Eşimle evleri ayırdık hayat bana neleri yaşatacak beklemedeyim

Ben de kararlıyım arkadaşlar desteğiniz için teşekkür ederim.yillarca ona sen benim işe yaramaz çocuğum değilsin.omzumu yaslayabilecegim güvende hissedebilecegim bir eş ve ilgili bir baba olmalısın dedim.insan eşini secemiyormus, yanlış bir evlilikti iki gündür gelmiyor eve küçük bir valiz hazırlayıp çıkarken bütün eşyalarıni al senin yüzünü bir daha görmek istemiyorum dedim o da bir gün sen evde yokken gelip bütün eşyalarımi toplayacağım dedim arabanın anahtarını istedi vermedim.aldigimiz evin çoğu ödemesini ben yaptığım için boşanirken evime ortak olacaksın hakkın yok dedim onun için araba ( ödemelerini o yapmisti)ben de kalacak güvenmiyorum sana belki elden çıkarmaya çalışırsın diyerek vermedim kapının kilidini değiştirmem uygun olur mu şimdi hanımlar geleceğini de sanmıyorum zaten en azından şimdilik....özgürlüğünü verdim ona daha uğramaz şimdilik en azından....boşanma davasını açarsam nafaka vermem diyor ben de o senin elinde değil maaşından kesilecek icraya düşersen dedim ama bilgim de net yok beni bu durumda neler bekliyor bilen var mı arkadaşlar mal paylasimi şartlara göre degisiyor mu benim kazancına ortak olursa çok zoruma gider bu yaşadıklarının karsisinda ödül olur ona

Su an acilan dava yok. Kapi kilidini degistirip eve almazsaniz polis zoruyla gelir girer.
Nafaka seve seve verecek. Mahkeme belki düşük baglar, sonradan arttırım davasi acarsiniz.

Adam camasirimi yikamazsan cocuklara bakmam fiyor resmen. Yine gece gece sinir basti bana. Allah sana kolaylik versin ablacim. Bende bu sinir varken adami parcalardim

Sizin adınıza da üzüldüm kayinvalide kısmın geçtim ben onlari da umursamıyorum artık.hic birzaman desteklerini görmedim ogullarinin yaptiklarini anlattım hep .hiç destekcim olmadılar oğullarına bir ogut vermediler bitti onlara da tepkili olduğum için mesafeliyim hem de son zamanlarda telefonlarına canım istemedigi zaman cevap vermeyecek kadar.sikintilarimi anlattığımda sadece dinlediler ve kayınvalidem ah tansiyonum ay şekerim ben kafa dinlemek için size geldim dediğinde anladım ki hepsi bos....kestim .eşimle ilişkimi zamanla kestigim gibi onlarla da ilişkim eşimle eş değer olarak zayıfladı.sizin için de hayırlısı olsun tez zamanda netlesip herşey herkes yeni hayatını ve düzenini kursun temmennisiyle sağlıkla daha güzel günler ümidiyle...

İnsanın eşi insana yaramaz onu yük olarak görürken bir de bu kayinvalidelerin tuhaf hareketleri padişah çocukları yetiştirdiklerini sanıyorlar ya. Çocuk doğurmak değil marifet marifet adam olmasinda.adam ben.ona istediği rahatı vermezsem cocuklarindan uzaklaşıyor beni bununla tehdit ediyor farkındayım.ya benimle iyi gecineceksin ya da çocuklarla ilgilenmem edasında hayat insana neler yaşatıyor başkası binlari yaşamış olsa neden bu kadar zaman cektin def etmedin derdim ama öyle olmuyormuş. peki hakim ev ve arabayı da isteyince velayet annede diye kabul eder mi

Eşim olacak kişi keyfi çok kredi karti borcu yaptığı için bunları hakim göz önünde bulundurarak aleyhime işler mi haklısın çocuklar bende olsun istiyorum zaten kendine hayrı yok cocuklarima da bakmaz ama sırf bana gıcıklık olsun zora koşmak için oğlumu almak isteyecek.aile sorumluluğunu alamayan bir kocaya da hakim oğlun sen de kalsın der mi ? Nafaka ödememek için herşeyi yapacak biliyorum ama ev ve araba giderse bölünürse çocuklarım zorlanacak okula bırakan benim sorumlulukları ben de keyif çatan kendisi olacak maaşını alıp keyfine bakacak umarım adalet haklidan yana olur

Sen onun için hizmetçisin eş değil adam yıyor gıyınıyor gezıyor emin ol başka pislikleride vardır eşelesen bulursun.vur tekmeyi defolsun gitsin Zaten biz
Anne kendisi istemedigi muddetce velayetin babaya verilmesi cok cok ekstrem durumlarda oluyor. Alamaz cocuklari. Kendi camasirini yikamayan adam cocugu alsa 2 gub sonra geri getirir zaten
kadınları hep çocuktan vurmaya çalışıyorlar. ben vermek zorunda kaldım çocukları sonrasında her gün yalvarıyor al bunları benden diye .

Sen onun için hizmetçisin eş değil adam yıyor gıyınıyor gezıyor emin ol başka pislikleride vardır eşelesen bulursun.vur tekmeyi defolsun gitsin Zaten biz

kadınları hep çocuktan vurmaya çalışıyorlar. ben vermek zorunda kaldım çocukları sonrasında her gün yalvarıyor al bunları benden diye .

Bakamazlar ki. Asla bakamazlar. Kocaman 16byasinda cocuk yollasan yine bakamazlar. Kapasiteleri yetmez

Bakamazlar ki. Asla bakamazlar. Kocaman 16byasinda cocuk yollasan yine bakamazlar. Kapasiteleri yetmez
Bakmayı geçtim ayak bağı çocuk onlar için. Zannediyorlarki dışarıdaki her kadın kendilerini bekliyor . O kadınlar mükemmel . Birkaç gezip tozunca evlenınce yada ilişki yaşayınva anlıyorlar ama yuva yıkılmış aile dağılmış oluyor bir kere

Bakmayı geçtim ayak bağı çocuk onlar için. Zannediyorlarki dışarıdaki her kadın kendilerini bekliyor . O kadınlar mükemmel . Birkaç gezip tozunca evlenınce yada ilişki yaşayınva anlıyorlar ama yuva yıkılmış aile dağılmış oluyor bir kere

Cocugu ayak bagi gormek cok kotu ya :KK43:
Yalniz suna katiliyorum. Baska biriyle hic sorun yasamadan iliski yurutebileceklerine inaniyolar

Ben de kararlıyım arkadaşlar desteğiniz için teşekkür ederim.yillarca ona sen benim işe yaramaz çocuğum değilsin.omzumu yaslayabilecegim güvende hissedebilecegim bir eş ve ilgili bir baba olmalısın dedim.insan eşini secemiyormus, yanlış bir evlilikti iki gündür gelmiyor eve küçük bir valiz hazırlayıp çıkarken bütün eşyalarıni al senin yüzünü bir daha görmek istemiyorum dedim o da bir gün sen evde yokken gelip bütün eşyalarımi toplayacağım dedim arabanın anahtarını istedi vermedim.aldigimiz evin çoğu ödemesini ben yaptığım için boşanirken evime ortak olacaksın hakkın yok dedim onun için araba ( ödemelerini o yapmisti)ben de kalacak güvenmiyorum sana belki elden çıkarmaya çalışırsın diyerek vermedim kapının kilidini değiştirmem uygun olur mu şimdi hanımlar geleceğini de sanmıyorum zaten en azından şimdilik....özgürlüğünü verdim ona daha uğramaz şimdilik en azından....boşanma davasını açarsam nafaka vermem diyor ben de o senin elinde değil maaşından kesilecek icraya düşersen dedim ama bilgim de net yok beni bu durumda neler bekliyor bilen var mı arkadaşlar mal paylasimi şartlara göre degisiyor mu benim kazancına ortak olursa çok zoruma gider bu yaşadıklarının karsisinda ödül olur ona
Nafakada anlaş mutlaka. O önemli. Yoksa az bir miktar veriyorlar. Zaten istiyormuş boşanma suyuna git protokolü imzalat yıpranma.Bendeki asalak bütün varımızı yoğumuzu birikim yapıyorum deyip yiyip içip s.çmış. Ben sonra bir iki ayda öğrendim. Ev araba arsa çiftlik hiçbir şey kalmamış. Bir benim külüstür arabam vardı onu aldım. Protokol yapıp anlaştım nafakada. 1 yıl sonra da onu da ödeyemiyorum diye dava açmış. 300 er lira verebilirmiş utanmadan kreşe gitmesin çocuk, diğeri enstrüman kursuna gitmesin yazmış. Anaları baksın demiş. Kurtulamıyoruz da mikroplardan. Bir sürü avukat parası ödedim sırf çocuklar yemesin başkası yesin derdi o

Erkeklerin yalan dolan elindeki tek blöfü çocuğu alırım 😀
Bunun gibi heriflere al çocuklarını ben hayatımı yaşayacağım günümü gün edeceğim seni de çocuklarını da ayak bağı yapamam demek var. Koşa koşa getirirler geri.
Uzun yıllar boşanmak isteyen ancak çocukları ile tehdit edilen bir komşumuz vardı. Eşi çocuklarla hiç ilgilenmiyordu ama kadın boşanmasın diye çocukları alırım senden sana iftira atarım fahise olduğunu söyler alırım çocukları diyordu kadını sindirdi.
Kadın bir anda cinnet geçirip al çocuklarını başıma bela mı edicem hayatımı yediniz hayatımı yaşıcam sende çocuklarına bakacaksın yedir içir uyut ilgilen benden bu kadar dedi eşyaları topladı gitti kadın kriz geçirip adam ertesi gün anlaşmalı boşanalım ben yapamam çocuklarla tamam nasıl istersen deyip çocukları vermiş kadına 😅 (adamın annesi vs çocuklara bakmak istemiyormuş tamamen adamın başına kaldığı için kadına geri vermiş

Sevgisiz,saygisiz bir evlilik.Kendinizi daha fazla kullandirmayin.Sinir hastasi olursunuz.Defolsun gitsin,disarida ne haltlar karistiriyorsa.Ozgur sekilde disarida geziyor.Siz de 12 sene onun buyumesini beklemissiniz ama bu saatten sonra degismez.Herseyi siz yapiyorsunuz ona ihtiyaciniz yok,atin sirtinizdan onun yukunu.

Merhaba hanımlar 12 yıllık evliligim bitiyor sanırım iki çocuk annesi çalışan biriyim evliligim süresince çok yıprandım çok yalnız birakildim her anlamda eşimin canının isteğine bağlı olarak yardımlarını gördüm.evliligim sürekli karşımdaki insan birgün değişir ümidiyle devam etti.bencil sorumsuz .istekleri ve zevkleri ön planda olan eve çok bağlı olmayan özgürlüğüne düşkün bir adamla yipranarak yıllarımı geçirdim.iki çocuk annesiyim çocuklarım da daha küçük babalarının ilgi ve sevgisine ihtiyaçları var ama bunu da onlara arada bir kaç saat evde zaman geçirdiğinde bir iki severek evden çıkıyor gece geç saatlere kadar eve gelmiyor çok tartıştım uyardım benden biseyler eksildigini bencil sorumsuz hareketlerini kaldiramayacagimi hep söylememe rağmen sürekli ben buyum degisemem beni böyle kabul ediyorsan et ben yeterince size zaman aiyriyorum sen görmek istemiyorsun daha fazlasını yapamam kabul etmiyorsan da evi terk ederim konuşmalarıyla karşılaştım hep.ikimizde calisaniz ama herşeyi hemen hemen ben yapıyorum market pazar çoğu zaman hastane çocuklar hastalandiklarinda sabahlara kadar başında olan uykusuz kalan ve hep ise yorgun bitkin düşen ben oldum.ev işleri hep ben de arada evde olursa ve insafa gelirse bı çamaşır katlayisi oluyor oda ayda biri bulmuyor .çocukların okulu biri kreş çağında çocuğum var eğitimi hep ben de.en son ne zaman birlikte birseylar yaptık hatırlamıyorum bile.arada çocuklar için AVM ye gidip yemek yiyip geliyoruz.bir aydır konusmadigimiz uzlasamadigimiz her konuştuğumuzda tartistigim için o da yoktu artık oda bundan memnundu zaten hiçbir zaman bana desteğini görmedim hep ben yapmalıyım herşeyi anneyim mecburym eşim mecburum hep bunları aşıladı bana .artık tahammülüm kalmadığı için ve uyarmama rağmen sürekli kendi mutluluğu doğrultusunda yaşadığı için saygımız da birbirimize kalmadığı ve çocuklarıyla da yeterince ilgilenmediği için evi terk et seni istemiyorum dedim.ben hizmetcin değilim hatalarının karşılığında düzelme yok özür dileme yok ilgisiz kalmana kayıtsız kalmıyorum dedim. yemeğini yiyor, çamaşırları yikaniyor odası temizleniyor güya bana tepkili ama bütün işlerini yapıyorum yine istifini bozmuyor otel gibi evi kullanıp çıkıyor dışarıya.iki gündür eve gelmiyor istediğini verdiğini düşünüyorum özgürüm bana karisamazsin kafandaki evliliğe uymamam ben ben buyum diye diye 12 yılımı yipratarak geçirdim.var mi benim bı gibi sıkıntı çeken yol arkadaşım yada yoldaş olacak vana fikir verecek neyi yanlış yaptıgimi söyleyecek.... Annesi olmadığımı karsiliksiz sevginin sadece annede oldugunu ben de olamayacağını eşi oldugumu sorumluluk ilgi ve sahiplenme hissini hissetmek istediğimi çocuklarıma daha çok zaman ayırması gerektiğini söylememe rağmen hiç bir düzelme göremedim 12 yıldır. Desteklerinizi ihtiyacım var nasıl bir yol izlemeliyim bosanacagimi onu artık cekemedigimi söyledim çekip gitti
Sizi o kadar yalnızlaştırmış ki. Kendi varlığınızı unutturmuş resmen size. Kimseyi değiştiremiyoruz, biz kadınlar çok yıpratıyoruz kendimizi. İlk evreler zor gelecektir biliyorum fakat sonrası eminim sizin için o kadar huzurlu olacak ki. Kanserli bir hücre gibi düşünün o kişiyi ve atıp kurtulun. Huzur peşinizi bırakmasın, yeni kararlarınız bereket getirsin

Canım benim. Çok doğru düşünüyorsun bir 12 yıl daha heba etmemekle. Bu afam zaten sana evlilik hayatı yaşatmamış ki. Onun için çok zorlanmazsın. Zaten tüm yük senin üstündeymiş. En azından onun yükü kalkacak üzerinden.
Evet boşanmak kolay birşey değil. Bir süre zorlanacaksın. Ama gör bak düzenini oturttun mu çiçek gibi açacaksın. Neden daha önceden boşanmadım diyeceksin. Tecrübeyle sabit 😊
Sana tek tavsiyem maddi açıdan ne alabiliyorsan almaya bak. Çünkü bu sorumsuz adam boşandıktan sonra çocuklarına hiç destek olmaz. Bu çocuklar onun da çocuğu ve tüm sorumluluk maddi manevi sende olacak
Herşey gönlünce olsun. Güzel günler kapıda merak etme 🌼

X