Eşimin dışarı çıkma problemi

Evet aynen durumum bu şekilde etrafımda hiç kimsenin eşi çıkmayınca sanırım benimki bana anormal geldi ama sizinkiler gayet çıkıyor demekki normalmiş

Evet aynen durumum bu şekilde etrafımda hiç kimsenin eşi çıkmayınca sanırım benimki bana anormal geldi ama sizinkiler gayet çıkıyor demekki normalmiş

Benimki cikamiyordu ama baska sebepleri vardi. Is yogunlugu, bebek bakimi, ev isleri, market alisverisi vs derken enerjisi kalmiyordu. Oncesinde de zaten pandemi ve yasaklar vardi. Bosandim, hala daha çıkamıyor sanirim. Biz bu sebeplerden dolayi surekli dipdibeydik ve bunalmistim.
Acikcasi tek izin gununde, her seferinde sabahtan aksama kadar arkadaslariyla takilsaydi bende sorun ederdim. Zamanini bölerek esine de ayirmasi gerekiyor. Eger su an ki duzene itiraz etmiyorsa bence sorun etmeyin

Size de vakit ayırdığı sürece çıksın gezsin. Sizler ikiz değilsiniz herkesin kendine ait değerlendirebileceği zamanı olmalı. Bu zamanı arkadaşlarla mı yoksa yalnız mı değerlendirirsiniz size kalmış. Ben de mesela evli değilim ama olsam ara ara yalnız kalmak isterdim. Hobileriniz falan olsun onlarla uğraşın, eşiniz de arkadaşlarıyla mı takılmak istiyor; takılsın.

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi
E sana da vakit ayırıyormuş seninle de dışarı çıkıyormuş 2-3 saat arkadaşlarıyla olması çokta bir problem olmamalı bence sonuçta size karşı da ilgili. Sizin sosyal çevreniz yok mu? eşinle birlikte vakit geçirdikten sonra o dışarı çıktığında sende arkadaşlarınla beraber çıkabilirsin bunlar normal şeyler eğer size vakit ayırmıyor olsaydı haklısın derdim. Evlisiniz ama herkes bir birey evde hapis tutamazsınız kimseyi ne sen onu ne de o seni.

Karısı ile hiç ilgilenmeyip kendi çevresiyle 1 gününü değerlendiren eşlerde var birde bu açıdan düşün ve kocana bu konuda anlayışlı davran tartışma çıkartma :kahve:

Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi
Geçmiş bir film şeridi gibi geçti gözümden.

Haftada tek gün izin ve
- çocuğu okula götür / YOK
-çocuğu okuldan al / YOK

Neden? Çünkü arkadaşları kaçar, okey oynamak kaçar, pişti oynamak kaçar.!

Durun durun bitmedi. Haftaiçi işten geldikten sonra da arkadaşlarıyla buluşmaya başlamıştı.

Ya i hangi yuzyilda yasiyosunuz tabiki arkadaslariyla disari cikmasi normal napsin surejli dizinizin dibindemi otursun? Ama ben bir gun izni olan birinden hafta ici aksam arkadaslariyla takilip izin gununde komple birlikte gezmeyi tercihe derdim aksamlari istedigi kadar bulusabilir esinin ailesi cahil insanlar sosyallik herkese lazim

Siz de çıkın o saatlerde. Arkadaşlarınızla buluşun, alışverişe gidin, kendinize zaman ayırın. Haftada tek tatil gününde iki üç saat dışarı çıkıyor diye dert mi edinilir allasen:işsiz:

Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi
Eşiniz haklı, o sizin eşiniz köleniz değil haftada bir gün tabi ki çıkacak.

Benim esim de öyledir izin gününde bir seyler yaparız evet ama o arkadaslar illa ki görülecek 🤣 Baslarda bunu rekabet haline getirmistim bir haftasonunu tamamen bana ayirmıyorsun onlarla beni bir tutuyorsun falan oo ne kavgalar.Benim esimin ailesinde de erkeklerin sosyal cevresi pek yoktur kayinvalidemle kayinpederim sürekli diz dizelerdir birbirlerini bırakıp bir yere gitmezler aramız iyiyken babasi hic dısari cıkmaz bu oglan kime cekti bilmem der beni fitlerdi alttan alttan sonra ise düsüncem değişti cok sacma şeylere takıldıgımı farkettim bence siz de takılmayin evi ve sizi ihmal etmedigi sürece tabii

Eşiniz çok iyi yapıyor. Kendine özel alan yaratıyor. İnanın evliliği devamı için özel alan yaratmak önemli. Ancak işin dozu çok kaçar ya da arkadaşları fitneci tiplerdir, evi ve sizi ihmal eder o zaman sorun olur.
Kimsenin gazına hiç gelmeyin. Bugün yaa esin niye çıkıyor diyen tipler yarın bundan dolayı aranız bozulsa dönüp sizi suçlar.

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi

Gayet normal
Sizi ihmal etse haklısınız ama etmiyor haftada bir gün iki üç saat çıkan adama da laf edilmez yani o da bir nefes alacak yani

Evde tutamıyorsun diyene, iyi yetiştirememişsiniz demeniz lazım. Kadın aldatılır, karılık yapamadın derler. Kadın dayak yer, dilini tutmadın derler. Adam eve gelmez, eve bağlamadın derler. Ulan kazık kadar adamın ahlaki özelliklerini geliştirme konusunda her şeyini kadın yapacaksa, bu anası babası zamanında neyi eksik yapmış diye bi sormazlar.

Benim esim de öyledir izin gününde bir seyler yaparız evet ama o arkadaslar illa ki görülecek 🤣 Baslarda bunu rekabet haline getirmistim bir haftasonunu tamamen bana ayirmıyorsun onlarla beni bir tutuyorsun falan oo ne kavgalar.Benim esimin ailesinde de erkeklerin sosyal cevresi pek yoktur kayinvalidemle kayinpederim sürekli diz dizelerdir birbirlerini bırakıp bir yere gitmezler aramız iyiyken babasi hic dısari cıkmaz bu oglan kime cekti bilmem der beni fitlerdi alttan alttan sonra ise düsüncem değişti cok sacma şeylere takıldıgımı farkettim bence siz de takılmayin evi ve sizi ihmal etmedigi sürece tabii
Gerçekten aynı durumun içindeyiz , eşimin cevresi diz dize olunca sanırım bende aynı şeyi istedim ama şu an bu kadar yorumdan sonra saçmaladığım farkındayım , tabi abartmadığı sürece , çok teşekkür ederim

Haftada tek gün izin ve
-çocuğu okuldan al / YOK

Durun durun bitmedi. Haftaiçi işten geldikten sonra da arkadaşlarıyla buluşmaya başlamıştı.
İş çıkışı arkadaşlarıyla buluşma durumu yok çok şükür ama ben yüz versem yapar yani

Haftada tek gün izin ve
-çocuğu okuldan al / YOK

Hala aynı şekilde devam ediyor mu

Benimki cikamiyordu ama baska sebepleri vardi. Is yogunlugu, bebek bakimi, ev isleri, market alisverisi vs derken enerjisi kalmiyordu. Oncesinde de zaten pandemi ve yasaklar vardi. Bosandim, hala daha çıkamıyor sanirim. Biz bu sebeplerden dolayi surekli dipdibeydik ve bunalmistim.
Acikcasi tek izin gununde, her seferinde sabahtan aksama kadar arkadaslariyla takilsaydi bende sorun ederdim. Zamanini bölerek esine de ayirmasi gerekiyor. Eger su an ki duzene itiraz etmiyorsa bence sorun etmeyin
Dipdibe olmaktan dolayı mı ayrıldınız peki

Gerçekten aynı durumun içindeyiz , eşimin cevresi diz dize olunca sanırım bende aynı şeyi istedim ama şu an bu kadar yorumdan sonra saçmaladığım farkındayım , tabi abartmadığı sürece , çok teşekkür ederim
Ay ben bir ara esimin agzindan mesaj yazmayi bile düsünmüştüm sonra leylos dedim sacmalama ondan sonra o arkadas takintilari gecti bende cikarsa cikar ben de kizimla oturup oyun oynuyorum ya da annemlere gidiyoruz arkadaslar geliyor falan onun kendine göre hayati varsa benim de var.Bir de asla o gezerken oturup ev isi yapmam insan o zaman daha da kinleniyor bak ben isle ugrasiyorum o geziyor diye soylediklerimi uygulayin daha az kızdıgınızi göreceksiniz

X