eski sevgilim çıplak fotoğraflarımı yaymakla tehtid ediyor

Ben 3 üniversite bitirdim ve 26 yaşında evlendim sizin gibi bilip bilmeden yorum yazan kişinin kişiliğine saldırmayacak kadar eğitimliyim. Ve reşit olmadan cinsel ilişki yaşayan kız çocuğu evet çok büyük sorumluluğa girer hamile kalabilir sonra gidip kürtajla falan uğraşır veya babasız bir çocuk dünyaya getirir. Yani öyle bir anlatmışsınız ki evlilik çok kötü çok berbat bir şey gibi? Evet sorumluluğu var ama evli olmadan yürütülen ilişkilerde sorumluluk yok mu? Çeker giderim hesabına mı millet ilişki yaşıyor? Bir de reşit olmayan birinin evlenmesine karşıyım ama gidip cinsel ilişki yaşamasına da şiddetle karşıyım. Burada genç bir arkadaşın gidip üniversitese okuyup kütüphanelerde ne bileyim arkadaşlarıyla birlikte cafede falan oturması gerekirken- belki de lise öğrencisi bilemiyorum- çıplak fotoğraflardan bahsediyor ve siz bunu normal karşılıylrsunuz tamam 👌 siz çocuğunuzu böyle yetiştirin özgür olsun ama maalesef ki sizin gibilerle aynı ülkede yaşıyoruz umarım hiçbir zaman karşılaşmayız sizin gibi insanlarla karşılaşmak istemem siz de muhtemelen, benim gibi gençleri sapkınlıklardan, sağlıksız ilişkilerden korumaya çalışan kişilerle karşılaşmak istemezsiniz. İyi günler.
Sen ne kadar düzgün yetiştirirsen yetiştir senin çocuğunun öyle olmayacağı aynı hataya düşmeyeceği ne malum?herkes hata yapar yani çocuğun aklı çelinir anlık bir duygusal boşluktan kötü niyetli kişi yararlanır çocuğu kandırır.yani öyle bir konuşmuşsunuzki sanki herkes tamam git çocuğum istersen ilişkiyede gir çıplak fotoğrafta at özgürce yaşa diye öğüt veriyor çocuklarına😂genç yaşta hamilelik olursa en fazla gider kürtaj olur büyük sorumsuzluk olur ama evlenirken aldığın sorumlulukla aynı şey değil eşine karşı hertürlü sorumluluk altına giriyorsun,aileler işin içine giriyor.evlilik bir hukuki sözleşme sen ha deyince ondan cayamıyorsun.sevgililik öyle mi?bugün sıkıldım senden ayrıldım dersen biter.her ülkede genç yaşta anne olan insanlar var hatta 12-13 yaşında anne olanlar bile var yine çocuk yaşta babalardan maalesef kimse böyle birşeyi özendirmekte istemez ama olan olduysa artık bir hataya düşüldüyse yardımcı olmak gerekiyor yani bu kızın başına kötü bir olay gelmiş hata yapmış artık onu yermenin bir anlamı yok bir müsibet bin nasihatten yeğdir artık zaten bu olaydan ders çıkarmıştır.

Ciddi misin ya hemen yay , yayınca da haber ver olur mu zaten paraya çok ihtiyacım var hemen sana dava açayım da biraz enayi parası yiyim de
Nasıl r yaptığını gör
Korktuğunu belli ettiğin an tepene biner daha ömür billah kurtulamazsın
Kesinlikle katılıyorum yol yordam bildiğini anlasın korktuğunu belli etme sakın pısırık korkak durursan ve o bunu hissederse daha da üstüne gelir

Kıyaslarım veya kıyaslamam fikrimi söyledim buradaki aklı başında olan arkadaşlar bu genç arkadaşımıza daha yol gösterici mesajlar da atabilirdi. Belki başka genç kızlar da okuyor bu yorumları, size göre alakasız bana göre çok alakalı. Ben söyleyeyim sevgili genç arkadaşlarim sizinle cinsel birliktelik yaşamak isteyen adamlardan koşarak kaçın illa sevgiliniz olsun istiyor iseniz sizi siz olduğunuz için seven elinizi tutmaya kıyamayan adamlarla birlikte olun. Ben gençken bana kimse bunu söylemedi mesela kendimi değersiz ve çirkin hissederdim annem sanki evde kalacakmışız gibi davranırdı o yüzden ilgi gösteren ilk erkeğe koşarak gidebilme potansiyeline sahiptir ama Allah'tan ben böyle hatalar yapmadım
Yazdıklarınız hala alakasız. Ayrıca bir erkek kadar kadının da cinsel ihtiyaçları var bu doğamızda var ne kadar tabu olsa da ne kadar tü kaka deseniz de bu böyle. Önemli olan cinsel ihtiyaçlarınızı sizin aleyhinizde kullanmayacak size gerçekten değer veren ve sevip sevildiğiniz bir ilişkide bunu yaşamak veya paylaşmak. Sevgi ve aşkın olduğu her yerde tutku ve cinsel istek olur hanımefendi elini tutmaya kıyamayan adam beni sever beni arzulayan adam sadece kullanmak ister gibi keskin kenarlar olamaz saçmalamayı bi bırakın. Ben 15 yaşında cinsellik yaşasın herkes demiyorum, kadın veya erkek belli bir olgunluğa geldiğinde yaşamak istiyorsa yaşar sizi beni alakadar etmez. Erken yaşta evlilik ise çok büyük sorumluluk yükler insana ve bir süre sonra o gençler bundan bunalır. Kıyaslamanız aşırı gereksiz ve farklı şeyler. Sırf cinsellik yaşamak için de evlenilmemeli.

Eski sevgilin var eski sevgilinde çıplak fotoğrafların var ve reşit değilsin.. Burdaki herkes de kendini suçlu hissetme sen haklısın vs. Diyor. Evet bir hata yapmış olabilirsin gençsin küçüksün bu şekilde ilişkilerden uzak durman gerekir diyen de yok evet şimdi ben linç yiyeceğim ama reşit olmadan evlenen kızlara basbas bağıranlar nedense sevgiliyken her haltı yapmayı normal karışılıyor yani sevgili olabilir onunla ilişkiye girebilir onu bırakıp başkasıyla sevgili olup onunla da ilişkiye girebilir ama on yedi yaşında evlenene etmedik hakaret kalmaz çok enterasan cidden. Ama şunu gördüm haram ilişkide her şey mübah sayılıyor yani cinsel hayat yaşamak sevgiliyle buluşmaya giderken süslenmek vs. Evli olunca ama çok yanlış eşine süslenmek iyidir desen cingar çıkarıyorlar o bana süslensin falan 😅
İki durumda kötü... biz burda yanlışı savunmadık sadece hatandan dön ailenle paylaş ve şikayetçi ol dedik... bu çocuk bi hata yapmış yargılamak bize düşmez ama burdan yola çıkıpta kalkıp çocuk evlilikleri de savunulamaz.17 yaş evliliğini kimse savunamaz sübyancılıktır bu... Bu konuyu dine bağlamak zaten aşırı saçma ... Allah rızası için her şeyi dine bağlamayın insanları dinden soğutmayın.Eşinizede istediğiniz kadar süslenin burda buna kimse karışmaz,kimsenin haddi değil zaten ( dip not dini yaşantma önem verrm bu çizgide yaşarım ama bağnazlık tahammül edemediğim bir olgu )

Yazdıklarınız hala alakasız. Ayrıca bir erkek kadar kadının da cinsel ihtiyaçları var bu doğamızda var ne kadar tabu olsa da ne kadar tü kaka deseniz de bu böyle. Önemli olan cinsel ihtiyaçlarınızı sizin aleyhinizde kullanmayacak size gerçekten değer veren ve sevip sevildiğiniz bir ilişkide bunu yaşamak veya paylaşmak. Sevgi ve aşkın olduğu her yerde tutku ve cinsel istek olur hanımefendi elini tutmaya kıyamayan adam beni sever beni arzulayan adam sadece kullanmak ister gibi keskin kenarlar olamaz saçmalamayı bi bırakın. Ben 15 yaşında cinsellik yaşasın herkes demiyorum, kadın veya erkek belli bir olgunluğa geldiğinde yaşamak istiyorsa yaşar sizi beni alakadar etmez. Erken yaşta evlilik ise çok büyük sorumluluk yükler insana ve bir süre sonra o gençler bundan bunalır. Kıyaslamanız aşırı gereksiz ve farklı şeyler. Sırf cinsellik yaşamak için de evlenilmemeli.

15-18 yaş arası korunmayı da bilemez her yönden psikolojilerini bozar.Beden olarak gelişimlerini tamamlamamışlardır daha. İstenmeyen gebelikler yaşayabilir. Asla cinsellik ihtiyaç denilip güzellenemez. Suistimale açık bir konu. O yaşlar da güzel arkadaşlık tarzı flörtler olur kendi yaşıtları ile.
Kendilerinden büyük adamlara resimler atıyorlar resmen kullanılıp istismar ediliyorlar. Kimsenin kınadığı yok ama yanlışa yanlış denir.Yaşıyorsa sorumluluğu alacak magdem ama ailenin onu koruması gerekli.
Özgürlük kavramı zaten reşit insanlar için geçerli bu çocuklar ne oy verebiliyor ne ailesinden habersiz hareket edebiliyor.
Evliliğe de karşıyım bu arada. Herşey zamanın da güzel.

Amerikada 15 yaşında bir kızı Hollandali bir adam kandırıp çıplak fotoğraflarını attırmış ve kızı tehdit etmeye başlamış. Sonrasında arada bir fotoğrafları yayıp kızı tüm okulda rezil etmiş ve kiz en sonunda intihar etmiş. Ben adamın Hollandali olduğunu duyunca şaşırmıştım, sonrasında ismini gördüm: Aydın Çoban... Türk asıllı Hollandalı gurbetçi imiş.

Bizim erkeklerimiz arasında ahlaksız çok fazla çünkü burada başka kadınların yaptığı gibi toplumda hep mağdur suçlanıyor, toplum mağduru suçladığı için cezalar da yetersiz ve hiçbir ceza ile karşılaşmayan sapıklar ise bu yüzden çok cesaretli. Biz toplum olarak o yargılayıcı parmağımızı fotoğraf yayan sapıklara doğrultmazsak, o sapıkları toplumdan dışlamazsak her kadın tehlike altında yaşayacaktır.

Evli olduğunuz için güvende oldugunuzu sanıyorsunuz ama bu ülkede karısının fotoğrafını yayan erkekler de var.Bir adam, 90'larda spiker karısı boşanma davası açınca kadının fotoğraflarını yaymış ve kadını işinden etmiş. Kendinizin güvende veya ahlaklı olduğunu düşünüp millete parmak sallamayın bu yüzden. Erkeklerin ahlaksızlığının sınırı yok.
Boşanırken görülüyor zaten o ahlaklı erkekler!
Televizyonlarda sadece kızların yaptıklarını gören üye, biraz da bdv'de boşanma aşamasında o melaike kocaların yaptıklarını okusun bence. Karşı çıkanlar olacaktır ama bazı erkekler her türlü daha tehlikeli olabiliyorlar. Bazıları doğuştan meyilli şiddete.
Hiçbir erkeğe yüzde yüz kefil olmamak lazım. En azından bir kriz anında görmeden kesin konuşmamak lazım.

15-18 yaş arası korunmayı da bilemez her yönden psikolojilerini bozar.Beden olarak gelişimlerini tamamlamamışlardır daha. İstenmeyen gebelikler yaşayabilir. Asla cinsellik ihtiyaç denilip güzellenemez. Suistimale açık bir konu. O yaşlar da güzel arkadaşlık tarzı flörtler olur kendi yaşıtları ile.
Kendilerinden büyük adamlara resimler atıyorlar resmen kullanılıp istismar ediliyorlar. Kimsenin kınadığı yok ama yanlışa yanlış denir.Yaşıyorsa sorumluluğu alacak magdem ama ailenin onu koruması gerekli.
Özgürlük kavramı zaten reşit insanlar için geçerli bu çocuklar ne oy verebiliyor ne ailesinden habersiz hareket edebiliyor.
Evliliğe de karşıyım bu arada. Herşey zamanın da güzel.
Ben 15 yaştan bahsetmedim cinsellik ihtiyaç derken farkındaysanız belli bir olgunluğa gelince dedim, bu da zaten kişinin reşit bir yaşa gelmesidir kendini hazır hissetmesidir. 16 yaşındaki bir kızın da sırf cinsellik için evlenmesi doğru değil dedim. Savunduğumuz şeyler örtüşüyor ama bahsettiğimiz şeyler farklı

Arkadaşlar özgürlük kavramının da şeyini çıkarmayın sağlıklı bir kadın reşit olur okur güzel bir flörtü varsa aklına yatıyorsa birlikte olur illa evlensin diyen biri değilimdir esnektir düşüncelerim.
Ama burda çocuk yaşta seksi savunmayın be🤮🤮🤮 Ayrıca suç hukuken bile. Kızların kafası karışacak her yaklaşımı sevgi aşk sanacak zaten gençliğin verdiği toyluk var daha dün 32 yaşında adam 17 yaşındaki sevgilisini öldürdü.
Ben savunduğum ya da savunmadığım hakkında bir dayatma yapmadım. Konu sahibi fikir sormamış ama maşallah fikir beyan eden çok. Evlenme konusuna değinilmiş 15 yaşında evlense laf edersiniz demişler ben de ona istinaden tabiki evlilik ile cinsellik yaşamak ayrı şeyler.15 yaşında evlendirilirse bir genç kız ne okuyabilir ne gücü olur ne söz hakkı olur. Gerçekten cinsellik haricinde çok daha halledilmesi gereken yobazlıklar ve kötülükler var. Cinsellik kötü birşey değildir. Tabiki birlikte olacağı kişiye dikkat edilmeli ve kötüye kullanılmamalı ve çok erken yaşta tabiki desteklemiyorum. Bu marjinallik değildir. Bir takım marjinal gençler diye gidecek sandım konuşmanın devamı 😂 herkes hata yapabilir kızcağız bir hata yapıp fotoğraf paylaşmış bu sizlerin kızlarınızın başına da gelebilir herşey insanlar için unutmayın. Çözüm odaklı olursak dünya daha yaşanır bir hale gelir.

👏🏻👏🏻

Ben savunduğum ya da savunmadığım hakkında bir dayatma yapmadım. Konu sahibi fikir sormamış ama maşallah fikir beyan eden çok. Evlenme konusuna değinilmiş 15 yaşında evlense laf edersiniz demişler ben de ona istinaden tabiki evlilik ile cinsellik yaşamak ayrı şeyler.15 yaşında evlendirilirse bir genç kız ne okuyabilir ne gücü olur ne söz hakkı olur. Gerçekten cinsellik haricinde çok daha halledilmesi gereken yobazlıklar ve kötülükler var. Cinsellik kötü birşey değildir. Tabiki birlikte olacağı kişiye dikkat edilmeli ve kötüye kullanılmamalı ve çok erken yaşta tabiki desteklemiyorum. Bu marjinallik değildir. Bir takım marjinal gençler diye gidecek sandım konuşmanın devamı 😂 herkes hata yapabilir kızcağız bir hata yapıp fotoğraf paylaşmış bu sizlerin kızlarınızın başına da gelebilir herşey insanlar için unutmayın. Çözüm odaklı olursak dünya daha yaşanır bir hale gelir.

Ben konu sahibinin fikir sorup sormamasın da değilim. Reşit olmayan insanların cinsellik yaşayabilir demenize tepki verdim bir an son cümle hani. Cinsellik kötü birşey olmadığını sizler kadar bende biliyorum son sözlerinize katılmakla birlikte olan olmuş durumda kızlar aileleri tarafından korkutulmadan desteklenmeli ve korunmalı yoksa daha kötü olur herşey. Ne olursa olsun çocuk ve hata yapmış vazgeçmemeliyiz ondan.
Anne değilim ama anne olursam en az arkadaşı kadar yakın bulmasını isterim beni.
Çünkü baskı altında da büyütürsek bizden çok şeyi saklayacaklardır.Bir laf ediyorsak bunu açıklamalı yapmalıyız ki yanlış yerlere çekilebilir ya da anlaşabilir çocuklar tarafından da. Manipülasyona çok açıklar.
Evden kaçıyorlar mesela sen özgürsün sana kimse karışamaz diyerek kötü zihniyetli insanlar tarafından. Hassas bir konu.
Ergenliğe girmesi ile birlikte her yönden eğitim vermeliyiz ve özgürlük kavramının kimseye özellikle kendisine zarar vermeden sınırlar içerisinde yaşayabilmesini aşılamamız gerek.
Anne ve babanın tutumu çok önemli. Din ve çevre baskısı yapmadan elbette.
Gerekirse bu konu da zayıflarsa pedogoglardan yardım alınmalı bence.
Diğer yorumlar da bilemiyorum hepsini okumadım gözüme çarpanlara baktım.

Son düzenleme:
Ben 15 yaştan bahsetmedim cinsellik ihtiyaç derken farkındaysanız belli bir olgunluğa gelince dedim, bu da zaten kişinin reşit bir yaşa gelmesidir kendini hazır hissetmesidir. 16 yaşındaki bir kızın da sırf cinsellik için evlenmesi doğru değil dedim. Savunduğumuz şeyler örtüşüyor ama bahsettiğimiz şeyler farklı

Bizlerde de dürtüler var elbette. Başta ki paragrafınıza göre söylemiştim aslında size değildi lafım genel. Savunuyorsunuz demedim aleyhiniz de, belli olgunluğa ve akla gelince yaşanması gerektiği konusuna devam ettirdim diyelim. Sizi alıntıladım ama konuyu daha açık yazmak istedim.

Ben konu sahibinin fikir sorup sormamasın da değilim. Reşit olmayan insanların cinsellik yaşayabilir demenize tepki verdim o an. Cinsellik kötü birşey olmadığını sizler kadar bende biliyorum son sözlerinize katılmakla birlikte olan olmuş durumda kızlar aileleri tarafından korkutulmadan desteklenmeli ve korunmalı yoksa daha kötü olur herşey. Ne olursa olsun çocuk ve hata yapmış vazgeçmemeliyiz ondan.
Anne değilim ama anne olursam en az arkadaşı kadar yakın bulmasını isterim beni.
Çünkü baskı altında da büyütürsek bizden çok şeyi saklayacaklardır.Bir laf ediyorsak bunu açıklamalı yapmalıyız ki yanlış yerlere çekilebilir ya da anlaşabilir çocuklar tarafından da. Manipülasyona çok açıklar.
Evden kaçıyorlar mesela sen özgürsün sana kimse karışamaz diyerek kötü zihniyetli insanlar tarafından. Hassas bir konu.
Ergenliğe girmesi ile birlikte her yönden eğitim vermeliyiz ve özgürlük kavramının kimseye özellikle kendisine zarar vermeden sınırlar içerisinde yaşayabilmesini aşılamamız gerek.
Anne ve babanın tutumu çok önemli. Din ve çevre baskısı yapmadan elbette.
Gerekirse bu konu da zayıflarsa pedogoglardan yardım alınmalı bence.
Diğer yorumlar da bilemiyorum hepsini okumadım gözüme çarpanlara baktım.
Eğer cinselliği yasamasın diye erken evlendiriliyorsa (ki yorumum bunu diyenler içindi) normal olan bu değil dedim. Evlenmeden çok sevdiği biriyle ( sırf cinsellik yaşamak olsun diye değil ) öyle gelişebilir yargılamak bana düşmez. Hata yapan biri de taşlanmaz. Herkesin kendi bedeni kendi özgürlüğü. Yanlışı doğruyu tartışmadım.

Eğer cinselliği yasamasın diye erken evlendiriliyorsa (ki yorumum bunu diyenler içindi) normal olan bu değil dedim. Evlenmeden çok sevdiği biriyle ( sırf cinsellik yaşamak olsun diye değil ) öyle gelişebilir yargılamak bana düşmez. Hata yapan biri de taşlanmaz. Herkesin kendi bedeni kendi özgürlüğü. Yanlışı doğruyu tartışmadım.

Zaten küçük yaşta evlendiren ailelerin o yaşta çocukları evliliğe layık gördükleri için sapıttıklarını düşünüyorum.
Ben erken evlendirilsin imasında bir mesaj görmedim o alıntıladığım mesaj da sadece onlar eleştiriliyorsa neden evlilik dışı olanlar eleştirilmiyor oda yanlış demek istiyor yaşı küçük ya, bir bağlam da bu doğru buna ithafen dedim yüzde yüz katılmadım sadece bu kısıma katılıp gençleri doğru yönlendirmek önemli ama üzmeden yargılamadan bunu da belirtiyim.
Sadece konu sahibi için değil. Birçok kişi okuyor.
Neyse konu ile alakalı yorumlarım bu kadar.

Hukuki olarak mücadelende ailen yanında durmuş olması gerektiği gibi.
Umarım hayatı bu kadar erken yaşamayı bırakırsın.
Elbette insan ergenlikle beraber bedenini tanıyor, ruhunu tanıyor, cinselliği tanıyor.
Ancak bedenimizde bir level açıldı diye bunu hunharca kullanmıyoruz. Tıpkı 18 yaşımız doldu artık bütün hukuki sorumluluklara girelim demediğimiz gibi bedenimizle ilgili de kendimizi bu tür şeylerden, istenmeyen gebeliklerden vs.. de korumuş oluruz.
Bazen tatsız olaylar yaşarız ama ders çıkarırız. Hayatın sonu değil herkesin kendince yaşadığı bir acı tecrübe vardır. Umarım zamanı gelince çok mutlu olacağın birisiyle bir yuvan olur ve bu keyfi yaşarsın.

O degilde en cok dikkatimi ne cekti .. Herkes burda neredeyse birbiriyle atışmalara girmiş herkes kendince birseyler savunuyor olayı yaşayan kız kardesimiz ortada yok peki madem biz niye birbirimizi yedik kafamda deli sorular bu konu gercek mi yoksa tepki ölcme gibi birsey miydi ?😏

Durumu acilen annenle paylaş sonrada savcılığa git sakın korkma herkes hata yapar böyle böyle tecrübe edinip insanlara guvenmemeyi öğreneceksin
O ahlaksizda yaptiginin bedelini odeyecek

Birde Bakın Arkadaşlar.. Yazdıklarım hoşunuza gitmiyor begenmek zorunda degilsiniz kendi fikriki kendimce acıkladım surekli begenmedi bilmem ne bildirim atıyosunuz mesaj kutum sizin sacmalıklarınızla dolu gercekten yeter yani bi durun artık .. mesajları silebilsem gercekten silicem ama malesef oyuzden beni ugrastirmayin ..

Birde Bakın Arkadaşlar.. Yazdıklarım hoşunuza gitmiyor begenmek zorunda degilsiniz kendi fikriki kendimce acıkladım surekli begenmedi bilmem ne bildirim atıyosunuz mesaj kutum sizin sacmalıklarınızla dolu gercekten yeter yani bi durun artık .. mesajları silebilsem gercekten silicem ama malesef oyuzden beni ugrastirmayin ..

Neden takıyorsunuz bu kadar bir yorum yapınca beğenmeyebilirler biraz açık olun. Ne olacak yani. Dm geliyorsa silin. Kız bilgi verdi zaten avukata gittik diye daha ne yazsın?

X