Eşim dilekçe verelim dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba 9 aralıkta açılmış konu şuan aranız nasıl?

Hayır sana dememiştim ama madem benzerlik var aynı yorumu sanada yapmalıyım.

Sizin başınıza da böyle bişey gelirse yazdıklarınızın onda birini yapabileceğinizden şüphem yok, o şartta yok benim durumum farklı dersiniz sizin hayatınızdan başka herkesin hayatı çabucak harcanabilecek şey sonuçta
Yo gayet benzer durum geldi basima kabul etmedim bana varana kadar esim düsündü zaten.Cekirdek aile olmus insanlarin basina baskasi cöreklenemez dogru değil.Esi telafi etmek yerine dilekce verelim diyor insan bir düsünür bu kadın ne hissediyor neden istemiyor diye duygularini direkt yok sayiyorlar normal mi sizce ?

Bu olayda haklı olduğunu kabul ettirsen ötekinde ettiremezsin, anası biter danası başlar, danası biter kuzusu başlar. Aileci adam dü-zel-mez. Kaç kurtul
Haklısınız düzelmiyor aynı olayı hergün pişirip pişirip önüme koyuyor bıktım gerçekten

Tamamen kalıcı kalma durumlarını sıfıra indirmeye çalıştım eşim olacak varlıkta aileci olduğu için anlayamıyor kendi ailesi olduğunu yoruldum gerçekten

Eşiniz önce şunu bş anlasın onun erkek kardeşi sizin kardeşiniz filan değil.
Onca saat bi kadın bi erkekle aynı evde yanlız kalmasıda hiç doğru değil. Bunu böyle kabul eden erkekte ne bileyim. Kocanız çok iyi filan da değil. Benim eşimde geç gelir bazen hiç gelmediği bile oluyor. Ve belirsiz yani akşam geleceğini düşünürken bi anda arar gelemiyorum der.
Bu yüzden eşim kendi ailesi dahil erkek olarak hiç kimseyi yatıya davet etmez. Kayınpederimin ameliyat durumu olduğunda bile görümcemde kaldı bizde kalmadı. Bunları anlatıyorum ki eşinizin ne kadar anormal olduğunu anlayın..
Keşke benim de eşimde zamanında böyle düşünseydi ama yok benim evimde kalacaklar mantağında. Bekarlığında böyle olmayan insanlar var mı evlendiğinde niye böyle anlamıyorum. Bekar oğulu varken yeni ev kurmuş çiftin evinde kalan insanlar işte ……

Eşek kadar adam neden asalak gibi sizde kalıyor sıcak yemegi önünde olsun boklu donlari yıkansin yikayacak esek var nasılsa dimi ? Gelini mal gibi hizmetci gibi gören aile ve o herbokolog ailenin yetistirdigi es de o kadar olur iste.
O senin kardeşinmiş ne kardeşi be nerden kardeşinmiş ? Ayni evin icinde saatlerce ne konusabilirsin ne paylasabilirsin dinimizce bile uygun degil.Böyle gelenekci aileler lafa gelince müslüman ama is hizmete gelince din iman bilmezler. Gelinleri tesettürlü olmasa sağfa solda kapan gızım günah kısa giyinme derler.Sözde müslümanlar ya.
Tecavüz etse sen suclu olursun X evdeyken dusa girmeseydin aranmıssın derler zihniyetleri pis.

Özür diliyorum ama doğu kültürü bu şekilde mi ya. Benim abilerim evli olan gelin olan evde kalmaz. Bunlar geniş….

Özür diliyorum ama doğu kültürü bu şekilde mi ya. Benim abilerim evli olan gelin olan evde kalmaz. Bunlar geniş….
Git dilekçeni ver. Adam olmaz bundan. Onlar seni para kazanan hizmetçi sanıyor. Biz de bir dönem kaynımla aynı evde kaldık ama mecburiyet oluşmuştu. O dönem 20lerinin başındaydı, gece yarısından önce eve girmedi biz rahatsız olmayalım diye. Bunlar sizin eve yerleşme ya da birilerini yerleştirme derdindeler. Parazit yaşam sürecekler. Kocan da bunu kabullenmeni bekliyor. Bu gün gitseler yarın torun bakma bahanesiyle gelecekler. O zaman hiç gönderemeyeceksin. Şimdiden kurtul.

Merhaba kardeşlerim ablalarim öncelikle şunu bilmenizi istiyorum şuan çok yorgunum ve üzgün haldeyim artık çaresizim. Evliliğimi kurtarmak istiyorum ama düzelme şansı hiç yoksa bu şekilde devam edemem. Biraz uzun olursa kusura bakmayın lütfen çaresizim. Eşimle evleneli 2 yıl oldu ama biz evimizi 10 ay önce kurduk farklı şehirlerde yaşamak zorunda kaldık. Evimizi kurduk bir ay sonra ailesi geldi 1 aya yakın kaldı annesi babası kız kardeşi. Tabi bizimle aynı şehirde bekar bir erkek kardeşi olmasına rağmen onda kalmadılar bizde kaldılar arada sırada da o erkek kardeşi de geldi kaldı. Ben çalışıyorum işten eve geliyorum kayınvalide bir yerde yatıyor görümcem(20 yaşında) bir yerde yatıyor ağırıma gidiyordu yemek hazırlamaya çalışıyordum o zamanlar bunu eşime söylesem tartışıyorduk. Sonra beni anladı kendisi annesi babasına yarın şu yemeği yapar mısınız filan dedi. Kayınvalide sürekli hastayım modunda ama gezme tozma olunca herkesten çok gezer bu da benim tuhafıma gidiyor. Neyse bir şekilde atlattık aradan 5 ay geçti bu seferde 30 yaşındaki bekar erkek kardeşi geldi iş başvurusu için ikametgahını da bizim eve aldırdı biz de kaldı bir haftaya yakın. Şöyle bir durum var anlatayım eşim geç geliyor eve gece 11-12 ben 5 te geliyorum bu bekar kardeşi sürekli evde bu durumdan rahatsız oldum eşime söyledim ben rahat edemiyorum duşa filan rahat giremiyorum diye eşim de o senin kardeşin olmaz öyle dedi ve anlayışla karşılamadı benimle kavga etti. Konuşmuyoruz eşimle. Sonra ben kayınvalidemi aradım tatlı dille ben alışkın değilim eşim de geç geliyor diğer bekar abisinde kalabilir filan dedim. Tabi kv de alış bu duruma o senin kardeşin dedi. Neyse böyle ortalık karıştı eşimle kavga ettik sen benim kardeşimi evimde istemedin gönderdin filan boşanalım diyor. Eşim özünde çok iyi ilgili seviyorum eşimi ama böyle ne yapacağımı bilmiyorum sen hata yaptığını bile kabul etmiyorsun diyor. Boşanmalıyım ?

Bu karakterde biriyle boşandığın için sevinmelisin.

Belki biraz daha fazladır bilemiyorum ama Doğuya gezmeye bile gitmemiş ailelerdende böyle davranan var.
Mülayim olayım idare edeyim evliliğim yürüsün demende çözüm değil o zaman da bir level üste çıkıp odasına çekildi, şurda şöyle dedi burda şunu yaptı vs… diye şikayet ile doldurmalarla ite kaka yaşayacaksın. Karşındaki insan hakkaniyetli olacak bunun başka yürüme yolu yok

Yok bunun doğu kültürüyle alakası yok ben de Karadeniz kültüründen benzer bir hadise yaşamıştım.Bu insanlar bayılıyorlar koloni gibi yaşamaya.En başından tavrınızı koymanız bence harika olmuş.Eşiniz boşanalım dediğin de keşke hay hay deseydiniz.O zaman bakın size nasıl hak veriyordu.Şimdi sizin boşanmak istemediğinizi hissettiği için içindeki öfkeyi sürekli kusmaya çalışıyor.Sizi cepte görüyor çünkü.He bence boşansanız hiç bişey kaybetmezsiniz inanın böyle insanlarla bir ömür geçmez.

Dogu kültürüyle alakası yok ben marmaranın karadenize yakin bolgesindeyim buradaki yaslilar genelde yazin evimde durayim kisin sicacik gelinimin evinde durayim kafasindalar karadenizde de cok var.Hatta kuzenim nisanlandi karadenizli biriyle nisanlisinin ailesi kısları ogullarinin yaninda durup yazlari köye gideceklermis degisik bir mantik

Doğulu olmakla alakası yok mezhebi geniş olmakla alakalı. bizde doğuluyuz bende eşimde. Ne eşimde ne kaynım ne benim ailem de ne eşimin ailesinde böyle genişlik görmedim.

kardeşi sizinle yaşamayacak diye boşanıyor musunuz şimdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X