Eşini aldatan kadınlar

evet kadınların ve erkelerin zihniyeti farklı yani kadınlar sadece duygusal yaklaşıyo olabilirler ama bu bir şeyi değiştirmez.sonuçta kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi karşındakine yapmaman lazım......

biliyorum biraz hızlı bir giriş olacak bugün üye oldum ve ilk mesajım bu konu ile ilgili. ama birde aldatan kadının penceresinden baktınızmı?

1)- ilgi göstermeyen , hakir gören, aşağılayan (bazen) bir eş,
buna karşı beğenen ilgilenen sorunlarını dinleyen bir sevgili

2)- annesi her zaman senden öndedir.

18 senelik evliyim ilk 7 seneden sonra eşim maalesef 2 tane kız doğurdum diye artık bana sanki düşman mışım gibi davranıyor. buna karşılık (2. çocuğum okula başladıktan sonra çalışmaya başladım) iş yerinde muhasebe bölümünde biri varki hergün iltifat ilgi alaka, gelde aldatma dimi.

Madem o kadar kötü koca gel de boşanma dimi?

Her ikisi de kötü kadın erkek farketmez ama kendi cinsime asla yakıştıramıyorum bu ahkalsızlığı daha çok kızıyorum.

Ne kadar kolayca büyük laflar edebiliyorsunuz. "Aldatmam, aslaaaaa, aldatan kadın rezildiiiir, önce boşan sonra naparsan yaaap" dememek lazım.

Evren bazen bizimle küçük bir oyuncak gibi oynayabiliyor. "Bundan daha kötüsü olamaz artık" diye isyan ettiğinizde, bunu bir meydan okuma olarak algılayıp daha da beterini yaşatabiliyor.
Ben aldatan kadınları ne kınıyor ne de eleştirebiliyorum. Zira her insanın bakış açısı, olaylara yaklaşımı, olaylar karşısında vereceği tepkisi, dayanma sınırı farklıdır.

Şahsen, aldatan bir kadın olsaydım (Allah korusun) kendimden feci iğrenir ve yaptıklarım yüzünden aldattığım insandan daha fazla ruhsal işkence çekerdim gibi geliyor bana. Ama düşmez kalkmaz bir Allah. Öyle bir ruh haline gelebilir ki insan, öyle yollara sokar ki kader, öyle şeyler gelir ki başımıza... Değil kendinden nefret etmek, en ufak bir duygu zerresi bile hissetmeden gerçekleştirebiliriz bu korkunç hadiseyi. Diyorum ya, Allah korusun. Geleceğimizde başımıza gelebilecek her durumu daima ve her zaman kontrol altında tutabilecek güce sahip miyiz ki?

Aldatmak kötü bir olay ama aldatan/aldatılan insanlara dair laf edebilme haddine sahip olduğumu sanmıyorum. Olayı onların gözünden görebilmek, onların başlarına gelenleri yaşamak ve bu sınava dahil olmak istemiyorum. Belki bu konuda ben de sınanırım ve aldatmadan atlatabilirim yaşadıklarımı ama yine de benim sınavı geçmiş olmam, sınavı geçemeyen ve aldatmayı seçen hemcinslerimi yargılama hakkını bana vermez. Herkesin olaylarla baş edebilme yetisi farklıdır. Bu sınavı geçmiş olmam, bir dahaki sınavı da geçebileceğim anlamına gelmediği gibi.

niye boşanmıyorum

1) boşanınca maaşımı kirayamı veriyim mutfağamı harcıyım. kaldıki eşimin maddi durumu benden iyti olduğu içinde çocuklar babada klacaktır (büyük 17 küçük 14 yaşında)

2) sevgilim dediğim kişi bekar hiç evlenmemiş asla ailesiyle beni tanıştırmaz

3) gelinlikle girilen yerden kefenle çıkarsın artık kaç yaşında çıkarsın oda sana kalmış bilmem anlatabildimmi?

4) klavye başında namus timsalleri sizlerin hayatı 4 x 4 lükmü? hiç hatanız olmadımı?

niye boşanmıyorum

1) boşanınca maaşımı kirayamı veriyim mutfağamı harcıyım. kaldıki eşimin maddi durumu benden iyti olduğu içinde çocuklar babada klacaktır (büyük 17 küçük 14 yaşında)

3) gelinlikle girilen yerden kefenle çıkarsın artık kaç yaşında çıkarsın oda sana kalmış bilmem anlatabildimmi?

4) klavye başında namus timsalleri sizlerin hayatı 4 x 4 lükmü? hiç hatanız olmadımı?

hmmm sadece iltifat etmiyo size yani bu beyefendi...sevgiliniz düpedüz öyle mi???

ben kimseyi kınamak istemiyorum ama sadece şunu söylerim:nice aldatmam diyen kadınlar eşlerine sadakatsiz davranabiliyo...nice ben asla öyle şey yapmam dediğimiz kadınlar 2. bir hayat sürebiliyo...
gerçekten onların penceresinden bakmal lazım...bu tabiki yaptıklarını savunuyorum demek değil..olay çirkin bunda hemfikiriz!!ama sebeblerde araştırılmalı bence..kimse durduk yere(özellikle kadınlar)yuvalarını riske atmalar diye düşünüyorum....kaldı ki bu o kadar ötü bir psikoloji ki insanın kendisine saygısı kalmaz...ömür boyu eşinin yüzüne rahatca bakamaz...hep bir vicdan azabı ile yaşar...bunları kimse kolay kolay göze alamaz ..haa aldıysada arkasında büyük sebebler yatmaktadır...

niye boşanmıyorum

Ve bence sen kadın bile değilsin ya neyse ben sana yine cevap yazayım.:KK19:

1) Eşinizi sadece kasa olarak görüyorsunuz yazık üzüldüm adama.Ayrıca kızlarınızın babasında kalması da iyi siz de kalmasından.

2) Sizi sırf evlenip boşandınız diye ailesiyle tanıştırmayacak adamla işiniz ne?

3) Hayır anlatamadınız.Böyle bir masalla kandırmayın kendinizi.

4) Evet benim hayatım 4 x 4 lük.Böyle bir konuda hiç hatam olmadı.Sizinkisi hem karnım doysun hem pastam dursun.Yok öyle bi dünya

niye boşanmıyorum

kusura bakmayın da bu aldatma falan değil tamamen ikiyüzlülük...herkesin yaşanmışlığı farklı,aldatan her kadını da acımasızca eleştirmem,yargılamak haddime değil...ancakkkkk....siz aldatmayı ayzdıklarınız kadar basit sıralamaya döküyosanız o zaman yargılarım kusura bakmayın..

resmen kocanızın olacaklarından vazgeçmediğiniz için ayrılmıyosunuz..hem para gelsin,hem evim olsun,hem de ilgi gösteren sevgilim olsun diyosunuz..
1.çocuklarınız sizde kalabilr,istediğiniz sürece,babaları her ay nafaka vermekle yükümlüdür.yeter ki siz isteyin,mücadele edin..
2.sevgiliniz de aldatmayı ortaya çıkarmaz diye rahatsınız ama hayat bu hiçibişey garanti değildir. yarın bir kız bulur evlenecek,siz eski olıuverirsiniz bi anda..
3.hayır anlamadım,böyle geri kafalı bir aile yapısına sahipseniz,ne cesaret aldatıyosunuz???
4.herkesin hatası olur da sizinki hata değil,dedğim gibi,herşeyi birden istemek,açgözlülük doyumsuzluk..

yazık ki genç kızlarınız,hayatt istedikleri şeyler için mücadele etmesini,kendi ayakları üzerinde durmaları gerektğini ve ne olursa olsun,kendilerinin gururunu asla ezdirmemeleri gereketiğini,güçlü bir kadın olmaları gerktiğini öğretmeniz gerekirken,siziz kendinize hayrınız yok..hergün nasıl yüzlerine bakıyosunuz hayret ediyorum..
..

valla onu bunu bilmem ama Allah hiç bir şekilde aldatmayıda, aldatılmayıda göstermesin.

erkeğin aldatması tabi ki tasvip edilmez ama kadının aldatma lafı bile çok ürkütücü

niye boşanmıyorum

Bu sozler ne kadar bencil oldugunun kaniti. Ayrilirsaniz o yastaki cocuk diyemiycem genclere hakim kimde kalmak istersiniz diye sorar. Kaldiki babalarinda kalmalari onlar icin daha hayirli olur.
Ailesiyle tanistirmayacak kadar deger vermiyor ve soyledigi iki tatli soze tav olmussun.
Benim hayatimda namusumda 4x4 luk hamdolsun. Zinanin ne buyuk bir gunah oldugunun farkindayim cunku.

1)- bu konuda haklısın .

2) benim yaşım 36 o 28 yaşında, ve benim 2 kıızm var

3) sen haber okumuyon ve izlemiyon galiba hayat dizilerden ibaret değil canım, hergün 1-2 kadın öldürülüyorki (çoğuda intihar süsü verilmiş.) batmanda bir sene içinde 800 kızz intihar etti(!) biz her ne kadar istanbulda yaşasakda aşiretiz. bilmem anlatabildimmi?

4) daha çooook toysun yada yalan söylüyorsun. kocanı gördüğün günden beri sadık kaldın ve başkasını düşünmedin bile(bence cinsel birliktelik değil el ele tutuşmak bile aldatmaktır.)

1)- bu konuda haklısın .

3) sen haber okumuyon ve izlemiyon galiba hayat dizilerden ibaret değil canım, hergün 1-2 kadın öldürülüyorki (çoğuda intihar süsü verilmiş.) batmanda bir sene içinde 800 kızz intihar etti(!) biz her ne kadar istanbulda yaşasakda aşiretiz. bilmem anlatabildimmi?

4) daha çooook toysun yada yalan söylüyorsun. kocanı gördüğün günden beri sadık kaldın ve başkasını düşünmedin bile(bence cinsel birliktelik değil el ele tutuşmak bile aldatmaktır.)

boşanmaktan korkuyosunuz ama aldatmaktan korkmuyosunuz ilginç gerçekten...

1)- bu konuda haklısın .

Çok komiksin ya gerçekten eminim de fakesin ama yazmadan edemicem

Aldattığın öğrenilirse o aşiret farklı mı davranacak peki?Nereden tutarsan elde kalıyorsun.

Ayrıca herkesi kendini gibi düşünme.Ben bu konuda kendime güveniyorum yalan da söylemiyorum 4 x 4lüğüm değilsin diyenin de alnını karışlarım.Net!

Evet haklısın ele ele tutuşmak bile aldatmaktır, başkasını düşünmek,
flört etmek yada meyilli davranmak bu duruma teşneliktir.
O kadar large olmuşsun ki, yatmasanızda el ele tutuşuyor olabilirsinize kadar gelmişsin.

SADAKA hanım sana sorarım o beraber olduğun adama nasıl güveniyorsun ,onunla nerede buluşuyorsun hiç aklına gelmiyormu ya sana şantaj yaparsa ya seni zor durumda bırakırsa
bence en önemliside o adam bekarmış birgün birisiyle evlenecek o zaman seni terk edicek işte o zaman ne yapacaksın
aynı yerdede çalışıyormuşsun nasıl yüzyüze bakacaksın
çok tehlikeli birşey yapıyorsun dediğin gibi aşirete bağlı bir ailedensen yakalanırsan öldürülebilirsinde , bence hiçbir erkek için insan canını tehlikeye atmamalı
eşin seni sevmiyor orası belli ama bu adamda seni sevmiyor çünkü seni sevse evli olduğunu bile bile seni başka bir erkekle paylaşmaz
offf diyorum nerede tutarsan orada kalıyor , kendini tehlikeye atmadan önce iyi düşün derim

Son düzenleme:
biliyorum biraz hızlı bir giriş olacak bugün üye oldum ve ilk mesajım bu konu ile ilgili. ama birde aldatan kadının penceresinden baktınızmı?

18 senelik evliyim ilk 7 seneden sonra eşim maalesef 2 tane kız doğurdum diye artık bana sanki düşman mışım gibi davranıyor. buna karşılık (2. çocuğum okula başladıktan sonra çalışmaya başladım) iş yerinde muhasebe bölümünde biri varki hergün iltifat ilgi alaka, gelde aldatma dimi.

Aldatmanın cinsiyeti yoktur.. Hassiyetini, şerefini bir tarafta unutan her kadın erkek aldatabilecek potansiyele sahiptir.. Azıcık şeref sahibiyse kalbindekinin bittiğini düşünüyorsa, ayrılır sonra ne yaparsa yapar.

Evet hızlı bir giriş/atış olmuş... Fakat çokta anormal değil yazdıklarınız. Bu dünyada böyle varlıkların olduğunu hepimiz biliyoruz.
..............

Bu arada yazdıklarınız mub adlı üyenin yorumuyla neredeyse çok benzeyen bir yorum olmuş..

Sevgili sadaka ,1)sen erkeksin. 2)konu fake 3)sen erkeksin. 4)konu fake. 5)aldatan bir kadın olduğunu varsayarsak diyorumki aldatmayı çok normalmiş gibi anlattığına göre tek kelime ile rezilsin nokta

niye boşanmıyorum

bende bunu hiç anlamam .siz namus timsali misiniz ne demek ? herkes senin gibi eşini mi aldatıyor sanıyorsun yani .ayrıca o sevgilim dediğin insanın seni kullandığını biliyorsundur heralde .hiç bir erkek akşam olunca eşinin koynuna giren bir kadını istemez buna tahammül edemez .

Son düzenleme:

seni birazda olsa anladım .ama tavsiyem boşan sonra istediginle arkadaşlık kura bilirsin .zaten cocuklarda büyümüş .eşindede saygı sevgi bitmiş ee kendi paranı kendin kazanıyorsun .daha neyi uzatıyorsun ki:nazar:

niye boşanmıyorum

valla ben seni kötüye yargılayamam .bencede kimsede seni suclamasın .cesaret edip burya acık acık yazmışın ki herkesin fikrlerine saygı duyarım ben .arkadaşlar bencede kadını suclamayın cokta

Ne kadar kolayca büyük laflar edebiliyorsunuz. "Aldatmam, aslaaaaa, aldatan kadın rezildiiiir, önce boşan sonra naparsan yaaap" dememek lazım.

Evren bazen bizimle küçük bir oyuncak gibi oynayabiliyor. "Bundan daha kötüsü olamaz artık" diye isyan ettiğinizde, bunu bir meydan okuma olarak algılayıp daha da beterini yaşatabiliyor.
Ben aldatan kadınları ne kınıyor ne de eleştirebiliyorum. Zira her insanın bakış açısı, olaylara yaklaşımı, olaylar karşısında vereceği tepkisi, dayanma sınırı farklıdır.

Şahsen, aldatan bir kadın olsaydım (Allah korusun) kendimden feci iğrenir ve yaptıklarım yüzünden aldattığım insandan daha fazla ruhsal işkence çekerdim gibi geliyor bana. Ama düşmez kalkmaz bir Allah. Öyle bir ruh haline gelebilir ki insan, öyle yollara sokar ki kader, öyle şeyler gelir ki başımıza... Değil kendinden nefret etmek, en ufak bir duygu zerresi bile hissetmeden gerçekleştirebiliriz bu korkunç hadiseyi. Diyorum ya, Allah korusun. Geleceğimizde başımıza gelebilecek her durumu daima ve her zaman kontrol altında tutabilecek güce sahip miyiz ki?

Aldatmak kötü bir olay ama aldatan/aldatılan insanlara dair laf edebilme haddine sahip olduğumu sanmıyorum. Olayı onların gözünden görebilmek, onların başlarına gelenleri yaşamak ve bu sınava dahil olmak istemiyorum. Belki bu konuda ben de sınanırım ve aldatmadan atlatabilirim yaşadıklarımı ama yine de benim sınavı geçmiş olmam, sınavı geçemeyen ve aldatmayı seçen hemcinslerimi yargılama hakkını bana vermez. Herkesin olaylarla baş edebilme yetisi farklıdır. Bu sınavı geçmiş olmam, bir dahaki sınavı da geçebileceğim anlamına gelmediği gibi.
cok haklısın sana harfiyle katılyorum:KK16:

X