Eşim ve kök ailesinden kopamama sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

falcon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2024
1
0
31
Herkese merhabalar.5.5 yıldır evliyim.Bir oğlum var.Çalişiyorum.Eşimin ailesinin bulunduğu ilçede yaşiyoruz.Eşim anne babasının kök ailesi olduğunu , artık kendi ailesinin ben ve çocuğumuz olduğunu yıllardır anlamadı.Çocuk yokken de sürekli annesine inanın her gün gitmek isterdi.Başlarda ben de gittim ama sırf karı-koca bir yere ayrı kayrı gitmez önermesi bana çok yanlış geldi.Ben gitme dediğimde yine gidecek ya da ben de onla gideceğim başka opsiyon yok gibi lanse etti.Bunu ailesine söylediğimde gelene gelme mi diyelim cevabı almıştım.

Aradan yıllar geçti, çocuğumuz oldu.İş yükü, ev yükü, çocuk yükü de yeterince sırtıma binince evde kendime eş çocuğuma baba daha cok arar oldum haliyle.Çocuğumuza kayınvalidemler bakıyor.Eşimin bir de kardeşi var üniversite öğrencisi aynı şehirdeyiz.Kardeşi gelince muhakkak yemeğe oraya gidecek, ps oynayacak saatlerce eve sadece yatmaya gelecek.Sanki ben yemek yapamiyorum evde yemek yok gibi.Kardeşinin yarıyıl tatili diye evde.3 haftadır oraya gidip yine orda yemek yiyor, oyun oynuyor.Diyeceksiniz ki e sen de git.Ben neden her akşam oraya kardeşi var diye gideyim.Zaten aynı ilde okuyor.Yılda bir görüyor değil.Böyle dolu dolu her dakikayı geçirecek bir uzaklıkta değil.

Geçen kayınvalidemi aradim artik söyledim.Eşime söylüyorum anlamıyor, neden her akşam orda.Kardeşi gidene kadar 24 saat orda mı geçecek, bekar adam mı bu.Oyun oynuyorlar ne var onda diye karsılık aldim.Anne günlerdir oynuyorlar burda eşi ve cocuğu var ayrıca tüm sorumluluk benim üstüme yığılıyor bu şekilde diyorum.E zaten gidecek x ne kaldi dediği de 1 ay var öyle ertesi günü okula gidecek değil.Ben biraz yükselince o da sen de yemek yapacan kocanı bekleyecen, demek senin evinde huzur yok vs deyince ben de çalişiyorum.Evde yemek olmadığı olabilir.Senin oğlun gelip evde vakit geçirmezse, çocuğuyla ilgilenmezse, bir işin ucundan tutmazsa ben nasil yemeği bilfiil hazir edeyim.Evinde duracak ki olmayan yemeğe yardım edecek.Evde durmasının önkoşulu benim yemek var etmemse olmasın dedim.Ki inanılmaz yemek seçer eşim.Sevmediği yemek olunca da yemek yokmuş gibi gider annesinde yer.Bunu öyle aliştiran annes babasi olduğu için onlara söylemeyi denedim ama artik 5 yilda hiçbir şeyin değişmeyeceğini anladim.Annesi dese ki oğlum git evine karin ne pişiriyosa ye, yardım et vs bu derece yüz bulamaz.Maalesef çocuk adamla evliyim.

Görümcem duyup mesaj atmiş bana.O da aileyi ayakta tutan kadındır, sus alttan al yemkleri hazır et, bence kardeşim elinden geleni yapiyor hani o da annesi gibi erkeği evde tutmak kadının elinde temali yazmış.Bir erkeği evde tutmak için ekstra efor sarfetmek için evlenmediğimi, ev ve cocuk bakımında kendim kadar eşimin de destiğini istediğimi, eşimin kardeşi gibi bekar ve ailesiyle yaşamadiğini söyledim.Bu kadar dile karşi tarad yaw oğlum bu kadının derdi belli git bir işin ucundan tut, senin evin artik orasi demiyor.Ben gitmesin, oynamasin demiyorum ama zaten bir arkadaş çevresi yok.Vari yoğu annesi babasi arkadaş olarak gördüğü erkek kardeşi.Annemler çekme bunların kahrını, onlar değişme diyor.Senin canına da yaazık diyorlar.

Hani bir adam ev işi yapmaz ama çocuk cok güzel bakar ya da tam tersi.Ya da çok çalişir didinir saygı duyar ben yaparım dersin ama.İşe gitmediği günlerde bile cocuğu annesine birakan bir insan.O günlerde ben işten gelince evde hiçbir şey yapmamiş, ben kapidan girdikten sonra cocuk babaneden getirilir.Eş kişi yine annesine, oyun oynayama vs gider.Şu an ben saygısızlıkla falan suçlaniyorum böyle konustuğum için.Susunca herkes iyi neden her akşam orda bu adam dediğimde herkes kötü.

Bu şekilde bir çok konu var.Bu gidişatın değişmesinin yolu var mi?

Ne olduğu en başından belli bir adamdan muhtemelen düzelir diye düşünerek evliliğiniz yolunda gitmediği halde çocuk yapmışsınız. Şimdi söyleniyorsunuz.

Ben bu tip konularda kadınlara hak veremiyorum. Adamın kumaşı belli, ailesi belli. En başından beri böyleymiş, böyle kabul edip evlenip çocuk yapmışsınız. Hadi evlenmeden önce farketmediniz diyelim ama çocuktan önce de aynı adammış. Adam değişmemiş, adam bu ve değişmeyecek. Siz de ya kabullenip devam edeceksiniz ya ayrılacaksınız.

Sevgili yeni üye, burada konular silinmiyor. Siz silseniz de geri getiriliyor. Buraya yazdığınız her harf sonsuza dek burada kalmaya devam eder. Ama siz uçurulursunuz muhtemelen 🙄
Hayır bide daha kimse linçlememis bile neden bu kadar erken davranmış 😂

Çok uzun anlatmışsın burada, arkadaşların dediği gibi üç nokta olsa daha iyi anlayacaktım ama iki noktadan anladığım kadarını yazayım.

Eğer bir erkek anneciyse annecidir. O adam değişmez ya cinnet minnet sonunda boşanma ihitmalini de göze alıp bağıra çağıra kendi istediğini yapacaksın ya da bu deveyi güdeceksin.
Kesin 1-2 sene dolmadan da hamilesindir

Çok uzun anlatmışsın burada, arkadaşların dediği gibi üç nokta olsa daha iyi anlayacaktım ama iki noktadan anladığım kadarını yazayım.

Eğer bir erkek anneciyse annecidir. O adam değişmez ya cinnet minnet sonunda boşanma ihitmalini de göze alıp bağıra çağıra kendi istediğini yapacaksın ya da bu deveyi güdeceksin.
Kesin 1-2 sene dolmadan da hamilesindir
Beş senelik evli çocuğu var, çocuğa adamın ailesi bakıyor. Adam aile evinden çıkmıyor, orda yiyor içiyor eve yatmaya falan geliyor mu o kısmı yazmamış.

Beş senelik evli çocuğu var, çocuğa adamın ailesi bakıyor. Adam aile evinden çıkmıyor, orda yiyor içiyor eve yatmaya falan geliyor mu o kısmı yazmamış.

Çocuğa eş ailesi bakıyorsa konu sahibi çalışıyordur. Tam anasının evine bırakmalık koca.
Madem çok özlüyor bıraksın kocasını.
Boşa bu adamı konu sahibi yaşasın anasıyla koyun koyuna. Bana hiç normal gelmiyor kazık kadar heriflerin anniiii diye paçasından ayrılmaması

Aslında bir çok kişinin aradığı nimet olabilir mi bu 🤭 çocuğa bakan var adam evde yemiyor içmiyor masrafı zahmeti yok 😆

Çocuğa eş ailesi bakıyorsa konu sahibi çalışıyordur. Tam anasının evine bırakmalık koca.
Madem çok özlüyor bıraksın kocasını.
Boşa bu adamı konu sahibi yaşasın anasıyla koyun koyuna. Bana hiç normal gelmiyor kazık kadar heriflerin anniiii diye paçasından ayrılmamaları.
Yani adam evlendikleri günden itibaren aynıymış. Yapması gereken zaten çocuğu yapmadan annesine iade etmekti. Ama çocuktan çocuk yapmaya karar vermiş nedense. Gerçi o da kesin yanlışlıkla olmuştur.

Yani adam evlendikleri günden itibaren aynıymış. Yapması gereken zaten çocuğu yapmadan annesine iade etmekti. Ama çocuktan çocuk yapmaya karar vermiş nedense. Gerçi o da kesin yanlışlıkla olmuştur.

Böyle tiplerin anneleri babalarından sevgi görmemiş, çok ezilmiş, hor görülmüş oluyor genelde.
Çocuk da babaya karşı olan nefretini ondan çıkaramayınca evlendiği kadını anasına paspas ederek onu ödüllendiriyor, çektiklerini unutturmaya çalışıyor. Öyle kadınlar da kocasından görmediği sevgiyi, şefkati oğlundan gördüğünden evlenince bunu kaybetmekten korktuğu için mikemmel bir ana-oğul sorun yumağı çıkıyor

Böyle tiplerin anneleri babalarından sevgi görmemiş, çok ezilmiş, hor görülmüş oluyor genelde.
Çocuk da babaya karşı olan nefretini ondan çıkaramayınca evlendiği kadını anasına paspas ederek onu ödüllendiriyor, çektiklerini unutturmaya çalışıyor. Öyle kadınlar da kocasından görmediği sevgiyi, şefkati oğlundan gördüğünden evlenince bunu kaybetmekten korktuğu için mikemmel bir ana-oğul sorun yumağı çıkıyor
İşte normal bir insanın bu sorunlu ilişkiler yumağını gördüğü anda uzaklaşması gerekiyor bence. Ama bizim kadınla nedense o yumağın içine bütün benlikleriyle dolanıp bir de yeni yumaklar ekliyorlar. Asla anlam veremediğim bir durum bu.

Konu nerde ? Bayağı uzun bir şeyler okuyup çıkmıştım kocanı sil demeye geldim ama konuyu silmek daha mantıklı geldi sanırım.

İşte normal bir insanın bu sorunlu ilişkiler yumağını gördüğü anda uzaklaşması gerekiyor bence. Ama bizim kadınla nedense o yumağın içine bütün benlikleriyle dolanıp bir de yeni yumaklar ekliyorlar. Asla anlam veremediğim bir durum bu.
Aaa olur mu bizim kadınlarımız muhteşem sevgi selleri ve engin psikoloji bilgileriyle o adamı iyileştirmeli. En büyük görevi bu olmalı. Bırakıp gidemez çünkü kadınlarımız çok merhametli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X