Eşim dilekçe verelim dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ulaşamayanların tipik davranış durumları. evde otur oturuken herşeyi bil herşeye yorum yap, bilenede çamur at. Tabii senin işinde zor

Bir dr öğretim görevlisi olarak bildiğim bir canlının bilinçsiz hareketi olarak tanımlanıyor. siz hangi kategoriye girmiyorsunuz
IMG_20231221_225027.jpg

Ulaşamayanların tipik davranış durumları. evde otur oturuken herşeyi bil herşeye yorum yap, bilenede çamur at. Tabii senin işinde zor
Öncelikle, "şey" daima ayrı yazılır. Ayrıca, "işinde zor" değil; "işin de zor", "bilenede" değil; "bilene de".

Iki üniversite mezunuyum+yüksek lisansım var, öğretmenim, belediyede görevliyim, kusura bakma evde oturup seni haklı çıkarmadığım için 🥲

Eşiniz sizi sindirmeye çalışıyor. Sakın alttan almayın. Hem çalışın hem ailesine hizmet edin ohh ne ala.
Sen bilirsin bende hem çalışıp hem senin ailene hizmet etmek için evlenmedim zaten diyin.
Tırıs tırıs geri adım atacak.

Özür diliyorum ama doğu kültürü bu şekilde mi ya. Benim abilerim evli olan gelin olan evde kalmaz. Bunlar geniş….
dogulularda bu var gercekten ama is esinde bitiyor. Mahremiyet algisi olusmamis esinde malesef. Benim esimde dogulu. Kaynim gelip burda calismak istedigini soyledi. 2de gorumcem var. Muhtemelen 3umuzde donusumlu olarak kalacakti ama eşim benim acimdan sorun olacagini tahmin ettigi icin bana sormadan, kaynima kendi ilinde kalmasinin daha uygun oldugunu, kirmayacak sekilde farkli avantajlari da one surerek tavsiyeler verdi. Simdi kendi memleketinde is kurdu abisine de tesekkur ediyor. Ne ben kotu oldum ne de esim. Bunun sebebi bende ve esimde mahremiyet algisinin olusmus olmasi. Esim asla kabul etmeyecegimi ve rahat etmeyecegimi biliyor. Ama sizin esiniz bunun normal oldugunu zannediyor hala. Bu algiyi yuvanizda olusturursaniz daha kolaylasir ama suandan itibaren nasil olusturabilirsiniz bilmiyorm.

Siz haklısınız ben olsam bende istemem doğru bişey değil bekar kardeşinin sürekli sizde kalması. Boşanın bence sizi anlamıyorsa otursun kardeşiyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X