Eşimin dışarı çıkma problemi

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi

Haftada bir gün evet benim ihmal etmiyor biz de çıkıyoruz dışarıya ben mi çok takıyorum bu konuyu hasta olucam diye korkuyorum gerçekten birde hamileyim çalışamıyorum bazen aşırı saçmaladığım farkediyorum aslında ama sanki elimde değil tartışıyorum
Ee size de vakit ayırıyormuş işte, sorun ne?
Bence siz hormonların etkisindesiniz. Ben de hamileyken saçma sapan seylere üzülmüşüm takılmışım. Simdi düşününce çok komik geliyor.

Çiftlerin kendi arkadaşlarıyla görüşmesi hem çok normal hem gerekli

konu sahibinin şikayetinin bu olduğunu, bunları düşündüğünü hiç düşünmüyorum, bunu yaparsa haklısınız derim ama bence konu sahibinin derdi tamamen bekar arkadaşları.

ayrıca bence normal kadınla zaten her gece beraberler geç çıksa da.
ayrıca tatil günlerinde zaten kadınla vakit geciriyormus önce
herkesin ilişki dinamiği farklı ben mic mic sürekli birliktelik sevmiyorum özel alan çok fazlasiyla önemli benim için.
Eğer derdim bekar arkadaşları olsa öyle derdim emin olun zaten evli arkadaşlarıda bekar gibi rahatlar zaten asıl problem bu eşim de öyle olmak istiyor onlar gibi

Birde ben şu durumdan sıkıldım sürekli eşime onu yapma bunu yapma oraya gitme geç gelme yani bunları ben söylemek istemiyorum artık algılasın yani kendisi düşünsün ne yapması gerektiğini bilsin
neden ne yapması gerektiğini* bilmediğini düşünüyorsunuz ki ?
yapması gereken neden 'sizin istekleriniz ' olmak zorunda?
ben eşinizin yerinde olsam çok daha kaba davranirdim bu duruma, şanslı olduğunuzu düşünüyorum

Ee size de vakit ayırıyormuş işte, sorun ne?
Bence siz hormonların etkisindesiniz. Ben de hamileyken saçma sapan seylere üzülmüşüm takılmışım. Simdi düşününce çok komik geliyor.

Çiftlerin kendi arkadaşlarıyla görüşmesi hem çok normal hem gerekli
Valla büyük bişeyin etkisinde olduğum kesin umarım geçici bişeydir

konu sahibinin şikayetinin bu olduğunu, bunları düşündüğünü hiç düşünmüyorum, bunu yaparsa haklısınız derim ama bence konu sahibinin derdi tamamen bekar arkadaşları.

ayrıca bence normal kadınla zaten her gece beraberler geç çıksa da.
ayrıca tatil günlerinde zaten kadınla vakit geciriyormus önce
herkesin ilişki dinamiği farklı ben mic mic sürekli birliktelik sevmiyorum özel alan çok fazlasiyla önemli benim için.

Hepsi bekar değilmiş ki.

Hep görüşmek için gittiklerini pastaneye, arada eşleri ile gitseler güzel olmaz mı ? Konu sahibi de çok yalnızmış. Onun için de değişiklik olur.
Bence adamlar eşleri bırakıp bırakıp çıkıyorlar 🫣
Konu sahibi kendini değersiz hissediyor.

Eğer derdim bekar arkadaşları olsa öyle derdim emin olun zaten evli arkadaşlarıda bekar gibi rahatlar zaten asıl problem bu eşim de öyle olmak istiyor onlar gibi
adam haftanin 6 günü köpek gibi çalışıyor geç saatlere kadar ailesi için ?
haftada bir kac saat dizinizin dibinden ayrıldı diye mi bekar arkadaşları gibi rahat olmak istiyor oldu yani:olamaz:

Hepsi bekar değilmiş ki.

Hep görüşmek için gittiklerini pastaneye, arada eşleri ile gitseler güzel olmaz mı ? Konu sahibi de çok yalnızmış. Onun için de değişiklik olur.
Evet değersiz hissediyorum kesinlikle ama abartıp abartmadığımı da merak ediyorum bunun için açtım bu konuyu

Hepsi bekar değilmiş ki.

sizinle bence iliski yaşama paternimiz farklı biraz
benim için kişisel arkadaşlıklar çok önemlidir, sürekli biriyle vakit geçiremem .
evli değilim ama sevgilimle beraber yaşadığımız dönemler oldu,
birlikte yaşadığım biriyle birde arkadaşlarımla görüşurken görüşmek bana saçma geliyor.
çift görüşmesi vs olur ama o ayrı
yalnız olarak görüşmek vs ihtiyaç bana göre.

Birde ben şu durumdan sıkıldım sürekli eşime onu yapma bunu yapma oraya gitme geç gelme yani bunları ben söylemek istemiyorum artık algılasın yani kendisi düşünsün ne yapması gerektiğini bilsin

Siz eşinizin annesi değilsiniz ki ona bu cümleleri kurasınız. Ya eşiniz nereye, ne zaman gitmesi gerektiğini bilmiyor onda da şu soruyu sorarım böyle biriyle neden evlendiniz ya siz eşinizi yönetmek isteyip eşinizi boğuyorsunuz.

sizinle bence iliski yaşama paternimiz farklı biraz
benim için kişisel arkadaşlıklar çok önemlidir, sürekli biriyle vakit geçiremem .
evli değilim ama sevgilimle beraber yaşadığımız dönemler oldu,
birlikte yaşadığım biriyle birde arkadaşlarımla görüşurken görüşmek bana saçma geliyor.
çift görüşmesi vs olur ama o ayrı
yalnız olarak görüşmek vs ihtiyaç bana göre.

Konu sahibi sürekli yalnız iken, eşin her defasında yalnız çıkması bana normal gelmiyor. Yani en azından bu kızın çok bunaldığını, yalnız olduğunu fark edip, arada da eşli çıkmayı teklif etmiş olsa daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Eşinin kafa dağıtmasına, arkadaş sahibi olmasına da vesile olabilirdi.
Herkesin düşüncesi farklı tabi.

Söylediğim cümle çok açık aslında pasif derken yani ezilmiş maalesef öyleler yani ben daha farklı bi kelime bulamadım gerçek bu , ben yargılayın diye yazmadım bunları hanımefendi olabilir bana garip geliyor du acaba herkes mi böyle diye merak ettim bu platform bunun için var
Pasifin anlamını sormadım orda fark ederseniz.
Siz buna inanıyor musunuz? Ne demek pasif? derken yanlış bir sebep sonuç kuruyorsunuz.
Asıl haftada bir olsa-ailesine de vakit ayırırken- çıkmasına karışan,bekar ve evli arkadaşlarının çetelesini tutan,yetmiyor gibi evli arkadaşlarının dışarı çıkma çetelesini tutan ne oluyor onu merak ettim.
Siz çevrenizden etkilenirken fark etmeden sanırım başka çevreleri mikroskop altında inceler ve teşhis koyarken bulmuşsunuz kendinizi.
Yalnız farkında değilsiniz.
Her şeyi siz hatırlatırken diğer türlüsü zor zaten.
Allah kolaylık versin pasif olmak mı zor pasif eşle evli olmak mı zor onu anlamak lazım belki de mantığa göre

Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi
Tabiki çıkacak adam dısarı sizde çıkın. Töbe estafurullah.

Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi
Sizde arkadaş edinip gezerseniz.O zaman denge oturur.

Millettekı dertlere bak

Yorumlardan anladigim kadariyla bos gununde size vakit ayirmasi icin tartismissiniz. Sonrasinda zamanini bolmeye baslamis. Bu konuyu cozmussunuz, hem size hem onlara vakit ayiriyormus. Sanirim esinizin ailesi aklinizi karistiriyor.
Rahat olun
Esiniz disari ciktiginda sizde cikip yuruyus yapin. Dogumunuzu kolaylastirir

X