Eşimin annesi ve ablası bizimle yaşayacakmış..

Ya bu kadar sacma birsey olur mu hic? Her bosanan ve babası olmayan anasıyla, danasıyla abisinin evine sıgınsın o zaman!
Ben normal sartlarda kabul edemezdim büyük konusmak istemiyorum ve siz bu kadar da sorun yasamısken kabul etmissiniz. Ben bu insanlarla aynı evi paylasamazdım yasanan bunca seyden sonra.
Esinizin sevgi anlayısınıda cözemedim ben. Calısan annesini, annesiyle kalabilecek ablasını esinden daha fazla düsünüyor..

Son düzenleme:
Burada her gün birileri derdini anlatıyor, kocasından k.validesinden görümcesinden dert yanıyor bizde konuyu açana üzülüp karşı taraftaki insanları tü kaka ilan ediyoruz, ama konuyu açan u dönüşü yapıyor kocasını k.validesini savunmaya başlıyor, durumu kabullenmeye başlıyor. O zaman ben şöyle düşünüyorum demek arada geçenleri abartıyorlar, çok kötü şeyler yaşamıyorlar sadece o an ki sinirleri ile hep kendi lehlerine yorum yapıyorlar dertleri olan insanlara yükleniyorlar, sakinleşince kabulleniyorlar bizde burada tanımadığımız insanlar hakkında kötü düşünerek boşu boşuna günaha giriyoruz gibi geliyor bana.

Bir de çoğu üye konuyu açan bir hata etmiş aa yüklenmeyin ama modunda, buyrun işte...
Konuyu açanı pohpohlayıp k.validesini görümcesi için ah canım onlar benim karşıma çıkacak yolardım vs. gibi hakaretler edip haklarına mı girseydim? hiç kimse kusura bakmasın konuyu açanı hatalı görüyorum durumuna da artık üzülmüyorum sadece yine Allah yardımcısı olsun, sabır versin, bir karar almış, demek o kadar da çekmemiş zulüm görmemiş aksi olsaydı aynı evde yaşamayı göze alamazdı, belki aralarındaki sorunlarda kendinin de payı vardı.
Lütfen sonradan yüzüne bakacağınız insanları sinir anında gelip burada aşağılatmayın bizi de günaha sokmayın. Bu tür konular açan herkes için söylüyorum dertlenip buraya konu açacaksınız çok çaresiz gibi çareler tükenmiş gibi umut arayacaksınız, sonra yarın siniriniz geçecek, kabullenecek laylaylom görüşecek yüz yüze bakacaksınız biz burada yaptığımız dedikodunun günahı ile kalacağız...

katılıyorum size,
madem konu sahibi her şeyden memnundu niye konu açtı diye düşünüyorum böyle olunca.
biz de boşu boşuna üzülüyoruz bi de.

Burada her gün birileri derdini anlatıyor, kocasından k.validesinden görümcesinden dert yanıyor bizde konuyu açana üzülüp karşı taraftaki insanları tü kaka ilan ediyoruz, ama konuyu açan u dönüşü yapıyor kocasını k.validesini savunmaya başlıyor, durumu kabullenmeye başlıyor. O zaman ben şöyle düşünüyorum demek arada geçenleri abartıyorlar, çok kötü şeyler yaşamıyorlar sadece o an ki sinirleri ile hep kendi lehlerine yorum yapıyorlar dertleri olan insanlara yükleniyorlar, sakinleşince kabulleniyorlar bizde burada tanımadığımız insanlar hakkında kötü düşünerek boşu boşuna günaha giriyoruz gibi geliyor bana.

Bir de çoğu üye konuyu açan bir hata etmiş aa yüklenmeyin ama modunda, buyrun işte...
Konuyu açanı pohpohlayıp k.validesini görümcesi için ah canım onlar benim karşıma çıkacak yolardım vs. gibi hakaretler edip haklarına mı girseydim? hiç kimse kusura bakmasın konuyu açanı hatalı görüyorum durumuna da artık üzülmüyorum sadece yine Allah yardımcısı olsun, sabır versin, bir karar almış, demek o kadar da çekmemiş zulüm görmemiş aksi olsaydı aynı evde yaşamayı göze alamazdı, belki aralarındaki sorunlarda kendinin de payı vardı.
Lütfen sonradan yüzüne bakacağınız insanları sinir anında gelip burada aşağılatmayın bizi de günaha sokmayın. Bu tür konular açan herkes için söylüyorum dertlenip buraya konu açacaksınız çok çaresiz gibi çareler tükenmiş gibi umut arayacaksınız, sonra yarın siniriniz geçecek, kabullenecek laylaylom görüşecek yüz yüze bakacaksınız biz burada yaptığımız dedikodunun günahı ile kalacağız...

çok dogru arkadaşım.... madem herse er gec duzelecek sınırlılık anında bızlere kötu gostermeyın ınsanları....:63:

dilerim sizde birgün benim yaşadıkalrımı yaşar benim kadar çaresiz kalırsınız...

dilerim sizde birgün benim yaşadıkalrımı yaşar benim kadar çaresiz kalırsınız...

Şimdi de beddua mı ediyorsunuz? karakteriniz yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ben size dua etmiştim halbuki...
Çaresiz kalmadınız ki çareyi bulmuşsunuz, onca yaptıklarından sonra kendilerini düzeltecekler şöyle falan davranmayacaklar bana diyorsunuz. Eee daha ne o zaman? burada boşu boşuna o insanları kocanızı kötü deşifre ettiniz, birden u dönüşü yapıp övmeye başladınız, boşu boşuna buradaki üyeler çözümler önerdi size, boşu boşuna görümce ve k.valideniz için konuşup günaha girdiler. Kabul etmeyecektin 2. defa evet demeyecektin diye gerçeği yüzünüze vuran ananıza babanıza da beddua mı ediyorsunuz çok merak ediyorum?

Son düzenleme:
Şimdi de beddua mı ediyorsunuz? karakteriniz yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ben size dua etmiştim halbuki...
Çaresiz kalmadınız ki çareyi bulmuşsunuz, onca yaptıklarından sonra kendilerini düzeltecekler şöyle falan davranmayacaklar bana diyorsunuz. Eee daha ne o zaman? burada boşu boşuna o insanları kocanızı kötü deşifre ettiniz, birden u dönüşü yapıp övmeye başladınız, boşu boşuna buradaki üyeler çözümler önerdi size, boşu boşuna görümce ve k.valideniz için konuşup günaha girdiler. Kabul etmeyecektin 2. defa evet demeyecektin diye gerçeği yüzünüze vuran ananıza babanıza da beddua mı ediyorsunuz çok merak ediyorum?

Arkadaşım ben tabiki kimseye beddua etmiyorum. öyle bi suçlama yapmıssınız ki.ben evlenirken herkes kabul etti ayrı oturmayı herşeyi söyledim. eğer öyle bi düşünceniz varsa olmasın düğün dedim. annem babamda söyledi. ama şuan içinde bulunduğum duruma bakınca kandırıldım diyorum.kötüyüm diyorum.yardıma ihtiyacım var diyorum. nişanlı olsam dönerdim. ama evliyim. ve malesef herkese kafa tutarak evlendim. o sizin tanıdığınız gibi bi insan değil dedim hep. benim göremediğim herşeyi görmüş çevremdekiler benim gözüm körmüş diyorum. ben kabul etmek zorunda kaldım şimdi onlarla yaşamya. çünkü biz sana demiştilerle karşılaşmakta istemiyorum. şimdi eve nasıl geç giderim acaba diye kendime plan program yapmaya çalışıyorum mesela bugün kpss kursuna yazılcam. ben buraya bu konuyu açtım neler yaşadığımı kimseye hiçbir tanıdığıma anlatamadığım için yazdım. beni tanımayanlar derdime ortak olsun diye yazdım. beni suçlaya bilirsiniz ama onlarla oturmayı kabuıl ettim diye onların aslında kötü insanlar olmadığını geçici bi sinirle yazdığımı söylemişsiniz. yok öyle bişey olnarı her gördüğümde midem bulanıyo aynı sofraya oturmak bile istemiyorum. benim yaşadığım muhitte 2 ay sonra evine dönen bayan için iyi düşünmezler.kim bilir ne yaptıda kocası yolladı 2 ayda derler.geniş meshebi olan insanlarla aynı muhitte yaşamıyoruz çünkü.

benim yaşadığım muhitte 2 ay sonra evine dönen bayan için iyi düşünmezler.kim bilir ne yaptıda kocası yolladı 2 ayda derler.geniş meshebi olan insanlarla aynı muhitte yaşamıyoruz çünkü.

bravo tebrik ederimm:KK9: bu arada bende geniş mezhebli bir insanımm sizin tanımınıza göre. çünkü 2 ay sonra boşanan birine bilip bilmeden önyargıda bulunmam ya da iftira atmam mümkün değil..

Son düzenleme:
Arkadaşım ben tabiki kimseye beddua etmiyorum. öyle bi suçlama yapmıssınız ki.ben evlenirken herkes kabul etti ayrı oturmayı herşeyi söyledim. eğer öyle bi düşünceniz varsa olmasın düğün dedim. annem babamda söyledi. ama şuan içinde bulunduğum duruma bakınca kandırıldım diyorum.kötüyüm diyorum.yardıma ihtiyacım var diyorum. nişanlı olsam dönerdim. ama evliyim. ve malesef herkese kafa tutarak evlendim. o sizin tanıdığınız gibi bi insan değil dedim hep. benim göremediğim herşeyi görmüş çevremdekiler benim gözüm körmüş diyorum. ben kabul etmek zorunda kaldım şimdi onlarla yaşamya. çünkü biz sana demiştilerle karşılaşmakta istemiyorum. şimdi eve nasıl geç giderim acaba diye kendime plan program yapmaya çalışıyorum mesela bugün kpss kursuna yazılcam. ben buraya bu konuyu açtım neler yaşadığımı kimseye hiçbir tanıdığıma anlatamadığım için yazdım. beni tanımayanlar derdime ortak olsun diye yazdım. beni suçlaya bilirsiniz ama onlarla oturmayı kabuıl ettim diye onların aslında kötü insanlar olmadığını geçici bi sinirle yazdığımı söylemişsiniz. yok öyle bişey olnarı her gördüğümde midem bulanıyo aynı sofraya oturmak bile istemiyorum. benim yaşadığım muhitte 2 ay sonra evine dönen bayan için iyi düşünmezler.kim bilir ne yaptıda kocası yolladı 2 ayda derler.geniş meshebi olan insanlarla aynı muhitte yaşamıyoruz çünkü.

yani bu kadar zaman gectı... kandırıldım diyorsunuz en sonunda.... sofraya oturunca midem bulanıyor, eve geç gitmek içi plan kuruyorum diyorsunuz... bunları bırebır aılenıze anlatıp oradan sızı almaları mı daha iyi, yoksa ömür boyu böyle planlar yaparak mutsuz bir şekilde herşeyi kabullenip hayatınızı sürdürmek mi öncelikle buna karar vermeniz gerekiyor. o benım eşim ben evliyim, evli olabilirsiniz ama kimse sizi daha fazla uzemez buna siz karar vereceksınız.

Arkadaşlar bazılarınızın üslubu çok kaba ve kırıcı
hem konu sahibine
hem de fikrine katılmadığınız diğer insanlara karşı
bir konu üzerinde tartışmak başka birşey
kendi savunduğu fikre katılmayanları didiklemek başka birşey

bu konuda agresif yorumlarla ortam gerilmiş
öncelikle konu sahibi size herşeyi anlatmış
ona katılır ya da katılmazsınız
fikirlerini doğru bulur ya da bulmazsınız
eşin sana yanlış yapmış ama neden boşanmadın diye bazıları
o noktaya saplanmış,konu ilerlemiş gitmiş,şartlar değişmiş ama hala o noktaya
oynayanlar var içinizde

beraber yaşama kararı verilmiş bundan sonra, bu noktaya yoğunlaşmak daha doğru
sürekli ya neden kabul ettin diyip aynı soruyu binlerce kez sormak konunun bu aşamasında manasız kalıyor

beraber yaşamak zorunda kaldım diyor arkadaşımız
eşini seviyor ve ondan ayrılmak istemiyor
ama kendisine dayatılan bu durumdan zaten rahatsız
ha kendi yaptı kendi buldu demişsiniz peki aynen öyle olmuş desek ne olacak
çözüm arayışına ne katkı sağlayacak

velhasıl kelam yorum yazmak için yazıp suçlamak en kolayı değil mi
ben konu sahibi arkadaşa diyorum ki:İstemediğin bir hayatı yaşamak zorunda bırakıldın bekli ama
sabredip ilerde ne olacak, görerek kararını vereceksin tabiki
belki beraber yaşama çilesi, senin istediğin gibi güzel bir sonla bitecek
eşinin fikri de değişecek
hep karamsar düşünme,kendini yıpratma
şu anki durumuna adapte olmaya çalış,tartışmaya girme
sakin davran,onlar için değil kendi huzurun için sakin olmaya çalış

ümitsiz birşey yoktur ,sadece olayları yönetmeyi bildikçe bazı şeyleri daha kolay aşarız
sevgiler

sevmediğin istemedeğin insanlarla aynı evi paylaşmak çok zor özellikle de insan yeni evliyken tabiki de eşiyle başbaşa olmak ister ama artık sen kabul ettiğine göre bundan sonra sakin ve sabırlı olmaya çalış canım.belki zamanla herşey yoluna girer ilerde eşin evini yolunu ayırmak isteyebilir.şu an eşinin yaptığı zaten çok saçma ama bazı erkeklerin olgunlaşması evliliği idrak edebilmesi zaman alır.senin eşinde umarım yakın zamanda olgunlaşıp bu gereksiz düşüncelerden uzaklaşır

Arkadaşlar bazılarınızın üslubu çok kaba ve kırıcı
hem konu sahibine
hem de fikrine katılmadığınız diğer insanlara karşı
bir konu üzerinde tartışmak başka birşey
kendi savunduğu fikre katılmayanları didiklemek başka birşey

bu konuda agresif yorumlarla ortam gerilmiş
öncelikle konu sahibi size herşeyi anlatmış
ona katılır ya da katılmazsınız
fikirlerini doğru bulur ya da bulmazsınız
eşin sana yanlış yapmış ama neden boşanmadın diye bazıları
o noktaya saplanmış,konu ilerlemiş gitmiş,şartlar değişmiş ama hala o noktaya
oynayanlar var içinizde

beraber yaşama kararı verilmiş bundan sonra, bu noktaya yoğunlaşmak daha doğru
sürekli ya neden kabul ettin diyip aynı soruyu binlerce kez sormak konunun bu aşamasında manasız kalıyor

beraber yaşamak zorunda kaldım diyor arkadaşımız
eşini seviyor ve ondan ayrılmak istemiyor
ama kendisine dayatılan bu durumdan zaten rahatsız
ha kendi yaptı kendi buldu demişsiniz peki aynen öyle olmuş desek ne olacak
çözüm arayışına ne katkı sağlayacak

ben konu sahibi arkadaşa diyorum ki:İstemediğin bir hayatı yaşamak zorunda bırakıldın bekli ama

ümitsiz birşey yoktur ,sadece olayları yönetmeyi bildikçe bazı şeyleri daha kolay aşarız
sevgiler

kızın hayallerı var, gerçekleştirmek ıstıyor, kendı dunyasında sıkışıp kaldı . kaynana gorumceye alışacak gb degıl ki durum, şimdi mulayım davranmalarının sebebı de kızın evıne yerleşmek, ogullarının agzına da bal calıyorlar, en zayıf noktasından vuruyorlar...tamam kendı acılarından bakarsak gorumce ve kaynana yardımcı olur dıyorsunuz da sızı sevmeyen, acı cektıren ınsanların ne zaman düzelip de sezı sevdıgını dusunduğunu gördunuz soyler mısınız... sana soruyorum sen olsan boyle bır duruma alısır mydın? o evın kızı olacak yani reısı o olacak peki kaynana gorumce bı sure sonra huzursuz etmeyecekler mı... üzülüyorum. valla çaresız kaldık bu durumda.

sevmediğin istemedeğin insanlarla aynı evi paylaşmak çok zor özellikle de insan yeni evliyken tabiki de eşiyle başbaşa olmak ister ama artık sen kabul ettiğine göre bundan sonra sakin ve sabırlı olmaya çalış canım.belki zamanla herşey yoluna girer ilerde eşin evini yolunu ayırmak isteyebilir.şu an eşinin yaptığı zaten çok saçma ama bazı erkeklerin olgunlaşması evliliği idrak edebilmesi zaman alır.senin eşinde umarım yakın zamanda olgunlaşıp bu gereksiz düşüncelerden uzaklaşır

bravoooo :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: en ıyı tesellı bu olmuş.

özellikle kadınların başka kadınlara hemen "boşan" demesine taraftar değilim.

kimse yaşadığı sıkıntıları yaşamak istemez. herke başına gelmeden, "bana olsa asla çekmem" der. ama çeker çekmemek gibi bi durum olmuyor her zaman.

sevgi bitmediyse evlilik bitime kararı alınsa da çekilen çile bitmiyor. benim de kendime göre standartlarım var "ihanet , şiddet, yuvasının rızkını başkalarına yedirme, çocuklarını hzursuz etme" gibi şeyler olmadan sevgi var ise ız her yuva emeğe, sabra değer. zaten emek karşılıksız kalırsa zamanla sevgi bitecek. evliilk de bitecek. evet yazık giden yıllara ama. sevgi ile kafada tereddüt ile boşanma olduğunda da o yıllar gene yalnız ya da yanlış insnalarla ve sorunlarla gidecek. hayat böyle.

yaşadığın çok zor. boşansan huzurlu olamayaksın ki. keşke olabilsen. ailen, etraf biraz bahane. özünde biliyorsun onu özleyeceğini onsuzluğa hazır olmadığını... 3. kişilere sözün de geçmiyor.

şu olsaydı, böyle olsaydı... gereksiz. sorunu katkısı yok. sen dğeişeceksin. sen idare etmeyi öğreneceksin. uzun ve zor bi dönem seni bekliyor.

senin zamana ihtiyacın var. sabırlı ol. yaşa ve gör. o zaman kararın sağlıklı olacak.

her şey siyay-beyaz değil. bir sürü yönü var. burda sinirle kötü birşeyi anlattı. o insanlar kötü demek değil ki. zaten insnaın kafasını karıştıran da bu gel gitler. kaynanası-görümcesi onda yaşamak için önce hayır diyip sonra diretiyorlar. bu kötü. ama belki başka iyi bir şey de yapıyorlar. o an kız yumuşuyor. eşini seviyor. sevgi böyle birşey. bugün ailesi için dayatmasından nefret edersiniz, yarın öyle özel bir şey yapar ki tekrar aşık olur kocasına. gel-gitler yaşaması çok normal.

herkesin hayatında da vardır. bu kötülemek, sonra tükürdüğünü yalamak değil bence.

bir kadın var ki çaresiz. seviyor. ayrılmak istemiyor. ama brlikte de olamayacak şeyler yaşıyor. bi öyle bi böyle... ayrılsam diye düşünse yapamıyor. ayrılmasa çekemiyor... herkesin başına gelebilecek şeyler.

2aylık yuva ne zorlukla kavuşmuşlar. aşık... hayalleri var. bırakmak istemiyor. ama çekemiyor da durumu. bıraksa bi anlık sinirle gene dönecek eminim. yüz göz olduğu ile kalacak.

bu kafa karışıklığında herkes aynı şeyleri yazabilir. kendi kendini yeterince dolduruyor bence.

onun eşi, kaynansı, görümcesi... öyle ya da böyle ailesi. konu sahibi burda kötüler kızar... ama yarın bişey olur affeder. yumuşar. ama ben yabancı olarak kızarım. affedemem de onları. ama onlara hakaret edemem. onun ailesi nasıl laf edebilirim.

konu sahibi arkadşaımızın iyi niyetinden eminim. gel gitler yaşıyor. diğer yorum sahiplerinin de tepkilerini anlayabiliyorum.

arkadaşımıza yardımcı olamayız. görevimiz de değil. dua edebiliriz. allah bizim başımıza vermesin.ona da yardım etsin.

sevgile

işte anlatmaya çalşıtığım şey tam da bu Allah razı olsun senden şuan deniyorum denemeden vazgeçmek istemiyorum...ha bu arada kpss kursuna yazılıyorum haftaiçi haftada 4 gün 9 buçukta bitecek ders onları görmeyeceğim. bu fikri bana veren arkadaşıma da ayrıca çok teşekkür ederim...

Merhabalar,

Yazmadan duramadım, ben de hem kendi yaşadıklarımdan, hem de bi tanıdığımın (rahmetli oldu kendisi şu an) bahsetmek istiyorum. Ben de yeni evli sayılırım. Eşimin babası yok. İlk anda bana da aynı ev dayatması yapıldı eşim tarafından. Annesinin böyle bir dayatması olmadı, ama hep içinden bunun geçtiğini de biliyorum, söyledikleri kendini hep ele verdi. Asla kabul etmedim. Kalbime taş basarım, ağlarım, incinirim, üzülürüm ama unuturum dedim, aynı ev olursa ayrılacağımı söyledim. Bir takım şiddetli kavgalardan sonra aynı evde oturmamaya, altlı-üstlü olmaya razı geldim. Şimdi yakın oturuyoruz, çok şükür altlı üstlü bile olmadı. Fakat bu bile canıma yetiyor. Beni eşim ve annesi de çok bağlı birbirlerine. Her ama her haftasonu, tatiller vs. beraber geçer. Sıkılıp, bunalıp hobiler edindim kendime, meşgulüm siz gidin diyorum. Onlarla dışarıda gezmektense, hafta sonlarımda yapayanlız evimde otururum daha iyi.

Şimdi başka birinin hikayesini anlatcam size. Her aklıma geldiğinde, gözlerim doluyor, canım acıyor o kızcağız için. Bu kızcağız, 24 yaşında evlenmiş. Ben o zamanlar tanımazdım kendisini. Eşi tutturmuş annemle yaşayacağız diye, kabul etmiş, ne yapsın. Çaresi yokmuş. Eve girmiş, sorunlar başlamış. Gayet bencil ve sorunlu bi kayınvalideyle aynı evde kalamayınca, işe başlayayım demiş kızcağız. Evden uzaklaşırım, stresim azalır diye. Tabi bu arada evlenir evlenmez, sıkıntı problem bilmem neden mide problemleri başgöstermiş. Genç olunca, dikkate almamış çok, düşünsenize, daha 25 yaşında. Ne olabilir ki... Şiddetli tartışmalar olmuş evde, kız hizmetçilik yapmış baya bi. Sonra iş yerinde de streslenmeye başlamış. Hem iş yeri, hem evde kaynana, kız mide kanamaları geçirmeye başlamış. Önemsememiş, mide kanaması geçirdiğini anlayınca, doktora gitmiş, serum yemiş, evine dönmüş. Ciddi bi kanama sonrasında, eşi evde yokken kaynanası bi kap yemek getirmemiş kızın yattığı odaya.

Kız bundan kısa bir süre önce, 26 yaşındayken, dayanamadı. Bi gece fenalaşıp mide kanaması geçirip vefat etti. Duyduğumda inanamadım. Saatlerce ağladım, daha 26 yaşında, iş hayatında ezilmiş, evinde mutsuz edilmiş bir kızcağız, kaynanayla yaşamak yüzünden öldü. Ve ölmeden evvel, giyerim diye kendi maaşından kendine 15 liraya T-shirtler almış, mutlu olmuş çünkü ne zamandır kendine ayırabildiği çok nadir bir miktar parayı kullanmış. Ve giyememiş bile.. Ve bu kız, öyle cadı, işini bilen bi kız da değildi, bildiğiniz dünyadaki melek diye addedebileceğiniz bir kızcağızdı...Öyle hınçla doluyorum ki kaynanasına ve kocasına, beni tek rahatlatan şey belki ahirette daha mutlu olacaktır, dünyada çok çektiği için orası onun için daha hayırlıdır ve belki Yüce Rabbim, onu daha da işkence çekmesin diye yanına almıştır...Kusura bakmayın, uzun oldu. Sadece paylaşmak istedim. Çok zor bir durum. Allah yardımcın olsun kardeşim ama ezdirme kendini nolur. Ve sağlık problemleri hissedersen, arkana bile bakma. Çek git. Olan her zaman ölene olur...

çok üzüldüm anlattığınız hikayeye,
allah rahmet eylesin. kına yaksın kayınvalidesi. eşi de adam değilmiş demek ki.
kız ailelerine de kızıyorum, nasıl izin verebiliyorlar buna, kızlarının üzüleceğini bile bile göz yumuyorlar, yeter ki evlensin başında sinek kadar kocası olsun diye. yazık, çok yazık...

X