Eşleriniz her akşam kahveye, kafeye gidiyor mu? Buna çözüm bulan var mı?

Ne kadarlık evlisin ?
5 yıl oluyor
Bazen akşam işe gitmesi gerekiyor. Onun dışında akşam bensiz asla dışarı çıkmaz. Ama siz boşverin bizim eşlerimizi her adamın alışkanlığı başka, kendinizi üzmeyin. Sizin eşiniz erkek ortamını seviyor demek ki.
Evet seviyor hemde çok. Her huyuna okeyim ama bazen ne biliyim bir kahve Okey vs neden bu kadar değerli olur ki

Evlenmeden once degil yahu bebekten onceyi kastetmistim ben
Cunku cocuk olunca esinin kahvede bacak bacak ustune atip cay hopurdetmesi senin sinirlerini ziplatacak
Yani o zamanda bu kadar sık değildi. Hani hormonlar yüzünden saldırgan falan olsam öfkeli olsam yine anlayacağım da şu an neyden kaçıyor? Çözemedim. Ya da kaçıyor mu? Belki de özgüven mi geldi çocuk olunca her akşam gidip boy göstermek falan mı istiyor dicem ama gösteriş meraklısı birisi de değil :/

Şey benim kocamın kahvesi var 😅 arada gerçekten kafa dağıtıp iki çay içen insanlar var kendi halinde takılan ama bazıları var ki ne fenalar. Yoldan geçen karı kızı kesenler utanmadan yanımda konuşuyorlar. Çok müşterisi var eşimin her gün belirli saatte çalışır gibi gelip oturup giden. Bazı müşterileri bi grup oyun için geliyor. Bazı gruplar çok sakinken bazıları ana avrat küfredip ortalığı yıkıyor. Çok masum olanlardan olsa bile karısını mutsuz evde bırakıp giden adama adam demezler. Benim eşimin ekmek teknesi olmasa asla o kahvelerin önünden geçmez. Şu an bile iş değiştirmenin yollarını arıyo. Bulduğu an kapatacak.

Ama babam giderdi biz küçükken. Hastanelik olduğum bi olay olmuştu. Babam anneme siz buraya kadar gelin burdan beraber gideriz demişti anneme. Çok üzülmüş kızmıştı. Gece çok geç gelirdi babam. Halbuki oyun durumu falanda yoktu arkadşa ortamından gidiyodu. Ne zaman taşındık ve yeni yerdeki arkadaşları kahve insanı olmadı o zaman babamda gitmemeye başladı. Arkadaş çevresi çok önemli bu konuda

kahve değil de yakın arkadaşlarıyla bizim yakındaki kafelerde buluşurlar haftada bir falan. Ben de kendi arkadaşlarımla buluşurum ama haftada bir i geçmez yani çok öyle üst üste birinin bir olayı vs olmadıkça. Yani çok kötü bir alışkanlık kahvehane hayatı. Boş beleş insan kaynıyor oralar. Sabahtan akşama da oradalar yolda karı kız kesip tavla atıyorlar siyaset dedikodu… ben kahvehane olan sokaktan bile yürümem yani öyle leş ortamlar

Yani bir ara da ekstradan hali saha alışkanlığı vardı o sağlık sorunu olunca bitti. Ya bir insan her akşam mı gider? Hafta da en az 4 en çok 5 gün kahvede. Kötü bir şey yapmıyoruz diyor. Hamileyim ve hormonlar nedeniyle çok mutsuz hissediyordum. Ama malesef o geceler de gitti. Gitme de demiştim. Ben arkadaşları ile zaman geçirip mutlu olmasından rahatsız değilim ama ona ihtiyacım olduğu zamanlar dahi gitmesi ne biliyim ne düşünmeliyim? :/

Eşiniz sorumsuz.
Hamilede olmasan her gün her gün ne işi var?
Ben olsam gerçekten ciddi bi kavga çıkardı.
Sen söylemeden onun düşünüp gitmemesi lazım.
Eşim dışarı çıkar ama haftasonları gider.
Bazen daha sık bazen daha seyrek ama her gün her gün ne işi var?

Benim kocamı da evden kürekle filan kazıyacağım resmen :) Çok arkadaşı var asosyal değil ama kolay kolay gitmiyor ayda yılda bir. Gittiklerinin çoğunda da bana sen de gelsene diyor hahshaha arkadaşlarını tanıyorum zaten çoğuyla aram iyidir bazen katılırım da özel bir şey yoksa giderim, Geyik yaparız. ,özel konuları varsa gitmem zaten yani bizim evde de ben çok plan yaparım konser ,tiyatro .cafe meyhane filan ben aktifim daha çok ama bence eşin çok gitmemesi de problem:) git gez dolaş diyorum, evde rahat hissediyorm diyor ne bileyim bizde de ben çok gezerim çıkarım genelde arkadaşlarımla ,herkesin keyfi başka ben problem göremedim ama haftada 4,5 fazla geldi bana bile yani 1,2 filan çıksa hiç sorun yok derdim bir de siz hamileyken mümkünse ayda senede bi çıkmalı hamilelik özel bi durum çünkü

Kahveye gitme bildigimiz düz 90'lar etkinligi olan kahve mi? Hala var mi ya o işler? Anadolu bozkirinda degilseniz, baska bir ortam yoksa birsey diyemem ama buyuksehirde yasayip hala kahveye giden varsa cok avam değil mi yahu? Bir bu bir de nargile, ezelden beridir cok avam gelmistir bana.

En son dedem gidiyordu kahveye o da neden aile apartmanimizin alti kahveydi adamin kurtulma sansi yoktu eve girerken mecburen yanlarindan geciyordu ve yil 92'ydi. Sonra dedem "yok ben bu kiraciyi çıkaracağım olmuyor damatlarin da ayagi alisacak," dedi bakkala verdi kiraya, sonra kahveci 2 yan apartmanin altina dükkan acti :KK70: :halay: dedem yine kurtulamamisti, Allah'tan kentsel donusumle mahalleyi yiktilar da adam rahatladi.

Ortaligin karisik oldugu zamanlarda bir tanidigin kocasi kahveye cok gidiyormus kadin dayanamamis bir aksam gitmis bi tas atmis kahvenin camini asagi indirmis herkes saldiri oldugunu sanip kacmis🤣🤣Uzun bir zamanda gitmemislerdir herhalde.Saka bir kenara kahve aliskanligi olan insani dondurmeniz cok zor.Ya cok sıkı kavga edeceksiniz.Yada birakip gideceksiniz erkekler icin bagimlilik gibi oluyor bir zaman sonra

Kahveye takılmak nedir ya boş insan eğlencesi resmen.
Eşime ta başta öyle huyların yok dimi demiştim çok şükür yokmuş. Eşim tek çıkmaz sadece berbere gider diğer türlü beraber gezeriz tozarız.

Yani bir ara da ekstradan hali saha alışkanlığı vardı o sağlık sorunu olunca bitti. Ya bir insan her akşam mı gider? Hafta da en az 4 en çok 5 gün kahvede. Kötü bir şey yapmıyoruz diyor. Hamileyim ve hormonlar nedeniyle çok mutsuz hissediyordum. Ama malesef o geceler de gitti. Gitme de demiştim. Ben arkadaşları ile zaman geçirip mutlu olmasından rahatsız değilim ama ona ihtiyacım olduğu zamanlar dahi gitmesi ne biliyim ne düşünmeliyim? :/
Benm esımde her akşam gittikleri bir dergah vardı sürekli oraya gidiyordu özlüyordum her akşam her şey bir cinnete bakar sonra haftada 3e düşürdü

Çok fazla ne munasebet 5 gun akşam gidecek.

Ya evet. Bak eşim çok destektir. Ama her akşam gitmesi ve evdeyken her boşlukta uyuması sonra bir kere de ben yanına giderken uyuyor taklidi yaptı o kadar üzüldüm ki. :/ ben çok mu sıkıcı biriyim muhabbetim çok mu sıkıcı diye düşünüyorum. Pek arkadaşım da yok.
hepsimi birbirine benzer benimkide aynen her boslukta uyur 😂ay kötü olmus nasil anladinki uyumaya taklidi yaptigini cok enterasan insan iyi bir es ariyorda güzel muhabbet edeyim benimde pek arkadasim yok

Kahveye gitme bildigimiz düz 90'lar etkinligi olan kahve mi? Hala var mi ya o işler? Anadolu bozkirinda degilseniz, baska bir ortam yoksa birsey diyemem ama buyuksehirde yasayip hala kahveye giden varsa cok avam değil mi yahu? Bir bu bir de nargile, ezelden beridir cok avam gelmistir bana.

En son dedem gidiyordu kahveye o da neden aile apartmanimizin alti kahveydi adamin kurtulma sansi yoktu eve girerken mecburen yanlarindan geciyordu ve yil 92'ydi. Sonra dedem "yok ben bu kiraciyi çıkaracağım olmuyor damatlarin da ayagi alisacak," dedi bakkala verdi kiraya, sonra kahveci 2 yan apartmanin altina dükkan acti :KK70: :halay: dedem yine kurtulamamisti, Allah'tan kentsel donusumle mahalleyi yiktilar da adam rahatladi.
Avrupada gurbetcilerinde kahvesi var belki anadolu bozkirinin cocugu oldugumuz icin😂 bilemem ben bu isin avamina bakmam canim devamli es ihmal edilip bir yere gidiliyorsa sikinti var demektir 🤨

Benim için sorun ya. Boşanma nedeni

Kocam her akşam dışarıda olsa geldiğinde beni evde bulamaz. Kötü bir şey yapmam ben de, kafelerde takılırım. Evli olduğunun farkına varırsa ne ala.

Eşinizi tanıyorsunuzdur, ona göre hareket edersiniz. Beni boşamasından korkarım ondan izinsiz gece dışarı çıkmam yasak derseniz sizi annenize bırakmasını isteyin. Ben geceleri yalnız kalmak istemiyorum, sen kahve keyfini yaparken ben de annemlerle keyif yapmak isterim deyin.

Mesela benim babam da kahvelerde gecelerdi. Hiç değişmedi bu çünkü annem üzülüp ağlamak dışında bir eylemde bulunmadı.

Hamilelik başlı başına zor bir süreç evde olması lazım Allah korusun düşseniz bir şey olsa ne yapacaksınız

Valla cok acimasizlar bazen bende evde hamileydim kanamam vardi belki düsük yapiyordum aradim is ten sonra kahveye gidecem dedi geldi kahveye hala gidimmi gidimmi diyor gittide amniyosentez olmusum cocugum otizm zor doktor 3 gün uzanip dinlenmemi yoksa suyumunun patlayacagini söyledi geldim anneside vardi ben hastaneden gelene kadar cocuga bakti geldik annesiyle kacacak delik aradilar tabiki beni öylece birakip gittiler bebegim dogdu annesi Türkiyeye kacti resmen neymis yeni bebegim olmus cocugumda otizm ona is düser diye 1 ay kis tatili yapip geldi ilk cocugumdada böyle kisin kacti Türkiyeye is düsmesin neler var yani sen dua et benim esimde calisan evine bakan bir insan ama acimasizlar düsüncesizler bazen

Yani gittiği kişileri biliyorum tanıyorum. O konuda güvenim tam şimdilik olsa bisi hissederim. Hatta bir ara yinede şüphelendim ara ara aradım arkadan Okey taşı ve erkek sesi geldi. Yaşıtları var ya onların takıldığı bir mekan kahve tarzı bir yer.
Umarım ben yanlış düşünüyorumdur ama o kadar erkek erkeğe muhabbetin sonu farklı kapılara çıkar eninde sonunda
Yine de kural koyun max 2 gün izin verin çoğunluk birlikte vakit geçirin

X