynanayı , görümceyi suçlamıssınız falan da yazmamısım ki açıklama yapmıssınız.

burda suçlu aramıyoruz evet ama suçun(hatanın) aslında kimde olduğuda önemli bence bu konuda. suçlu demişim hatalı demişim ne farkeder arkadaşım suçlu dediysem katilmi dedim herkesin anlayabilecek seviyede olduğunu varsayıp yazdım bunu. evet suçlu kusurlu hatalı olan eşi. sadece herkes kaynana görümce odaklı yazmış arkadaşta hiç eşinde hata görmüyor. bende asıl irdelenmesi gerekenin eşinin hastalıklı düşünce yapısı olduğunu yazdım olay bundan ibaret. evet bu bence bir çözüm üretmektir. kaldıki herkes çözümde yazmış ama eşinin yaptığı demagojiye konu sahibi arkadaşta kanmış o yüzden kaderim buymuş diye düşünüyor.ayrıca benim ve beni destekleyen bir arkadaşın yorumunun hemen akabinde böyle yazdığınız içinde normal olarak açıklama gereği duydum. empati kelebeği!!!!(?) gibi davranmak benim ya da çoğu arkadaşın tercihi olmayabilir böyle değiliz diyede yorum yazıp yazmamamız sorgulanamaz diye düşünüyorum.

ÇOK ÜZÜLDÜM AMA SENİN BUNU KABUL ETMENE DAHADA ÜZÜLDÜM...
ÇÜNKÜ ÇOK DAHA FAZLA ÜZÜLECEKSİN AYNI EVDE KAYNANA GÖRÜMCEKİİİİ ANLAYIŞLI İNSANLAR DEĞİL HAYATINI ZİNDAR EDERLER BE...
ZARARIN NERESİNDEN DÖSEN KARDIR...
BÖYLE HAYAT OLMAZ...
KOCAN SANA REST ÇEKİYORSA İSTEMİYORSAN GİDERSİN DİYORSA..
SENDEN ONA REST ÇEK.. GİT DEMİYORUM..
OZAMAN GİT BOŞANMA DAVASI AÇ KABUL ETMİYORSAN DE.. YA BENİMLE BU EVDE TEK OTURURSUN YADA BOŞANIRSIN BENİMDE SON SÖZÜM BU DERSİN...
BOŞANDIGIM GÜN GİDERİM EVİMDEN DERSİN..
OZAMAN İŞ ONA DÜŞERDİ YA KABUL EDERDİ YADA AİLSİNİ SEÇER ÇEKER GİDERDİ...
AMA BOŞUNA YAZIYORUM SEN ÇOKTAN KABUL ETMİŞSİZZ...

HA DEMİŞSİNYA SİNSİLİK YAPMIYACAKLAR ANLAŞTIK DİYE..
ÜZÜLME AMA HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMEZ......
ONLAR YENİ EŞYALARINIZI ÜZERİNE OTURUP KEYİF YAPTIKÇA SEN ÇATLIYACAKSIN.. RAHAT EDEMİYECEKSİN.....
YAZIK.... AKLINI BAŞINA TOPLA KENDİNİ KANDIRMA BENCE... YOKSA BURADA DAHA ÇOK KONU AÇARSiN.....

burda suçlu aramıyoruz evet ama suçun(hatanın) aslında kimde olduğuda önemli bence bu konuda. suçlu demişim hatalı demişim ne farkeder arkadaşım suçlu dediysem katilmi dedim herkesin anlayabilecek seviyede olduğunu varsayıp yazdım bunu. evet suçlu kusurlu hatalı olan eşi. sadece herkes kaynana görümce odaklı yazmış arkadaşta hiç eşinde hata görmüyor. bende asıl irdelenmesi gerekenin eşinin hastalıklı düşünce yapısı olduğunu yazdım olay bundan ibaret. evet bu bence bir çözüm üretmektir. kaldıki herkes çözümde yazmış ama eşinin yaptığı demagojiye konu sahibi arkadaşta kanmış o yüzden kaderim buymuş diye düşünüyor.ayrıca benim ve beni destekleyen bir arkadaşın yorumunun hemen akabinde böyle yazdığınız içinde normal olarak açıklama gereği duydum. empati kelebeği!!!!(?) gibi davranmak benim ya da çoğu arkadaşın tercihi olmayabilir böyle değiliz diyede yorum yazıp yazmamamız sorgulanamaz diye düşünüyorum.[/QUOT

Allaha şükür okuduğumu anlayabilecek seviyedeyim,ama yazarken herkesi aynı seviyede kabul edip yazmısım bu benim hatam.gayet anlasılır yazmıstım halbuki.tabii ki de hatalı suçlu herneyse ne anlam ifade ettiğini bilerek yazdım,siz katil anlamı çıkardıysanız,benzetme vs yi anlayamadıysanız bilemem.sorunları anlamaya çalışanlar,ya da çözüm üretmeye çalışanlar empati kelebeği değildir hanımefendi.en azından empatinin kelime anlamına bir bakıverin.en azından yapıcı yorum yapan insanlarla dalga geçmeme nezaketini gösterin.bakın siz de konular açmıssınız.ben yardıma ihtiyacı olan birine böyle cevap verilmesinin uygun olmadığını yazdım.size de konularınızda böyle yorumlar yapılsa, moraliniz bozulsa herhalde hoşunuza gitmez.konu sahibinin sayfasında bu tartısmayı oldukca gereksız görüyorum ve sadece ona olan saygımdan bu tartısmayı kendi açımdan burada bitiriyorum.size bol anlayıslı ,sorunsuz günler dilerim.

Evet ben kurduldum ama şimdide bu arkadaşın haline üzülüyorum.Vallaha bu hamiş halimle kaç saatir ağrı çekiyorum.Çok üzüldüm yaa çok etkileniyorum bennn

teşekkür ederim arkadaşım senin hikayende çok acı evliliğinin en güzle ayları gitmiş. bilmiyorum ya aşşağıdaki yorumu da okudum evet aslında iş benim kocamda bitti onun hastalıklı tutkusunda ailesine karşı olan bağlılığında. ben ona da hep diyorum bu kararı verdin ama çok pişman olacaksın. o zaman keşke karımı dinleseydim diyeceksin ama iş işten geçecek...

nur nurca sizin konunuza da çok üzüldüm,ama şimdi mutlu olmanıza da çok sevindim.inşallah o günleri unutacak kadar çok mutlu olursunuz.

ÇÜNKÜ ÇOK DAHA FAZLA ÜZÜLECEKSİN AYNI EVDE KAYNANA GÖRÜMCEKİİİİ ANLAYIŞLI İNSANLAR DEĞİL HAYATINI ZİNDAR EDERLER BE...
BÖYLE HAYAT OLMAZ...
OZAMAN GİT BOŞANMA DAVASI AÇ KABUL ETMİYORSAN DE.. YA BENİMLE BU EVDE TEK OTURURSUN YADA BOŞANIRSIN BENİMDE SON SÖZÜM BU DERSİN...

ONLAR YENİ EŞYALARINIZI ÜZERİNE OTURUP KEYİF YAPTIKÇA SEN ÇATLIYACAKSIN.. RAHAT EDEMİYECEKSİN.....
YAZIK.... AKLINI BAŞINA TOPLA KENDİNİ KANDIRMA BENCE... YOKSA BURADA DAHA ÇOK KONU AÇARSiN.....

çok doru katılıyorum....

Son düzenleyen: Moderatör:
BÖYLE HAYAT OLMAZ...

çok doru katılıyorum.... ev ayırma işini eşim gerçekleştirmeseydı ben bosanacaktım.. annemın evıne gıttım hatta.. esım yalvardı gel nolur evı ayrcm dedı.. ınanmadım...yalvardı.. aılesıyle gzmn onunde kavga ettı... geldıgım gun ıstanbula esya bakmaya gttk yenı evmızıe cok gzeldı :))) şuan evliyiz hala ve mutluyuz...

Burada her gün birileri derdini anlatıyor, kocasından k.validesinden görümcesinden dert yanıyor bizde konuyu açana üzülüp karşı taraftaki insanları tü kaka ilan ediyoruz, ama konuyu açan u dönüşü yapıyor kocasını k.validesini savunmaya başlıyor, durumu kabullenmeye başlıyor. O zaman ben şöyle düşünüyorum demek arada geçenleri abartıyorlar, çok kötü şeyler yaşamıyorlar sadece o an ki sinirleri ile hep kendi lehlerine yorum yapıyorlar dertleri olan insanlara yükleniyorlar, sakinleşince kabulleniyorlar bizde burada tanımadığımız insanlar hakkında kötü düşünerek boşu boşuna günaha giriyoruz gibi geliyor bana.

Bir de çoğu üye konuyu açan bir hata etmiş aa yüklenmeyin ama modunda, buyrun işte...
Konuyu açanı pohpohlayıp k.validesini görümcesi için ah canım onlar benim karşıma çıkacak yolardım vs. gibi hakaretler edip haklarına mı girseydim? hiç kimse kusura bakmasın konuyu açanı hatalı görüyorum durumuna da artık üzülmüyorum sadece yine Allah yardımcısı olsun, sabır versin, bir karar almış, demek o kadar da çekmemiş zulüm görmemiş aksi olsaydı aynı evde yaşamayı göze alamazdı, belki aralarındaki sorunlarda kendinin de payı vardı.
Lütfen sonradan yüzüne bakacağınız insanları sinir anında gelip burada aşağılatmayın bizi de günaha sokmayın. Bu tür konular açan herkes için söylüyorum dertlenip buraya konu açacaksınız çok çaresiz gibi çareler tükenmiş gibi umut arayacaksınız, sonra yarın siniriniz geçecek, kabullenecek laylaylom görüşecek yüz yüze bakacaksınız biz burada yaptığımız dedikodunun günahı ile kalacağız...

X