Eşleriniz her akşam kahveye, kafeye gidiyor mu? Buna çözüm bulan var mı?

Yani bir ara da ekstradan hali saha alışkanlığı vardı o sağlık sorunu olunca bitti. Ya bir insan her akşam mı gider? Hafta da en az 4 en çok 5 gün kahvede. Kötü bir şey yapmıyoruz diyor. Hamileyim ve hormonlar nedeniyle çok mutsuz hissediyordum. Ama malesef o geceler de gitti. Gitme de demiştim. Ben arkadaşları ile zaman geçirip mutlu olmasından rahatsız değilim ama ona ihtiyacım olduğu zamanlar dahi gitmesi ne biliyim ne düşünmeliyim? :/
En başından beri böyle miydi eşiniz, sevgili döneminde nisanliyken falan da akşamları kahvede miydi yani hep?

Bu ciddi bir bağımlılık. Düzelmesi çok çok zor. bu devirde zaten kahve alışkanlığı edinmek de garip. Ben babamlar ve amcamlardan biliyorum bunun resmen bir bağımlılık oldugunu. işten erken çıkıp eşine yalan söyleyip kahveye gidenleri gördü bu gözler. çok garip yani özellikle artık gençler ne anlıyor kahveden hiç anlamıyorum. Eşinizle ciddi bir şekilde konusun ama taviz vermeyin. Bizim ailede kahve alışkanlığı yüzünden boşananlar oldu. Yıllardır çözemediler. Eşinize ciddiyetinizi gösterirseniz belki anlar. Arada bi gitse neyse aileden uzaklaşıyor erkekler boyle olunca.

Benim eşimde bekarken hep kahvedeydi, korkuyordum evlendiğinde de öyle olacak diye. Ama şükür korktuğum başıma gelmedi. Arada bir gider, o gittiğinde de ben de kendime plan kurarım. Sende konuşmayı denesen işte ne biliyim haftada 2 gün sadece desen oda kahvedeyken arkadaşların ailen ile plan kurup kendine vakit ayırsan..

Asla anlamıyor kaç kere konuştum küstüm yok bağımlı erkek ortamına ve kahveye ne yeni evliyken ne hamileyken ne bebek doğduğunda evdeydi. Hakkım asla helal değil kendisine

Gitmiyor kahvе aliskanligi yok. Arkadaslari da zirt pirt disarda takilan tipler degiller herkes karisinin yaninda duruyor. 😄
Hamilesiniz tamam da huyu yeni cikmiş gibi davranmanin manasi yok adam boyleymiş boyle evlenmis boyle hamile kalmissiniz yani. Takmayin
dediginizi katılıyorum harfine harfinee. Esinin huyu degistirebilecegi saniyorsa cok yaniliyor Allah yardimcisi olsun 🥹

Beminki gitmiyor bende git diye kavga ediyorum.
İşten eve evden işe sosyal lessin istiyorum ..
Hergun gitse neden demem

kahvehane bi bana mı kıroca geliyor. yaşlı emekli amcalar giderdi. bilmem kaç yılında. yıl olmuş 2024 hala kahvehane mi kalmış. en son flörtüm boş zamanlarında ne yaparsın diye konuşurken kahveye giderim demişti. soğudum direkt. boş erkekler anca gider oralara adam boştu yani. konuşmayı kesmiştim. kolay gelsin yani size zor işiniz.

kız aa benimki öyle yapmaz bu bir iş çevirmesin nasıl yatakta gizli gizli telefonla oynarki bir tuhaf geldi bir kaçma halleri senden sanki🤨
Yok reels izliyor sesi duyuyorum 😂 bilmiyorum belki de bunalmış hissediyordur son zamanlarda. Hamileliğimin başı sıkıntılı gecti. Belki de nefes almaya ihtiyacı vardır. Bıkmıştır beni görmekten. Bisi isterim diye kaçıyordur

çok zor bir durum. esim bayram tatiline memleketine gittiğimizde 2 aksam arkadaslarıyla kahveye gitti az kalsın kanser olacaktım 😂 normalde evden işe, işten eve biri. hatta bazen arkadasları halı sahaya çağırıyor gitmiyor ben diyorum git ben de biraz yalnız kalayım 😂 ama memleketinde çok battı bana çünkü ben tüm gece ailesiyle oturmak zorundaydım ve sanırım hassas bir dönemden geciyordum.
sizi yanlız bırakması çok yanlış. evliliği hala kabullenmemis olabilir mi? hadi haftada 2 falan neyse de. evde kaldığı günler bari sizinle kaliteli zaman gecirse.

Yok reels izliyor sesi duyuyorum 😂 bilmiyorum belki de bunalmış hissediyordur son zamanlarda. Hamileliğimin başı sıkıntılı gecti. Belki de nefes almaya ihtiyacı vardır. Bıkmıştır beni görmekten. Bisi isterim diye kaçıyordur
Annesi tembihlemistir sana is yaptirmasin bebegin yükünü alma o yapsin onu öyle alistirma gibi klasik laflar esinde bir acayip insan esine destek olmazmi bunaltada bilirsin aa keske biraz acik olsa sana keyfi bilir sende ondan kac 😂

Annesi tembihlemistir sana is yaptirmasin bebegin yükünü alma o yapsin onu öyle alistirma gibi klasik laflar esinde bir acayip insan esine destek olmazmi bunaltada bilirsin aa keske biraz acik olsa sana keyfi bilir sende ondan kac 😂
Ay yok hakkını yemem çok ama çok destek oluyor. Annesi de hep oğlum yardım et kıza der. Ama bilmiyorum bir ara soğumuştu. Artık soğudugu zaman kendi haline bırakmaya çalışacağım. O da insan sonuçta hep mük. Olamaz. Kabullenmek sanırım :/ kusurlarıyla sevmek gerek.

X