Eşimin çocuğu

Bir yakınımın tavsiyesi ile burada üyelik açtım, farklı görüşlere ihtiyacım var.. Eşimle ikimizin ikinci evlilikleri onun bir çocuğu var bizimde ikimizin ortak bir çocuğumuz var. Onun çocuğu 6 yaşında benimki (bu evliliğimden) 2.5 yaşında. Çocukla alakalı da biraz sorunlarımız var kıskançlık.. geldiğinde onunla daha çok ilgileniriz eksik hissetmesin diye kendi çocuğumu bile kucağıma pek almam o varken, tatillerde ve iki haftada bir hafta sonu alırız çocuğu birlikte etkinlikler yaparız. Kardeşiyle bağ kursun istedim hep. Düzenimiz vardır.bir odayı mecbur ikisinin odası yaptık. Annesi dolduruyor diye düşünüyoruz ne zaman gelse kardeşine vuruyor çocuğu itiyor. Benim çocuğum o geldiğinde huysuzlanıyor sürekli tetikte olmak zorundayım. Aynı odada yatıyorlar kameradan izliyorum tüm gece bazen
:KK43: gece uyanıp vuruyor bir kaç kez denk geldik eşim gitti yanına yatmaya. Ben memurum eşim özel sektör. Maaşlarımız birbirine yakın. Bu bilgileri iyice veriyorumki yorumlarken soru işareti olmasın. Bizim evimiz kira. Karşı tarafın kira değil. Eşim yüklü miktar nafaka veriyor. Kadın da çalışıyor. Çocuğa kadının annesi bakıyor evleri yakın diye doğduğundan beri düzen böyleymiş.
Örnek verecek olursam eşimin maaşı 25.000 10.000 vermekte karşı tarafa. Mahkemenin belirlediği rakam 2.000 bu arada eşim gönlünden koptuğu için veriyor. (detay veriyorum yasal olarakta)
Eşimin eline 15.000 kalıyor bunun 10 bini bizim kiramıza gidiyor 5 bini de (Kıskanclık sebebi ile çocuğunu pedagoga götürüyor ayda 2 defa) ama fayda etmiyor annesi doldurduğu için.
Kira harici baştan sona eşimin kişisel harcaması dahil faturalar ödemeler mutfak yemek araba kredisi bizim ortak çocuğumuzun tüm gideri vs bende oluyor.
Yalnız bir sorun daha çıktı ortaya. Eski eşi aradı çocuğu bu yıl koleje vermek istiyormuş. Büyük şehirdeyiz kolej fiyatı yıllık her şey dahil (servis yemek kitap kıyafetmalzeme) 280.000 demişler. Eşimin bunu ödeme gücü yok. Benim çocuğum da devlet okuluna gidecek bu enflasyonda.
Eşim güzel bir dille tüm masrafları detaylıca anlattı maaşını vs zaten yüksek miktar destek oluyorum bu yüzden diğer çocuğuma bile katkıyı sağlayamıyorum x’e sağladığımdan dedi. Doğru.. yine de pek sesimi çıkarmadım bu zamana kadar pasif kaldım.
Kadın ise çocuğun eğitiminin önemli olduğunu devlet okulunda 40-50 kişiyle nasıl eğitim göreceğini anlattı.
Eşim de diyor ki iyi hoşta ne ile vereyim param yok anlamıyor musun diyor bu konuşma telefonda oldu duyuyorum aynı odadaydık.
Kadının çözümü şu beni kastederek sizin masrafları o (ben) karşılar zaten memur o sen paranı olduğu gibi verebilirsin çocuğumuzun eğitimi her seyden önemli dedi.. zaten herşeyi ben karşılıyorum cebimize 1 kuruş para kalmıyor. Kadın kirayı da bana kitleme derdinde. Eşimin tüm parasını maaşını istiyor. açıkçası bu bardağımı taşıran son damlaydı. Bu zamana kadar sustum gerçekten de benim çocuğumun hakkı fazlasıyla yendi hiç hissettirmedim annesi olarak ama bu son damlaydı. Eşim düşünüyor şimdi ne yapacağını. İnanın boşanmayı düşündüm bu kadar da olmaz artık.. çocuğumun hakkı yeniyor, yeri geliyor kardeş zorbalığına dayağına maruz kalıyor o da çocuk diye sabır gösteriyorum susuyorum o da çocuk diyorum hoşgörü yapıyorum gözümün önünde yavruma tokadı basmışlığı var besmele ya sabır çeke çeke güzelce konuştum siz kardeşsiniz senin koruman lazım bak nasıl acıdı öp hadi barışın dedim vururum demeye devam etti yine sesimi çıkaramadım o da kendi çocuğum olsa kızarım belki ama yapamıyorum kötü ben olurum ,tuvalete kapanıp ağladım ağladım varın siz düşünün. Artık çocuğum o geldiğinde hep ağlıyor o gittiğinde normale dönüyor.. benim çocuğumun da psikolojisi bozuldu geceleri korka korka uyanıyor iç çekiyor uykusunda ağlayarak.. ben dayanamıyorum artık siz ne dersiniz ben haksız mıyım farklı bakış açılarına ihtiyaç duydum bu gidişle boşanacağım çünkü çocuğum büyüdükçe bu ayrımlar ve haksızlıklar da artacak gibi hissediyorum. Artık dayanamıyorum kendimi geçtim yavrumu ateşe mi atıyorum nolur yardımcı olun aileme herşeyi anlattım senin kararın dediler çevremde herkes bitir maaşın var çocuğuna zaten sen bakıyorsun adamın katkısı yok diyorlar 😔

Boşanmış çocuklu adamlarla evlenen kadınlara bi tane de ben tokat atmak istiyorum 😤

Ne işiniz var yahu? Erkek mi kalmadı. Davul bile dengi dengine.

Kesin durumunun çok iyi olduğu yalanını da söylemiştir evlenmeden önce asıl planı senin maaşına çöküp ilk eşi ve ilk çocuğuna imkanlar sunmak gördün mü?

Çocuğuna asla tokat attırma o çocuksa senin kanın canın da cocuk.

Bi an öncede boşan zaten senin sponsorluğunda bu evlilik devam ediyor.

Ayrıca sen zaten kendi çocuğuna en büyük kötülüğü böyle bir ailede cocuk yaparak yapmışsın

Dost acı söyler umarım anlarsın

Siz öyle yapın hanımefendi.Birbirinize karşılıklı vurun hatta biriyle bi olay yaşadığınızda.Allahım nasıl geri kalmışlık seviyesi bu ya.
Ne alaka? Ben çocuklar birbirine vursun mu demişim? Karşıt iki cümle kuramayıp hakaret eden birinin seviyesinden farklı evet. Milletin fikrine saldıran biri olarak reelde vuracak kadar sinir hastası sensin bence.

Aynı odada nıye yatırdın.
2.5 yasında bır bebek o gelınce yanına al .
Bosanmıs cocuklu bir adamla evlenerek en büyük hatayı yapmıssın zaten çocuk küçük buyuk olsa neyse de .

Ya şu evlenmiş boşanmış çocuklu adamla evlenmişsin hata etmişsin diyen insanları anlamıyorum ki iş işten geçmiş evlenmiş hatta çocukta yapmış Kadın demiyorki beni evli biri istiyor benle evlenmek istiyor napayım zaten evlenmiş yok hata cart curt demeye ne gerek var ayrıca çok duyar kasan insanlar da var yok oda ayırırsa şöyle olur böle olur ya ne olcak yani babasıyla yatsa o çocuk anne de kendi çocuğuyla yatsa yada çocuk salonda yatsa ayrıca çok küçükmüş gibi de davranmaya gerek yok o 6 yaşında olan çocuğa herşeyi anlayacak yaşta yaptığı yanlışı da anlamalı bence dövülsün etsin demiyorum ama kendi çocuğunun dövülmesine de göz yummaın bir zahmet ötekisi bebek yani farkındayız demi??

Ayda iki üç gün geliyor çocuk. 2 3 gün de sevişmeyiversinler. Yatak küçükse de yer yatağına yatsınlar. Ya da küçüğü yanlarına alsınlar 2 gün ama o zaman büyük daha çok kıskanır. Büyük dediysem 6 yaşında.
Salonda yatmanin nesi bu kadar dramatik algılayamıyorum sizin kafada yarattigi etkiyi, matematik problemine ceviriosunuz israrla neden yani? Niye sevismiolar niye yerlerde yatilio bu israr kiyamet niye. 6 yasindaki cocuk pekala koltuga kivrilir yatar.

Salonda yatmanin nesi bu kadar dramatik algılayamıyorum sizin kafada yarattigi etkiyi, matematik problemine ceviriosunuz israrla neden yani? Niye sevismiolar niye yerlerde yatilio bu israr kiyamet niye. 6 yasindaki cocuk pekala koltuga kivrilir yatar.
Çocuğunuz var mı? Benim 2 tane var. Öz kardeşler ikisine de ben bakıyorum. Oğlum sen salonda yat bugün desem ağlar üzülür günlerce de konuşmaz benle.
Kaldı ki bu çocuk zaten babasını kıskanıyordur içinde fırtınalar kopuyordur ondan böyle saldırganlık yapıyordur. Kötü bir baba yüzünden bu yaşından psikolog kapılarında geziyor.
Onun gönlünü hoş etmek zorunda babası. Bakın babası diyorum. Aldığı zaman çocuğuna özel ilgi göstermeli. Diğer çocuğa da anne ilgi göstersin. Zaten diğer günler sürekli babası yanında küçüğün. Dengeyi kuramamışlar işte olan da 2 küçük çocuğa olmuş. Ben şahsen çocuklarımı böyle bir evlilik yapsa babaları göndermem.

Çocuğunuz var mı? Benim 2 tane var. Öz kardeşler ikisine de ben bakıyorum. Oğlum sen salonda yat bugün desem ağlar üzülür günlerce de konuşmaz benle.
Kaldı ki bu çocuk zaten babasını kıskanıyordur içinde fırtınalar kopuyordur ondan böyle saldırganlık yapıyordur. Kötü bir baba yüzünden bu yaşından psikolog kapılarında geziyor.
Onun gönlünü hoş etmek zorunda babası. Bakın babası diyorum. Aldığı zaman çocuğuna özel ilgi göstermeli. Diğer çocuğa da anne ilgi göstersin. Zaten diğer günler sürekli babası yanında küçüğün. Dengeyi kuramamışlar işte olan da 2 küçük çocuğa olmuş. Ben şahsen çocuklarımı böyle bir evlilik yapsa babaları göndermem.
Eski karısına para yağdırıp duracağına o çocuk için bir oda, olmuyorsa kardeşinin yanına bir yatak alsın bir dolap bir de çalışma masası. Çocuk 2 haftada bir de gelse kendini ait hissetsin oraya. Çocuk küçük kardeşini babasını çalan bir yaratık olarak görüyor. Benim kızlarım bile ara ara babasını benden beni de babasından kıskanır. Çocuk bu ne yapacaksın? O beyefendi eski karısını değil çocuğunu hoşlasın, kadın gitti gider, çocuğu ile bağı olacak.

Anasına para yağdırıp duracağına o çocuk için bir oda, olmuyorsa kardeşinin yanına bir yatak alsın bir dolap bir de çalışma masası. Çocuk 2 haftada bir de gelse kendini ait hissetsin oraya. Çocuk küçük kardeşini babasını çalan bir yaratık olarak görüyor. Benim kızlarım bile ara ara babasını benden beni de babasından kıskanır. Çocuk bu ne yapacaksın? O beyefendi eski karısını değil çocuğunu hoşlasın, kadın gitti gider, çocuğu ile bağı olacak.
Hay ağzın bal yesin. Aynen çocuğa bir oda yapmalı madem bu kadar sık alıyor. Benim çocukların babası binde bir alıyor onda da birlikte yatıyorlarmış. Koltuğa falan bırakmıyor çocukları.
Nerden tutsam bu konu elimde kalıyor. O 6 yaş çocuğu kendi çocuklarım gibi düşünüyorum üzülüyorum🥲 biz yetişkinler bile sevdiklerimizi kıskanırız o 6 yaşında minicik bir çocuk çok normal kıskanması tepki göstermesi

salonda yatması dramatik değil çocuk odası olmaz salonda yatar çocuklar. Ama bu çocuk zaten babanın evinde ayda 2 3 gün kalıyor zaten babadan eksik büyüyor Bi de burası kardeşinin evi onun odası var sen misafir gibi salonda yat geldiğinde olmaz. Bu çocuk bundan etkilenir.

Hay ağzın bal yesin. Aynen çocuğa bir oda yapmalı madem bu kadar sık alıyor. Benim çocukların babası binde bir alıyor onda da birlikte yatıyorlarmış. Koltuğa falan bırakmıyor çocukları.
Nerden tutsam bu konu elimde kalıyor. O 6 yaş çocuğu kendi çocuklarım gibi düşünüyorum üzülüyorum🥲 biz yetişkinler bile sevdiklerimizi kıskanırız o 6 yaşında minicik bir çocuk çok normal kıskanması tepki göstermesi
Madem boşanılmıyor 10 bin tl nafaka özel okul cart curt yerine çocuğa evde alan açılsın, anasına verilen eşşek yüküyle paralar kurtarmayacak o çocuğun psikolojisini. Hayır o çocuğun da canına okuyorlar haberleri mi yok yoksa işlerine mi gelmiyor anlamadım.

Madem boşanılmıyor 10 bin tl nafaka özel okul cart curt yerine çocuğa evde alan açılsın, anasına verilen eşşek yüküyle paralar kurtarmayacak o çocuğun psikolojisini. Hayır o çocuğun da canına okuyorlar haberleri mi yok yoksa işlerine mi gelmiyor anlamadım.
Kötü bir koca yüzünden aşırı şüpheci oldum ben🤣🤣 neyse bu adam belki sadece nafaka neyse onu veriyordur. Eve de ilk çocuğa harcıyorum diyordur. Konu sahibi hesap kitap yapmaya başlayınca iş yeri küçülüyor demeye başladı adam.
Yoksa konunun çözümü çok basit. İki çocuğunda özel alanı olacak. Diğeri geldiğinde baba ilgilenecek. Nafakayı da 2000 değil 10000 de değil daha makul oranda verecek.

Oda ayırmak la da kalmıyorlar en son konu sahibi çocuğu komple eve almama kararı almıştı kendi çocuğu düzelene kadar.

Göndermesin o zaman bence de daha iyi olur en azindan bi sure. Ben de isterim hic bi cocugun annesi babasi ayrilmasin duzeni bozulmasin ama belki kötü ana yüzünden geziodur psikolog kapilarinda?

Mecbur gelecekse de küçüğü korusunlar. Küçük de salonda yatabilir bu arada. Ayni odada yatmasinlar demek istiorum. Ne cok dramatize ediyorsunuz ya aklima bile gelmiyor. Şu yavru ceylan misali cocuklariniz ve psikolojileri ne acayip kıymetli bu tür arabeskin dünyada bi karşılığı yok gerçekten atın üstünüzden artık. Hiçbir cocuk salonda yatti diye travma yaşamaz. Anne degilim ama cocuk oldum. Etrafimdaki yetiskinler böyle abartmadikca takilmiodum biseylere.

salonda yatması dramatik değil çocuk odası olmaz salonda yatar çocuklar. Ama bu çocuk zaten babanın evinde ayda 2 3 gün kalıyor zaten babadan eksik büyüyor Bi de burası kardeşinin evi onun odası var sen misafir gibi salonda yat geldiğinde olmaz. Bu çocuk bundan etkilenir.
Şimdi durduk yere oldu denmeyecek zaten. Kardesine vurmaya devam ettigin icin sen burda yat diyecekler. Azicik cezadan ölmezler. Biraz daha acındırirsaniz öleceğine inanicam ben de artik. Küçüğü koy salona konu sahibi. Anlamaz nasilsa ve sonradan gelen o, ikinci şehzade hiyerarşi gereği daha uygun :-)

Oda ayırmak la da kalmıyorlar en son konu sahibi çocuğu komple eve almama kararı almıştı kendi çocuğu düzelene kadar.
Evde çocuklarınız birbirine ne yapıyor bilmiyorum ama benim çevremde de birçok kardeş vardı. Küçük kardeşini gece döven görmedim ben. NORMAL birşey değil . Bu yüzden çocuk destek alıyor . Kim bilir bu kadar hırs yapmış annesi çocuğa da neler diyor. Iki kadın peşinde koşan babasının da zaten çocuk umrunda değil . Ee elalemin çocuğunun derdine niye bu kadının çocuğu travma yaşasın ? Derin uykudan şiddet görerek uyanan çocuğa neler olabileceği hakkında fikriniz yok belli ki .
Çok görmek istiyorsa çocuğunu babannesinde görsün . Çocuk bundan etkilenir şundan etkilenir deyip duruyorsunuz iki buçuk yaşında daha bebeklikten yeni çıkmış çocuğun yaşadıkları pek umrunizda değil . Aman kardeş vurur diyorsunuz aynı duyarın binde birini keşke ona da gosterseniz .

Göndermesin o zaman bence de daha iyi olur en azindan bi sure. Ben de isterim hic bi cocugun annesi babasi ayrilmasin duzeni bozulmasin ama belki kötü ana yüzünden geziodur psikolog kapilarinda?

Mecbur gelecekse de küçüğü korusunlar. Küçük de salonda yatabilir bu arada. Ayni odada yatmasinlar demek istiorum. Ne cok dramatize ediyorsunuz ya aklima bile gelmiyor. Şu yavru ceylan misali cocuklariniz ve psikolojileri ne acayip kıymetli bu tür arabeskin dünyada bi karşılığı yok gerçekten atın üstünüzden artık. Hiçbir cocuk salonda yatti diye travma yaşamaz. Anne degilim ama cocuk oldum. Etrafimdaki yetiskinler böyle abartmadikca takilmiodum biseylere.
Tam tahmin ettiğim gibiymişsiniz. Neyse bu konuda görüşleriniz normal değil zaten. O ev o çocuğunda evi olduğu için istediği yerde yatabilir. Hatta ilk eş davada açabilir babalık görevini yerine getirmiyor diye. Ayrıca her zaman demişimdir çocuk kimdeyse haklı olan ebeveyn o dur. O nedenle tabi ki baba nedenli gidiyordur psikoloğa. Bak küçük de başlamış psikoloğa

Tam tahmin ettiğim gibiymişsiniz. Neyse bu konuda görüşleriniz normal değil zaten. O ev o çocuğunda evi olduğu için istediği yerde yatabilir. Hatta ilk eş davada açabilir babalık görevini yerine getirmiyor diye. Ayrıca her zaman demişimdir çocuk kimdeyse haklı olan ebeveyn o dur. O nedenle tabi ki baba nedenli gidiyordur psikoloğa. Bak küçük de başlamış psikoloğa
Sonundaoldu soyle tersinden düşün . Çocukların babalarınin evine gidiyor yeni karısının çocukları senin çocuklarına şiddet uyguluyor yollar misin ? Ben yollamam aslında mesele bu

Sonundaoldu soyle tersinden düşün . Çocukların babalarınin evine gidiyor yeni karısının çocukları senin çocuklarına şiddet uyguluyor yollar misin ? Ben yollamam aslında mesele bu
Ya da yeniden evlendin evlenfigin kişinin annesiyle yaşayan çocuğu geldi senin çocuklarına viruyor çocuğun onu görünce ağlama krizine giriyor

Evde çocuklarınız birbirine ne yapıyor bilmiyorum ama benim çevremde de birçok kardeş vardı. Küçük kardeşini gece döven görmedim ben. NORMAL birşey değil . Bu yüzden çocuk destek alıyor . Kim bilir bu kadar hırs yapmış annesi çocuğa da neler diyor. Iki kadın peşinde koşan babasının da zaten çocuk umrunda değil . Ee elalemin çocuğunun derdine niye bu kadının çocuğu travma yaşasın ? Derin uykudan şiddet görerek uyanan çocuğa neler olabileceği hakkında fikriniz yok belli ki .
Çok görmek istiyorsa çocuğunu babannesinde görsün . Çocuk bundan etkilenir şundan etkilenir deyip duruyorsunuz iki buçuk yaşında daha bebeklikten yeni çıkmış çocuğun yaşadıkları pek umrunizda değil . Aman kardeş vurur diyorsunuz aynı duyarın binde birini keşke ona da gosterseniz .
Benim çocukların yaş farkı çok kardeşine vuracak yaşta değil. Ama 3buçuk yaş farkı olan çoğu çocuk kardeşini kıskanır. Kimisi vurarak gösterir kimisi içine kapanır. Bi de bu çocuk aynı evdeki kardeş değil küçük kardeşi babasıyla yaşadığı için daha çok kıskanıyor evet çok anormal bir şey değil kardeş kıskançlığı. Annesinin doldurmasına falan gerek yok yani aynı anneden olan çocukları da anneleri mi dolduruyor? Ben küçüğe vursun görmezden gelsinler demiyorum. Ayın birkaç günü farklı çözüm yolları bulsunlar daha fazla gözleri üstünde olsun başbaşa hiç bırakmasınlar ikisi de üzülmeden diyorum. Baba büyüğüyle anne küçüğüyle yatabilir mesela bu Bi çözüm hem kıskançlık olmaz hem vurma olmaz. Ben küçüğe de empati yapıyorum ama siz büyüğe hiç yapmıyorsunuz. Babasının yaşadığı eve alınmayan çocuğun psikolojisi ne olacak?

X