Eşinizin gece kaça kadar dışarıda kalmasına tamamsınız ?

Ya bence bu durumun çokta güvenle alakası yok. Hala bekarmış gibi hareket edeceksek neden evleniyoruz ki?
Ay da yılda bir de olsa evli biri eşini evde yalnız bırakıp gece 3'e kadar dışarı da durmamalı bence.
Bunu kesin bir haltlar yer diye demiyorum. Yapacak olan insana 40 kat zincir vur yine yapar yapacağını ama adı üstüne evlisin. Arkadaşlarınla gez,toz ama vakitlice dön yani evine.

Cok nadir cikiyormua adam hakli surekli sizin basinizda bekleyemez ben uyumama ben kalamam bu sekilde hayat gecmez cocuk degilsiniz esinizide salin yani ha 1de gelmis ha 3 yatin uyuyun guvendikten sonra ne farkeder

Herkese merhaba
Ben yaklaşık 2 senedir evliyim. Eşimin arkadaşlarının hepsini tanıyorum ve evli olanları nadir. Bu arkadaş grubuyla dışarıda olması beni rahatsız etmiyor. Eşime güveniyorum beni yanıltacak bir hareketi de olmadı. Evlenmeden önce bu arkadaşlarıyla özellikle yaz dönemlerinde sabah 5-6 ya kadar oturup sohbet ediyorlardı başta çok garipsemiştim ama zaten geç buluşuyorlar gittikleri yer belli deyip bir şey demiyordum. Eşim evcimen de aynı zamanda. Bazen ben bugün çık istersen bayadır çıkmıyorsun derim benimle vakit geçirmeyi tercih eder çoğu zaman ben dışarıda olduğumda da çıkmaz evde vakit geçirir.
Geçen gün yine bu ekip toplanıyor diye eşimde çıktı saat 8 gibi. Gece 12de bi yemek yeyip geleyim mi dedi ben de ortamı bozulmasın diye tamam dedim. Ama eşim geldiğinde gece saat 3tü. Bu saat bana aşırı geliyor. Yemek yemek için uzak bir noktaya gitmişler. Bana neden haber vermiyorsun dediğimde de zaten uyuyordun haberin vardı diyor. Ben gece tek kalmaya korkuyorum çünkü müstakil bir eve taşındık ve tam güvenli diyemem. O varken bile tedirgin uyuyorum. Henüz sağlam güvenlik önlemleri almadık. O grupta tek evli oydu o gece.
Diyorum sen düşüncesiz biri değilsin korkuyorum bak burası da henüz çok güvenli değil alışamadım neden bu kadar geç geldin diyorum haberin vardı uyuyorum dedin kırk yılın başı çıkıyorum oldu açıklaması.
Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz ben abartıyor muyum? Geldiğinde kapı sesine uyandım ve suratım asıktı buna da kızıyor kırk yılın başı ne bu tavır diye. Yüzümde güllerle mi karşılamalıyım böyle bir durumu ?
40 yilda bi cikiyor saatlerine karismazdim sonucta esime güveniyorum bu zamana kadar bi yanlislik yapmadiysa bana karsi. Müstakil evde kalman artik bebek degilsiniz önlem alin biri habersiz iceri girerse diye alarm diye bisi al ayarlayin da rahatlayin derim bu nereye kadar tedirgin kocan olsa da olmasada güvenligi konusunda önlem almaniz gerektigini düsünüyorum hirsizlik acisindan

Eşimle birbirimizin dışarı çıkma, eve gelme saatlerine karışmayız. Ama ikimiz de evcimen tipleriz. Ayda yılda bir çıkıyoruz. Onda da sorun etmiyoruz. Evin güvenlik sorunu varsa bu apayrı problem.

Akşam ezanı okunmadan evde olması tercihimdir, 15 dakika yarım saat geçebilir ama her zaman değil.
Bizim bi düzenimiz var o sofraya hep birlikte oturulmalı. Aksini kabul edemem.
Gece 3 te eve gelen erkeği de eve kalmam 100 yılda 1 olsa bile.

Ayda bir oluyosa bence normal bı durum.on ikide geleceğim dediğinde geç gelme korkuyorum deseydiniz keşke.

Bence bağımsızlığınızın üzerinde çalışmalısınız. Bu ne böyle yalnız kalamam korkarım, aman yalnız uyuyamam.... Koskoca kadın mı çocuk mu belli değil.
Hoş seviyor erkekler böyle damsel in distress kadınları, o ayrı konu.
Aynen yaa bu tripler beni öldürüyor
Kendilerini böyle gösterip naza çekmeye bayılıyor kimi kadınlar
Korkuyorsanız bu sizin probleminiz

Daha çekici ve daha kadın olmuyorsunuz bu triplere girince
Ezik görünüyorsunuz

Aynen yaa bu tripler beni öldürüyor
Kendilerini böyle gösterip naza çekmeye bayılıyor kimi kadınlar
Korkuyorsanız bu sizin probleminiz

Daha çekici ve daha kadın olmuyorsunuz bu triplere girince
Ezik görünüyorsunuz
bi de beni şuraya buraya kocam götürsün tayfası var ben onlara ayrı ölüyorum
ailesine gidecek mesela, kocası götürürse gidiyor
götürmezse gidemiyor falan
yok şuraya gitmem lazım ama götürmüyor gidemiyorum falan
e bin otobüse minibüse yada varsa ehliyetin aracın, atla git nedir yani

evde bozulan musluğu yanlışlıkla tamir etmeyi becermiş bi kadın olarak bu tarz hemcinslerim çok garibime gidiyor

Akşam ezanı okunmadan evde olması tercihimdir, 15 dakika yarım saat geçebilir ama her zaman değil.
Bizim bi düzenimiz var o sofraya hep birlikte oturulmalı. Aksini kabul edemem.
Gece 3 te eve gelen erkeği de eve kalmam 100 yılda 1 olsa bile.
Bekarken bile “akşam ezanı” denmezdi bana. Biri bana akşam ezanını şart koşsa yürütemezdim ben. Biraz fazla keskin kurallar da insanı boğar.
Elbette ev düzeni olsun, aynı masaya oturalım. Ama ayda yılda bir de insan arkadaşlarıyla dışarı çıkabilir, çıkmalı. Bu kadar özgürlükten uzak bir evlilik de çok yorucu değil mi?

Ayda yılda bire tamamim ama süreklilige karşıyım kendi adıma benimki kıskançlık değil çalışıyoruz beraber zaman geçirmemiz de gerekli ömür az yani 😂sürekli arkadaşları ile olmasından daha keyifli olmaliki değsin evlendiğimize tabiki canı ister ayda 2 de olur dert degil.Ama insanın en iyi arkadaşı genede eşidir bence.Grup çıkmalarda hep beraber sorun yok.Onun dışında eşim sevmez zaten erkek erkeğe muhabbetini en sevdiğim özelliklerinden biridir bu 😂

Geçen gün yine bu ekip toplanıyor diye eşimde çıktı saat 8 gibi. Gece 12de bi yemek yeyip geleyim mi dedi ben de ortamı bozulmasın diye tamam dedim. Ama eşim geldiğinde gece saat 3tü. Bu saat bana aşırı geliyor. Yemek yemek için uzak bir noktaya gitmişler. Bana neden haber vermiyorsun dediğimde de zaten uyuyordun haberin vardı diyor.
Ama eşiniz sizi arayıp yemek yiyeceklerini söylemiş, söylediği gibi haberiniz varmış. Arkadaşları şurada yiyelim dediğinde yok ben oraya gelemem diyemez ki🤷‍♀️
Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz ben abartıyor muyum? Geldiğinde kapı sesine uyandım ve suratım asıktı buna da kızıyor kırk yılın başı ne bu tavır diye. Yüzümde güllerle mi karşılamalıyım böyle bir durumu ?
Eşiniz her gece sizi bırakıp gitse haklısınız veya sık sık gece geç gelse tamam ama 40 yılın başında gece 3’te gelmişse de surat yapılmaz, ki arkadaşlarıyla buluştuğundan, gece bir şeyler yemek istediklerinden de haberiniz var, adam kafasına göre takılıp sizi habersiz bırakmamış.

Bence evet abartmışsınız.

Herkese merhaba
Ben yaklaşık 2 senedir evliyim. Eşimin arkadaşlarının hepsini tanıyorum ve evli olanları nadir. Bu arkadaş grubuyla dışarıda olması beni rahatsız etmiyor. Eşime güveniyorum beni yanıltacak bir hareketi de olmadı. Evlenmeden önce bu arkadaşlarıyla özellikle yaz dönemlerinde sabah 5-6 ya kadar oturup sohbet ediyorlardı başta çok garipsemiştim ama zaten geç buluşuyorlar gittikleri yer belli deyip bir şey demiyordum. Eşim evcimen de aynı zamanda. Bazen ben bugün çık istersen bayadır çıkmıyorsun derim benimle vakit geçirmeyi tercih eder çoğu zaman ben dışarıda olduğumda da çıkmaz evde vakit geçirir.
Geçen gün yine bu ekip toplanıyor diye eşimde çıktı saat 8 gibi. Gece 12de bi yemek yeyip geleyim mi dedi ben de ortamı bozulmasın diye tamam dedim. Ama eşim geldiğinde gece saat 3tü. Bu saat bana aşırı geliyor. Yemek yemek için uzak bir noktaya gitmişler. Bana neden haber vermiyorsun dediğimde de zaten uyuyordun haberin vardı diyor. Ben gece tek kalmaya korkuyorum çünkü müstakil bir eve taşındık ve tam güvenli diyemem. O varken bile tedirgin uyuyorum. Henüz sağlam güvenlik önlemleri almadık. O grupta tek evli oydu o gece.
Diyorum sen düşüncesiz biri değilsin korkuyorum bak burası da henüz çok güvenli değil alışamadım neden bu kadar geç geldin diyorum haberin vardı uyuyorum dedin kırk yılın başı çıkıyorum oldu açıklaması.
Başta tavır konmayan olaya tepki gelince "bastırma psikolojisi" uygulanmış gibi geldi bana..
Her ailenin yapısı farklı kimi eve gelmese umursamaz
Kimi istemez
Ben istemem:işsiz:süs bitkisi miyim evde onu bekleyim,ben de sabah geçe üçe beşe kadar gezeceksem amenna 😎

Bekarken bile “akşam ezanı” denmezdi bana. Biri bana akşam ezanını şart koşsa yürütemezdim ben. Biraz fazla keskin kurallar da insanı boğar.
Elbette ev düzeni olsun, aynı masaya oturalım. Ama ayda yılda bir de insan arkadaşlarıyla dışarı çıkabilir, çıkmalı. Bu kadar özgürlükten uzak bir evlilik de çok yorucu değil mi?
Elbette keskin kurallar koyulan bir evlilik yürümez lakin haftanın birkaç günü zaten gündüz arkadaşlarıyla çıkan bir eşim var bı zahmet akşam yemeginde evde olsun. Akşam ezanı zaten akşam yemeği demek. Gündüz çıksın ama o yemekte olsun bence aykırı bı istek değil , aksini yaparsa ben yurutemem zaten.
Teşekkürler yorumunuz için.

bi de beni şuraya buraya kocam götürsün tayfası var ben onlara ayrı ölüyorum
ailesine gidecek mesela, kocası götürürse gidiyor
götürmezse gidemiyor falan
yok şuraya gitmem lazım ama götürmüyor gidemiyorum falan
e bin otobüse minibüse yada varsa ehliyetin aracın, atla git nedir yani

evde bozulan musluğu yanlışlıkla tamir etmeyi becermiş bi kadın olarak bu tarz hemcinslerim çok garibime gidiyor
Onların kıymeti emin ol daha iyi biliniyor. Bizim gibi her şeyi kendi yapan kendi giden kendi halleden kadınların asla kıymeti olmuyor. Yani en azından benim olmadı😂😂

Onların kıymeti emin ol daha iyi biliniyor. Bizim gibi her şeyi kendi yapan kendi giden kendi halleden kadınların asla kıymeti olmuyor. Yani en azından benim olmadı😂😂
benimde olmadı ya :KK70:
hem diyorum eril enerjide olmayayım biraz dişil olayım
hemde hayatıma bakıyorum her sorunla kendim mücadele etmek zorundayım
şuan günümüz erkekleri kadar prenses olmak isterdim açıkçası :KK70:

Benim de gece 3te eve dönmeme tamam diyecek biri değil yalnız. Mesela bu da asabımı bozuyor. İkimizde sosyaliz arkadaş çevremiz var ama ben 3te gelsem o surat yapmaktan ötesini yapar ve kavga eder benimle. Bu konuda sorun görmüyor ama benim yapmamı sorun ediyor.
O zamaan kısasa kısas yapıp sizi anlamasini sağlayın. Bu arada korkabilirsiniz ne var bunda ortalık hırsız dolu ev güvenli değilmiş bu sebeble kormakmaniz gayet doğal. Bende eşiniz bekar arkadaslari olduğu için onları kırıp karımın yanına gidicem diyememis. Sizdende izin almış zaten. Sizi dusunmemek değil de arkadaşlarının yanında mahcup olmak istememiş olabilir. Erkekler bu konuda çok eziyor bazen. Çok eleştirel davranıyor eşiniz bundan cekinmis olabilir. Kavga çıkarmak yerine konuşmak düzgün kafayla daha iyi olabilir. Bence eşinize güven konusunda probleminiz yok ise konuyu çok büyütmeyin. Bu konuda hassasiyeti izin belirtin oda sizi anliyacaktir

benimde olmadı ya :KK70:
hem diyorum eril enerjide olmayayım biraz dişil olayım
hemde hayatıma bakıyorum her sorunla kendim mücadele etmek zorundayım
şuan günümüz erkekleri kadar prenses olmak isterdim açıkçası :KK70:
Bu şekilde olunduğu için erkek size bir şeyler veremiyor vermek istese de veremez. Yada karşınıza hep almayi seven insanlar çıkar. Muhtaclik ve ya eziklik olarak görüyor olabilirsiniz. Ya da güçlü görünmek güçlü olmak yükleniyor sürekli biz kadınlara öyle olmak zorunda değiliz. Yardım istemeyi bilmeliyiz❤️🥰

Bu şekilde olunduğu için erkek size bir şeyler veremiyor vermek istese de veremez. Yada karşınıza hep almayi seven insanlar çıkar. Muhtaclik ve ya eziklik olarak görüyor olabilirsiniz. Ya da güçlü görünmek güçlü olmak yükleniyor sürekli biz kadınlara öyle olmak zorunda değiliz. Yardım istemeyi bilmeliyiz❤️🥰
ailemde bir erkek yok her şeyi kendim yapmak zorundayım
hayatımda da uzun zamandır erkek yok
e hayatında yardım isteyecek insan olmayınca iş başa düşüyor , şimdilik bi çarem yok bu konuda :KK53:

X